Boxati in GD ! E moca !!

DeletedUser

Se pare ca triburile TLD si CL nu mai stiu cum sa o scoata la capat, si dupa ce si-au dat seama ca acest razboi nu face decat sa intareasca tribul GD si sa o curete de "frunzele uscate", apeleaza la tot felul de tertipuri.

Ce ma deranjeaza cel mai mult este adevarata campanie de stricare a imaginii GD, speculand orice motive cat de mici. De la "mitocania GD" la o invitatie ironica in GD( la zuper inteleg, dar de aquilla si beuca de ce v-ati luat, ei cu ce v-au jignit ??), tot forumul a fost impanzit de topicuri legate de GD, doar priviti cate sunt .. toate initiate de cine altii, decat de membrii CL si TLD.incearcand sa distruga imaginea tribului GD prin orice mijloace, iar vizitatorii acestui forum sa aiba imaginea unei umbre negre, plina de defecte si stricaciuni. Timpul va vorbi , iar "organizatii si laudatii"vom vedea la final daca vor mai rezista. Desigur acum vor veni anumiti membrii(care m-am saturat sa ii tot aud, CL&TLD) si vor incerca sa contraargumenteze cele spuse , dar parerea obiectiva pe care o voi lua in considerare e doar a unora, adica a tuturor celorlalti din exteriorul familiei LF.
 

DeletedUser687

Tot ce se spune in forum nu sunt decat ecoul actiunilor voastre "onorabile". Si sunt prea multe exemple ....
 

DeletedUser

cine apeleaza la ce????

Se pare ca triburile TLD si CL nu mai stiu cum sa o scoata la capat, si dupa ce si-au dat seama ca acest razboi nu face decat sa intareasca tribul GD si sa o curete de "frunzele uscate", apeleaza la tot felul de tertipuri.

Ce ma deranjeaza cel mai mult este adevarata campanie de stricare a imaginii GD, speculand orice motive cat de mici. De la "mitocania GD" la o invitatie ironica in GD( la zuper inteleg, dar de aquilla si beuca de ce v-ati luat, ei cu ce v-au jignit ??), tot forumul a fost impanzit de topicuri legate de GD, doar priviti cate sunt .. toate initiate de cine altii, decat de membrii CL si TLD.incearcand sa distruga imaginea tribului GD prin orice mijloace, iar vizitatorii acestui forum sa aiba imaginea unei umbre negre, plina de defecte si stricaciuni. Timpul va vorbi , iar "organizatii si laudatii"vom vedea la final daca vor mai rezista. Desigur acum vor veni anumiti membrii(care m-am saturat sa ii tot aud, CL&TLD) si vor incerca sa contraargumenteze cele spuse , dar parerea obiectiva pe care o voi lua in considerare e doar a unora, adica a tuturor celorlalti din exteriorul familiei LF.


tocmai m-ai convins sa fac un topic in care sa apara toate minciunile si toate mitocaniile si tertipurile la care ai apelat tu in negocieri, precum si faptul ca tu ti-ai cerut scuze pe acest forum si ai zis ca nu se va repeta si ma refer aici la faza cu injuriile aduse de zuper, ca dupa aia sa se repete, sprijinirea unor jucaotri in detrimentul alaiantei, ...asta nu arata decat lipsa de caracter si minciuna voastra...asa cum ti-am zis si pe messenger, daca trec cu vederea peste anumite lucruri nu inseamna ca sunt prost,
si am si eu o intrebare:
cate atacuri a dat GD asupra CL si TLD si cate au dat triburile voastre aliate????
care stiu dupa cum ati negociat si cu noi...acum sunt "fratii de arme" dupa incepeti cu negatiile si refuzurile....
rog toti cei care citesc acest topic sa citeasca si topicul in care h3r0 aici de fatza isi cere scuze pentru injuriille si jignirile aduse de zuper CL si in care promite ca nu de vor repeta, si dupa sa reciteasca si posturile lui zuper, asta este dovada perfecta cat despre ipocrizia GD o sa se dovedeasca in timp , CL sau TLD nu au de ce sa isi faca griji in privinta voastra, oricum nu voi atacati triburile astea ci "aliatii carne de tun" care au crezut promisiunile voastre
 

DeletedUser

05/29/07, 22:13:47 #1
h3r0
Junior Member


Adaugã data: 05/29/07
Discuþii: 4 alianta GD-CL

--------------------------------------------------------------------------------

Imi cer scuze in numele membrilor GD, care au incalcat alianta incheiata cu tribul CL, prin postarea de mesaje ofensatorii la adresa CL pe acest forum.De acum inainte nu vor mai exista asemenea mesaje, iar acei membrii care vor posta ofense, jigniri,amenintari sau batjocura vor fi sanctionati.Sper sa nu mai existe diferende de acum incolo si sa ne comportam cum ar trebui sa se poarte niste aliati.


h3r0
View Public Profile
Trimite un mesaj privat lui h3r0
Find More Posts by h3r0
adaugã h3r0 la lista de prieteni
 

DeletedUser

mda

iar se readuce in discutie subiectul "mircea branza", parafrazand un jucator banat. Era intelegere sa nu mai jignim jucatorii adversi ... ca sa stiti si voi el, imi punea mie in carca aceasta expresie si dorea conform textului de mai sus sa il dau afara pe motiv ca a incalcat alianta.Cum sa dau eu un jucator afara cand el nici nu a pronuntat numele lui.A vorbit despre un anume mircea branza, si nu despre mircea berzovan, care e cu totul alt personaj. Cum am mai zis si inainte contra-argumente fara valoare. Mai bine spune cum ai pus tu capat acestei aliante fara motiv pentru a intra in razboi impotriva noastra impreuna cu TLD
 

DeletedUser

ptr H3r0

am si eu niste intrebari ptr H3R0 si as vrea sa-mi raspunda prompt si la obiect..
1. este adevarat ca pe timpul aliantei membrii tribului GD trimiteau sprijin celor pe care cei din CL vroiau sa-i nobileze? fara ca voi sa aveti vre-un pact de alianta sau neatacare cu potentialele noastre victime?
2. este adevarat ca membrii tribului GD in timpul aliantei au atacat membrii din CL?
3. este adevarat ca membrii GD au adus injurii si jigniri foarte grave asupra diplomatilor din CL pe forumul vostru in timpul aliantei?
4. este adevarat ca ati sustinut un trib inamic tribului CL pe cand aveati alianta cu CL ptr ca mai apoi sa-i primiti la voi in trib?
5.poti sa-mi spui si mie 2 motive ptr care tribul tau ar declara un razboi altui trib?
6 este adevarat ca razboiul vostru cu TLD a fost declansat de un membru al tribului vostru pe nume lumina .stinsa?
 

DeletedUser

am si eu niste intrebari ptr H3R0 si as vrea sa-mi raspunda prompt si la obiect..
1. este adevarat ca pe timpul aliantei membrii tribului GD trimiteau sprijin celor pe care cei din CL vroiau sa-i nobileze? fara ca voi sa aveti vre-un pact de alianta sau neatacare cu potentialele noastre victime?
2. este adevarat ca membrii tribului GD in timpul aliantei au atacat membrii din CL?
3. este adevarat ca membrii GD au adus injurii si jigniri foarte grave asupra diplomatilor din CL pe forumul vostru in timpul aliantei?
4. este adevarat ca ati sustinut un trib inamic tribului CL pe cand aveati alianta cu CL ptr ca mai apoi sa-i primiti la voi in trib?
5.poti sa-mi spui si mie 2 motive ptr care tribul tau ar declara un razboi altui trib?
6 este adevarat ca razboiul vostru cu TLD a fost declansat de un membru al tribului vostru pe nume lumina .stinsa?

1.Nu este adevarat sub nici o forma noi ne-am respectat alianta cu Circ , nu aveam absolut nimic cu ei inainte de a ne ataca pe motivul fuziunii cu z-troy.
2. da au fost membrii Gd care au atacat in cauzri izolate, dar membrii Cl care au atacat sunt mult mai multi.
3.este cazul lui zuper , in care mi-am cerut scuze pe forumul mare.
4.Este adevarat ca am sustinut aliatii de la z-troy doar cand acestia ne-au cerut ajutorul, si nu a fost ceva intentionat.
5.tribul Geto-Dacii isi alege mereu dusmanii dintre cei care ne ataca prin orice forma.un alt motiv este apartenenta la triburile romanice, asa ca daca vom ataca fara motiv triburile romanice(pacat ca nu mai exista IM) sa nu cereti explicatii.
6.lumina.stinsa a fost comandat chiar de mine sa atace, pe motiv ca TLD a venit la noi si a cerut PNA, iar noi am fost de acord cu conditia de plata a despagubirilor, trecusera 3 zile si TLD nici nu mai vroia sa auda de despagubiri, asa ca am dat un atac izolat de cucerire ce a fost motivat ca va fi un atac izolat prin care ne luam fortat despagubirile ce ni se cuvin.
 

DeletedUser

hmm

puiu1984 e la voi in trib....intreaba-l te rog cat sprijin a trimis el userului 123patru , in timpul aliante...si pe urma rfati raspunsul...asta e numai un exemplu ele sunt ma multe...si pe calea asta as mai dori sa-ti pun o intrebare

este adevarat ca primii 20 clasati din tribul vostru au beneficiat de canutza cu zahar sau cornuletul cu lapte sau cum vreti voi sa-i spuneti?
 

DeletedUser

[sarcasm]GD rules!!![/sarcasm]....ce mai

ahahahahahahah
:))))))

:D..esti prea tare pt noi...akum ceri ajutorul moderatorilor pt a-mi sterge posturile sau ce?


(mentionez ca postul meu anterior a fost sters)...abuz oare?
 

DeletedUser

iar se readuce in discutie subiectul "mircea branza", parafrazand un jucator banat. Era intelegere sa nu mai jignim jucatorii adversi ... ca sa stiti si voi el, imi punea mie in carca aceasta expresie si dorea conform textului de mai sus sa il dau afara pe motiv ca a incalcat alianta.Cum sa dau eu un jucator afara cand el nici nu a pronuntat numele lui.A vorbit despre un anume mircea branza, si nu despre mircea berzovan, care e cu totul alt personaj. Cum am mai zis si inainte contra-argumente fara valoare. Mai bine spune cum ai pus tu capat acestei aliante fara motiv pentru a intra in razboi impotriva noastra impreuna cu TLD

h3r0 tata deja ce ai vorbit tu este sfant, si cum ti-am zis gaseste jucatorul mirceabreanza care sa si faca parte din Cl si dupa vino cu astfel de argumente penibile si copilaresti, ca iti place sa te contrazici si sa incerci sa o introci ca la ploiesti, oricum am facut pagina si cine o sa fie cu acdevarat interesatr o sa primeasca toata evolutia "aliantei" de care v-ati batutu joc voi de 2 ori.....
iar motivul intrarii este simplu sprijin aliatii adevarati nu falsii si mincinosii....
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare pt tine hero:
E adevarat ca adapostiti ferme? daca vrei sa raspunzi "nu", atunci lamureste-ma ce e cu jucatorul darktemple pe care l-ati adapostit la voi dupa ce l-am distrus eu si colegii mei:). Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

este adevarat..o sa postez discutia cu aquilla prin care recunoastea de fapt ca adaposteste ferme
:)
 

DeletedUser

deocamdata nimeni rulz

In legatura cu moderatorii, eu nu am treaba cu moderatorii, si nu tin legatura cu ei, deci e exclus sa sterga mesaje la recomandarile mele.

In legatura cu puiu1984 , nu stiu absolut nimic, si daca nu m-ai anuntat atunci pe loc, degeaba te consumi acum.

Iar in legatura cu canuta de zahar eu nu sunt adeptul ei, sincer nu ii vad rostul pentru jucatorii buni,insa e adevarat ca s-a organizat razlet in primele saptamani aceste programe, ca mai in toate triburile.
 

DeletedUser

In legatura cu moderatorii, eu nu am treaba cu moderatorii, si nu tin legatura cu ei, deci e exclus sa sterga mesaje la recomandarile mele.

In legatura cu puiu1984 , nu stiu absolut nimic, si daca nu m-ai anuntat atunci pe loc, degeaba te consumi acum.

Iar in legatura cu canuta de zahar eu nu sunt adeptul ei, sincer nu ii vad rostul pentru jucatorii buni,insa e adevarat ca s-a organizat razlet in primele saptamani aceste programe, ca mai in toate triburile.

h3r0 cred ca deja trebuie macar sa incerci sa recunosti chiar daca nu reusesti ca onoarea de care se vb la profilul tribului vostru nu prea exista:)
 

DeletedUser

1.Nu este adevarat sub nici o forma noi ne-am respectat alianta cu Circ , nu aveam absolut nimic cu ei inainte de a ne ataca pe motivul fuziunii cu z-troy.
2. da au fost membrii Gd care au atacat in cauzri izolate, dar membrii Cl care au atacat sunt mult mai multi.
3.este cazul lui zuper , in care mi-am cerut scuze pe forumul mare.
4.Este adevarat ca am sustinut aliatii de la z-troy doar cand acestia ne-au cerut ajutorul, si nu a fost ceva intentionat.
5.tribul Geto-Dacii isi alege mereu dusmanii dintre cei care ne ataca prin orice forma.un alt motiv este apartenenta la triburile romanice, asa ca daca vom ataca fara motiv triburile romanice(pacat ca nu mai exista IM) sa nu cereti explicatii.
6.lumina.stinsa a fost comandat chiar de mine sa atace, pe motiv ca TLD a venit la noi si a cerut PNA, iar noi am fost de acord cu conditia de plata a despagubirilor, trecusera 3 zile si TLD nici nu mai vroia sa auda de despagubiri, asa ca am dat un atac izolat de cucerire ce a fost motivat ca va fi un atac izolat prin care ne luam fortat despagubirile ce ni se cuvin.

chiar si acum dai raspunsuri evazive chief, si cu asta jignesti inteligenta tuturor celor care citesc acfest forum, este un lucru urat din partea unui lider cum esti tu si pe care l-am admirat pentru calitatile de negociator;)
oricum vad ca raspunzi sincer la punctul 4 si totusi cotnrazici raspunsul de la punctul 1, ca sa nu mai amintesc de bearbalu si alte cazuri asemanatoare...ca deja s-a zis totul....
 

DeletedUser

irelevant multe triburi nu au adoptat acea tactica,inclusiv TLD

iar aici uitati cum aquilla recunoaste senin ca ascunde fugari:


Titlul mailului: "Problema"


hades1234 în data de 29.05. la ora 13:28
salutare,

va contactez deoarece a aparut o problema care nu vreau sa influenteze relatiile dintre noi.
Jucatorul ghost de la noi il ataca pe giovanni care ulterior a intrat la voi in trib.

o sa iti dau forward la atacurile lui ghost ce dateaza inainte ca acesta sa intre la voi in trib.
Va cerem respectuos sa-l dati afara din trib deoarece este un fugar/ferma.

Va multumesc,
hades1234 baron ~TLD~



hades1234 în data de 29.05. la ora 13:36
salutare,

vad ca mi-ai citit mesajul......vreau si eu totusi un raspuns
mersi



Beuca în data de 29.05. la ora 13:36
acu ma inteleg cu aquilla si o sa ai un raspuns


hades1234 în data de 29.05. la ora 13:37
ok mersi



Beuca în data de 29.05. la ora 13:44
deci man se pare ca giovanii este pretenu lui aquilla si am discutat cu el si a zis ca e sub protectia lui asa ca ce sa zic vorbiti cu el.
deci noi doi conducem GD si tot ce facem ne intelegem asa ca vb cu el daca el e de acord atunci e oks da atata vreme cat e protejatu lui nu va pot ajuta


hades1234 în data de 29.05. la ora 13:45
ok o sa-i dau forward lui aquilla



hades1234 în data de 29.05. la ora 13:46
salut,

ati ptimit un fugar in trib..iti dau forward la rapoarte..cerem respectuos sa-l dati afara,pentru a nu afecta relatiile diplomatice cu voi
iti multumesc

Mesajele acestea au fost trimise de cãtre hades1234 mai departe.



hades1234 în data de 29.05. la ora 13:48
ti-am trimis si rapoartele


hades1234 în data de 29.05. la ora 13:55
ai de gand sa-mi dai si mie un raspuns?



(de aici incepe show-ul):


aquilla în data de 29.05. la ora 13:57
in primul rand ca vb cu unul din liderii tribului (chiar fondatorul), in al doilea rand nu vi si-mi comanzi mie ce sa dau afara si ce sa primesc.
iar in al treilea rand, tu de rabdare nu ai auzit?



hades1234 în data de 29.05. la ora 13:59
rabdare pentru ce?..e chiar asa greu sa-mi dau un raspuns da/nu sa stiu ce hotarare iau?


hades1234 în data de 29.05. la ora 13:59
"cerem respectuos sa-l dati afara"

citeste mai atent daca aia suna a comnda ai nevoie de oftalmolog pretene




aquilla în data de 29.05. la ora 15:50
acum am vb cu el.
opriti orice atac asupra lui. in caz contrar raspundem la atac.




aquilla în data de 29.05. la ora 15:50
si nu-l dau afara.



hades1234 în data de 29.05. la ora 15:54
bah...cred ca visezi baiete


(aici recunosc,din momentul asta nu mai avea motiv pentru care sa continui discutia frumos,din moment ce partenerul de discutie evident nu vroia sa rezolvam problema in mod diplomatic,de aceea am incercat sa folosesc un limbaj pe care sa-l inteleaga si respectivul interlocutor)



aquilla în data de 29.05. la ora 15:59
ce anume visez?
baiete esti tu



hades1234 în data de 29.05. la ora 16:03
deci recunosti ca adapostezi fugari da?

***

cred ca visezi ca facem noi ce vrei tu, "baiete"



aquilla în data de 29.05. la ora 16:05
opresti atacurile sau nu?



hades1234 în data de 29.05. la ora 16:07
ghiceste


hades1234 în data de 29.05. la ora 16:07
daca imi raspunzi la intrebare oprim atacurile



aquilla în data de 29.05. la ora 16:10
e tov de-al meu. nu adapostesc fugari
ai doar un atac nu mai multe. si nu ma mai lua de sus chiar daca zici ca ai "10" ani.




hades1234 în data de 29.05. la ora 16:17
de ce tu ai mai multi ca mine?
o_0

am 2 atacuri dinainte ca tovarasul tau sa se adaposteasca la voi
daca vreti reclama,va fac eu reclama o tona pe extern cum nu a avut nici EXIT la inceputurile serverului




aquilla în data de 29.05. la ora 16:18
ma ameninti?
am 22 de ani



hades1234 în data de 29.05. la ora 16:22
nu te amenint te intrebam doar am crezut ca duceti lipsa de reclama



aquilla în data de 29.05. la ora 16:22
nu am nevoie de nicio reclama. buna sau rea.



hades1234 în data de 29.05. la ora 16:26
atunci de ce adapostiti fugari?



aquilla în data de 29.05. la ora 16:29
nu e fugar. dar nu-i mai convine in vechiul lui trib. si in plus il cunosc




hades1234 în data de 29.05. la ora 16:31
cum sa nu fie man fugar din moment ce a fost atacat o data cu o zi dupa chiar inainte de a intra la voi in trib?
:)
ori faci mistou de mine ori voi nu stiti ce e ala fugar



aquilla în data de 29.05. la ora 16:43
fugar e altceva. el a primit acordul celor din vechiul trib sa plece, deci nu a fugit de acolo. ca il ataca altul aia e alta problema.

(uitati cum rastoarna omu' cuvantul in asa fel incat sa-l avantajeze)


hades1234 în data de 29.05. la ora 16:46
nu fuge de vechiul trib man...fuge de cel care il farmeaza si se ascunde in spatele relatiilor diplomatice dintre triburile noaste
akum chiar ca incep sa cred ca faci misto



aquilla în data de 29.05. la ora 16:47
eu nu fac misto, chiar daca ai vb urat cu mine.
el nu este ferma. are doua sate si acum se incearca transformarea lui in ferma. tu cred ca nu intelegi ce inseamna sa fi fugar.




hades1234 în data de 29.05. la ora 16:52
uite ce e..una si cu una fac doua...daca nu stii termenii tribalwars si incerci sa-i "modelezi" dupa cum vrei tu ester ok,petem rezolva asta foarte simplu:
intram frumos pe forumul extern si discutam akolo,supunand la vot...jucatorii vechi (care ca si mine joaca acest joc de ceva timp) vor confirma ce am zis

adica bag mana in foc ca inafara de trupele care le-ati trimis voi mare lucru nu are




aquilla în data de 29.05. la ora 16:54
si eu joc tribalwars de mult timp.
si nu incerc sa modelez dupa cum vreau eu.




hades1234 în data de 29.05. la ora 16:55
demonstreaza ca stii sa joci atunci
^_^

nu mai inventa definii ale termenilor TW



______________________________________________

trageti voi cuncluzii
:D

care vrea sa postez de pe forumul T^A unde anumiti membrii se plang ca sunt atacati si nobilati de membrii GD,care din coincidenta fac parte din aceeasi familie?
:D
muhahahahhahhahaha
 

DeletedUser

Eu nu stiu care e problema voastra, fratilor, cu tribul Geto-dacii...
Aveti spioni la noi pe forum si nu intelegeti nimic.
Vorbiti de organizare si va umpleti unii pe altii de laude cu strategiile voastre de doi bani, dar nu vad nimic despre lucruri simple care fac jocul asta mai frumos - cum ar fi solidaritatea, ajutorul, comunicarea intre jucatori.
Din cornuletul cu lapte nu s-a imbogatit nici un lider de trib - fiecare a primit exact ceea ce a dat; insa am avut ocazia sa capatam incredere unii in altii.
E fain in tribul nostru...:) Dar degeaba strecurati spioni printre noi, ca n-o sa intelegeti.:rolleyes:
 

DeletedUser

Eu nu stiu care e problema voastra, fratilor, cu tribul Geto-dacii...
Aveti spioni la noi pe forum si nu intelegeti nimic.
Vorbiti de organizare si va umpleti unii pe altii de laude cu strategiile voastre de doi bani, dar nu vad nimic despre lucruri simple care fac jocul asta mai frumos - cum ar fi solidaritatea, ajutorul, comunicarea intre jucatori.
Din cornuletul cu lapte nu s-a imbogatit nici un lider de trib - fiecare a primit exact ceea ce a dat; insa am avut ocazia sa capatam incredere unii in altii.
E fain in tribul nostru...:) Dar degeaba strecurati spioni printre noi, ca n-o sa intelegeti.:rolleyes:

si tu ar trebui sa fii doar un membru nevinovat, totousi citeste bine inainte totul si spune dupa de ce ati capatat incredere si ce s-a intamplat cu adevarat, este vorba nu de ceeea ce se intampla in interiorul tribului ci relatiile externe, oricum postul tau este unul cat se poate de offtopic avand in vedere ca tu vii si vorbesti de ce se intampla cu membrii intre ei si nu de relatiile diplomatice ....oricum minciunile ca nu s-a imbogatit nici un lider datorita cornuletului cu lapte....daca nu aveati parte de farmarea pe fata de catre lideri nu erati nici in top 20...asa ca success
 

DeletedUser

nu mai are rost.astia ori se fac ca nu inteleg ori chiar nu si dau seama ceea ce i mult mai grav:D
ce sa mai zicem?ieri h3ro ala zicea ca nu sterge posturile cu injuraturi ca ,zice el,oamenii din GD au dreptul la libere exprimare.pai baiatule daca asta intelegi tu
prin libera exprimare ii facem pe saracii oameni care au luptat in 89 pt libertate sa se dea cu capul de pereti.
 
Sus