Boxati in GD ! E moca !!

DeletedUser

Amice..in primul rand nu te-am jignit,in al 2 lea rand nu am afirmat nicaieri ca suntem cei mai tari iar in al 3 lea rand nu cred ca stii mai bine ca mine ce se intampla inauntrul tribului GD.Ceea ce vad ca stii bine este sa iei toate topicurile la rand si sa postezi acelasi lucru

dac atu consideri ca este acelasi lucru incalcarea unei aliante cu frmarea si atacarea propriilor jucatori numai pentur a creste in clasament.....sau daca iei doar partea care iti convine si o citesti si comentezi.....nu m-ar mira sa fii pus de catre conducerea voastra cea mareatza sa faci asta......eu am evidentiat clar ce era concret si nu doar vorbe goale.....daca tu vrei sa te minti si sa te prefaci ca nu le vezi este treaba ta....dar nu incerca sa imi zici mie ca eu postez acelasi lucru;0 ca un raport nu este tot una cu un mesaj intre liderii a 2 triburi;) sau discutia pe messenger nu este mesaj pe triburile...deci....hai sa lasam vrajeala ieftina si sa recunoastem realittea;)...nu vreau sa imi dea nimeni dreptate dar macar sa aibve taria de caracter sa recunoasca evidentul....altfel nu face decat sa imi confirme ce am zis pana acum:rolleyes:
 

DeletedUser841

lamurire

mircea :
cu astfel de prieteni rei sa te inhamezi???care mint?? uitete l aposturi, ganeste si dupa spune ca o sa castigi prieteni, intreaba-i pe cei acare se refugiaza in Cl, de ce a ajuns qawsed in DAC-A??K3ll3r a distrus 4000 de topoare si 550 LC lui Ouidy si a fost dat afara..ca nu a vrut a fie ferma sau de ce??? samo? ce ajuto a primit? gla1??? si sunt multi de genul asta....
nu mai vreau sa aduc decat cele mai evidente dovezi care pot fi intelese imediat...., cat despre puncte....cate resurse se trimit sefilor din GD in fiecare zi??? ca sa faca puncte si trupe.... oricum fiecare gandeste dupa cum poate....
PS: dar de membrii care stiu sa fie obiectivi si sa zica ca da "imi este rusine ca am intrat in GD"???
ti se pare respectata alianta cand GD trimitea sprijin unor dusmani ai aliatilor lor??ramane de vazut ce si cum.....dar adevarul nu-l poate schimba nimeni...nici macar postul tau.....vino cu dovezi nu doar cu vorbe...eu asa am facut....

Sa lamurim odata treaba asta cu atacul, nu mai credeti si voi pe oricine spune ca am facut asta, sau ca nu am facut asta..
Pe k3ller l-am atacat in ziua de 19.06.2007, raportu il stiti deja..I-am trimis mai multe mesaje, printre care la unele mi-a raspuns, la altele nu...Mesajele erau simple : ce armata are, sa imi trimita sprijin, si alte chestii...Unul dintre mesajele la care nu mi-a raspuns fost in data de 13.06, pe la sfarsitul zilei. Am trimis altul, care nici macar nu l-a citit, in data de 14.06, si urmatorul, in care il intrebam daca mai joaca in data de 18.06, si asta nu l-a citit.
Mesaje cred ca a mai primit si de la alti membrii din trib, si nici lor nu le-a raspuns..
Acuma, ns daca careva dintre voi mai joaca in tribal, dar dupa ce un membru din tribu tau nu raspunde la mesaje de 6 zile, normal ar fi sa ii cuceresti satul, asta ar face oricine, chiar ai fi "obligat" de superiori sa o faci (asta pt cunoscatori).
Poate timpul de 6 zile ti se pare cam putin mircea, dar obisnuieste-te cu ideea ca asta e un joc, si nu poti lasa satele membre sa cada in mainele inamicilor..
Acuma k3ller a devenit iara "activ", si mai mult se pare ca primeste sprijin din partea celor din CL din jurul sau, de ce nu ii dati o invitatie, asa ar fi mai propriu, ce o mai tot largiti atata. Nu am nevoie de vecin si nici tribul nu cred ca are nevoie de membrii care nu raspund la mesaje, sau care se alatura inamicului, de indata ce vad sunt atacati...
Asa ca nu te lua de oricine trimite atac la un membru, inainte de a nu sti situatia, sau de a o sti din alta sursa, sursa care are in jur de 4900 de pct..Nu mai vb cu vocea lui si cred ca asta a fost doar un motiv pt a te lua de unii din tribul GD pt a demonstra cat de "sofisticat esti u in ale triburilor"..
Renunta la exemplul asta patetic si baga trupele pe care le-am pierdut in simulator, cu luck 0%, vezi ce se intampla...
Si inca un sfat..: Fa-ti cont pe tribal, si incearca sa supravietuiesti acolo, dupa 4 zile de inactivitate, asta dupa ce ai adunat ceva pct..
 

DeletedUser

parerea mea..ati ataca un coleg de trib e inaceptabil..si cu asta mi`am expus pct de vedere..nu ma intereseaza repercursiunile
 

DeletedUser841

adica..

Adica nu te intereseaza motivul pt care l-am atacat.. ? Tu vrei sa zici, ca daca oricine din tribu tau ar fi inactiv pt 6 zile, sau oricat timp vrei u, tu nu l-ai ataca pt a-i lua satul si sa nu cada in mainele celorlalti...?
Sau ai astepta pana v-a fi dat afara din trib, sau pana satul v-a fi parasit, cu toate ca exista posibilitatea ca satul sa ii fie cucerit de un inamic, nu numai a lui, ci si al tau ?
Daca k3ller imi dadea macar un semn ca mai este in joc, pt ca acuma stiu ca mai este, u crezi ca il mai atacam ?..Sa fim seriosi..
 

DeletedUser

ss

vad ca vb in numele conducerii tribului GD....a-ti ataca proprii membri ptr asemenea motive mi se pare aiurea cel putin..
sa presupunem ca satul pica prada "dusmanului"...dusmanul lua satul si daca tineai neaparat sa iei satul ala il luai tu innapoi de la "dusman"
nu ar fi fost asta o varianta mai corecta?
 

DeletedUser

Adica nu te intereseaza motivul pt care l-am atacat.. ? Tu vrei sa zici, ca daca oricine din tribu tau ar fi inactiv pt 6 zile, sau oricat timp vrei u, tu nu l-ai ataca pt a-i lua satul si sa nu cada in mainele celorlalti...?
Sau ai astepta pana v-a fi dat afara din trib, sau pana satul v-a fi parasit, cu toate ca exista posibilitatea ca satul sa ii fie cucerit de un inamic, nu numai a lui, ci si al tau ?
Daca k3ller imi dadea macar un semn ca mai este in joc, pt ca acuma stiu ca mai este, u crezi ca il mai atacam ?..Sa fim seriosi..

stii foarte bine..cand e de ceva te sustin..plm mea..ca imi eesti prieten..dar nu pot sa fiu de acord cu atacul asupra unui membru GD..imi pare rau..
 

DeletedUser841

:)

Daca dusmanul lua satul, da-ti seama ca il lua si trimitea si sprijin, nu ?
Si atunci unde ajungeam..?
Poate ti se pare ca vb in numele tribului, dar vb in numele meu, si incerc doar sa va fac sa realizati ca dupa atata vreme de "inactivitate", sau cum vreti voi sa ii spuneti, normal ar fi ceea ce am facut eu, poate asa m-am obisnuit din tribal, cine stie..
 

DeletedUser

Sa lamurim odata treaba asta cu atacul, nu mai credeti si voi pe oricine spune ca am facut asta, sau ca nu am facut asta..
Pe k3ller l-am atacat in ziua de 19.06.2007, raportu il stiti deja..I-am trimis mai multe mesaje, printre care la unele mi-a raspuns, la altele nu...Mesajele erau simple : ce armata are, sa imi trimita sprijin, si alte chestii...Unul dintre mesajele la care nu mi-a raspuns fost in data de 13.06, pe la sfarsitul zilei. Am trimis altul, care nici macar nu l-a citit, in data de 14.06, si urmatorul, in care il intrebam daca mai joaca in data de 18.06, si asta nu l-a citit.
Mesaje cred ca a mai primit si de la alti membrii din trib, si nici lor nu le-a raspuns..
Acuma, ns daca careva dintre voi mai joaca in tribal, dar dupa ce un membru din tribu tau nu raspunde la mesaje de 6 zile, normal ar fi sa ii cuceresti satul, asta ar face oricine, chiar ai fi "obligat" de superiori sa o faci (asta pt cunoscatori).
Poate timpul de 6 zile ti se pare cam putin mircea, dar obisnuieste-te cu ideea ca asta e un joc, si nu poti lasa satele membre sa cada in mainele inamicilor..
Acuma k3ller a devenit iara "activ", si mai mult se pare ca primeste sprijin din partea celor din CL din jurul sau, de ce nu ii dati o invitatie, asa ar fi mai propriu, ce o mai tot largiti atata. Nu am nevoie de vecin si nici tribul nu cred ca are nevoie de membrii care nu raspund la mesaje, sau care se alatura inamicului, de indata ce vad sunt atacati...
Asa ca nu te lua de oricine trimite atac la un membru, inainte de a nu sti situatia, sau de a o sti din alta sursa, sursa care are in jur de 4900 de pct..Nu mai vb cu vocea lui si cred ca asta a fost doar un motiv pt a te lua de unii din tribul GD pt a demonstra cat de "sofisticat esti u in ale triburilor"..
Renunta la exemplul asta patetic si baga trupele pe care le-am pierdut in simulator, cu luck 0%, vezi ce se intampla...
Si inca un sfat..: Fa-ti cont pe tribal, si incearca sa supravietuiesti acolo, dupa 4 zile de inactivitate, asta dupa ce ai adunat ceva pct..

esti tu sigur ca nu am cont sau ca nu joc???? oricum pe orice harta a tribal wars se poarta razboaie adevarate nu leapsa si minciuni ca aici....e frumos sa te scuzi acum....si sa zici ca eu sunt patetic...dar ce zici de conducerea ta si de restul membrilor care iti sustin parerea??? mai ales cand sunt si altii care nu sunt de acord cu practica voastra de crestere in puncte/???;)
 

DeletedUser

Acuma, ns daca careva dintre voi mai joaca in tribal, dar dupa ce un membru din tribu tau nu raspunde la mesaje de 6 zile, normal ar fi sa ii cuceresti satul, asta ar face oricine, chiar ai fi "obligat" de superiori sa o faci (asta pt cunoscatori).
Poate timpul de 6 zile ti se pare cam putin mircea, dar obisnuieste-te cu ideea ca asta e un joc, si nu poti lasa satele membre sa cada in mainele inamicilor..

asa se intampla in GD???
sunteti obligati sa luati satele celor care nu raspund la apel?:(este ceva de-a dreptul peste stangul.....
 

DeletedUser841

stii foarte bine..cand e de ceva te sustin..plm mea..ca imi eesti prieten..dar nu pot sa fiu de acord cu atacul asupra unui membru GD..imi pare rau..
k prietene...Iti inteleg pct de vedere si nu iti cer sa ti-l schimbi, doar is cer sa imi intelegi si u metodele mele...Daca nu esti de acord, nu iti dau in cap..
 

DeletedUser

no reason

@ Quidy:

man,no offence,dar ceea ce faci tu e aiurea:trimiti mesaje prin care il intrebi pe un coechipier ce armata are?..WTF?...:eek: ...si te astepti sa-ti si raspunda?....ehehehehe...man niciodata sa nu zici ce armata reala ai...."si alte chestii"...pei daca plictisesti omu' cu mesaje aiurea vrei sa-ti raspunda?..:D.eu le ignor astfel de mesaje si blochez expeditorul de obicei...cred ca am blocat vreo 50-60 expeditori pana akum,.....hehehehe...:D..daca eram in locul lui pana akum erai blokat..

Normal este sa urmaresti cresterea in puncte a respectivului,daca nu creste poate isi face armata s.a.m.d...si nu mai manca ..ciocolata aici pe forum cu tribalwars..pe w5 am vrut initial sa-mi parasesc contul lasandu-l inactiv...dapa 8 zile m-am logat de plictiseala..and guess what?..nu suferisem nici un atac,armata era INTACTA!..

Deci nu ai motive sa-ti ataci coechipier,a mai zis cineva,atata timp cand acesta nu a anuntat ca se lasa de joc...conducerea/aristocratii tribului au puterea sa vada cine e activ si cine nu....iar simplul fapt ca omu e stresat de mesaje si se satura de voi nu reprezinta un motiv intemeiat sa-l ataci..

Du-te si vinde-ti basmele la vre-un ziar,poare ei le cumpara....;)
 

DeletedUser

k prietene...Iti inteleg pct de vedere si nu iti cer sa ti-l schimbi, doar is cer sa imi intelegi si u metodele mele...Daca nu esti de acord, nu iti dau in cap..

ramane de vazut asta daca nu ii dau altii din GD:D ca se poarta...
 

DeletedUser841

:)

esti tu sigur ca nu am cont sau ca nu joc???? oricum pe orice harta a tribal wars se poarta razboaie adevarate nu leapsa si minciuni ca aici....e frumos sa te scuzi acum....si sa zici ca eu sunt patetic...dar ce zici de conducerea ta si de restul membrilor care iti sustin parerea??? mai ales cand sunt si altii care nu sunt de acord cu practica voastra de crestere in puncte/???
Crestere in pct..hmm..Chiar crezi ca am facut-o pt asta.. ? Chiar nu ma intereseaza ce cred ceilalti, fie ei membrii GD, CL, sau orice alt trib...Cine ma intelege stie despre ce vb, restul sa incerce..
Nu amesteca tot tribul aici, pt ca mie imi place sa joc mai mult de unu singur, si sa stiu ca am langa mine cativa prieteni pe care ma pot baza..
Vb de unul singur..Si brv tie daca ai cont pe tribal, cred ca iti dai seama atuncea despre ce vb si nu te mai preface ca nu sti. Nu acuza un intreg trib din cauza mea, am actionat de unul singur, normal ca inainte m-am gandit..
 

DeletedUser

sa zicem

sa zicem ca da intradevar "dusmanul" ia sataul si trimite sprijin ,care ptr tine probabil ca este o problema..dar mai erau si alte variante ca satul sa nu pice prada "dusmanului"..daca asta vroiai cu adevarat sau doar vroiai sa mai iei si tu un sat ca nu prea aveai alte variante..
-puteai sa trimiti un lancier sprijin si atunci cand vedeai ca respectivul sat era atacat trimeteai rpd sprijin consisten..si probabil in felul asta nu mai pica satul ala prada "dusmanului" asta ar fi fost o varianta..
-acel mebru putea fi exclus din trib innainte ca tu sa-l ataci daca ptr voi asta ar fi un motiv de exculdere faptul ca nu ti-a raspuns cata armata are

imi imaginez ce o sa se intample pe viitor cu membrii tribului vostru avandu-te exemplu pe tine...probabil ca ai convins juma de trib ca ce ai facut tu e bine

xulescu- h3r0 uite am trimis cateva mesaje vecinului meu care este in trib cu noi si nu prea raspunde,eu zic ca trebuie cucerit neaparat sa nu pice prada dusmanului...
h3r0- xulescule nu prea e frumos ce vrei tu sa faci..nu e onorabil
xulescu- hai man ca uite ca eu mai stiu pe unu care a facut asa si pe el l-ai lasat eu dc nu am voi ca si asa am un nobil si nu prea am ce sa fac cu el
h3r0- bine fie
 

DeletedUser841

@ hades1234

Vad ca v-ati adunat pe aicea cam toti, fiecare cu parerea lor...Pai hai sa iesim in piatza si sa incepem sa vb fiecare, sa vedem ne intelegem...
Hades1234, daca ai sti mai bine, sergentii zonelor se ocupa cu astfel de info, adica se intereseaza de fiecare membru ce armata are, etc.
Motivul pt care l-am intrebat il stie si el bine, daca vrei sa il afli intreaba-l, cred ca tie sigur o sa iti raspunda..
Daca pe tribal nu ai suferit nici un atac, asta poate fi din mai multe motive..
Oricum, vad ca nu ajungem nici unde cu discutia asta. Eu mi-am spus pct de vedere, iar voi la fel..Fiecare crede pe cine vrea.
 

DeletedUser841

sa zicem ca da intradevar "dusmanul" ia sataul si trimite sprijin ,care ptr tine probabil ca este o problema..dar mai erau si alte variante ca satul sa nu pice prada "dusmanului"..daca asta vroiai cu adevarat sau doar vroiai sa mai iei si tu un sat ca nu prea aveai alte variante..
-puteai sa trimiti un lancier sprijin si atunci cand vedeai ca respectivul sat era atacat trimeteai rpd sprijin consisten..si probabil in felul asta nu mai pica satul ala prada "dusmanului" asta ar fi fost o varianta..
-acel mebru putea fi exclus din trib innainte ca tu sa-l ataci daca ptr voi asta ar fi un motiv de exculdere faptul ca nu ti-a raspuns cata armata are

imi imaginez ce o sa se intample pe viitor cu membrii tribului vostru avandu-te exemplu pe tine...probabil ca ai convins juma de trib ca ce ai facut tu e bine

xulescu- h3r0 uite am trimis cateva mesaje vecinului meu care este in trib cu noi si nu prea raspunde,eu zic ca trebuie cucerit neaparat sa nu pice prada dusmanului...
h3r0- xulescule nu prea e frumos ce vrei tu sa faci..nu e onorabil
xulescu- hai man ca uite ca eu mai stiu pe unu care a facut asa si pe el l-ai lasat eu dc nu am voi ca si asa am un nobil si nu prea am ce sa fac cu el
h3r0- bine fie

Tare discutia asta...
Cred ca te-ai gandit ceva la solutia pe care ai dat-o mai sus, altfel ai fi pus-o din prima, cand nu te-ai gandit...
Din nou implici tribu..Ti-am mai spus ca decizia a fost a mea, te rog sa intelegi...Daca alta persoana din trib ma da ca exemplu, treba ei, eu nu am vrut asta...
Am actionat de unul singur, iar faza cu sprijinul de 1 lancier in sat, iti spune numa ca a fost atacat, nu si de cine, deci exista o gramada de variante, le puteam incerca pe toate ?
 

DeletedUser

A

pai de cine sa fie atacat satul...nu e evident ca e "DUSMANU" odata ce ataca acel sat?
 

DeletedUser

wtf?

@ Quidy:

ce am zis eu reprezinta parerea mai multor jucatori experimentati si obisnuiti cu un astfel de joc...in viata mea pe tribalwars ,nici un jucator nu mi-a cerut numarul de trupe,de la mine din trib...mi se pare lame...:eek: ...da exact,daca un conducator vrea sa stie ce si cum,cere drept de sitting,sunt si alte metode....si te rog nici nu mai pronunta/scrie/folosi cuvantul/cuvintele "tribal"/"tribalwars" daca nu ai jucat cel putin o lume....arati ca un adevarat flamer nu de alta..:D..nici nu stii despre ce vorbesti omule...
 

DeletedUser841

final

Vad ca ai ajuns ca in textul tau care il pui de fiecare data cand scrii un mesaj...Un critic.
Uita-te prima data la tine si pe urma vb de altii...Inceteaza sa mai jignesti pe altii si nu te mai baga in discutii doar ca sa te dai mare, te comporti ca un copil...
Nu spune daca nici macar nu sti cate lumi joc la tribal, sau de cand joc, nu iti mai da cu parerea cand de fapt esti mic..
De acuma incolo nu mai raspund la nici o critica, observatie, su orice alt fel de disputa care mi se v-a adresa direct sau indirect, vad ca nu are rost, si nici nu am cu cine dicuta...
 

DeletedUser

Crestere in pct..hmm..Chiar crezi ca am facut-o pt asta.. ? Chiar nu ma intereseaza ce cred ceilalti, fie ei membrii GD, CL, sau orice alt trib...Cine ma intelege stie despre ce vb, restul sa incerce..
Nu amesteca tot tribul aici, pt ca mie imi place sa joc mai mult de unu singur, si sa stiu ca am langa mine cativa prieteni pe care ma pot baza..
Vb de unul singur..Si brv tie daca ai cont pe tribal, cred ca iti dai seama atuncea despre ce vb si nu te mai preface ca nu sti. Nu acuza un intreg trib din cauza mea, am actionat de unul singur, normal ca inainte m-am gandit..

cred ca deja este evident ...cine se scuza se acuza....de ce nu recunoaste-ti ca da...asa este si ce daca ..asa vrem noi si gata..sa nu mai stam la discutii interminablie...
a comentat bodu si vad ca s-a lasat ....acum tu si nu vii cu argumente reale...dovezi ceva....doar hai sa vedem daca merge in cazul in care zic asta....eeeuu....nu prea merge:)
 
Sus