Campanie anti.

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser23756

anti81logoblack.jpg


Cred ca a venit momentul sa facem ceva pentru a inbunatatii calitatea limbajului de pe forumul triburile.ro si cu acest prilej fac un apel catre toti jucatorii, moderatorii si adminii jocului.
Acestea sunt doar cateva exemple dintr-o privire rapida asupra forumului, nici nu ma mai mira faptul ca sunt din ce in ce mai putini jucatori cu bun simt care citesc forumul extern.

ba crizatule , tu nu vezi ca ai deschis topicu sa vorbesti numa tu? ai 3 posturi unu dupa altu , mai taci din gura daca nu stii despre ce e vorba.

ma mama sa`r bucura sa ma vada pe mine stand mult la PC eu le am cu alte alea nu cu PC-ul si ce tzine de el :)) dar ca sa raspund frumos :)
ma grabesc de *** :)) ca asa m`oam obisnuit dupa mess...

Mai, tu esti traumatizat, ai ramas cu sechele, ce naiba, e doar un joc, ti-am daramat satul, la ce sa il mai luam?
Stai linistit pe lumea 23 acolo ca aici avem treaba...

Uimesti lumea pe zi ce trece cat de prost esti..

nu exista scapare pentru sobolani !!!!!!!!!!!

yeah beibi , legend rules, da tu cine esti chiripantoiule ?

așadar, sunt cam varză alde Legenduță ăștia...

Nu mai faceti spam ca s-a trezit moderatorul si imparte sanctiuni...:eek:

Exces de testosteron. Daca vrei sa te intalnesti cu cineva, Vasile Laba e prietenul tau.

Nu te-ai lasat pana nu ai fut*t toata statistica cu fuziunea ta...:eek:

Plecand de la mesajele mentionate mai sus am ajuns la concluzia ca moderatorii nu sunt destul de aspri in aplicarea sanctiunilor.
Propun ca sanctiunile pentru un limbaj jignitor sa fie mult mai aspre si totodata jucatorii care sunt sanctionati cu o astfel de pedeaspsa, sa le fie schimbat titlul pentru o luna din senior member/member/junior member, in titluri de genul "insultator", "agramat" etc

Poate asa vom scapa forumul de astfel de caractere sau cel putin ii vom reduce la tacere.
Propun de asemenea pentru incurajarea jucatorilor ca titlurile respective sa se acorde si pentru spamerii care au un limbaj cat mai elevat
Ex: "spamer elevat, academic, solemn."

Va rog sa nu ignorati aceasta campanie si luati masuri in privinta asta!
Deasemenea am sa va rog sa fiti simtiti macar aici si sa nu cautati sa va certati.


Edit:
Link catre sondajul de opinie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35749

Daca suntem prea asprii nu e bine, ziceti ca alungam oamenii de pe forum, daca suntem "blanzi" tot nu e bine... :)
In legatura cu titlul nu sunt de acord, multi vor injura si spamma de dragul de a primi titlul cuvenit pentru faptele facute, ar fi mai bine sa nu mai poata posta o perioada dupa ce a injurat, jignit etc.

Edit: Crezi ca lamine ar avea timp sa puna atatea titluri la cate injuraturi si jigniri se fac zilnic?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13059

Daca suntem prea asprii nu e bine, ziceti ca alungam oamenii de pe forum, daca suntem "blanzi" tot nu e bine... :)
In legatura cu titlul nu sunt de acord, multi vor injura si spamma de dragul de a primi titlul cuvenit pentru faptele facute, ar fi mai bine sa nu mai poata posta o perioada dupa ce a injurat, jignit etc.

Edit: Crezi ca lamine ar avea timp sa puna atatea titluri la cate injuraturi si jigniri se fac zilnic?

mai bine nu ziceai nimic ...



PRO
 

DeletedUser34078

Initiativa salutara, insa acum nu stiu cat de binevenita e :p de ambele parti, userii decimati :) trafic subtire so...ramane ca-n tren
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Este suficient sa faci un report cu posturile care ti se pare ca incalca regulile, nu trebuie sa generalizam. Mi se pare inutila propunerea.
 

DeletedUser11365

eu m-am resemnat de mult..din pacate nu-ti da nimeni ban pentru prostie sau incultura..nu cred ca se mai poate face nimic..
 

DeletedUser

Este suficient sa faci un report cu posturile care ti se pare ca incalca regulile, nu trebuie sa generalizam. Mi se pare inutila propunerea.

In sfarsit suntem si noi de acord la o chestie! :rolleyes::cool:

Pe mine ma dezavantajeaza propunerea asta :)))
 

DeletedUser8140

Cultivam prostia in tara asta, si acum da roade si impanzeste si spatiul cibernetic
 

DeletedUser

mai sus am ajuns la concluzia ca moderatorii nu sunt destul de aspri in aplicarea sanctiunilor.

Fiecare moderator modereaza dupa cum considera acesta ca este mai bine, nu unul mai prost si altul mai bine.
Eu nu suport limbajul indecent si jignirile, insa de aici nu trebuie sa plecam pe premisa cu schimbarea titlurilor pe forum sau sanctiuni mai grave, parerea mea.
Dupa cum a spus si colegul meu Lord Adex, este foarte simplu sa apesi pe butonasul de "report post"
27193827.jpg
si totul se va rezolva.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Cultivam prostia in tara asta, si acum da roade si impanzeste si spatiul cibernetic

Ma intreb daca spunand asta cineva se crede mai educat sau mai cult. Despre ce vorbim, despre forumul Academiei Romane cumva ?

Repet, ne puteti ajuta raportand acele mesaje care vi se par neregulamentare si se vor lua masuri. Simplu.
 
Ultima editare:

DeletedUser11365

Fiecare moderator modereaza dupa cum considera acesta ca este mai bine, nu unul mai prost si altul mai bine.
Eu nu suport limbajul indecent si jignirile, insa de aici nu trebuie sa plecam pe premisa cu schimbarea titlurilor pe forum sau sanctiuni mai grave, parerea mea.
Dupa cum a spus si colegul meu Lord Adex, este foarte simplu sa apesi pe butonasul de "report post"
27193827.jpg
si totul se va rezolva.

ce pretentii poti avea de la jucatori daca tu din postura de moderator nu te sti exprima?
 

DeletedUser

Eu nu stiu sa ma exprim interesant.

ce pretentii poti avea de la jucatori

daca eu nu stiu sa ma exprim corect ce pretentii sa am de la jucatori sa nu mai jigneasca?..sau altceva...incearca sa-mi explici pentru ca nu inteleg prea bine ce ai de spus.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser11365

Eu nu stiu sa ma exprim interesant.



daca eu nu stiu sa ma exprim corect ce pretentii sa am de la jucatori sa nu mai jigneasca?..sau altceva...incearca sa-mi explici pentru ca nu intelegprea bine ce ai de spus.

:)nu cred ca e nevoie de nicio explicatie suplimentara:)..sub nicio forma nu te-am jignit:)
 

DeletedUser13059

Ca moderator trebuie sa ai mediile din liceu la Lb.Romana intre 9-10 daca ii sa punem ce medii aveau ei in liceu cred ca iese o medie de 5,5-6,5 .... ce sa faci toti ajung moderatori si admini pe aici ...


PS: ce trebuie sa indeplinesc sa fiu moderator ? ... chiar vorbesc serios ii un fel de MegaStar pe .ro ...
 

DeletedUser13059

Eu nu stiu sa ma exprim interesant.



daca eu nu stiu sa ma exprim corect ce pretentii sa am de la jucatori sa nu mai jigneasca?..sau altceva...incearca sa-mi explici pentru ca nu inteleg prea bine ce ai de spus.

jignit ? ... daca te i-am zis la unu : "ce faci mai handicapatule?" de ce se da mustrare ? stiti voi daca ii handicapat sau nu ? ... daca el nu face plangere nu va bagati sa puneti coada la pruna aiurea

...

marusk89 eu zic ca sa ne banezi pe toti 2 saptamani ca facem spam !!!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus