Campanie anti.

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

probabil e pe toate lumile, iti dai seama ca pe speed or sa sara astia mai rau de *** in sus din cauza ei
 

DeletedUser31998

Trist pentru ca am devenit bataia de joc ale unor asemenea persoane si trist cand cineva de o moralitate indoielnica ajunge sa hotarasca ce este drept si ce nu si sa foloseasca discretionar puterile pe care le primeste.

Imi cer scuze celor pe care i-am jignit prin acest mesaj. Am fost deplasat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

iar exact in ziua in care ajung curatarile si trebuie sa trimiti si nobilii sa te trezesti ca:
Jucătorul este încuiat din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit.

si mi se spune ca (parafrazez) "eu aplic regulamentul, nu ma intereseaza cate atacuri are"...

pe motiv ca? sa nu-mi spui ca din cauza atacurilor la secunda =))
 

DeletedUser31998

pe motiv ca? sa nu-mi spui ca din cauza atacurilor la secunda =))

Motivul unei banari a unui alt cont nu ti se spune... tichetul a fost inchis demult dupa ce comportamentul meu a fost catalogat ca fiind "jenant"... sa doresc deblocarea unui cont blocat intentionat... cum imi permit... :)
 

DeletedUser

mdap... tupeu pe capu tau :| pana mea, pe viitor verifica si tu pe cine ataci... ca stii ca tine de grade de rudenie, amicitii si alte d-astea. vezi ce buline are taica-su, pisica, furnica din baie si de-abia dupa ce te asiguri ca omu nu cunoaste nici un bos (nu mai stiu daca se scrie cu un s sau 2, scuzati-mi incultura, dar mereu incurc engleza cu latina cand scriu cuvantul asta), de-abia atunci poti sa iti permiti sa il ataci
 

DeletedUser2821

=))

pai asta se practica de la inceputul " lumii " , de ce te miri , dar asta nu e refugiul unui player bun , o nu , nici pe departe !
 

DeletedUser39150

Mie nu-mi place ca: adminul e si procuror si judecator.. si nu-mi place nici ca nu pot avea avocat, nu pot veni cu martori, probele ADN nu sunt admise la fel cum nu sunt admise nici print-screenurile de pe chat-uri :(
 

DeletedUser

print-urile nici din mail-uri "nu sunt permise" in legatura cu jocul, defapt permise sunt dar=0 barat, pentru ca "se pot prelucra":( si rogi sa ti se ia parola de la mail sa vada ca e real ce sustii si tot nu esti credibil:), unde am ajuns....
 

DeletedUser23756

j123 a spus:
Tullio25: Salut, sunt initiatorul unei campanii menita sa aduca o shimbare modului de exprimare pe forumul extern al jocului triburile.ro, ce face apel la bunul simt al individului.

Mai multe detalii poti gasi accesand urmatorul link:

Link
Totodata nu uita sa acorzi un vot acestei campanii.
Link

Motivul pentru care te-am abordat este de a te intervieva pentru a afla pozitia generala a utilizatorilor forumului.
Daca ai placerea de a-mi acorda cateva raspunsuri la intrebarile pregatite si daca esti de acord ca acest interviu sa fie postat pe topicul dedicat acestei campanii, vom putea purcede mai departe.


j123: Salut coane,

Hai sa raspundem la intrebari desi nu prea mai sunt in masura sa dau eu verdicte despre forum intrucat intru rar pe-aici.

1.In primul rand as dori sa te prezinti cu numele de utilizator si sa mentionezi de cati ani utilizezi forumul extern.

1. Nickname: J123, pe forum din decembrie 2007 cu nickul asta insa am mai postat si inainte. Deci sunt unul dintre veterani. (3 ani si 2 luni sub nickul J123). Am mai postat ca "jabelino" sau "jerome le banner" (cont cedat unui amic in momentul de fata) si sub alte nickuri.

2.Ce parere ai despre limbajul folosit pe forumul jocului triburile.ro ?

2. Forumul a evoluat foarte mult si din pacate nu in bine. Se poate observa cu ochiul liber diferenta dintre calitatea postarilor celor care au apucat sa joace pe primele lumi si ale celor mai noi. Acum sa nu se inteleaga ca toti cei mai noi in joc nu stiu sa posteze. Nu...sunt si dintre acestia foarte multi de buna calitate. Eu ma refer la medie.

3.Daca ti-ar sta in putere, ce modificari ai aduce forumului?

3. Nu imi sta in putere :). Forumul, odata cu trecerea anilor a devenit foarte stufos si greu de citit. Probabil ca o simplificare si o curatare "la sange" a lui de chestiile neinteresante ar fi utila. Alta masura poate fi aprobarea temelor de catre moderatori inainte de a apare pe forum.

4.Consideri ca echipa de moderatori isi face datoria suficient de bine?

4. Da..mai ales ca sunt voluntari. Toata lumea trebuie sa inteleaga ca acesti voluntari pierd din timpul lor liber fara a avea mari beneficii. Daca acele puncte premium sunt beneficii atunci si eu sunt Patriarhul Daniel. Sunt meritate cu varf si indesat. Din pacate nu exista un barem unitar in moderarea forumului si in functie de subiectivismul moderatorului, uneori sunt sanctiuni acolo unde nu trebuie (ex: un spam finut si hazos), si scapa nepedepsiti multi badarani. Insa si moderatorii sunt oameni si au dreptul sa greseasca.

5.Dintre moderatorii care nu mai fac parte din echipa, pe cine ai reactiva?

5. Pfffff...au fost atatia, si unii de o mare calitate. Nu as reactiva pe nimeni. Moderarea se face pe baza de voluntariat si este optiunea lor sa modereze sau nu. Stiu ca au fost si moderatori sanctionati insa padure fara uscaturi nu exista.

6.Consideri ca pedepsele actuale incalcarii regulamentului forumului sunt suficient de aspre pentru a motiva pe viitor evitarea incalcarii regulilor de postare ale forumului?

6. Nu sunt suficient de aspre. Multe IP-uri sau conturi ar trebui banate definitiv.

7.Daca ar fi sa propui un nou moderator echipei de administrare a forumului cine ar fi acesta?

7. Habar n-am :)

8.Pe cine ai propune ca utilizator model de urmat pe forumul extern al jocului triburile.ro?

8. Pe mine :))...glumesc. Sunt foarte multi "postaci" de o mare calitate. Se cam stiu ei.

9.Ce intrebare ai dori sa pui echipei de moderatori eventual de administrare a forumului?

9. Intrebari as avea cateva pentru Eliza, Ramo si Maru insa nu pot fi facute publice ;).

10.Ce mesaj ai trimite utilizatorilor forumului?

10. Sa nu uite ca razboaiele astea sunt numai virtuale si ura sau jignirile nu isi au rostul. Toata lumea trebuie sa fie aici pentru distractie.

Multumesc pentru timpul acordat si iti doresc cat mai putine sanctiuni!

As atrage atentia catre topicul asta, felicitari!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

O tara plina de talentati :D.


Sunt curios si eu, linie la topicul/ideea asta cine si cand o trage?
 

DeletedUser

O campanie anti fumat cand facem si noi?! Nu de alta dar sa nu poti tu injura deloc!!! E mai mare blestemul :D
Eu propun ca mesajele private sa ramana private. Adica sa nu-mi mai citeasca adminii si moderatorii mesajele pe care le trimit. De accea propun sa se scoata functia aia de REPORT ...hahaha
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu vreau o campanie anti tuns orice fel de par, fie plete, fie barba, imi e totuna :D
Vreau sa ramana frizerii si barbierii fara obiectul muncii :D
Se poate?:D
 

DeletedUser

Si eu vreau o campanie pro...ceva mai diferit...facem campanie ca subsemnata Candy Cakes sa joace in filmul subsemnatului Frizeru din Peru.
Acest film va fi unul dedicat adultilor de tipul gang-bang. :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus