Campanie anti.

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Mine, ma asteptam la ceva mai mult din partea ta, m-ai dezamagit, doar am scris repede si nu stau sa verific, mai am si altele de facut, te las pe tine sa scrii ce ai vazut la TV si sa fii perfecta pe forumu asta.
 

DeletedUser3919

Un prim pas al unei dovezi de inteligenta ar fi sa te lasi de jocu asta, sa ramai macar sa citesti un forum, daca stai si analizezi putin ar trebui sa realizezi ca e decat o pierdere de timp, poate consta doar intr-o etapa dar sa nu continui in absurditate.

hahahhaha... daca te-ai lasat de joc crezi ca ai devenit inteligent? Alta unitate de masura pentru inteligenta ta nici nu ma asteptam sa ai :D

De unde stii ca ai tu ce zici mai mult decat cui i-ai raspuns ? Te dai desteapta, frumoasa, cu cercuri inalte de prieteni, dar nu dai dovada de asta, dimpotriva, nu crezi ca e timpu sa treci la ceva mai important decat jocu asta daca tot te dai asa cu de toate ? Ce cauti printre pamantenii de aici ? Simplu motiv ca pierzi vremea pe aici arati ca si tu esti o alta fatuca frustrata care ce viseaza noapte minte pe aici. Scuteste-ne cu vrajelile.

Nu ma cunosti si nu cunosti mai pe nimeni pe aici, nu stii ce surprize poti sa ai.
Ca vorbeai de narcisism, tu zici de altii doar ca text luat de pe net sa jignesti fara nici o legatura cu ce a spus antevorbitoru, dar tu dai dovada din plin de "calitatea" asta.


Nu stiu de ce tot se tine ineptia asta de topic...
Spre deosebite de tine care iti afisezi pe toate gardurile carcasa mai mult sau mai putin goala, in ipostaze de gigolo care asteapta sa i se afiseze un pret, eu una nu am publicat nici o poza. Si nu am facut-o pentru ca nu ma simt bine in carcasa mea (caci ma simt foarte bine) ci pentru faptul ca, spre deosebire de tine, nu sunt narcisista si nici nu astept laude si pupaturi din partea altora.

Am zis nu o data pe acest forum ca daca o persoana arata bine, nu are nici un merit in asta tot asa cum nici o persoana care arata mai putin bine nu are nici o vina. Ca sa nu mai vorbim de gustibus et coloribus non disputandum.

Nu am judecat si nici nu voi judeca vreodata o persoana dupa carcasa cu toate ca ea este prima care atrage. Am vazut destui rahati inveliti in staniol cu cristale de Boemia ca sa judec dupa carcasa.

Am vazut destule discutii de-ale tale ca sa-mi dau seama cat poti si m-am lamurit in ce micime te scalzi.

Pentru conformitate a se citi topicuL: http://forum.triburile.ro/showthread.php?p=416229#post416229
si auto-suficienta in floare :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Fascinant... Si mai exact ce e cu postu ala ? :))

LE. Incepusem sa scriu cateva randuri dar nu meriti efortu, spor la joaca.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu nu sunt de acord cu acest mod de a rezolva problemele.
Daca pui in dreptul membrilor forumului titulaturi ca "agramat, insultator" nu faci nimic altceva decat sa-i insulti, si nu de ei iti vei bate joc ci de tine, pentru ca un om cu capul pe umeri n-ar face asa ceva.

Sunt de acord ca numarul analfabetilor e in continua crestere, dar aceasta nu e o caracteristica a forumului impotriva careia sa se ia masuri, e o caracteristica a societatii in care traim - in Romania noastra nu avem nevoie de oameni sanatosi (se inchid spitale si se concediaza personal medical), avem nevoie de coruptie si nu avem nevoie de ordine (se scad salariile in politie, in administratie, in sectorul bugetar) si mai presus de orice - nu avem nevoie de oameni destepti (cadrele din invatamant stau pe salarii de mizerie sau - cei capabili - aleg drumul strainatatii).
Concluzia - un pustan de 18 ani are toate sansele ca dupa o doza de etnobotanice sa aiba un accident de circulatie cu bolidul facut cadou la majorat, si sa i se acorde primul ajutor de catre corijentii la medicina care si-au absolvit facultatea cu 5 pe linie, si sa fie incapabil sa scrie corect o declaratie pentru ca profesorii ramasi sunt prea preocupati sa apara pe facebook in fundu' gol.

Analfabetii au mai mica parte din vina ca sunt asa cum sunt, marea parte apartine statului roman si sistemului actual.
Despre partea cu jignirile pe forum - acesta e un joc care se intretine din insasi nervii si violenta jucatorilor, daca aceasta n-ar exista, am juca toti SIMS sau Farmville. Pentru asta sunt deja creeate niste reguli, si cum au spus si moderatorii - exista un buton de Report Post.
Cenzura atrage dupa ea plictiseala jucatorilor, daca tot n-ai voie sa te exprimi deschis la ce folos sa mai postezi. Daca gresesti, platesti, esti banat, ti se dau puncte de penalizare, dar nu ai in dreptul nick-ului tau "analfabet" sau mai stiu eu ce alt calificativ la fel de obscen ca si limbajul tau.
 

DeletedUser3919

Cenzura atrage dupa ea plictiseala jucatorilor, daca tot n-ai voie sa te exprimi deschis la ce folos sa mai postezi. Daca gresesti, platesti, esti banat, ti se dau puncte de penalizare, dar nu ai in dreptul nick-ului tau "analfabet" sau mai stiu eu ce alt calificativ la fel de obscen ca si limbajul tau.
Sunt perfect de acord cu asta:
Si sa nu uitam ca mai mult rau se face din prostie si nu din rautate.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Eu consider ca jocul si forumul are oamenii pe care ii merita.
Cei care puteau intretine o discutie inteligenta si vorbi civilizat au parasit de mult jocul asta.
...
Triburile e un joc pentru copii frustrati, care se comporta ca atare. Se dueleaza in mii de trupe si poarta discutii "inteligente" despre cum vor cuceri ei lumea (virtuala).

Gresesti foarte mult si jignesti poate fara sa vrei. Nu, din cele 100k de conturi pe serverul romanesc (sa zicem 20-30k de jucatori diferiti) gasesti multi, foarte multi OAMENI. Ca nu ii stii tu este o alta problema, dar te-as ruga sa reconsideri putin afirmatiile.

Despre moderatori, numai de bine. Multumim :)
 

DeletedUser

Despre moderatori, numai de bine. Multumim :)

eu stiam vorba asta legat de morti... dar fie cum vrei tu :p
acum, ca s-au impartit ceva "titluri", mai tinem topicul asta? sau au ajuns toti la concluzia ca suntem un caz pierdut si nu ne putem schimba?
 

DeletedUser6843

Mi-as dori ca toti de pe acest forum sa fie ca el :X

http://www.youtube.com/watch?v=BSR9dJBfCg4

Se va schimba ceva in momentul in care vor exista alti oameni pe forum, nimeni nu educa pe nimeni pe aici(ar fi pierdere de timp).

Moderatorii sunt si vor fi in continuare degeaba(majoritatea) :).

bine spus , majoritatea!

Oricand cu placere.

(credeti-ma, forumul asta pare site bisericesc fata de multe alte forumuri similare care tin de jocuri on-line, sport si chiar politica) - nesimtit. de ignorat cei care au o preocupare constanta anti-TT, in masura in care demersurile lor se bazeaza pe speculatii si acuzatii fara fond - barabanc.

cred ca ai dreptate (e singuru joc care l-am jucat , nu stiu , imi e lene si sa citesc de pe mess :) ) , oricum consider ca este destul de greu.

contra , fiecare sa fie cum e si asa in joc suntem niste perversi , daca nici pe forum sa nu fim noi , apai no.....
mie imi e "dor" sa citesc ce ziceau unele persoane , dar ori au luat master ori si-au bagat picioarele!

Daca citesc numai ce posteaza Tullio sau Spaiker sau Carrhae (aberantii astia) sau mai stiu eu cine , apai la vale ne ducem.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2821

stranuletule - ai dreptate ca sunt unii care posteaza si stau aici o gramada pe forum , dar nu mai sunt oameni ca sa scrie frumos gen aztecul , etc .

Oricum , ce mai faci ?
 

DeletedUser23756

te iubesc... a spus:
Tullio25: Salut, sunt initiatorul unei campanii menita sa aduca o shimbare modului de exprimare pe forumul extern al jocului triburile.ro, ce face apel la bunul simt al individului.

Mai multe detalii poti gasi accesand urmatorul link:
Link
Totodata nu uita sa acorzi un vot acestei campanii.
Link

Motivul pentru care te-am abordat este de a te intervieva pentru a afla pozitia generala a utilizatorilor forumului.
Daca ai placerea de a-mi acorda cateva raspunsuri la intrebarile pregatite si daca esti de acord ca acest interviu sa fie postat pe topicul dedicat acestei campanii, vom putea purcede mai departe.


te iubesc...: Salutari :)

Cu cea mai mare placere.

1.In primul rand as dori sa te prezinti cu numele de utilizator si sa mentionezi de cati ani utilizezi forumul extern.

Te iubesc... (L19) - singurul cont activ

2.Ce parere ai despre limbajul folosit pe forumul jocului triburile.ro ?

Generalizarile sunt riscante asa ca raspunsul nu va fi foarte scurt. din nefericire limbajul lasa foarte adesea de dorit si se ajunge mult prea usor la jigniri si atacuri la persoana. nu este cazul tuturor, insa majoritatea uita se pare scopul cu care au ajuns in acest joc: a intalni oameni cu care impartasesc aceleasi idei si a isi petrece cateva ore intr-o companie placuta si destinsa. firea umana si dorinta de competitie ne faca ca adesea sa dorim tot mai mult si de aici apar problemele atunci cand se uita ca este totusi un JOC. de la competitvitate se ajunge din pacate foarte usor in punctul in care o simpla neintelegere / folosire nepotrivita de termeni duce la jigniri si iarasi din pacate se intervine tarziu si adesea in mod nimimalist. din pacate de la "politica si propaganda" se ajunge mult prea usor prin intermediul jocului la calomnie si jignire.

3.Daca ti-ar sta in putere, ce modificari ai aduce forumului?

As lua in primul rand masuri mult mai aspre impotriva jignirilor. daca se dau exemple pe fiecare lume in parte treptat utilizatorii se obisnuiesc cu un anumit mod de moderare incalcarile de regulament ar deveni mai rare.
ar mai fi destule imbunatatiri posibile de adus forumului - am postat demult despre nevoia unei teme (ca pe tribalwars.net, ca pe serverul american, britanic sau german) de Premades, insa nici nu s-a bagat in seama macar. castigurile ar fi destul de importante pentru forum si pentru joc in general, ar creste incercarile de triburi formate inaintea unei lumi, pacat ca nu se doreste si la noi sa se imbunatateaca ce exista deja.
nu in ultimul rand - mai multe ghiduri ar fi bine-venite. si de asemenea un ghid-cuprins care sa aiba linkuri catre toate ghidurile existente pentru a usura faorte mult cautarea si depistarea lor rapida. ar ajuta mult la nivelul jocului - extrem extrem de scazut...
eram pe L19 si un jucator care se lauda ca jaoca de pe L1 imi spune dupa ce ii trimit 4 nobili in aceeasi secunda ca ma raporteaza la admini caci nu am voie sa fac asa ceva... asadar ar fi nevoie de mult mai multa atentie cu privire la ghiduri, cum sunt realizate si unde sunt postate pentru ca tot poporul sa le gaseasca relativ usor.

4.Consideri ca echipa de moderatori isi face datoria suficient de bine?

Sincer, din pacate nu. atat timp cat pe L19 moderatorul posteaza la rubrica spam mesaje de tipul ":* cf xyz? hai pe mess sa iti trimit niste fisiere." consider ca moderarea este la un nivel scazut inca. iar cand ii atragi atentia unui moderator ca a gresit cu un lucru de celemai multe ori primesti ca raspuns avertisment / 30 puncte pentru ca nu ai voie sa critici munca moderatorilor public. utilizatorii inca sunt tratati "de sus" si cu o superioritate si ironie pe care nu le inteleg si nu el accept ca fiind normale.

5.Dintre moderatorii care nu mai fac parte din echipa, pe cine ai reactiva?

Din pacate / din fericire fac... probabil userii / playerii cei mai experimentati in acest joc si care au aratat de-a lungul timpului un comportament decent si o atitudine morala cu privire la acest joc. insa este dificil de judecat si de gasit cine sunt aceia mai ales ca se lucreaza cu termeni subiectivi in aceasta ecuatie - vorbim de oameni si de moralitate...

6.Consideri ca pedepsele actuale incalcarii regulamentului forumului sunt suficient de aspre pentru a motiva pe viitor evitarea incalcarii regulilor de postare ale forumului?

Deloc. exista un exemplu destul de recent de tema de razboi de 8 pagini STEARSA DOAR datorita injuriilor si jignirilor repetate ale unei singure persoane. i-am scris moderatorului respectiv sa ia masuri INAINTE sa se ajunga la jigniri mai grave si nu s-a facut absolut nimic. a primit 3 avertismente pe forum in public si nici macar o vacanta - duap care a injurat in cel mai josnic mod cu putinta. disparitia acelei teme de pe forum o consider 100% responsabilitatea moderatorului care nu a fost capabil sa inteleaga unde va ajugne acea discutie.

7.Daca ar fi sa propui un nou moderator echipei de administrare a forumului cine ar fi acesta?

Sunt subiectiv si cunosc foarte multi playeri doar din postari pe forum si doar pe lumile unde joc / am jucat cunosc mai bine lumea.
daca ar fi sa propun o persoana, ar fi d3d331 (Ionut).

8.Pe cine ai propune ca utilizator model de urmat pe forumul extern al jocului triburile.ro?

Prefer sa nu nominalizez o singura persoana. sunt destule care pot fi considerate modele la fel insa cum din pacate am fsot dezamagit in anumite situatii de anumiti jucatori pe care ii consideram ca avand o atitudine morala ireprosabila.

9.Ce intrebare ai dori sa pui echipei de moderatori eventual de administrare a forumului?

Glumind, daca vrea ca prin lipsa de atitudine manifestata in ultimul timp sa lase forumul fara cititori. :)
sa nu mai spun si despre ironiile si atitudinea moderatorilor / adminilor care din pacate lasa de dorit si superioritatea cu care te trateaza multi dintre ei...

10.Ce mesaj ai trimite utilizatorilor forumului?

As indemna la bun simt. daca il avem restul curge normal de la sine :)

Multumesc pentru timpul acordat si iti doresc cat mai putine sanctiuni!



gabi23 a spus:
Tullio25: Salut, sunt initiatorul unei campanii menita sa aduca o shimbare modului de exprimare pe forumul extern al jocului triburile.ro, ce face apel la bunul simt al individului.

Mai multe detalii poti gasi accesand urmatorul link:
Link
Totodata nu uita sa acorzi un vot acestei campanii.
Link

Motivul pentru care te-am abordat este de a te intervieva pentru a afla pozitia generala a utilizatorilor forumului.
Daca ai placerea de a-mi acorda cateva raspunsuri la intrebarile pregatite si daca esti de acord ca acest interviu sa fie postat pe topicul dedicat acestei campanii, vom putea purcede mai departe.



1.In primul rand as dori sa te prezinti cu numele de utilizator si sa mentionezi de cati ani utilizezi forumul extern.

gabi23; 3 ani si aproape 5 luni, daca numar eu bine.

2.Ce parere ai despre limbajul folosit pe forumul jocului triburile.ro ?

Exista oameni inteligenti, exista oameni prosti. Fiecare foloseste un limbaj pe masura abilitatilor de care beneficiaza.Nu e rau, s-ar putea si mai bine, un limbaj colorat si adesea amuzant.

3.Daca ti-ar sta in putere, ce modificari ai aduce forumului?

Atunci cand ceva nu merge bine si mai ales daca nu merge de foarte mult timp, trebuie facute schimbari radicale. Moderatorii si/sau utilizatorii vin si se duc, putine persoane sunt constante pe forum.O schimbare din punctul meu de vedere ar consta in mutarea lui lamine pe alte meleaguri, apreciez calitatile lui, insa nu are nicio treaba cu conducerea unei comunitati. Sun Tzu spunea ceva de genul ca atunci cand intr-o armata lucrurile nu merg bine, nu e vina soldatilor, ci a generalului si el trebuie schimbat.
Apreciez dedicarea lui lamine si tot ce a facut, insa nu ne putem pricepe la toate, iar felul in care intelege el sa se ocupe de forum nu este unul dintre cele mai fericite, din punctul meu de vedere.

4.Consideri ca echipa de moderatori isi face datoria suficient de bine?

Exista si moderatori de calitate printre ei, dar multi sunt certati cu limba romana si au grave probleme de logica, posibil si din cauza varstei destul de fragede.

5.Dintre moderatorii care nu mai fac parte din echipa, pe cine ai reactiva?

Dave, Bloom, Ciuly, JustMe88, Mater Dolores si de ce nu, pe mine.

Ar fi bine sa revii, mi-a parut rau cand am vazut ca nu mai faci parte din echipa de moderare...
6.Consideri ca pedepsele actuale incalcarii regulamentului forumului sunt suficient de aspre pentru a motiva pe viitor evitarea incalcarii regulilor de postare ale forumului?


Pedepsele ar trebui sa fie intotdeauna pe masura faptelor, dar totusi ar trebui evitate. Acolo unde nu functioneaza vorba buna, ar trebui intervenit si cu cat mai mult sange rece.

7.Daca ar fi sa propui un nou moderator echipei de administrare a forumului cine ar fi acesta?

Membrii noi .. nu prea am mai fost foarte atent la ce se intampla pe aici si nu cunosc multa lume noua. I-as prefera mai degraba pe multi dintre cei vechi. Dar sunt sigur ca ar exista multe persoane potrivite pentru postul de moderator, dar nu-i cunosc eu.

8.Pe cine ai propune ca utilizator model de urmat pe forumul extern al jocului triburile.ro?

Nu ar fi corect sa numesc o singura persoana sau doua sau zece, exista foarte multi oameni care scriu bine si pe care ii citesc intotdeauna cu placere, desi pe multi nu ii mai vad pe aici. Insa se stiu ei si ii apreciaza multa lume.

9.Ce intrebare ai dori sa pui echipei de moderatori eventual de administrare a forumului?

-

10.Ce mesaj ai trimite utilizatorilor forumului?

Sa-si gaseasca lucruri mai interesante de facut in viata si sa intre mai rar pe aici, mai devreme sau mai tarziu se vor plictisi oricum.

Multumesc pentru timpul acordat si iti doresc cat mai putine sanctiuni!

Multumesc si eu.



Sper ca si ceilalti jucatori pe care i-am abordat sa raspunda la invitatia mea.
 

DeletedUser

Scuzati intarzierea!
Contra!
Daca cineva injura, este sanctionat chiar si in momentul de fata, nu trebuie sa ne intoarcem in timp!
Daca te injura pe privat, raportezi!


raul82io a spus:
PS: ce trebuie sa indeplinesc sa fiu moderator ? ... chiar vorbesc serios ii un fel de MegaStar pe .ro ...
1. Fara antecedente in trecut!
2. Activ cel putin de doua ori pe zi, si atunci cel putin cate o ora;
3. Experienta in moderarea altor forumuri;
4. Cea mai importanta - Cunoasterea foarte bine a unul moderator/admin! (asta din urma anuleaza prima si a treia conditie!) ;)

Crede-ma, ca stiu ce spun!
 

DeletedUser23756

analist a spus:
Tullio25: Salut, sunt initiatorul unei campanii menita sa aduca o shimbare modului de exprimare pe forumul extern al jocului triburile.ro, ce face apel la bunul simt al individului.

Mai multe detalii poti gasi accesand urmatorul link:

Link
Totodata nu uita sa acorzi un vot acestei campanii.
Link

Motivul pentru care te-am abordat este de a te intervieva pentru a afla pozitia generala a utilizatorilor forumului.
Daca ai placerea de a-mi acorda cateva raspunsuri la intrebarile pregatite si daca esti de acord ca acest interviu sa fie postat pe topicul dedicat acestei campanii, vom putea purcede mai departe.

1.In primul rand as dori sa te prezinti cu numele de utilizator si sa mentionezi de cati ani utilizezi forumul extern.


Analist, din 2007 utilizez externul.

2.Ce parere ai despre limbajul folosit pe forumul jocului triburile.ro ?

Descurajant pentru prezenta celor interesati de politica si propaganda referitoare la joc.

3.Daca ti-ar sta in putere, ce modificari ai aduce forumului?

1. As aloca mai multi moderatori si mai multi moderatori pe subforum.
2. As modifica importanta raportarii unei postari in vederea sanctionarii, in sensul de autosesizarea moderatorilor.
3. As creste severitatea pedepselor, incat sa fie exclusi utilizatori pe termen de multe luni, sa fie excluse ip-uri pe multe luni, sa fie desemnati public utilizatorii cei mai sanctionati (in principal desemnarea sa fie la postari)
4. As elimina toate temele care paraziteaza subforumurile de propaganda si politica.
5. As aloca subforumuri de spamare pentru fiecare lume, care sa fie ascunse initial in setarile standard de forum, afisarea lor putand fi decisa de utilizator.
6. As institui un comitet din 3-5 persoane (moderatori si jucatori reputati ca integri) ca instanta de apel. Apelarea nejustificata la aceste comitete sa fie sanctionata cu pedepse foarte aspre. Procedura de apelare sa fie decisa de supermoderatori.
7. As institui un sistem de avertismente private catre utilizatorii care depasesc consistent sau repetat normele gramaticale. Daca utilizatorii avertizati repeta incalcarile dupa 3 avertismente, vor fi sanctionati cu eliminarea timp de mai multe luni. Daca abaterile gramaticale nu sunt consistente dar evidente, moderatorii sa aiba caderea de a nu le lasa textele pe forum, dupa judecata proprie, dar sa arate ca au postat. As lasa regula cu neatragerea atentiei la greselile gramaticale in public, de catre utilizatori. Totusi, as rasplati utilizatorii care sesizeaza consistent abaterile de exprimare si pe cele gramaticale, probabil in special cu pp.
8. Injuriile vor duce la eliminarea utilizatorului si ip-urilor aferente, de prima data, de pe forum.


4.Consideri ca echipa de moderatori isi face datoria suficient de bine?

Este o intrebare care pune nepotrivit problema: sunt moderatori suficient de competenti si moderatori insuficient de competenti.
Datoria poate avea 2 denotatii: aplicarea regulamentului si a grilei/descurajarea discutiilor netematice, neconcrete si incurajarea celor tematice. In prima denotatie nu cunosc destul incat sa ma pronunt, pentru a doua reiese din ce propuneri am facut.

5.Dintre moderatorii care nu mai fac parte din echipa, pe cine ai reactiva?

6.Consideri ca pedepsele actuale incalcarii regulamentului forumului sunt suficient de aspre pentru a motiva pe viitor evitarea incalcarii regulilor de postare ale forumului?

7.Daca ar fi sa propui un nou moderator echipei de administrare a forumului cine ar fi acesta?

8.Pe cine ai propune ca utilizator model de urmat pe forumul extern al jocului triburile.ro?

Cred ca intrebarea aceasta este discriminatorie, pare injusta pentru singura nominalizare. Daca s-ar fi referit la nominalizari, nu cred ca se cuvin nominalizari de modele, in principiu. Sunt utilizatori stimati si despre care se stie ca sunt stimati, ajunge atat.

9.Ce intrebare ai dori sa pui echipei de moderatori eventual de administrare a forumului?

Niciuna.

10.Ce mesaj ai trimite utilizatorilor forumului?

Raspunsurile de mai sus constituie mesajul

Multumesc pentru timpul acordat si iti doresc cat mai putine sanctiuni!

Un semn bun, am vazut ca moderatorii sunt mai aspri in aplicarea pedepselor.
 

DeletedUser6843

Tullio , parca aveai probleme cu cei care te injura sau injura lumea.
Acum ai probleme cu forumul :))
Ma mir cum de iti raspunde lumea la "interviuri" , defapt stai , acum trebuie sa ne schimbam sa fim alt tip de persoane .

Bravo Tullio!
Felicitari!
Schimba-ti nick-ul!
 

DeletedUser5151

Daca tot suntem anti a ceva, si eu sunt ANTI CAPTCHA.. Din cauza Captcha nici scripturile lui jackass nu mai merg.. in 30 de minute mi-a intrat de 4 ori sa bag litere si cifre, incepand de la momentul in care am dat login.. am dat login, direct Captcha..

redenumesc niste atacuri in masa, Captcha, nu stiam ce erori imi dadea pe pagina..
 

DeletedUser

Daca tot suntem anti a ceva, si eu sunt ANTI CAPTCHA.. Din cauza Captcha nici scripturile lui jackass nu mai merg.. in 30 de minute mi-a intrat de 4 ori sa bag litere si cifre, incepand de la momentul in care am dat login.. am dat login, direct Captcha..

redenumesc niste atacuri in masa, Captcha, nu stiam ce erori imi dadea pe pagina..

+1 (aceleasi motive).
 

DeletedUser

+1 (aceleasi motive).

+ 2. inteleg sa se bage chestia aia cand se vede activitate intensa, repetata, mecanica pe cont (adica autoclick = farmari cu orele), dar nu cand dai un tren, cand dai comenzi in sate sau cand esti vesel si vioi pe forumul intern.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus