Campanie anti.

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3919

BA, ia uite aici. E al treilea mesaj in privat pe care mi-l trimite. A vazut ca nu i-am raspuns la cele anterioare ci i le-am pus aici pe forum dar el continua sa se bage in seama :D:D:D

Tullio25 a spus:
Mai megara...uite, mie imi pare rau pentru ce a iesit in seara asta, daca nu ma crezi e treaba ta.
Recunosc ca nu stiam despre ce e vorba intre tine si Miss Piggy, insa puteai sa spui de la inceput, "mai baiete, vezi de treaba ta acolo si sa explici", era mai curat.In fond ma doare undeva de ce ai tu cu ea, eu doar am vrut evit sa se ajunga la discutii care sa devieze de la subiect.
Catalina imi spusese de tine chiar cand ai venit din Italia si daca ea te considera prietena, deduci tu mai departe.Pentru mine orice prieten al unui prieten il consider ca atare.
De un singur lucru imi pare rau, calci orice persoana in picioare fara sa-ti pese de cea ce vrea sa faca.Refuz sa cred ca nu esti dezgustata de zecile de injuraturi pe care le vezi in fiecare noapte/zi pe forum.
Crede-ma ca puteam la fel de bine sa nu fac exceptie si sa ma comport ca un badaran, stiu destul de bine.
Personal sper ca nu mi-ai luat in nume de rau mesajele adresate tie, am fost cat se poate de diplomat si am apelat la bun simt.Cu mesajul asta am sa inchei si ma culc cu constiinta impacata.
Noapte buna.

Catalina care? Si cand am venit eu din Italia? Aberezi mataluta. :D:D:D:D
Baietel, iti garantez ca noi nu avem acelasi cerc de prieteni pentru simplu motiv ca tu nu ai fata pentru cercul meu de prieteni. Nu esti bun nici de usier si nici macar pentru prag.

Nu calc pe oricine ci numai pe cei care o cer... Miss piggy a cerut-o, tu o ceri, congres la fel si mai sunt destui care tot cer sa o ia in bot. Si fiindca eu sunt darnica din fire, vi-o dau cu placere.
 

DeletedUser

Mi se pare ca deviem de la subiect si aici nu e tema de spam, din cate pare.
Megara, Tullio ti s-a adresat politicos din cate vad, nu vad sincer de ce ai postat un mesaj privat pe forumul extern. Evident ca vrei sa-i strici imaginea, dar din mesajul respectiv nu reiese mare lucru si spun asta din perspectiva unui necunoscator al situatiei.
Lasandu-l pe de o parte pe Tullio si eventuala lui intentie de a-si face reclama prin intermediul acestei propouneri, privind doar aceasta intentie de creare a unei "campanii", ce parere ai?
 

DeletedUser3919

Mi se pare ca deviem de la subiect si aici nu e tema de spam, din cate pare.
Evident ca vrei sa-i strici imaginea, dar din mesajul respectiv nu reiese mare lucru si spun asta din perspectiva unui necunoscator al
Nu poti strica ceva ce este deja stricat.
Daca baiatul nu a priceput cand i-am zis prima data, nu a priceput nici a doua si vad ca nici a treia oara, ce vrei? I-am zis clar sa nu imi mai umple casuta privata si el continua sa imi scrie. Si crede-ma ca nu ma intereseaza cum scrie. I-am zis o data sa dispara dar el tine cu tot dinadinsul sa se bage in seama si mai are si pretentia sa-l diger.
Apoi nu iti vine sa injuri cand vezi astfel de specimene? :D:D

Last edit: Hai TAI-TAI. Trag pe dreapta ca poate asa si conges se duce la somn. Pana acum tot a urmarit daca cineva o baga in seama si pe unde isi poate posta aerele de auto-suficienta :))

Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (3 members and 2 guests)
Megara*, andreikkk, congres
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

BA Tullio .. BA.. Ba, cel mai logic raspuns la intrebarea "de ce trebuie sa existe si muncitori?" tu esti, BA :( Un prieten zicea ca ar fi altul, dar uitandu-ma la tine, m-am convins ca nu are dreptate, BA .. LUCKY ME! :eek::eek:
 

DeletedUser

BA, ia uite aici. E al treilea mesaj in privat pe care mi-l trimite. A vazut ca nu i-am raspuns la cele anterioare ci i le-am pus aici pe forum dar el continua sa se bage in seama :D:D:D



Catalina care? Si cand am venit eu din Italia? Aberezi mataluta. :D:D:D:D
Baietel, iti garantez ca noi nu avem acelasi cerc de prieteni pentru simplu motiv ca tu nu ai fata pentru cercul meu de prieteni. Nu esti bun nici de usier si nici macar pentru prag.

Nu calc pe oricine ci numai pe cei care o cer... Miss piggy a cerut-o, tu o ceri, congres la fel si mai sunt destui care tot cer sa o ia in bot. Si fiindca eu sunt darnica din fire, vi-o dau cu placere.

tu daca ai fata/spate de fotomodel de ce iti pierzi vremea pe acest forum/joc? e grav sa ajungi sa te legi de aspectul unei persoane...si nu ii iau apararea lui tullio pt. ca nu ma are la suflet...dar daca nu ma are la suflet prefer sa-l evit nu sa-l fac in nu stiu cate feluri...

Cred ca ti-ai gresit cariera SUPERFOTOMODELULE.
 

DeletedUser

Catalina care? Si cand am venit eu din Italia? Aberezi mataluta. :D:D:D:D

hai sictir, ca nu stii cum ma cheama =))
tullio, vezi ca raluca are nickul borgora, nu megara. apropo, pana miercuri e in tara

on topic: mai terminati in puii mei cu cearta, ca si asa o dati doar prin balarii si nu sunteti buni de lecturat la cafea :p
 

DeletedUser

deja ati sarit calul rau de tot . eu m-am retras de pe lumea 23 tocmai datorita discutiilor cu un retard care dupa ce ca nu are cele mai elementare cunostinte de gramatica mai are si un vocabular restrans care se rezuma doar la injuraturi . poate-s eu mai prost decat altii daca fac asta , chiar nu-mi pasa . dar nu joc ca sa vad la tot pasul injuraturi si jigniri . in 3 ani n-am jignit gratuit pe nimeni si daca cumva am jignit pe cineva am facut-o doar dupa ce eu am fost jignit de respectivul . la fel voi continua sa procedez si de acum inainte fie ca topicul asta va aduce vreo schimbare pe forum sau nu . fiecare accepta ce vrea si se comporta cum vrea intr-o comunitate iar ceilalti pot decide daca il accepta sau il elimina .

sa fiti iubiti . macar astazi .

va pupa chevyx
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

la fel voi continua sa procedez si de acum inainte fie ca topicul asta va aduce vreo schimbare pe forum sau nu . fiecare accepta ce vrea si se comporta cum vrea intr-o comunitate iar ceilalti pot decide daca il accepta sau il elimina .

sa fiti iubiti . macar astazi .

va pupa chevyx

Exact asa voi proceda si eu. Si marturisesc ca injuraturi gratuite eu nu am prea vazut aici iar cand au fost, au fost cerute. Fum fara foc nu iese.
Daca unii se simt deranjati ca sunt luati peste picior de alti jucatori, sa-si schimbe comportamentul sau, daca nu pot, sa treaca mai departe.
 

DeletedUser523

Luati exemplu de la Leif cel Fericit si contrati-va in stil elevat;):):cool:
Mi-ar face placere, si nu numai mie, sa mai citesc niste expresii frumoase care sa insemne ceva urat:pDaca tot va improscati cu noroi macar faceti-l sa para ciocolata:D
 

DeletedUser

Vai ce texte elevate avem, nu ma bag in jocu tau de 2 lei, spor la figuratie pe aici.
 

DeletedUser

Eu consider ca jocul si forumul are oamenii pe care ii merita.
Cei care puteau intretine o discutie inteligenta si vorbi civilizat au parasit de mult jocul asta.
Sunt vizibile diferentele intre forumul de acum 2-3 ani si cel actual.
Se va schimba ceva in momentul in care vor exista alti oameni pe forum, nimeni nu educa pe nimeni pe aici(ar fi pierdere de timp).

Moderatorii sunt si vor fi in continuare degeaba(majoritatea) :).
 

DeletedUser3919

Eu consider ca jocul si forumul are oamenii pe care ii merita.
Cei care puteau intretine o discutie inteligenta si vorbi civilizat au parasit de mult jocul asta.
Sunt vizibile diferentele intre forumul de acum 2-3 ani si cel actual.
Se va schimba ceva in momentul in care vor exista alti oameni pe forum, nimeni nu educa pe nimeni pe aici(ar fi pierdere de timp).

Moderatorii sunt si vor fi in continuare degeaba(majoritatea) :).

Cei de acum 2-3 ani nu mai sunt pe forum pentru ca nu mai sunt nici in joc. In privinta discutiilor inteligente ele au fost slabe si acum 2-3 ani pentru simplul motiv ca moderatorii ingradeau temele de discutii.
Avem dovada ca 2-3 topicuri de istorie si religie au fost inchise pe aria offtopic pentru simplul motiv ca "nu-mi plac mie temele de religie"... acest raspuns l-am primit de la lamine.
Sunt lasate topicuri penale de numarat din doi in doi sau cine urmeaza dupa mine dar topicuri de unde te poti alege cu ceva cultura, se inchid rapid.
Moderatorii nu sunt degeaba... prea putini dintre ei pot purta o discutie cu adevarat interesanta si au o cultura ceva peste medie. Asa ca vom avea topicuri pe masura orizontului lor limitat.

Daca porti o discutie contradictorie, iti este catalogata drept ceata. Orice conflict de idei se numeste cearta dupa mintea lor.
Principiul socratian, nu-l invata nimic pe interlocutor ci lasa-l sa descopere singur adevarul pe calea conflictului de idei, le este complect strain.

puteai sa completezi, "cum deasemenea nimeni nu da 2 bani pe tine":p sau pe parerile tale
Na ca a venit si gradinta si a deschis gura: "Ba tu esti... doamna educatoare dar Megara a zis sa-mi sterg nasul...."
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

imi place ca un topic dedicat instituirii bunului simt de mult uitat a ajuns imediat sa sublinieze tocmai lipsa lui. bravo!!! cine se apuca acum sa dea cate un titlu tuturor celor ce am postat pe aici? ca-l meritam cu prisosinta
 

DeletedUser

Jocul nu este creat pentru oamenii foarte inteligenti, cu un iq ridicat, de la care te poti astepta la multe lucruri. Ei exista si pe aici, dar sunt mai degraba exceptii.
Triburile e un joc pentru copii frustrati, care se comporta ca atare. Se dueleaza in mii de trupe si poarta discutii "inteligente" despre cum vor cuceri ei lumea (virtuala).
Media de varsta a jucatorilor pe .ro este destul de scazuta, mai scazuta decat cea de pe .net, de exemplu (voi da mereu .net ca exemplu pozitiv pentru ca este peste tot ce inseamna servere de triburile nationale si va ramane preferatul meu).
Asta explica foarte multe.

Intotdeauna am considerat ca in posturile de asa zisa conducere sunt oamenii pe care ii merita populatia.
Moderatorii sunt foarte slabi(vorbind la modul general, nu inseamna ca nu exista exceptii), parerea mea, si asta nu se va schimba.
Acum ramane ca fiecare sa se gandeasca daca merita sau nu sa fie supervizat de o astfel de persoana si daca cei din jurul lui, la randul lor, merita sau nu.
Au fost destule persoane care au incercat sa schimbe ceva in maniera in care se modereaza si in componenta moderatorilor, dar au vazut ca nu au cu cine discuta, au vazut ca nu se poate, multi si-au facut bagajele si s-au mutat, iar restul tac din gura si isi vad de treaba lor.

Discutiile sunt oprite devreme pentru ca e mai simplu asa de moderat. Multi nu vor fi in stare sa aprecieze corect un schimb de idei, nu vor stii cand sa intervina, si asta pentru ca nu sunt in stare. Si decat sa apara discutii si sa aibe batai de cap, e de preferat sa inchida discutia inainte de a incepe. Multi apeleaza la asa ceva pentru ca nu sunt in stare de mai mult.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3919

imi place ca un topic dedicat instituirii bunului simt de mult uitat a ajuns imediat sa sublinieze tocmai lipsa lui. bravo!!! cine se apuca acum sa dea cate un titlu tuturor celor ce am postat pe aici? ca-l meritam cu prisosinta
Eu sunt de parere ca tre sa-i vorbesc fiecarui interlocutor pe limba lui ca altfel nu pricepe.
Intr-un fel vorbesc cu de alde congres, SpAiKeR etc (sunt extrem de multi) si altfel vorbesc cu un gabi23, j123, somut sau Vicomtele de valmont.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hai sictir ca esti la degetu meu mic privind orice (ca sa vorbesc in aceiasi tonalitate a limbajului tau), daca esti degeaba si nu ma cobor la mintea ta nu insemna ca esti vreo valoare si model de moralitate, care mai de care mai deotolog si destept pe aici, ala mai destept cedeaza, nu ma complic sa ma contrez cu cineva pentru practic nimic, probabil nici tu nu stii de ce continui sa te contrazici pe aici, poate doar pentru ca esti frustrata si te agiti pentru nimic, faci spume pentru ce ???

Doar traim in tara curvelor virgine, care mai de care mai mirobolant in limbaj si etic dar nulitate in realitate.
Un prim pas al unei dovezi de inteligenta ar fi sa te lasi de jocu asta, sa ramai macar sa citesti un forum, daca stai si analizezi putin ar trebui sa realizezi ca e decat o pierdere de timp, poate consta doar intr-o etapa dar sa nu continui in absurditate.

Am rezumat tot cu privire la topicu asta acum cateva pagini, nu se va aplica, in primu rand ca nu aduce nici un beneficiu pentru INNO, dimpotriva si in al doilea rand ca romanii sunt needucati, frustrati, se refuleaza pe jocurile astea, ce nu pot fii in RL sunt zmei in amaratele astea de JOCURI. Vi se pare locu oportun sa educi oamenii pe un forum al unui joc ? Nu au reusit parintii, profesorii, viata, si v-ati gasit voi pe un forum.

iti garantez ca noi nu avem acelasi cerc de prieteni pentru simplu motiv ca tu nu ai fata pentru cercul meu de prieteni. Nu esti bun nici de usier si nici macar pentru prag.

Nu calc pe oricine ci numai pe cei care o cer... Miss piggy a cerut-o, tu o ceri, congres la fel si mai sunt destui care tot cer sa o ia in bot. Si fiindca eu sunt darnica din fire, vi-o dau cu placere.

De unde stii ca ai tu ce zici mai mult decat cui i-ai raspuns ? Te dai desteapta, frumoasa, cu cercuri inalte de prieteni, dar nu dai dovada de asta, dimpotriva, nu crezi ca e timpu sa treci la ceva mai important decat jocu asta daca tot te dai asa cu de toate ? Ce cauti printre pamantenii de aici ? Simplu motiv ca pierzi vremea pe aici arati ca si tu esti o alta fatuca frustrata care ce viseaza noapte minte pe aici. Scuteste-ne cu vrajelile.

Nu ma cunosti si nu cunosti mai pe nimeni pe aici, nu stii ce surprize poti sa ai.
Ca vorbeai de narcisism, tu zici de altii doar ca text luat de pe net sa jignesti fara nici o legatura cu ce a spus antevorbitoru, dar tu dai dovada din plin de "calitatea" asta.


Nu stiu de ce tot se tine ineptia asta de topic...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Hai sictir ca esti la degetu meu mic privind orice (ca sa vorbesc in aceiasi tonalitate a limbajului tau), daca esti degeaba si nu ma cobor la mintea ta nu insemna ca esti vreo valoare si model de moralitate, care mai de care mai deotolog si destept pe aici, ala mai destept cedeaza, nu ma complic sa ma contrez cu cineva pentru practic nimic, probabil nici tu nu stii de ce continui sa te contrazici pe aici, poate doar pentru ca esti frustrata si te agiti pentru nimic, faci spume pentru ce ???

deoNtologule, te rog eu frumos, in momentul in care vrei sa epatezi folosind un vocabular elevat, incearca macar folosirea google-ului ca sa vezi daca scrii corect ceea ce ai auzit tu la TV
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus