Care va fi tribul cel mai tare din lumea asta ?

  • Autor subiect October Red
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser5684

daca nu as fi in E.F. probabil as tine si eu cu ~TOP~ pt.un trib cu 37 de membri are rank 5 e super bine...

~TOP~ sunt cam imprastiati , daca vor reusi sa se uneasca bravo lor dar va fi cam greu

topac9.png
 

DeletedUser7072

probabil vor rezista ceva vreme. daca acei membri oarecum izolati vor reusi sa se dezvolte binisor si destul de repede isi pot face mai multe nuclee bine inchegate.

si cu cateva recrutari bine gandite pot face usor fata un timp. asta pana vor da de un razboi serios.

se pare ca SE hartii este destul de plin de triburi cu o gramada de potential. gen GT n00bs sau ~TOP~ nu stiu daca nu au chiar si chemp ceva pe acolo. si de ce nu si ..xyz :">

oricum ~TOP~ e genul de trib de care lumea ar trebui sa se teama
 

DeletedUser

Chiar ma mir cum de n-a pomenit nimeni de Makedonia ( *MdA* ), tribul meu pe lumea 6. Sau doar cele cu "istorie" trebuiesc amintite aici?

E ticsit de jucatori cu experienta, strategi, uniti si precauti ( poate cam prea precauti ). E firesc sa aiba si "pokemoni" in echipa.... dar odata debarasati de acestia, odata ce va ramane doar elita... crema tribului.... locul nostru in ( cel putin ) Top 5 este asigurat ;)
 

DeletedUser7072

trib de ferme. ;) iti vorbesc din rapoarte nu aiurea. deci dap. pe viitor ce ar fi sa nu mai recrutati toti aia slabi si sa ramaneti aia putini buni strategi si precauti jucatori
 

DeletedUser

hmmmmm .... poate ai dat de vreun nepricopsit care are o tactica mai masochista de joc...adica tace si indura


Iti spun ca cine a zbierat pe forum ca-i atacat, imediat primeste sprijin.... Din pacate, majoritatea sunt d-astia, ce prefera counter-strike-ul

s-apoi, mai revin c-o adaugire importanta ;)

arunca o privire la Lista cu macelari pe Lumea 6 ( Inamici invinsi Triburi )

Si ca atacator, si ca aparator.....pai *MdA* e trib de ferme, mancatzeash?

Atentie va rog la double post, si incercati sa realizati ca aici e forum public, nu piata, un limbaj mai adecvat, va rog.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

blestemat, eu n-as subestima Mda. Prin simplul fapt ca da, au dovedit ca cine urla dupa sprijin primeste. si nici n-as supraestima ...xyz. Sa pastram proportiile, suntem un trib de nubi. Cine vine la noi, e nub prin asocierea cu noi.

Nu ne-am facut un scop din a aparea in clasamente, de a cuceri lumea, sau mai stiu eu ce. Ne distram. Atata tot. Daca mai prindem niste prieteni buni pe drum, ne distram alaturi de ei. Mai degraba conteaza sa fim uniti si sa ne intelegem, decat sa tindem spre dominatie mondiala.
 

DeletedUser

oare?

sarumana Mater Dolores.as incerca sa te contrazic daca imi dai voie.tribul *MDA* e un trib care recruteaza jucatori cu punctaje mari.nu se cunosc intre ei si pina la urma faza cu cel care urla si primeste sprijin...asta e doar pentru ca nu sunt atacati de cineva care stie sa joace.eu personal am rupt cativa de la ei din trib inainte sa devenim aliati si am vazut ca daca ai oameni cu care sa colanorezi sprijinul trimis de ei e frectie la un picior de lemn.acest post este strict vizavi de cei din mda. in rest vizavi de restu timpul ne va confirma.iti multumesc pentru increderea acordata tribului n00b si sunt convins ca vom confirma deoarece suntem aceieasi de pe l3 care ne-am lasta din cauza copilasilor dar care acuma am revenit mai flamanzi de performanta ca nicicind.plus ca cei noi care s-au strecurat in trib au reusit sa se integreze extraordinar si sunt deschisi la a juca ca o echipa.probabil ca in urmatoarele 2 saptamani nu vom mai lua asa multe sate dar sunt convins ca la sfirsitul acestei luni vom arata daca putem face fata sau nu.o zi superba in continuare la toata lumea.;)
 

DeletedUser

Cuvinte mari din partea unui trib care ne-a abordat cu relatii diplomatice.
Din cate stiu, voi ati vrut alianta, nu noi. Eu unul chiar am fost nevoit sa-mi irosesc 2 minute din viata meditand daca sa votez PRO sau CONTRA
Am votat PRO, ca si restul consiliului....pe motiv ca se duce vorba in targ ca sunteti buni.
Vulpone în data de 05.07. la ora 22:48 Citat Prelucrare Şterge
Eu's pro.... Astia-s jucatori activi, care stiu ce vor



Daca stiam ca aveti o parere asa proasta fata de tribul MdA, votam impotriva, si va uram cale usoara.
Nu ca ar mai conta acum.... Suntem aliati... iar pe viitor, sper sa va felicitati reciproc pt buna idee de a va alia cu Makedonia
 

DeletedUser

crezi?

daca te tine cureaua in seara asta putem incheia alianta.ce zici?desi sunt convins ca ai toate sansele sa fi data afara din trib daca esti asa individualist sau cel putin vei fi mustruluit serios.si ca sa ramanem ontopic.nu recrutati pe oricine are o gramada de puncte indiferent daca stie sa joace sau nu?daca zici ca nu eu voi posta pe forum tot ce stiu.dar cred ca MDA nu va mai fi o certitudine.gindestete bine cit de deprate vrei sa mergem si cat iti cunosti noii colegi...
 

DeletedUser

daca te tine cureaua in seara asta putem incheia alianta.ce zici?desi sunt convins ca ai toate sansele sa fi data afara din trib daca esti asa individualist sau cel putin vei fi mustruluit serios.si ca sa ramanem ontopic.nu recrutati pe oricine are o gramada de puncte indiferent daca stie sa joace sau nu?daca zici ca nu eu voi posta pe forum tot ce stiu.dar cred ca MDA nu va mai fi o certitudine.gindestete bine cit de deprate vrei sa mergem si cat iti cunosti noii colegi...

Aliatule, se pare ca esti mult mai individualist decat mine.... de vreme ce ai chef sa deschizi si sa rupi aliante in numele intregului tau trib, doar ca sa arati ca te tine cureaua.

Spre deosebire de tine, noi chiar punem sentiment in relatiile cu triburile ce ne-au ales ca prieteni. Nu le facem si desfacem. De-aia avem si foarte putine ;)

Deci, as prefera ca tu ( voi ) sa va ganditi bine ce asteptati de la MdA. Si nu mai criticati degeaba pe forumul extern un trib care a acceptat sa va fie aliat de nadejde.

Cu respect/Bafta/ Joc placut/ si alte forumule de incheiere pe care ( ca diplomat ) le am in sange :D
 

DeletedUser

....

aliatul asta de nadejde recruteaza in prostie jucatori de o valoare indoielnica.lucru demonstrabil si fara indoiala.si noi ne respectam aliatii dar ai tratam cum merita.daca sunt ingimfat ai tratam cu ironie daca sunt respectosi ai tratam cu cel putin acelasi respect.vom vedea la sfirsitul lunii care va fi situatia si cat de increzator vei mai fi in strategia aleasa de cei asemeni tie si pe care tu aia doptato cu atita sirg si drag respectele mele spor la recrutat membrii pt punctaj ca sa ramaneti in top si doamne fereste sa dati peste un dusman redutabil.o seara placuta pt aceasta mica cearta si promit ca ma voi cenzura mai dur.:p
 

DeletedUser6376

o sa domine ~BD~

deja avem.....
il avem pe uscatelul de partea noastra
o sa fie pe locul 2 acest trib daca nu in primele 10 :D
chiar daca suntem noi mici acuma,o sa crestem....
o sa vedeti

~BD~ forever

va astept care este interesat ;)
 

DeletedUser

aliatul asta de nadejde recruteaza in prostie jucatori de o valoare indoielnica.lucru demonstrabil si fara indoiala.si noi ne respectam aliatii dar ai tratam cum merita.daca sunt ingimfat ai tratam cu ironie daca sunt respectosi ai tratam cu cel putin acelasi respect.vom vedea la sfirsitul lunii care va fi situatia si cat de increzator vei mai fi in strategia aleasa de cei asemeni tie si pe care tu aia doptato cu atita sirg si drag respectele mele spor la recrutat membrii pt punctaj ca sa ramaneti in top si doamne fereste sa dati peste un dusman redutabil.o seara placuta pt aceasta mica cearta si promit ca ma voi cenzura mai dur.:p


Ha.... n-a fost cearta :) Cand e de cearta, vorbesc mai...hmmmm....picant :D

S-apoi aliatule, eu am doar 3 luni de cand o frec pe triburile.... habar n-am sa joc. Pe lumile in care activez am 2-3 sate - testoasa, impenetrabile. Si cam atat. Baietii astia ma tin in trib just for my charming personality :)))
Dar stiu ca atunci cand se reunesc doi jucatori buni si cu experienta intr-un atac organizat.... orice sat poate ceda. Ca-i de la MdA, n00b sau GT .... Circularele de sprijin nu-s citite la minut, oamenii nu-s tot timpul onnline.

Deci daca e sa pierzi un sat, il pierzi.
Ai face mai bine sa ne urezi un adversar redutabil.... ar fi super pentru noi, si bine pentru voi ( ca aliati ) ... Ne-am mai dezmortii oleaca oscioarele si am impartii intre noi sate mari si suculente :D ( eu le zic gaini grase....muahahahaha )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca incerc sa fiu impartiala....as zice ca triburile mamut au prima sansa...recruteaza si inobileaza in trib fara bataie de cap..dar stiu ca nu-i asa:)
ia uitati-va la jucatorii din alte triburi din jurul lui superfr:rolleyes:
nume de sate "superfr jucator de nota 10", "superfr e cel mai bun", "superfr superjucator" (ieri cel putin asa se numeau) . la naiba m-a intimidat si pe mine care sunt in trib cu el:confused:
 

DeletedUser

deja avem.....
il avem pe uscatelul de partea noastra
o sa fie pe locul 2 acest trib daca nu in primele 10 :D
chiar daca suntem noi mici acuma,o sa crestem....
o sa vedeti

~BD~ forever

va astept care este interesat ;)


poveste despre ~BD~(best dragons) si ba5ronu(intemeietorul)

Cica se facea ca eram pe lumea clasica in tribul Diablo si fiind in conducere am decis sa iau legatura cu conducatorul tribului ~BD~ ca sa facem o alianta,eram triburi micute,undeva prin k65 ne bateam si noi.
Asa si il abordez pe "liderul vostru"(asa il chema) sa facem o alianta tocmai pentru ca am crezut ca ma intelegeam bine cu vecinul meu ba5ronu ,la care el incepe sa ma ia la misto "ca normal ca vreti alianta ca va e frica".Zic bine nu facem alianta.Dupa care a doua zi ma contacteaza ba5ronu si zice sa facem alianta si sa nu il cred pe liderul vostru ca nu stie ce spune,si am fost de acord sa facem alianta mai ales ca eram inconjurat de ei,dar mai mult pt ca eram vecin cu ba5ronu cu care ma intelegeam bn la vremea aia.
Dupa care a doua zi dupa ce facusem alianta ce sa vezi:ba5ronu imi ataca vecina colega de trib cu mine si ma ia cu abureli ca a fost pus de cineva sa atace si ca daca nu ataca era trimis la margine.
Deci ce incredere sa ai in oamenii astia,cand isi schimba fetele ca pe sosete.
 

DeletedUser

De ce nu prea crezi?

Tracia e cu mult inaintea tribului tau, pe care-l promovezi


De triburi puternice va dati seama vazandu-le in capul listei Inamici Invinsi Triburi....nu la numar de puncte..... alea-s apa de ploaie

Tracia - la categoria In Total ( agresor + aparator ) ocupa frumosul loc 6..... si ...nah.... nici cu punctele nu sta prost :)
 

DeletedUser

dap tracia e trib bun,va ramane mult timp in top daca isi aleg bine strategia,mai depinde si de asezarea pe harta
jonyyy mai lasa-ne cu ~BD~ ala,din academie ati ajuns mare trib?
credeti ca daca il aveti pe uscatelul acolo sunteti mare trib,stai asa ca presimt eu ca nu o sa stea prea mult timp pe acolo,si cred ca nici tribul no sa mai ramana mult timp pe meleagurile lumii 6
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

eu merg pe mana GT-ului - va ramane mult timp pe primul loc
~TOP~ -in cel mai scurt timp va ajunge in top 5
CHEMP si n00b cred ca si ei vor ajunge sus,in top 10 si vor avea un cuvant greu de spus in ierarhia acestei lumi
o figura frumoasa poate sa faca si ~TOR~,,~ATR~ si TRACIA

lolozauri ... asta'i cea mai nereushita prezicere din istorie...
am un singur pont ;;) ... sa nu pui niciodata la pariloto c'o sa falimentezi ^^



~ATR~ -> avem trofeu' cu ei pe forum ^^ ultimu mesaj primit de la cineva din afara tribului a fost de la blondu' la putere... ceva de genu:
SALUT a spus:
blondu la putere în data de 14.07. la ora 21:46
TRIMITEMI O INVITATIE DACA VREI

GosuLikeBoy în data de 14.07. la ora 22:24
nu se poate. imi pare sincer rau...

~TOR~u' sunt intr'un singur continent cu nucleul shi nu sunt chiar asa de dezvoltatzi shi nu prea cred ca au unde sa se'ntinda decat in vest...

TRACIA locul 14 momentan... poate'or sa prinda si ei locul 10 ^^

CHEMP... locul 19 momentan...

n00b - locul 29... :)



In concluzie :) ... conteaza (dupa cum am mai citit) membrii din conducere :)
Conteaza o organizare solida... puternica...
Conteaza relatiile de prietenie pe care le stabilesti cu jucatorii...

Consider ca o figura frumoasa... ar avea de facut familia Semper Fieldis... in rest... :-?? vom vedea...


L.E.
- GT nu mai este pe primul loc
- ~TOP~ este pe locul 25...

N.A. Nu il lua ca pe un atac la persoana... :) Nu este.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus