Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa?

Ce trib ai alege dacă tribul tău s-ar desfiinţa?


  • Total votanți
    64
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
graph.jpg


În fiecare săptămână va fi un poll pe o anumită temă. Acesta va dura o săptămână, apoi va fi închis şi mutat la arhivă. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o săptămână şi aşa mai departe.

Un mic exercitiu de imaginaţie... Tribul din care faceţi parte se desfiinţează. Cărui trib din Top 15 aţi vrea să vă alăturaţi în acest caz?

Opţiunea voastră aş dori să ţina cont doar de calitatea tribului, a conducerii şi a membrilor săi.
 
Ultima editare:

DeletedUser

optiunea trib aliat/pna nu exista?
la fel si optiunea ..direct la dusmani ?..motive..hai sa nu le precizam si pe astea
 

DeletedUser

eu am votat DMC, nu doar pentru ca sunt aliati, ci pentru ca mi se pare ca au o conducere cu capul pe umeri si destul de respectabila.
 

DeletedUser6681

mda.. un sondaj .. reusit.. in tema discutiei.. eu as alege Dmc pt chivulet.. sa spunem ca ar fi cel mai echilibrat lider.. din cei ramasi
 

DeletedUser19202

orice in afara de dmc...:)) juc buni....,mai sunt inca in cateva triburi:)) oricum tema vine intr-un moment potrivit:))))
 

DeletedUser

da pandev a venit la fix, dar era mai bun unu de genul 'a fi sau a nu fi tradator?' tu ce zici :p
 

DeletedUser

eu asi alege DMC...poate asa o sa ma atace si pe mine cineva:D:D:D
 

DeletedUser

visezule, te inteleg ca ati fost colegi, dar nu te baga cand il tachinez eu pe pandev. si sa iti raspund si eu sa nu te las sa iei avertisment singur :p tu cum ai numi un jucator care se duce la dusmani si isi ataca fostii colegi?:p
 

DeletedUser6681

gabitza .. razboiul cu bb este intr-o mare masura un razboi personal.. sa spunem .. ei m-au atacat in special pe mine apoi pe model2 cand a venit langa mine.. in alte zone era o liniste deplina.. era actiune doar daca prindeam vre un sitter :D .. pentru ca tribul se batea cu angry la acel moment.. deci

acum vin si te intreb care fosti colegi.. cei veniti din angry ?... cu aia s-a razboit mereu.. am obs ca majoritatea din zona lui au intrat in bb..

acum nu stiu daca bb recunoaste dar s-a pus problema ddin partea lor la un pna.. dar am refuzat mereu din 2 considerente..
1 eram aliat cu regal
2 ei au inceput trebuia sa continue.. daca si-au dorit ceva
in concluzie am fost incapatanat ..

Deci ne fiind razboiul lor.. nu vad de ce ii numesti tradatori.. ei au avut razboi in nord .. cu Angry .. si dorm doze. Nu stiu exact conditiile din harta in zona aia.. eu sunt la iarba verde..:) Dar cred ca cei atacati de pandev fac parte din Angry

am vazut ca din fostul cl doar 206cc este in dmc.. your lord a intrat intr-un trib no-name poate cedeaza satele in rest.. toti sunt in bb

PS : va rog nu spuneti ca am gestionat prost tribul .. ca stiu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

gabitza .. razboiul cu bb este intr-o mare masura un razboi personal.. sa spunem .. ei m-au atacat in special pe mine apoi pe model2 cand a venit langa mine.. in alte zone era o liniste deplina.. era actiune doar daca prindeam vre un sitter :D .. pentru ca tribul se batea cu angry la acel moment.. deci

acum vin si te intreb care fosti colegi.. cei veniti din angry ?... cu aia s-a razboit mereu.. am obs ca majoritatea din zona lui au intrat in bb..

acum nu stiu daca bb recunoaste dar s-a pus problema ddin partea lor la un pna.. dar am refuzat mereu din 2 considerente..
1 eram aliat cu regal
2 ei au inceput trebuia sa continue.. daca si-au dorit ceva
in concluzie am fost incapatanat ..

Deci ne fiind razboiul lor.. nu vad de ce ii numesti tradatori.. ei au avut razboi in nord .. cu Angry .. si dorm doze. Nu stiu exact conditiile din harta in zona aia.. eu sunt la iarba verde..:) Dar cred ca cei ataci de pandev fac parte din Angry

asa este ...era RAZBOIUL BB vs Vis3z...:D:D:D
imi place ca acuma ai gasit PRETEXTE atunci cand ati cazut nu dadea nimeni de tine..oare de ce???:confused::confused::confused:
da..e adevarat ca am vrut PNA dar stii de ce si cine ti a cerut acest PNA.nu am cerut de frica PCA.Regal era mort in partea noastra PCA consta in MODEL si VIS3z.toata apararea era la ei...restul injurau ca nu sunt ajutati.
 

DeletedUser

Daca au venit din angry nu erau tot colegii lui? L-au ajutat, oamenii s-au facut defensivi sa-l sprijine pe pandev si nu numai. Acum spune-mi tu mie care e tradatorul cand oamenii aia l-au ajutat sa-si pastreze satele,iar acum ii ataca. Aici se potriveste proverbul bine cunoscut ' Facere de bine , f..... de mama ' :p
 

DeletedUser6681

asa este ...era RAZBOIUL BB vs Vis3z...:D:D:D
imi place ca acuma ai gasit PRETEXTE atunci cand ati cazut nu dadea nimeni de tine..oare de ce???:confused::confused::confused:
da..e adevarat ca am vrut PNA dar stii de ce si cine ti a cerut acest PNA.nu am cerut de frica PCA.Regal era mort in partea noastra PCA consta in MODEL si VIS3z.toata apararea era la ei...restul injurau ca nu sunt ajutati.

vezi.. cum te amagesti singur :)) doar miha80 mai imi dadea aparare.. in rest contul era aparat de trupe proprii :)
ati avut sitter la cont cand l-ati impartit.. avem 95% aparare.. si unde ma atacati voi eram compact.. aveam sate in k55 care erau pline si erau trimise in trib.. asta pentru ca nu aveam nevoie .. ca nu puteam apara tot.. asa ca nu aparam decat 5-6 sate..:).. ce este treb.. modelul adoptat de tine.. este mai eficient ca al meu... cat despre trib.. visez si model eram jucatori activi care ne aparam singuri si de multe ori aparam granitza din partea cu die al razboi .. ciudat si fara rost.. pe care l-am avut.. si cum am spus proasta gestiune :)
@mahomed - daca te uitai la acel moment vedeai ca nu pot face un pna cu tine.. asta pt ca rasturnam harta.. trebuia sa imi atac fostele relatii diplomatice daca ma asociam cu tine, iar eu niciodata nu am jucat asa.. iar daca spui ca nu era un razboi bb vs vis3z cum iti explici ca sunt inca in top 10 la aparatori si nu mai joc de 6-7 luni, ma lasam de joc si cateva luni tot pe primul loc la aparatori am fost.. asta pt ca 70 % din atacul vostru din zona de sud-est venea in contul meu..
dar revin si te felicit..:) pentru abordarea facuta.. in consecinta te-ai ales cu cativa jucatori buni si fff buni.. dupa dizolvarea tribului.. asa te vei mai alege cand se vor mai dizolva triburi

Daca au venit din angry nu erau tot colegii lui? L-au ajutat, oamenii s-au facut defensivi sa-l sprijine pe pandev si nu numai. Acum spune-mi tu mie care e tradatorul cand oamenii aia l-au ajutat sa-si pastreze satele,iar acum ii ataca. Aici se potriveste proverbul bine cunoscut ' Facere de bine , f..... de mama ' :p

nu inteleg treaba cu m-am facut defensiv.. ca sa apar pe x sau y.. sunt defensiv.. inseamna ca am aparare sa ma apar si daca ma ataca cel care il aparam pana ieri.. s-a ajuns aici din cauza unei fuziuni fara substrat .. 2 tipare de oameni.. care nu aveau cum sa stea mult timp sub acelasi acoperis
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

vezi.. cum te amagesti singur :)) doar miha80 mai imi dadea aparare.. in rest contul era aparat de trupe proprii :)
ati avut sitter la cont cand l-ati impartit.. avem 95% aparare.. si unde ma atacati voi eram compact.. aveam sate in k55 care erau pline si erau trimise in trib.. asta pentru ca nu aveam nevoie .. ca nu puteam apara tot.. asa ca nu aparam decat 5-6 sate..:).. ce este treb.. modelul adoptat de tine.. este mai eficient ca al meu... cat despre trib.. visez si model eram jucatori activi care ne aparam singuri si de multe ori aparam granitza din partea cu die al razboi .. ciudat si fara rost.. pe care l-am avut.. si cum am spus proasta gestiune :)
@mahomed - daca te uitai la acel moment vedeai ca nu pot face un pna cu tine.. asta pt ca rasturnam harta.. trebuia sa imi atac fostele relatii diplomatice daca ma asociam cu tine, iar eu niciodata nu am jucat asa.. iar daca spui ca nu era un razboi bb vs vis3z cum iti explici ca sunt inca in top 10 la aparatori si nu mai joc de 6-7 luni, ma lasam de joc si cateva luni tot pe primul loc la aparatori am fost.. asta pt ca 70 % din atacul vostru din zona de sud-est venea in contul meu..
dar revin si te felicit..:) pentru abordarea facuta.. in consecinta te-ai ales cu cativa jucatori buni si fff buni.. dupa dizolvarea tribului.. asa te vei mai alege cand se vor mai dizolva triburi



nu inteleg treaba cu m-am facut defensiv.. ca sa apar pe x sau y.. sunt defensiv.. inseamna ca am aparare sa ma apar si daca ma ataca cel care il aparam pana ieri.. s-a ajuns aici din cauza unei fuziuni fara substrat .. 2 tipare de oameni.. care nu aveau cum sa stea mult timp sub acelasi acoperis

cu riscul la BAN iti mai raspund o data.
1 la mana..nu zi de DEFENSIV ca nu tine.aveai poate dar in 55.in 65 majoritatea satelor erau de atac.Doar nu atacai cu APARARE.
2.ai fost la inamici sus.pt ca asa am decis noi.si nu esti singurul.din top 20 multi sunt datorita noua.pt ca asa am decis.si asa vom face.
spijinea miha?? pai aveai majoritatea satelor de langa noi cu 40-50 K.nu zi acuma ca aveam mesaje atunci multe de la colegii tai.in care plangeau ca apararea e la vis3z doar el e liderul si eu cer de 3 zile sa primesc **.la die??? pai era W0nd.care avea toata granita , sa nu zici ca l sprijineai tu.
cat despre PNA.nu a zis nimeni la ora aia sa ti ataci ALIATII.si aici am pus pct.:p:p:p
 

DeletedUser

da poate ai dreptate, fuziunea aia nu ar fi trebuit facuta, dar asta nu il scuza, chiar daca nu erau 'compatibili' nu inseamna ca nu-ti erau colegi, stia care sunt slabi, incepatori, ofensivi,defensivi, cu apararea trimisa etc. nu-l scuza , eu personal nu sunt si nu voi fi de acord. Ps: nenea puski sa ne lasi te rog sa dezbatem problema, ne sanctionezi maine
 

DeletedUser6681

da poate ai dreptate, fuziunea aia nu ar fi trebuit facuta, dar asta nu il scuza, chiar daca nu erau 'compatibili' nu inseamna ca nu-ti erau colegi, stia care sunt slabi, incepatori, ofensivi,defensivi, cu apararea trimisa etc. nu-l scuza , eu personal nu sunt si nu voi fi de acord. Ps: nenea puski sa ne lasi te rog sa dezbatem problema, ne sanctionezi maine
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=19016
uitate la link`ul asta :), daca ei aveau informatii .. despre ei atunci e valabila si reciproca


@mahomed .. intreabati colegi..care aveau granitza cu mine..
ma spionau .. si gaseau satele cu 6k pe ele.. cat avea satul iar in momentul atacului se faceau 40k intradevar.. in k65 doar 15 sate de atac de toate.. iar in sud doar 5 din 50 de sate compacte.. asa ca din 180 de sate sa ai 15 sate ofensive..
te intrebi cu ce atacam cu atacul evident.. doar ca nu atacam satele aparate ci satele goale... oare nu te intrebi de ce nu continuam atacuri pe zid 0.. pt ca nu aveam cu ce... multe recuperari le dadea model ca el era mai ofensiv ca mine.. intreabal pe wond cata aparare avea la mine.. ai colegi in trib.. cu tine sa iti zica ca i-am sprijinit pe ei cand eu avea sute de atacuri..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29034

Ca sa revenim la subiect,as alege [OUT],deoarece am colaborat bine cu ei tot timpul,si as continua razboiul de exterminare a tribului TRY!
 

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
O să consider discuţiile de genul celor de mai sus argumente ale alegerilor voaste, atâta timp cât le menţineţi în limita regulamentului. ;)
 

DeletedUser

am ales tribul ":)" . mi-a facut o impresie buna, desi nu cunosc pe nimeni de acolo.
Dar din punctul de vedere al pozitiei pe harta as alege [OUT] :p
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus