Cei mai agresivi jucatori ?!

  • Autor subiect DeletedUser43917
  • Data de început

DeletedUser523

Inamici învinşi
Ca agresor
Loc Nume Înfrângere
1 adimir [TAXI] 125.127
2 AdyWarior [OmErTa] 108.117
3 LadyLethal [TAXI] 106.963
4 one love [DT] 101.599
5 Korg [kk] 98.768
6 cezar1525 [ROMAN] 78.621
7 Lord Taifi [-DK-] 78.498
8 kkmare [DT] 78.468
9 lolo630 [ShocK] 77.514
10 Mariuss. [PR] 76.945

Loc Nume Trib Puncte Sate Puncte pe sat
1 ciolanu roz TAXI 96.223 17 5660
2 Locul 1 Numai 1 ShocK 74.419 13 5725
3 goloie DT 50.961 10 5096
4 vatapebat -Q- 49.873 10 4987
5 LadyLethal TAXI 46.500 9 5167
6 Eu sunt nasu ShocK 42.267 8 5283
7 one love DT 42.060 9 4673
8 Dreamer TAXI 40.632 7 5805
9 cezar1525 ROMAN 40.581 6 6764
10 El Matadore ~INQ~ 40.382 7 5769
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Eu tind sa cred ca nu l-a afectat atat de mult banarea cat faptul ca a fost lasat balta in mijlocul nostru.Hai,Bad ai dovedit o logica impecabila pana acum ,ce crezi ca l-a oprit sa ne inchida firma..retragerea unui sat de 2k sau faptul ca i-a plecat tribul in alt colt de harta?:confused:

Ai si tu dreptatea ta :D Eu ma oftic ca nu am cum sa intru pe cont :)) Mi se tot da refresh la pagina cand dau login apoi imi apare lumile si dau pe lumea 40 si nu se intampla nimic :confused:
 

DeletedUser39777

Ai si tu dreptatea ta :D Eu ma oftic ca nu am cum sa intru pe cont :)) Mi se tot da refresh la pagina cand dau login apoi imi apare lumile si dau pe lumea 40 si nu se intampla nimic :confused:

Mie imi apare lumile si pot intra. Sterge cookie-urile si datele de navigare, s-ar putea sa mearga.
 

DeletedUser44200

Oficial am devenit cel mai agresat trib de pe L40

Loc Numele tribului Înfrângere
1 Hugo 530.015
2 Dark 507.756
3 We will shock you 501.448
4 -PLAY HARD- 478.846
5 Narodnîi Komissariat 432.665

Rușine!
 

DeletedUser42998

Oficial am devenit cel mai agresat trib de pe L40

Loc Numele tribului Înfrângere
1 Hugo 530.015
2 Dark 507.756
3 We will shock you 501.448
4 -PLAY HARD- 478.846
5 Narodnîi Komissariat 432.665

Rușine!

Neata Boss.Iar ne faci reclama pozitiva.Or crede astia ca suntem cele mai bune ferme de pe harta,de ne tot ataca.
 

DeletedUser39475

Dar de ce asociați termenul de „agresiv” cu cel de „inamici învinși”? Da, e agresiv un jucator care nu-i e frică să atace (cu echipa în mod ideal). Dar consider o prostie să ataci și să spargi trupe fără o finalitate eficientă. Diferența se face când ști să ataci, să destabilizezi, induci în eroare și să lovești pe direcții slab susținute. Măi, sunt nenumărate exemple în istoria luptei armate, când forțe de o cantitate impresionantă au fost distruse într-un mod umilitor de adversari mult mai slab dotați cantitativ sau calitativ. Informația stă la baza acestui joc. Dacă ști lucruri despre adversar, deduse, să-i stabilești programul identificând momentele de neglijență ale acestuia, practic nu va ști ce l-a lovit.
Cum e mai bine? Să pierzi un full și să iei 5-6 sate sau să spargi 10 și să iei unul? E relativă agresivitatea aceasta a voastră.
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
Dar de ce asociați termenul de „agresiv” cu cel de „inamici învinși”? Da, e agresiv un jucator care nu-i e frică să atace (cu echipa în mod ideal). Dar consider o prostie să ataci și să spargi trupe fără o finalitate eficientă. Diferența se face când ști să ataci, să destabilizezi, induci în eroare și să lovești pe direcții slab susținute. Măi, sunt nenumărate exemple în istoria luptei armate, când forțe de o cantitate impresionantă au fost distruse într-un mod umilitor de adversari mult mai slab dotați cantitativ sau calitativ. Informația stă la baza acestui joc. Dacă ști lucruri despre adversar, deduse, să-i stabilești programul identificând momentele de neglijență ale acestuia, practic nu va ști ce l-a lovit.
Cum e mai bine? Să pierzi un full și să iei 5-6 sate sau să spargi 10 și să iei unul? E relativă agresivitatea aceasta a voastră.

Normal ca e mai bine sa iei 5-6 sate decat sa spargi 10 si sa iei 1..
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Apropos de ce spui tu kristystar :). Am avut un adversar putin mai artagos (de cand am fost trimis la marginea hartii). Acest adversar, desi si-a luat o palma (un backtime), a reusit sa adune sprijin pe sat intr-atat de mult incat sa nu-l pot atinge (aproximativ 2000-2500 de spade si de lancieri). Ce am facut? L-am batut cu inteligenta si cu siretenia :). Mai jos voi posta o circulara data in tribul lui, mentionez ca discutia dintre mine si el nu a avut loc niciodata, este total falsa :).

Adenauer iul 10, 07:11
tzeby1010 iul 09, 19:58
Prietene n-are rost sa ne razboim intre noi, daca-mi oferi un loc la voi eu va pot fi spion, astia sunt foarte noobi, nu am cu cine sa ma joc aici. Ce spui?

Adenauer iul 09, 20:04
Personal nu agreez spionii insa voi vorbi cu cei de la mine si-ti dau un raspuns

Adenauer iul 09, 20:09
Fratioru`, vei avea sprijinul nostru doar cu conditia sa ne dai informatii pretioase, tine sprijinul pe satul tau pt ca ceilalti sa nu mai poata primi. Mai dau eu cate un spionaj, te mai faci si tu ca ma ataci sa nu fie probleme sa-si dea seama ai tai. Ok?

tzeby1010 iul 09, 20:26
Bine. Deci ramane stabilit, nu ma tragi pe sfoara da?

Adenauer iul 09, 22:01
Stai linistit. E in regula, suntem oameni doar. :D

HellParadisX iul 10, 08:16
Da-l dracu

Adenauer iul 10, 11:48
In locul tau il dadeam afara. Toti ofticatii joaca jocul asta.


Dupa aceasta circulara, a fost lasat fara sprijin si mi-am putut face treaba linistit...acum e istorie acest adversar. O fi bine sau rau cum am procedat? E gresit sa ne folosim de punctele slabe ale celorlalti? E corect sa dezinformezi?
 

DeletedUser39475

Diferența se face când ști să ataci, să destabilizezi, induci în eroare și să lovești pe direcții slab susținute.

Explic fiecare termen.
Să ști să ataci: E vorba de sincronizări, trenulețe, bla bla bla, lucruri pe care le-a învățat toată lumea în ultimul timp.
Să destabilizezi: Destabilizarea se referă la realizarea surprinderii. Asta după ce-i faci programul, adversarul să se trezească deja cu atacuri când intră ăpe cont. ( Ăsta e un exemplu)
Să induci în eroare: Clar mă refer la fake, atacuri false sau atacuri demonstrative.
Să ataci pe direcții slab susținute: Să te ferești de blindaje.
Toate aceste aspecte, din punctul meu de vedere reprezintă o corelație și sunt de o eficiență maximă atunci când sunt într-o strânsă relație de interdependență. Informația se bazează strict de datele care le obții despre programul respectivului și despre ce are în sate.

Acum răspund la situația ta. Nu o sa fac așa ceva niciodată, pentru că nu mi se pare deloc etic. În război nu există etică, dar anumite valori comportamentale trebuie totuși păstrate. E vorba de deminitate și onoare, aspecte esențiale ale unui om integru, zic.
 

DeletedUser

Acum răspund la situația ta. Nu o sa fac așa ceva niciodată, pentru că nu mi se pare deloc etic. În război nu există etică, dar anumite valori comportamentale trebuie totuși păstrate. E vorba de deminitate și onoare, aspecte esențiale ale unui om integru, zic.
...
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
"Mergi numai pe căile indicate de onoare. Luptă şi nu fi niciodată mişel. Lasă pentru alţii căile infamiei. Decât să învingi printr-o infamie, mai bine cazi luptând pe drumul onoarei."

Corneliu Zelea Codreanu
 

DeletedUser42998

"Mergi numai pe căile indicate de onoare. Luptă şi nu fi niciodată mişel. Lasă pentru alţii căile infamiei. Decât să învingi printr-o infamie, mai bine cazi luptând pe drumul onoarei."

Corneliu Zelea Codreanu

Cuvinte intelepte.
 

DeletedUser39475

"Mergi numai pe căile indicate de onoare. Luptă şi nu fi niciodată mişel. Lasă pentru alţii căile infamiei. Decât să învingi printr-o infamie, mai bine cazi luptând pe drumul onoarei."

Corneliu Zelea Codreanu

Mai demult, acum câțiva ani, am întâlnit un mare caracter pe nu mai știu care server. Un exemplu de etică desăvârșită în joc și puțin paradoxal, era în top 3 pe orice lume juca. A terminat jocul ghici cu care nick? Capitanul ZC (Zelea Codreanu). Am avut plăcerea să joc cu el pe cont pe acel server.
E foarte greu să alegi onoarea când ești pus în fața faptului care te dezavantajează enorm. E greu să ajungem vreunul dintre noi la acel nivel datorită situației actuale (atatea compromisuri, falsitate sau lașitate), dar merită să încercăm să fim cât mai „oameni”.
De asta mi-a plăcut jocul acesta. Pentru că a reflectat aproape perfect lumea reală...de la administrație publică până la nivelul cognitiv sau comportamental.
 

DeletedUser42998

Mai demult, acum câțiva ani, am întâlnit un mare caracter pe nu mai știu care server. Un exemplu de etică desăvârșită în joc și puțin paradoxal, era în top 3 pe orice lume juca. A terminat jocul ghici cu care nick? Capitanul ZC (Zelea Codreanu). Am avut plăcerea să joc cu el pe cont pe acel server.
E foarte greu să alegi onoarea când ești pus în fața faptului care te dezavantajează enorm. E greu să ajungem vreunul dintre noi la acel nivel datorită situației actuale (atatea compromisuri, falsitate sau lașitate), dar merită să încercăm să fim cât mai „oameni”.
De asta mi-a plăcut jocul acesta. Pentru că a reflectat aproape perfect lumea reală...de la administrație publică până la nivelul cognitiv sau comportamental.

Reflecta perfect lumea reala si acum.
 
Sus