Cel Mai Puternic Trib De Pe L1

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Conteaza cine???????? conteaza cine o fost atacat, cineo pierdut 1 sat, cine era sa piarda si al 2 sat??? conteaza acest lucru, poate fi oricine din colegi care or parasit in mod intentionat tribu....nu conteaza.....conteaza modul in care s-a actionat....conteaza moul in care se joaca.....pt 1 amarat de sat...pt 2-3 sate.......imi pare rau .........
 

DeletedUser

Aici nu e vorba de sate. E vorba de altceva. Sunt convins ca va dati voi seama de ce.

Florile astea sunt pentru sotia celui atacat ;):

Galanthus_nivalis30-01-05.jpg
 

DeletedUser

bai fratilor totusi in jocu ast anu exista neutralitate a jucatorilor poate a intregului trib dar a jucatorilor nu daca un ex juc iese dintr-un trib si zice ios neutru in razb tld avalon :) ce asta inseamna ca acel jucator s anu fie atacat ? atata timp cat nu e intr-un trib cu care tribul advers sa aiva alianta sau pna poate sa fie atacat si nu e deloc o incalcare de onoare sau altceva parerea mea
 

DeletedUser1395

Nu, dragutzo, cum sa fie dovada de lipsa de onoare?
Hienele n-au onoare, deci n-au probleme cu incalcarea ei ;)
 

DeletedUser1195

Tare as vrea sa inteleg,ca de acceptat mi-e teama ca e imposibil.
Deci:cativa jucatori ai vechiului Avalon au preferat sa paraseasca tribul pentru a nu participa la luptele impotriva vechilor aliati.Nici macar nu a venit ceasul razboiului si fosti aliati au sarit la gatul lor.Vor spune probabil ca unui jucator fara trib nu e nevoie sa ii declari razboi.
La razboi ca la razboi? Dezgusta....,dar nu-mi plac cuvintele tari.
 

DeletedUser

Cei care au atacat ... au promis ca nu il vor ataca ?
Ma refer sa spuna acest lucru,dupa ce a inceput razboiul ... razboiul ii schimba pe oameni.(chiar si cel fictiv)

Raman la ideea cu prietenii de azi,dusmanii de maine ....
 

DeletedUser4645

bai fratilor totusi in jocu ast anu exista neutralitate a jucatorilor poate a intregului trib dar a jucatorilor nu daca un ex juc iese dintr-un trib si zice ios neutru in razb tld avalon :) ce asta inseamna ca acel jucator s anu fie atacat ? atata timp cat nu e intr-un trib cu care tribul advers sa aiva alianta sau pna poate sa fie atacat si nu e deloc o incalcare de onoare sau altceva parerea mea

Varsta, onoarea, respectul face diferenta in cele mai multe cazuri ;) Joci acest joc pt fun, nu pt a enerva anumite persoane care au avut incredere deplina in tine !
 

DeletedUser

Sunteti penibili cu toti ..........

din pacate este ultimul meu post, mai multe nu pot sa zic, daca la voi a fost atacat un jucator...in alte triburi se patesc altfel de minuni...cel mai bine sa imi tin gura si sa "lasam smecherii sa isi faca n cntinuare "jocurile de culise" oricum s-a ajuns prea departe pentru un joc.
aviz celor care mai vin cu "trufe" de genul un jucator a fost atacat-cineva zicea ca se va intampla asta...si ca sunt deja pusi jucatorii pe pozitii- nu mai dau nume nu mai zic nimic, sper ca n cazul in care cei din avalon castiga sa se laude pana nu mai pot de o "victorie" trisata de la inceput pana la sfarsit.... cat despre "capul pe umeri" si etc.....ALTA GARGARA!!!
O SEARA CAT MAI BUNA SI SUCCESS;)
UN MESAJ MAI AM: NU CASTIGATI NIMIC, NICI BANI SI NICI CASE SAU MASINI, DACA NU SUNTETI IN STARE SA JUCATI CORECT UN JOC, MAI BINE VA LASATI.
DACA DORMITI MAI BINE NOAPTEA STIIND CA ATI TRISAT, ATUNCI LA CAT MAI MULTE....POATE ASA O SA INVATATI SI CA DUMNEZEU E SUS SI VEDE;) EL POATE IARTA ALTII NU;)
 

DeletedUser

Cei care au atacat ... au promis ca nu il vor ataca ?
Ma refer sa spuna acest lucru,dupa ce a inceput razboiul ... razboiul ii schimba pe oameni.(chiar si cel fictiv)

Raman la ideea cu prietenii de azi,dusmanii de maine ....

foarte mare dreptate ai aici.
 

DeletedUser

defapt , deea , e un lucru ce nu iti face cinste avand in vedere ca persoana respectiva s-a declarat neutra dupa ce a iesit dintr-un trib aliat la momentul iesirii sale... cat de mare o fi foamea asta de sate ... dar incercati fratilor sa respectati unele cerite de minim respect pentru ce a fost pana acum intre aceste triburi ... o poveste frumoasa distrusa de interventia unor oameni care vor doar putere... Avalonul lui SS nu ar fi lucrat pe nimeni pe la spate fiindca din cate stiu SS este o persoana cu tarie de caracter:) (complimente extrase de la natty)
TLD-ul a fost si este un trib respectabil... la fel ca si conducatorul sau , Valiusha...dar unii playeri care inca nu au inteles ce inseamna TLD desi sunt membrii ii aduc un alt renume

(post scris de rockgirl ... aceasta este parerea mea personala si nu are de aface cu tribul TLD si nu reprezinta parerea tribului TLD )
 

DeletedUser

SS.....cel atacat si sotia dansului iti multumeste pt flori.........de asemenea va multumeste personal tuturor celor ce ati postat pareri pro si contra acestei actiuni...

De asemenea acea persoana, impreuna cu mine si cu tot tribul AVALON va transmite...dumneavoastra doamnelor si domnisoarelor.........complimente si sa aveti maine o zi cat mai minunata alaturi de sotul, prietenul.....si prietenii.....dumneavoastra.

Cu stima,
o adunatura de n00by
 

DeletedUser

Sunt trist, foarte trist.
Ati atacat unul dintre cei mai vechi membrii Avalon, care acum e tribeless.
Sa le fie rusine celor care au facut-o.
Niste hamesiti.

Bravo baieti; scufundati-va in continuare in nisipurile miscatoare ale balcanismelor. Sa aveti spor!

Foarte corect spus. Parveniti. Stii doar ca jucatorii vechi din tld n-ar face asa ceva. Rusine celui care a atacat de la noi, nici nu conteaza cine. Dar totusi poate nu avea de unde sa stie... poate erau dusmani vechi... si noi si avalonul am luat jucatori din fostele triburi cu care ne-am luptat.

Oricum inteleg ca atacul este recent. Deci... lucratura lui barony era facuta deja. Stau si ma gandesc la vremurile trecute... cand eram cu tld pe locurile 2-3 ma gandeam ca o sa fie un fel de razboi mondial intre TLD si NWO in care o sa se decida lumea 1. Un razboi corect si din pasiune. Dupa ce ei ne-au tradat speram sa ramanem noi cu Avalon si in final cine castiga razboiul castiga lumea 1. Dar... :( asa a fost sa fie.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37

Triburile
~KoA~ sfârºit
O-O sfârºit
THIS sfârºit

Sunt la PNA in diplomatia TLD.Fondatorii au spus ca nu vor sa faca parte din razboi,i-am inteles perfect si le-am trecut triburile la PNA.Mai mult nu pot face.
Cei care nu vor sa participe sunt rugati sa se mute in ele sau sa faca altul dar sa anunte din timp la noi.
In schimb eu intorc rugamintea catre fondatorii acestor triburi si i-as ruga sa nu ia membrii deja atacati.Ms.

Nu va urez un razboi frumos pentru ca nu are cum sa fie.
 

DeletedUser

Sorine, cum vechii jucatori avaloni au refuzat sa isi atace prietenii din TLD...asa si vechii TLD-isti au anuntat ca nu isi vor ataca prietenii din Avalon, fie ca ies sau nu din trib. Am primit o lista cu jucatori non-combat din Avalon, impreuna cu rugamintea de a nu posta pe forum acea lista...:( Va dati seama ca in aceste conditii este imposibil sa-i controlezi pe toti. Pe cat posibil, incercam sa protejam jucatorii care nu doresc sa participe in acest conflict, insa suntem doar o mana de oameni...nu putem supraveghea intreaga harta.
Rugamintea noastra este ca jucatorii din Avalon care nu vor sa lupte sa se alature unui trib non-combat trecut in diplomatia TLD. Multumim!
 

DeletedUser

Nu mai dores sa intru in alte amanunte.........ce am avut de spus am spus......asta e jocu colegi......
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus