Cine mai tine minte?

DeletedUser

Eu nu inteleg de ce la toate filmuletele de genul trebuie sa fie spursagul ala de heavy-metal pe fond! Se simt pruncii mai periculosi daca asculta acolo ragetul unui analfabet! :eek:
 

DeletedUser15142

Eu nu inteleg de ce la toate filmuletele de genul trebuie sa fie spursagul ala de heavy-metal pe fond! Se simt pruncii mai periculosi daca asculta acolo ragetul unui analfabet! :eek:

Carrier, eu te credeam cu mai mult bun simt, de ce oare nu ma mir, majoritatea sunteti drogati de incultura prezenta in viata cotidiana, nu zic ca pe internet nu ar fi asa, dar sincer daca aceasta e parerea ta despre rock, "ragetul unui analfabet", de muzica comerciala pot sa spun si eu "tzatzile unei proaste, si vocea salvata de calculator", "beat-urile care se repeta de 100 de ori, pentru ca romanilor le place sa asculte aceeasi melodie de 400 de ori dar cu un alt nume" si jignirile pot continua.

Sunt profund dezamagit..:(
 

DeletedUser

Carrier, eu te credeam cu mai mult bun simt, de ce oare nu ma mir, majoritatea sunteti drogati de incultura prezenta in viata cotidiana, nu zic ca pe internet nu ar fi asa, dar sincer daca aceasta e parerea ta despre rock, "ragetul unui analfabet", de muzica comerciala pot sa spun si eu "tzatzile unei proaste, si vocea salvata de calculator", "beat-urile care se repeta de 100 de ori, pentru ca romanilor le place sa asculte aceeasi melodie de 400 de ori dar cu un alt nume" si jignirile pot continua.

Sunt profund dezamagit..:(
O muzica facuta dupa un tipar, adica sa respecte gamele, notele muzicale, o linie melodica adecvata este cu totul altceva decat sa dai cu mana peste stiu eu ce chitara si sa zbieri!
Eu nu sunt dezamagit!
 

DeletedUser

Eu sunt dansator de muzica populara si mai si interpretez, din cand in cand! Pe langa asta ascult muzica usoara toata ziua! Exceptand manelele!
Uite, de exemplu imi place enorm Bon Jovi, admir muzica lui Michael Jackson, imi place melodia aia de la Evanscence - Bring me to life, dar urletele din fundul plamanilor clar ca nu-mi plac! Nu vad nimic placut in a casca gura pana la rupere, a-ti umfla venele gatului gata sa crape si sa scoti limba de-un cot!
 

DeletedUser

O muzica facuta dupa un tipar, adica sa respecte gamele, notele muzicale, o linie melodica adecvata este cu totul altceva decat sa dai cu mana peste stiu eu ce chitara si sa zbieri!
Eu nu sunt dezamagit!

Mda, sa dai cu mana peste nu stiu ce chitara si sa zbieri fara partitura :D

Uite un exemplu (ai rabdare si curaj sa vizionezi cap-coada):
[YOUTUBE]yGvvGBOUzeQ[/YOUTUBE]
Mie imi place rock-ul, dar nu ma dau in laturi de la o Vicoveanca, un Botgros sau un Liviu Vasilica :)
Pe de alta parte fiecare cu gusturile lui...
A, si inca una care imi place la nebunie :D
[YOUTUBE]YkEQaAAWE0o[/YOUTUBE]
 

DeletedUser2821

Eu sunt dansator de muzica populara si mai si interpretez, din cand in cand! Pe langa asta ascult muzica usoara toata ziua! Exceptand manelele!
Uite, de exemplu imi place enorm Bon Jovi, admir muzica lui Michael Jackson, imi place melodia aia de la Evanscence - Bring me to life, dar urletele din fundul plamanilor clar ca nu-mi plac! Nu vad nimic placut in a casca gura pana la rupere, a-ti umfla venele gatului gata sa crape si sa scoti limba de-un cot!

E o mica neintelegere aici, heavy metalul nu inseamna ragete, ba chiar cei care au inventat stilul ca sa zic asa au multe melodii in care nu " rag " deloc .Uite doua melodii clasice de la doua formatii de referinta din acest stil. Ce vreau sa spun e sa nu confunzi metalele " extreme " cu heavy-ul care e CLASIC si nu doar un " curent " trecator !

[YOUTUBE]f4dpFjSFYX4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]L397TWLwrUU&ob=av2e[/YOUTUBE]

Si inca ceva, vorbeati de cultura, pai cultura ADEVARATA este asta :

[YOUTUBE]FHFf7NIwOHQ[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]CVmJhbhjPYU[/YOUTUBE]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu sunt dansator de muzica populara si mai si interpretez, din cand in cand! Pe langa asta ascult muzica usoara toata ziua! Exceptand manelele!
Uite, de exemplu imi place enorm Bon Jovi, admir muzica lui Michael Jackson, imi place melodia aia de la Evanscence - Bring me to life, dar urletele din fundul plamanilor clar ca nu-mi plac! Nu vad nimic placut in a casca gura pana la rupere, a-ti umfla venele gatului gata sa crape si sa scoti limba de-un cot!

Huuuooo!!!
Taicăl Gexăn nu-i cantaret, e dansator, la asta excela, parerea mea... Si in dans, poate iti amintesti clipuri de-a le lui in care probabil nu purta chioti si si-o tinea toata ziua ca sa nu se balangane.

Cu postu cu bloagele sunt in mare parte de acord.
@Cauboiu' si Michelle - multumesc de clipuri, bune, buna si muzica.
@n00b dezintegrat - ti-am cam iesit din fire, care-i faza ca unuia nu-i place rock-ul? Nici eu nu ascult rock salbatic, il consider o porcarie, dar de gustibus nu se discutandum. :D
p.s: Nu sunt fan muzica populara, dar nici nu o urasc, ca sa fiu in ton cu moda, pur si simplu ma lasa rece... Uneori mai gasesti cate un sunet de fluier/flaut care imi ridica parul de pe mine si ma iau fiori pe sira spinarii, dar asta de intampla extrem de rar. Alteori auzi melodii care te scot din sarite, dar nu generalizez.
Consider ca muzica populara pastreaza, sau incearca sa pastreze vii caracterele distinctive ale unui popor, noi prin pastrarea obiceiurilor noastre ramanem "speciali" si nu ne pierdem in turma.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Cred ca ma voi retrage! Se vede clar lipsa de educatie a unor membrii!
 

DeletedUser15142

deathcore, grindgore, orchestral death, black metal, satanic black, metalcore, death.
 
Sus