Cinste si onoare tribului Magic-asta le trebuie!

DeletedUser

Se pare ca nici nu intrasera bine in CA si onorabilii membrii Magic atacau vechii aliati!Hmm...unde este oare adevarul din cuvintele lui Lizardking cind spunea despre cel mai vechi si onorabil trib de pe L1?Parca ar fi fost corect sa anunte pe cei cu care avea tratate de faptul ca se implica in razboi...si eventual sa dea un termen de gratie!Ca era de o ora...de un minut...nu avea importanta!Nu sa inceapa atacurile(cum a facut un membru de-al sau in cazul nostru)...sau sa schimbe diplomatia inainte sa faca anuntul oficial(cum a fost in cazul Elite)!Nu neg faptul ca ar fi cel mai vechi trib din L1...vreau doar sa spun ca este si cel mai vechi trib lipsit de fair play din aceasta lume!Probabil o sa asistam in continuare si la atacarea NWO de catre ei!Desi au spus ca nu o vor face niciodata...in spiritul acestor fapte...ar fi ceva normal!Pacat...nu aveati nevoie de asa ceva...chiar pareati a fi purtatorii unui steag al onoarei!Doar ca ...era un fake!Mergeti inainte...sunteti pe drumul cel bun...catre cresterea numarului de puncte!
 

DeletedUser

pacat...onoarea in acest joc nu prea exista:(, desi in razboaie este permis orice:)
 

DeletedUser

interesant.....parca Lizard trambita ca nu va ataca vreodata fratii,surorile,copiii adoptivi etc din NWO.......tot el zicea ca magic nu va apartine vreodata unei familii........vb cantecului:"imi spui doar vorbe in vant.....":D
 

DeletedUser

interesant.....parca Lizard trambita ca nu va ataca vreodata fratii,surorile,copiii adoptivi etc din NWO.......tot el zicea ca magic nu va apartine vreodata unei familii........vb cantecului:"imi spui doar vorbe in vant.....":D

omul e schimbator precum bate vantul
 

DeletedUser

omul e schimbator precum bate vantul

Nu..doar o diferita politica de a uni cele doua triburi sub aceeasi emblema...bine, doar satele... :D

LizardKing a spus:
consider ca prin reactivarea lui Nidofu, conducerea NWO i se cuvine mai ales ca majoritatea membrilor care au format NWO au fost in MAGIC sub coducerea lui. de aici si acest "transfer" de membri din NWO in MAGIC. ei nu pleaca ca si fugari sau de frica ci pt ca aici le e locul. multi dintre ei au fost atacati folosindu-se pretextul: "erau inamici cu noi de 5 zile si sunt fugari!" acest lucru nu e valabil. si daca nu era razboi noi tot ii recrutam... si ca sa stie toata lumea eu vreau sa unesc cele 2 triburi sub emblema MAGIC!
 

DeletedUser

Ca vrea sa uneasca cele 2 triburi...e treaba lui...dar sa nu-ti respecti tratatele ...doar pentru faptul ca peste citeva ore stii ca intri in CA...e degradant!La naiba...atacurile lor puteau astepta citeva ore...pina cind isi anuntau intentiile!Hmm...nici macar nu au avut ceva coloana vertebrala sa-si anunte pozitia singuri!L-au pus pe barony!Cred ca...o sa ajung sa cred ca semnatura aia a lui Vokiel...contine un mare adevar!
 

DeletedUser

Ca vrea sa uneasca cele 2 triburi...e treaba lui...dar sa nu-ti respecti tratatele ...doar pentru faptul ca peste citeva ore stii ca intri in CA...e degradant!La naiba...atacurile lor puteau astepta citeva ore...pina cind isi anuntau intentiile!Hmm...nici macar nu au avut ceva coloana vertebrala sa-si anunte pozitia singuri!L-au pus pe barony!Cred ca...o sa ajung sa cred ca semnatura aia a lui Vokiel...contine un mare adevar!

ee si tu,auzi...avertizari.....suntem p .ro aici:)d unde onoare,respect si altele?:)
 

DeletedUser

ee si tu,auzi...avertizari.....suntem p .ro aici:)d unde onoare,respect si altele?:)

Oops!Sa inteleg ca...e un obicei?Hmm...pai si de ce nu imi spuneti si mie?Ca...eu ca fraierul...incalcam regulile!Eeee...alta viata...nu mai trebuie sa anunt pe nimeni...chiar daca am tratat cu el...ca mi-am schimbat tabara!Nu-i rau...ba chiar suna destul de convenabil!Ce nu inteleg eu este de ce trebuie sa te bati cu pumnul in piept....pentru ca apoi sa te umpli de noroi!Tu stii flamer de ce te stimez:nu te-ai ascuns niciodata in spatele nush caror principii!Chestia este ca ceea ce au facut astia din Magic...este un mare fis...din punctul meu de vedere!Daca reuseau sa trimita la margine vre-un mare jucator mai ziceam!Dar s-au murdarit(atacind un aliat la momentul respectiv)pentru un sat de 5k!
 

DeletedUser

Oops!Sa inteleg ca...e un obicei?Hmm...pai si de ce nu imi spuneti si mie?Ca...eu ca fraierul...incalcam regulile!Eeee...alta viata...nu mai trebuie sa anunt pe nimeni...chiar daca am tratat cu el...ca mi-am schimbat tabara!Nu-i rau...ba chiar suna destul de convenabil!Ce nu inteleg eu este de ce trebuie sa te bati cu pumnul in piept....pentru ca apoi sa te umpli de noroi!Tu stii flamer de ce te stimez:nu te-ai ascuns niciodata in spatele nush caror principii!Chestia este ca ceea ce au facut astia din Magic...este un mare fis...din punctul meu de vedere!Daca reuseau sa trimita la margine vre-un mare jucator mai ziceam!Dar s-au murdarit(atacind un aliat la momentul respectiv)pentru un sat de 5k!

man dar nu trebuie sa fii nervos.......imi pare rau daca u ai inteles ca sunt imbatat d fericire in legatura cu atitudinea tribului magic.......din cate ai obs pana acum noi suntem destul d corecti;)
 

DeletedUser

man dar nu trebuie sa fii nervos.......imi pare rau daca u ai inteles ca sunt imbatat d fericire in legatura cu atitudinea tribului magic.......din cate ai obs pana acum noi suntem destul d corecti;)

Man...doamne fereste...pe tine mai degraba te cred beat de fericire din alt motiv(si are legatura cu diplomata voastra:D)!Cit despre corectitudine...e relativa treaba pe aici...ai avut dreptate!Doar ca la astia a fost vorba de prostie...nu de incorectitudine!Pentru ca...nici macar Machiavelli nu le-a dat vre-un gind in actiunea lor cea jalnica!Ca...daca era asa...ar fi luat si ei citeva sate mai zdravene!Nu unul de 5k!
 

DeletedUser

Sa lamurim niste chestii. Eu am facut anuntul pentru ca nimeni altcineva nu avea dreptul sa il faca. Nu cred ca era frumos sa il punem pe Lizard sa faca. Gazda prezinta invitatii, asa am invatat eu. Legat de atacuri ... Daca e un caz izolat, nu fac eu gura care am avut un atac de la magic asupra unui sat avalon asa ca de ce sa faca altii ... Totul se rezolva. Daca ati avut atacuri coordonate, atunci ar fi o problema. Dar sigur nu stia ca intra in CA pana astazi dupa amiaza. Eu am urgentat treaba, eu i-am transmis voturile si tot eu l-am anuntat ca azi la 22:00 fac anuntul oficial. De ce 22:00? Din cauza meciurilor de fotbal. :))
 

DeletedUser

Au fost invitati. Sper ca nu a ajuns sa fie o jignire sa te invite barony undeva si mai rau sa si accepti.:)
 

DeletedUser

Sa lamurim niste chestii. Eu am facut anuntul pentru ca nimeni altcineva nu avea dreptul sa il faca. Nu cred ca era frumos sa il punem pe Lizard sa faca. Gazda prezinta invitatii, asa am invatat eu. Legat de atacuri ... Daca e un caz izolat, nu fac eu gura care am avut un atac de la magic asupra unui sat avalon asa ca de ce sa faca altii ... Totul se rezolva. Daca ati avut atacuri coordonate, atunci ar fi o problema. Dar sigur nu stia ca intra in CA pana astazi dupa amiaza. Eu am urgentat treaba, eu i-am transmis voturile si tot eu l-am anuntat ca azi la 22:00 fac anuntul oficial. De ce 22:00? Din cauza meciurilor de fotbal. :))

Man...stiu ca pe treptele mindrului castel numit CA stau multi si asteapta!Dar...daca cei ce stau acolo..in colb...au de gind sa se mute in el...si asteapta sa le fie deschisa poarta...nu crezi ca cei cu care erau aliati meritau sa afle de la ei de aceasta mutare?Asa mi se parea de bun simt...inainte sa-si schimbe diplomatia...sa anunte vechii aliati!Nu am postat pentru un amarit de sat de 5k...care era izolat de restul tribului...ci de lipsa unei componente umane in tratarea celor cu care aveai tratate!Imi cer scuze pentru faptul ca mi se pare de bun simt sa iti anunti aliatii ca nu mai ai nevoie de tratatul cu ei...si abia apoi sa modifici culorile pe harta in cadrul tribului!Era vorba de principiu...nu de un atac,mai mult sau mai putin coordonat!Nu cred ca esti de acord cu un asemenea gest!Pentru ca despre asta era vorba!La citi vecini din Magic am eu...pot intra si in defunctul Tratat de la Varsovia...ca nu ma afecteaza in nici un fel!Ceea ce e deranjant...a fost modul in care au facut-o!Hmm...daca asa considera Nidofu si Lizardking ca vor reface Magic...se inseala amarnic!Eu unul cred ca vor iesi de acolo cei care au intrat crezind ca sunt intr-un trib onorabil!Imi pare rau pentru cei din fostul CAV...s-au cam pacalit!
 

DeletedUser1282

Ioi!Asta ar fi naspa rau de tot!:D

Unii dau din gura despre onoare, triburi vechi si alte cuvinte care fac legatura cu astea 2, si in realitate sunt niste mici....(care era cuvantul ca am uitat?) las la apreciarea fiecaruia sa completeze cum doreste...
felicitari magic si implicit lizard pentru decizia luata, pentru cine nu stie oamenii astia numai au nevoie de radiografii lombare, ca nu mai au ce sa arate ...
 
Sus