Cinste si onoare tribului Magic-asta le trebuie!

DeletedUser

Unii dau din gura despre onoare, triburi vechi si alte cuvinte care fac legatura cu astea 2, si in realitate sunt niste mici....(care era cuvantul ca am uitat?) las la apreciarea fiecaruia sa completeze cum doreste...
felicitari magic si implicit lizard pentru decizia luata, pentru cine nu stie oamenii astia numai au nevoie de radiografii lombare, ca nu mai au ce sa arate ...

Sper ca in perioada urmatoare sa se dezica de ei cei care au respect pentru acest joc!Asa cum a fost el creat...nu ceea ce a ajuns!
 

DeletedUser

Sper ca in perioada urmatoare sa se dezica de ei cei care au respect pentru acest joc!Asa cum a fost el creat...nu ceea ce a ajuns!

Poate ma lamuriti si pe mine ca nu inteleg nimic. Magic se batea cu toata lumea ? Eu stiu ca noi ne-am batut cu ei la greu, au pierdut la noi la sate ... Au fost niste lupte frumoase iar pe satele lui lucas de la noi si lizard au fost super meciuri. Dialogurile purtate au facut deliciul acelor batalii. Si inainte Avalon avea respect pt Lizard. Dupa aia a fost certitudine. I-am spus dupa ca il voi sustine sa reorganizeze Magicul chiar daca stiu ca in viitor voi incrucisa armele din nou. Si sunt constient de asta. Nu cred ca uita prea usor ... Dar pana atunci am dorit sa il am langa mine. Este rau? Vad ca toata lumea a sarit impotriva lor. Ori erati toti aliati cu ei si acum a intors armele impotriva voastra, ori considerati CA de un nivel atat de scazut dpdv al caracterului incat e o rusine. Alte variante nu cunosc.
 

DeletedUser

Poate ma lamuriti si pe mine ca nu inteleg nimic. Magic se batea cu toata lumea ? Eu stiu ca noi ne-am batut cu ei la greu, au pierdut la noi la sate ... Au fost niste lupte frumoase iar pe satele lui lucas de la noi si lizard au fost super meciuri. Dialogurile purtate au facut deliciul acelor batalii. Si inainte Avalon avea respect pt Lizard. Dupa aia a fost certitudine. I-am spus dupa ca il voi sustine sa reorganizeze Magicul chiar daca stiu ca in viitor voi incrucisa armele din nou. Si sunt constient de asta. Nu cred ca uita prea usor ... Dar pana atunci am dorit sa il am langa mine. Este rau? Vad ca toata lumea a sarit impotriva lor. Ori erati toti aliati cu ei si acum a intors armele impotriva voastra, ori considerati CA de un nivel atat de scazut dpdv al caracterului incat e o rusine. Alte variante nu cunosc.

Man...bine faci ca ceri lamuriri!Tribul mai mult sau mai putin magic avea alianta cu noi!Din cite am aflat...pina astazi...din punctul lor de vedere!Au vrut sa intre in CA...sau au fost invitati acolo(mi-e indiferent modul de intrare)...si astazi dupa amiaza au primit votul vostru...pozitiv!Imediat baietii cei minunati au scos de pe harta lor toti fostii aliati!Printre care si tribul meu!Dupa care au inceput sa atace!Cred ca varianta nu ai pus-o printre cele 2 enumerate de tine!De aici schimbarea parerii mele despre ei!Pentru ca esti de atita timp in diplomatie(daca nu mai insel esti cel mai vechi diplomat L!)...si in mod cert este lipsa de bun simt sa faci o chestie ca asta!Ai alianta...schimbi tabara...nu anunti fostii aliati...si apoi ii ataci!Scuza-ma...dar daca aveai cunostinta de chestiile astea(facute de Magic) inseamna ca pot fi adeptul celei de-a doua teorii emise de tine!
 

DeletedUser

Man...bine faci ca ceri lamuriri!Tribul mai mult sau mai putin magic avea alianta cu noi!Din cite am aflat...pina astazi...din punctul lor de vedere!Au vrut sa intre in CA...sau au fost invitati acolo(mi-e indiferent modul de intrare)...si astazi dupa amiaza au primit votul vostru...pozitiv!Imediat baietii cei minunati au scos de pe harta lor toti fostii aliati!Printre care si tribul meu!Dupa care au inceput sa atace!Cred ca varianta nu ai pus-o printre cele 2 enumerate de tine!De aici schimbarea parerii mele despre ei!Pentru ca esti de atita timp in diplomatie(daca nu mai insel esti cel mai vechi diplomat L!)...si in mod cert este lipsa de bun simt sa faci o chestie ca asta!Ai alianta...schimbi tabara...nu anunti fostii aliati...si apoi ii ataci!Scuza-ma...dar daca aveai cunostinta de chestiile astea(facute de Magic) inseamna ca pot fi adeptul celei de-a doua teorii emise de tine!

Naiba m-a pus sa cer lamuriri de la timonieri la ora asta ...:D
Daca lucrurile s-au intamplat asa cum spui tu e nasol. Nu caut eu explicatii pt Magic si sunt sigur ca Lizard le va putea oferi si in private poate si pe forum cand va vedea subiectul deschis. Eu personal nu il pot invinui vreodata pe Lizard de lipsa de fair play. Dar asta e doar parerea mea. Iar de invitat au fost sigur invitati chiar de mine, iar ideea am avansat-o ieri consiliului CA si abia in seara asta am avut voturile. Asa ca de aia nu au apucat nici macar cei din magic sa faca vreun comentariu.
 

DeletedUser2005

Tare fratilor Daca m-am trezit eu la ora asta sa citesc despre Marea Unire a Magicului cu CA :)))
Stiti ce ma gandesc?... Haideti toti in CA si se rezolva totul :)))
 

DeletedUser

Naiba m-a pus sa cer lamuriri de la timonieri la ora asta ...:D
Daca lucrurile s-au intamplat asa cum spui tu e nasol. Nu caut eu explicatii pt Magic si sunt sigur ca Lizard le va putea oferi si in private poate si pe forum cand va vedea subiectul deschis. Eu personal nu il pot invinui vreodata pe Lizard de lipsa de fair play. Dar asta e doar parerea mea. Iar de invitat au fost sigur invitati chiar de mine, iar ideea am avansat-o ieri consiliului CA si abia in seara asta am avut voturile. Asa ca de aia nu au apucat nici macar cei din magic sa faca vreun comentariu.

Hmm...pai atita timp cit CA este avantajata de aceasta intrare nu vad de ce ai cauta explicatii...iar eu unul...nu sunt asa dornic de a afla o insiruire aberanta...si departe de realitate!Si...desi nu-l cunosc peLlizard...nush de ce...dar sper sa nu fi avut cunostinta de faptele astea!Nu de alta dar un coleg de-al meu de trib...ar fi tare dezamagit!Pentru ca la un moment dat a propus o fuziune cu Magic!Avind garant pe Lizard!Iar toate chestiile astea l-au cam dat pe spate!Si dupa ce a vazut ce s-a intimplat a continuat sa spuna ca lizard nu ar fi facut asa ceva!El stie!Ca eu nu!
 

DeletedUser

Tare fratilor Daca m-am trezit eu la ora asta sa citesc despre Marea Unire a Magicului cu CA :)))
Stiti ce ma gandesc?... Haideti toti in CA si se rezolva totul :)))

Man...vezi ce vorbesti...sa nu te atace Magicul!Iar in CA vom intra cu totii(asa cum am vorbit)atunci cind il vor pune pe aquilla sa stabileasca relatiile diplomatice intre triburile membre!:D
 

DeletedUser

Hmm...pai atita timp cit CA este avantajata de aceasta intrare nu vad de ce ai cauta explicatii...iar eu unul...nu sunt asa dornic de a afla o insiruire aberanta...si departe de realitate!Si...desi nu-l cunosc peLlizard...nush de ce...dar sper sa nu fi avut cunostinta de faptele astea!Nu de alta dar un coleg de-al meu de trib...ar fi tare dezamagit!Pentru ca la un moment dat a propus o fuziune cu Magic!Avind garant pe Lizard!Iar toate chestiile astea l-au cam dat pe spate!Si dupa ce a vazut ce s-a intimplat a continuat sa spuna ca lizard nu ar fi facut asa ceva!El stie!Ca eu nu!

O mica opinie personala...Lizard, sau nidofu, au acceptat..dar nu cred ca lizard n-a avut cunostinta de asa ceva.e ca si cum ai spune ca Avalonul fuzioneaza fara stirea lui barony :D
 

DeletedUser

O mica opinie personala...Lizard, sau nidofu, au acceptat..dar nu cred ca lizard n-a avut cunostinta de asa ceva.e ca si cum ai spune ca Avalonul fuzioneaza fara stirea lui barony :D

Hmm...ma refeream la faza cu ruptul aliantelor pe sest!
 

DeletedUser

O mica opinie personala...Lizard, sau nidofu, au acceptat..dar nu cred ca lizard n-a avut cunostinta de asa ceva.e ca si cum ai spune ca Avalonul fuzioneaza fara stirea lui barony :D

Timonieru se referea la atacurile de azi ... S-ar putea sa nu fi stiut pt ca Lizard nu a mai fost pe net in dupa amiaza asta si de aceea am facut doar eu anuntul fara sa posteze si el nici o replica.
 

DeletedUser

O mica opinie personala...Lizard, sau nidofu, au acceptat..dar nu cred ca lizard n-a avut cunostinta de asa ceva.e ca si cum ai spune ca Avalonul fuzioneaza fara stirea lui barony :D

Apropo de fuziuni ca am auzit una tare azi. Avalon nu fuzioneaza cu nimeni, nu va fuziona cu nimeni. Asta e doar offtopic dar nu deschid ceva nou ca sa spameze toti.:)
 

DeletedUser

Eu cred ca cel mai bine si mai corect e sa vedem daca Lizard sau nidofu vor posta pozitia oficiala a tribului MAGIC.

Pai...sper macar sa nu minta cel care va posta!Pentru ca stiu in mod sigur ca (inainte sa faca barony anuntul) ei bagasera inamicii CA...la dusmani!De asta a si atacat jucatorul lor satul membrului RoD!
 

DeletedUser

Pai...sper macar sa nu minta cel care va posta!Pentru ca stiu in mod sigur ca (inainte sa faca barony anuntul) ei bagasera inamicii CA...la dusmani!De asta a si atacat jucatorul lor satul membrului RoD!
nidofu e cunoscut ca jucator de onoare ft corect, printre putinii, de altfel(cine zicea ca nu exista onoare...flammer? btw, un singur nume, Aztecul) cat despre Lizard, nu cunosc, deci ma abtin....dar daca va fi pozitia oficiala, totusi va fi cineva oficial al lor..si aici cam Lizard posteaza pt MAGIC.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

buna dimineata pt inceput!

frumos din partea voastra. la aruncat cu pietre nimeni nu va intrece!

hai sa va spun de ce am intrat in CA... pt ca triburi precum HA, CD, PAS ma ameninta sa intru in familia lor ca sa opreasca atacurile impotriva MAGIC!

sa va pun toate mesajele pe forum?


NWO... da ERAU fratii mei pana si-au batut joc de noi. Il apara pe cel care m-a jignit. Cand le spun ca omul e nesimtit si sa ma lase sa-l elimin ei imi raspund ca "o sa-mi rup toate trupele acolo pt ca omul ala e mai importat pt ei... desi nu mai e in NWO"

nu vreau sa ma tiganesc aici si vad ca deja lumea a inceput sa vina cu tot felul de ipoteze.

nimeni nu a fost atacat pana am intrat in MAGIC. eu inca nu am atacat pe nimeniu si nici colegii mei din conducere, exceptie fac doar membri IDIA, HA, TDO si CD care ne atacau.

dar de azi o sa atac si eu!

am fost fair si o sa fiu pana la sfarsit. nu aveti ce sa-mi reprosati! poate ca nu am intrat de partea voastra.

daca ziceam: "da hai ca declar razboi azi TLD si tot de azi incep sa atat!" probabil ca eram cel mai gigel.

incercati sa fiti obiectivi!

rog un moderator sa inchida acest thread! nu-si are rostul.
nu o sa schimbe nimic!

de ieri MAGIC a intrat in CA si si-a schimbat politica! avem inamici noi (doar la nivel de joc) si vream sa ne distam.

dupa ce ma plictisesc de Triburile vreua sa pot sa ies cu voi la bere... desi am impresia acum ca unii dintre noi daca se intalnesc la bere isi dau in cap doar pt ca sunt inamici si se ataca pe forum!

o zi buna!
LizardKing
 

DeletedUser

am uitat sa spun!

de ieri seara de cand am intrat in CA diplomatia MAGIC este aceeasi cu cea a CA.
imi cer scuze ca nu am apucat sa postez chiar eu pe forum dar am fost plecat ieri seara cu treaba.

tribul RoD desi nu are alianta cu CA o sa ramana aliat MAGIC. imi cer scuze si fata de ei si fata de incidentul de ieri noapte. schimbarea a venit repede si nu am avut timp sa fac toate midificarile.

tribul INDIA si INDY desi are pna cu TLD o sa raman inamicul MAGIC pt ce au facut. si acum ca am destule dovezi ca este un trib extrem de slab o sa fac tot ce pot eu ca sa conving familia CA sa va declare razboi.

asta ca sa nu mai fie comentarii!

o zi buna!
LizardKing
 

DeletedUser

acum am citit si eu tot ce s-a scris.
wow nu mi-a venit sa cred.

aquilla, tribul tau chiar a fost fair fata de mine si noi nu am avut probleme. acum eu am intrat in CA si voi sunteti inamici CA asa cum tu esti aliatul inamicilor mai INDIA, HA, CD, PAS.
chiar eu imi permiteam sa te consider prieten si am respect fata de tine. in joc o sa ne luptam acum... mai mult sau mai putin pt ca nu prea mai avem sate unu pe langa altu GD pe langa MAGIC. asta a fost un motiv de bucurie.

practic asa am ajuns sa fim in tabere diferite. pe vremea cand LF se lupta cu MAGIC eu imi amintesc ca purtam destul de multe discutii amicale cu barony si sir soreen desi eram inamici si sir soreen a sustinut cu trupe pe cel care era tinta mea.


@timonieru: politica MAGIC e sa nu aiba loctiitori din exterior. daca iti amintesti nu de mult tu aveai loctiitor si l-am lasat acolo pt ca tribul RoD era aliat MAGIC si avem incredere in voi. in plus simpatizam si simpatizez foarte mult tribul vostru.

din pacate cand am refacut aliantele am sters tot si am trecut triburile primite de la colegii din CA. acum am rectificat si voi sunteti aliati. sunt sigur ca amicii nostrii din CA o sa traca pt asta si o sa ne accepte buba asta.


INCIDENTE: legat de incidente. toate au aparut dupa ce am modificat eu diplamatia inainte sa plec de la job. pana azi nu am mai intrat in joc si nu am mai apucat sa completez cu mesaje ca lumea sa nu mai atace. acum imi corectez greselile.
dar pana ieri nimeni nu poate reprosa ceva tribului meu si cand au fost probleme s-au rezolvat. ca sa stie lumea zilele astea am avut "robleme" diplomatice cu membre CA... mai exact Avalon si Rip dar usor usor le rezolvam si tot nu le-am lasat sa impiedice intrarea MAGIC in CA.



astept scuzele voastre in joc!
LizardKing
 

DeletedUser

,,@timonieru: politica MAGIC e sa nu aiba loctiitori din exterior. daca iti amintesti nu de mult tu aveai loctiitor si l-am lasat acolo pt ca tribul RoD era aliat MAGIC si avem incredere in voi. in plus simpatizam si simpatizez foarte mult tribul vostru.

din pacate cand am refacut aliantele am sters tot si am trecut triburile primite de la colegii din CA. acum am rectificat si voi sunteti aliati. sunt sigur ca amicii nostrii din CA o sa traca pt asta si o sa ne accepte buba asta.'' . Man stii bine ca asezarea pe harta face ca tratatul de alianta cu noi sa fie simbolic!Tocmai pentru asta mi s-a parut a fi o rusine ca jucatorul tau(spanker)sa atace un sat aflat(culmea)in mijlocul Leon!Nu-i problema mea sa fac politica diplomatica tribului Magic...dar mai mult ca sigur ca era corect sa anunti pe cei cu care aveai alianta de mutarea ta!Inainte de a o face!Asa puteau fi evitate incidentele!Mi se pare cel putin aiurea sa schimbi diplomatia si apoi sa nu mai intri in joc!Tinind cont de faptul ca Magic a fost primul trib cu care am incheiat alianta,dupa formarea tribului,imi intelegi frustrarea!Si nu este vorba neaparat de tribul RoD!Mi se pare corect sa schimbi culorile in care vad jucatorii tai harta dupa ce ii anunti pe cei cu care ai avut tratate!La voi schimbarea s-a facut cu cel putin 5 ore inainte de anuntul oficial al lui barony!Mi se parea onorabil ca respectiva schimbare sa vina dupa anunt!La asta m-am referit aici!Nu la faptul ca suntem sau nu aliati!
 
Sus