CIRC vs REPB.

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2147

cu rugamintea ca cei ce posteaza aici, sa isi dea silinta sa scrie coerent si sa posteze la subiect
 

DeletedUser2147

sa incepem topicul cu prezentarea motivelor razboiului, din punctul de vedere CIRC :)

Totul a inceput acum vreo 3-4 saptamani, cand, ajungand din intamplare sitter la mariusradu, care avea forum ascuns, am intrat si eu pe ascunsul lor, si am vazut ca discutau despre un posibil razboi cu noi, in timp ce noua ne promisesera de 2 luni ca vor intra in razboi cu DST alaturi de noi.

Au urmat niste atacuri ale lui Lady Godiva asupra jucatorului Valent1n, in plina alianta, care ajungeau aproximativ la aceleasi ore cu atacurile jucatorului ursulache din ReB.

Am vrut sa le declaram razboi atunci, dar intre timp, 2 jucatori din conducerea noastra, respectiv cosminatorul si d@nutz, au incercat sa refaca relatiile, si pentru o scurta perioada de timp, chiar au reusit, asta pana in momentul in care a revenit shukru in joc si in conducerea tribului REPB., care a reusit sa o schimbe la 180 de grade si pe Lady Godiva cu privire la razboiul cu CIRC, si ei 2 impreuna cu mariusradu au facut ca parerea lui dichisitul sa nu mai conteze ca parere in cadrul conducerii, si au impins lucrurile pana la razboi.

Nu au vrut sa ne declare ei razboi, nu comentez de ce, alegerea lor.

Pe messenger, shukru, care mi-a fost coleg de cand am inceput sa joc triburile, acum 3 ani, in 300, imi spunea ca el e doar purtator de cuvant, si pe extern ne lua la bascalie, radea de noi. Cand l-am intrebat de ce nu isi respecta cuvantul dat cand am facut alianta(va voi posta conditiile aliantei mai jos, facute chiar cand s-a facut alianta, impreuna cu shukru) el imi spunea ca nu tine minte sa fi spus ca e de acord sa fie o perioada de neatacare de 15 zile de cand declaram razboi.

Dupa asta, i-am dat notepad-ul cu conditiile cu care ne-am pus de acord amandoi, la care mi-a spus ca da, isi aminteste, dupa care nu a mai spus nimic, a continuat doar pe extern sa ne ia la misto.

si ca o remarca, ca sa nu credeti ca noi, tribul CIRC, suntem "omul negru", "cei care se cred zmei", sau cum vreti voi sa spuneti, de-a lungul timpului i-am lasat sa recruteze 2 jucatori de la noi, care erau tradatori, doar pentru ca am fost rugati de catre shukru, in cazul lui mikii(el a inceput sa cedeze sate in favoarea jucatorilor din RY), si mariusradu, cont la care o buna perioada de timp a avut acces si stafiabc, pentru acesta a intervenit dichisitul.

Chiar am facut tot posibilul sa tinem alianta, cata vreme si ei ne respectau pe noi.
Dar cata vreme ei ne iau in ras, trec peste niste conditii pe care le-am stabilit, peste claimuri facute, si ii trimit lui cosminatorul mesaje de genul "tu nu vezi ca noi ne-o cautam cu lumanarea, ce nu intelegi?..." etc, si nu de catre oricine, ci de membrii ai conducerii, am considerat ca decat sa ne lasam calcati in picioare, preferam sa declaram razboi, si sa vedem care este mai bun.


PNA REPB.-CIRC, conditii:

Persoane de legatura din partea REPB: shukru, dichisitul
Persoane de legatura din partea CIRC: hetfield, Morpheaus


PNA cu REPB, conditii:

Recrutare:
-nu se recruteaza de la un trib la celalalt, decat cu acordul conducerii celor 2 triburi(ambele) si cu respectarea regulilor interne ale triburilor;
-nu se recruteaza in zone comune jucatori de la inamici decat cu acordul celuilalt trib(repb, respectiv CIRC);

Rezervari:
-satele de barbari care apar ca urmare a stergerii contului vreunui jucator din tribul REPB/CIRC vor ramane in tribul respectiv, prin innobilarea lor de catre jucatorii tribului. In cazul in care sunt luate de catre un jucator al celuilalt trib, vor fi golite si date inapoi. Exceptie fac cazurile in care tribul caruia au apartinut satele isi exprima acordul in scris de a ceda satele celuilalt trib(REPB/CIRC);
-claimurile pe satele de barbari care nu au apartinut nici unuia dintre triburile CIRC/REPB se vor rezerva pe forumul comun;
-in cazul in care apar probleme legate de rezervari, se vor rezolva pe cale amiabila intre cei 2 jucatori, daca nu se rezolva, se va lua legatura cu persoanele de contact stabilite ulterior, prin prezentarea de rapoarte si link catre rezervarea de pe forum;

Diplomatie:
-in cazul razboaielor celor 2 triburi, se vor stabili anticipat pozitia celuilalt trib legata de acest razboi;
-in cazul in care se va stabili ca este o pozitie de neutralitate, si se va dovedi ca un jucator al unuia din aceste 2 triburi ajuta un jucator al dusmanului celuilalt trib, jucatorul care a ajutat va primii o penalizare de 5% din numarul total de sate, pe care le va da jucatorului care prezinta rapoartele;


Expansiune:
- k77, k78, k79, k87, k97, k98 sunt continente inchise ale REPB, membrii tribului CIRC au voie sa innobileze doar sate apartinand tribului DST;
- k67, k68, k69, k88, k89, k99 sunt continente inchise ale CIRC, membrii tribului REPB au voie sa innobileze doar sate ale dusmanilor lor, in cazul in care nu sunt si dusmanii tribului CIRC; in cazul in care dusmanii vor fi comuni, se va discuta si ajunge la un comun acord la momentul respectiv;
- k76 va fi continent comun de expansiune, tribului CIRC revenindui jumatatea nordica, iar tribului REPB revenindui jumatatea de sud a continentului. In cazul in care unul dintre cele 2 triburi reuseste mai repede sa cucereasca partea lui de continent, se va discuta la momentul respectiv.



Acum, va las pe voi sa spuneti care e parsivul aici :)
 

DeletedUser2147

Si o statistica, cu precizarea ca jucatorul morpheaus a iesit din REPB doar ca sa nu strice statisticile, asa ca este adaugat aici:


Side 1:
Tribes: CIRC
Players:

Side 2:
Tribes: REPB.
Players: Morpheaus

Timeframe: 17/02/2010 00:00:00la20/02/2010 19:56:50

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 124
Tabăra 2: 41
Diferență: 83

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,340,496
Tabăra 2: 426,572
Diferență: 913,924

image.php
 

DeletedUser2032

nu ma scoate pe mine tap ispasitor , eu am revenit in joc dupa ce aparusera certurile intre lady godiva si baghera ! bine ca l-ai pus pe morpheu la statistica.. care e izolat , a fost blocat si nu sa putut trimite sprijin voi aveati atacurile pe el , bun la statistica pentru voi ;) revine el si ** apoi :))
 

DeletedUser2147

dani, ti-ai respectat sau nu cuvantul dat? raspuns simplu cu da sau nu ajunge.
si de revenit in joc ai revenit de ceva mai mult timp, nu acum 10 zile. morpheaus e membru REPB, sau asa ii scoatem si pe aia pe care ii avem si noi izolati din statistica? Pai ce facem aici, jucam bambilici?
 

DeletedUser2032

Side 1:
Tribes: REPB.
Players:

Side 2:
Tribes: CIRC
Players:

Timeframe: 17/02/2010 00:00:00la20/02/2010 20:43:24

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 42
Tabăra 2: 29
Diferență: 13

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 437,458
Tabăra 2: 295,253
Diferență: 142,205

image.php




ia in considerare hetfield ca sunt sate de la johndoe in mare parte ce ati luat voi acolo si in statistica ta este morphi
 

DeletedUser2147

eu l-am luat pe johndoe in repb sau tu? eu am incalcat un claim valabil al circ sau tu? eu mi-am calcat cuvantul sau tu? CIRC a vrut sa declare razboi pe la spate tribului REPB sau tribul REPB a vrut sa faca asta? valent1n a atacat-o pe lady godiva sau invers, in alianta?
lasa-ma cu cacaturile astea de 2 bani, ca ma plictisesc. Morpheaus este al vostru, va prelua alt cont din tribul tau, deci este in statistica.
ca ati facut asta fara sa fiti in stare sa il aparati, este vina voastra, nu a mea.

iti mai raspund la postari cand esti in stare sa iti asumi raspunderea pentru ce faci, pana atunci, la revedere
 

DeletedUser

eu l-am louat in trib eu i-am dat inv lui joan ce greu de inteles mie a vrut sa imi lase satele ..dc in primul rand venea din fostul trib din care veneam majoritate ce vreti 50% milogilor dar cand avea nevoie de ajutor il ajutau fosti camarazi ,,asa cum ma-ti dat si pe mine afara ca stiati ca nu eream in tara jucam o dat pe zi si aveam sprijin la voi rusine sa va fie ..oameni de nimic plus e doar un joc ce spui aici de stafia el nu are nici o treba cu ce va mintit rest nu erea pe contul meu ..oare tu hitfield care eu te am ajutat sa tranzitezi ti am dat sat nu eream in tribul tau nici nu ai inapoait satul te am rugat sa ajuti cu ceva si tu ai furat informati o de doi bani esti cel mai josnic personaj din acest joc un personaj fara caracter daca ar fi sa public si eu diferite discuti de la voi sar incinge spiritile dar nu-i nimic va promit ca va ard rau cu banarile am intrat in posesia unor inf care va destrama multe vor vedea si ceilanti 200 de jucatori adevarul despre cine joaca in circ mai ales cei ce pun sa atace pe toti dar nu spun motivul ....deci va mai las un pic si se va alege praful de voi

iar pe mine dc sa discutati ca mati dat afara vruia sate moca pomana ma uit la voi in trib la stastistici multi sunte poaman nimic altceva cativa aveti intradevar punctaj la razboi restu ati crescut doar la pomana chiar si tu hitfel sa va fac o lista respect doar pnt cei chiar au luptat restu nu dau doi bani pe cuvintele voastre cei vreti sprijin dar voi nu dati nici o sulita la nevoi doar sa loviti parsiveste astia sunt circari oameni /playeri fara caracter

acest razboi circ vs repb e de prisos de fapt orgoliu ca nu ati louat sate moca dar nu vati gandit sunt satele fostului trib alight plus acesti jucatori au luptat pnt voi singuri pe granita deci trebui sai respectati dar voi sate moca ....miezi din dodoasca
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2147

am rugat sa se posteze coerent, daca nu esti in stare, roaga-l pe dichisitul sau shukru sa iti verifice posturile inainte de a le pune aici pe forum.
nu de alta, dar sa intelegem si noi cate ceva macar ;)

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2147

ce adevar sa doara? ca esti praf ca jucator? ca erai total inactiv in CIRC? nu prea inteleg ce adevar sa doara
 

DeletedUser3061

eu l-am louat in trib eu i-am dat inv lui joan ce greu de inteles mie a vrut sa imi lase satele ..dc in primul rand venea din fostul trib din care veneam majoritate ce vreti 50% milogilor dar cand avea nevoie de ajutor il ajutau fosti camarazi ,,asa cum ma-ti dat si pe mine afara ca stiati ca nu eream in tara jucam o dat pe zi si aveam sprijin la voi rusine sa va fie ..oameni de nimic plus e doar un joc ce spui aici de stafia el nu are nici o treba cu ce va mintit rest nu erea pe contul meu ..oare tu hitfield care eu te am ajutat sa tranzitezi ti am dat sat nu eream in tribul tau nici nu ai inapoait satul te am rugat sa ajuti cu ceva si tu ai furat informati o de doi bani esti cel mai josnic personaj din acest joc un personaj fara caracter daca ar fi sa public si eu diferite discuti de la voi sar incinge spiritile dar nu-i nimic va promit ca va ard rau cu banarile am intrat in posesia unor inf care va destrama multe vor vedea si ceilanti 200 de jucatori adevarul despre cine joaca in circ mai ales cei ce pun sa atace pe toti dar nu spun motivul ....deci va mai las un pic si se va alege praful de voi

iar pe mine dc sa discutati ca mati dat afara vruia sate moca pomana ma uit la voi in trib la stastistici multi sunte poaman nimic altceva cativa aveti intradevar punctaj la razboi restu ati crescut doar la pomana chiar si tu hitfel sa va fac o lista respect doar pnt cei chiar au luptat restu nu dau doi bani pe cuvintele voastre cei vreti sprijin dar voi nu dati nici o sulita la nevoi doar sa loviti parsiveste astia sunt circari oameni /playeri fara caracter

acest razboi circ vs repb e de prisos de fapt orgoliu ca nu ati louat sate moca dar nu vati gandit sunt satele fostului trib alight plus acesti jucatori au luptat pnt voi singuri pe granita deci trebui sai respectati dar voi sate moca ....miezi din dodoasca




ma vad nevoit sa intervin pentru ca observ cu stupoare ca unul ca tine a prins glas... ai uitat cand te rugai de mine sa nu te mai atac? ai uitat cand l-ai pus pe stafia sa ** cu mine sa te lasam in pace? ai uitat cand te-ai dus la dichistitul sa ii spui sa ** cu mine sa te lase in pace? tu l-ai ajutat pe john? baiete eu cred ca tu inca nu te-ai trezit si ca inca visezi... insa stii care e buba mare pentru tine ca nu mai e nimeni sa te ajute de data asta.... si ca nimeni nu va mai face ceva pentru a te salva pe tine.... in 2-3 zile incepe si patriarhu sa te atace de pe multiaccounturile pe care tot spui tu ca le are... te-am lasat in pace pana acuma insa deja tu intreci orice masura, tu sa nu uiti ca nu ai pierdut toate satele datorita faptului ca am stat la tine pe cont... tu sa nu uiti faptul ca eu te-am invatat sa iti faci trupele de aparare ca tu un mare jucator face-ai doar lanci si cav grea era miezul din dodoasca....asa ca mucles despre ce a facut tribul circ pentru tine...

acuma o sa vezi intradevar ce pote sa faca tribul circ pentru tine....
 

DeletedUser

mariuse nu pot sa spui ca nu team ajutat cand tu nici macar nu ai participat la vreun atac pe dst sti doar dar acuma se scimba foia si iam promis lui sukuru ca vei fi asaltat de mine si trupa mea sa vad ce ai sa mai faci sati blindezi satele o sa fie multe vizite pe satele tale
 

DeletedUser

sa incepem topicul cu prezentarea motivelor razboiului, din punctul de vedere CIRC :)

Acum, va las pe voi sa spuneti care e parsivul aici :)

Pai...voi, CIRC :)
Cine va mai crede dupa felul cum ati declarat razboi SOF?
Oricum, nasol ca ati ajuns sa va vaitati :))
Poti sa zici ce vrei tu, dar prin bagayra CIRC isi face toti dusmanii posibili.
Dupa ce o sa-l innobilati intern poate o sa mai aveti vre-o sansa ;)
 

DeletedUser2147

pictard, daca nu esti in stare sa vezi dincolo de baghera, e trist. La tine in orice postare, e numele baghera cel putin o data.
Daca ai ceva pertinent de postat, posteaza, daca nu abtine-te si rezuma-te la topicurile care sunt ale tribului tau
 

DeletedUser

Asta e :)
Vroiam sa pun o statistica cu SOF vs CIRC din ultima sapt. dar a inchis cineva topicul respectiv.
Evident, CIRC si-o ia :D
Nu stiu cum...dar si-o ia.
Cat despre bagayra, ca sa fie si in acest topic, am observat acum ca are id-ul de mess xxxxxxx
Din 2003 in 2005 el are impresia ca a urcat in ierarhia evolutionista...
Nu am nimic cu nimeni, doar ma amuz pe seama jocului facut de respectivul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai domnul baghera vezi ca minti cu nerusinare in multe privinte ..intradevar ai stat la mine pe cont mai ajutat nimic de spus ,,si multumesc pnt ce a fost atunci ,,dar pnt cea ce spui cu x si y este o nerusinare care o minti mi-ai trimis sprijin cate 400 de lance 500 de spade 300 de arcasi a vazut tot tribul tau asta cand am dat rapoartele si te laudai ca mi-ai dat 800 de sate full de un de 300-400 cu ceva mantusi in ele deci minciuna nu am prins glas am avut mereu nus miezu dar joc un joc nimic altceva


nus ca tine disperat dupa sate plus joan venea din alinght deci vrei 50% pnt ce ca el sa luptat singur cu dst in zona lui la fel ca si mine de unde am atatea puncte la aparare si atac oare de unde ??? eu zic sa te uiti in ograda ta si sa vezi ca uni au punctaj mai mic ca mine care iti sunt nu stiu cum sa va vedeti punctajul la razboi si pla puncte comparatil si vei vedea stai doar pe inobilari interne nu ** de tine tu joci intradevar....

si ca sa inchei astept atacuri de la voi eu nu voi riposta din respect pnt cei din zona ruti,cosminatorul,danut kagaion si care mai sunt plus am jucat cu ei,iar ce spune si rutio nui adevarat am atacat cand mi sa cerut numai stiu unde dar in zona mea aveam pact si nu ma atacam cu ei doar atunci cand rest ma atacat dupa contul lui ursulache si am dat replica ,,,ceva mintit rest ca a fost stafia pe contul meu ati cazut in capcana,,,

imi pare rau ca atunci ma-m intors in circ la insitentele lui ruti si cosminatorul ....

dc?? i-a,auzi baghera vrea 50% din munca mea satele care mi-au fost date moca in k 68 sunt la voi alte sate ma luptat pnt ele cu dst si am venit cu ele din alight deci mai usor hapsn dupa sate tot asti din sof sunt mai buni ca tine bravo lor incurand vor pleca multi din circ sti dc ..pnt ca esti un tiran vrei sa ajungi ca ceausescu dar ala erea pe o tara tu pe ceva virtual ..

..ceausescule lasa-ne
 

DeletedUser3061

nu am cum chiar nu am cum sa nu raspund la un noob ca tine.....

sa iti arat ce faci tu pe triburile

108 mariusradu 10,22 Mio.- AGRESOR
112 mariusradu 11,10 Mio.- APARATOR

Joci triburile de mai bine de 2 ani daca nu ma insel eu ..... oauuuuuuuuu

ai venit din ALlghT in CIRC 30th December 2008 - 10:00:02 2,365,120-atatea puncte aveai

ai iesit din circ prima oara CIRC REPB. 24th June 2009 - 04:00:01 5,451,752 asta au fost pct tale mai exact pe vremea circ ai luat 3.086.632 pct

te-ai intors in circ din REPB. in CIRC 04th July 2009 - 04:00:02 5,450,144atatea punte aveai cand ai intrat din REPB IN CIRC....

ai iesit din CIRC Nimeni 29th October 2009 - 01:00:02 6,745,755 atatea puncte aaveai cand ai iesit din nou din circ.... dupa cum bine se vede mai bine de 400 de sate le ai din circ si nici vorba de pe vremea alight asta ca sa vada lumea cat de noob esti tu mai mariuse.... tu incerci sa fi miezul din dodoasca dar noi te intelegem sa stii......


acuma sa vada lumea cate sate ai inobilat tu din DST sincer trebuie sa te felicit ai luat enorm de multe sate din dst.... de la Lw7z (cont circ) emi invingatorul (cont circ), acestia au fost jucatori de la care tu ai luat sate si ai mai luat inca vreo 5 sate de la victor din dst atat.... in rest numai inobilari interne 75% din ele din CIRC< zee, laurasexy,alexutzu, etc ( nu mai stau sa te verific ca ma plictisesc).....



TU ESTI GENUL DE JCUATOR CARUIA II PLACE FOARTE MULT SIMS, drept doada si raportele pe tine care deja incep sa curga rauri rauri.... uite ca patrairhu e baiat bun iti promite ca o sa iti arate jocul asta de acuma inainte intr-o dictatura totoala pentru tine mai baiatule... de data asta nu mai ai scapare sub nici o forma... crede-ma

Asta e :)
Vroiam sa pun o statistica cu SOF vs CIRC din ultima sapt. dar a inchis cineva topicul respectiv.
Evident, CIRC si-o ia :D
Nu stiu cum...dar si-o ia.
Cat despre bagayra, ca sa fie si in acest topic, am observat acum ca are id-ul de mess xxxxx
Din 2003 in 2005 el are impresia ca a urcat in ierarhia evolutionista...
Nu am nimic cu nimeni, doar ma amuz pe seama jocului facut de respectivul.

chiar nu am cum trebuie sa ii raspund si domnului pictard... chiar ma vad nevoit...


Side 1:
Tribes: CIRC
Players:

Side 2:
Tribes: SOF
Players:

Timeframe: 20/01/2010 00:00:00la22/02/2010 19:15:12

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 5,216
Tabăra 2: 5,684
Diferență: 468

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 508
Tabăra 2: 398
Diferență: 110

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 54,484,039
Tabăra 2: 58,637,897
Diferență: 4,153,858

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,226,120
Tabăra 2: 4,403,403
Diferență: 822,717

image.php



din cele 310 sate de voi 180 sunt luate de la wild4soul...cred ca stim amandoi de ce? jucatori din sof care au iesit din sof de frica ca ii atacam sunt : comyro (a pierdut tot pe 46) japoneza a pierdut de i-a venit rau circa 200 de sate), narcisti (a pierdut tot pe 46), pana una alta domnule picretard joc de glezne mosule joc de glezne ca e pacat de tine... noi nu vream sa te ingrasi pe urma sa te taim de craciun te vrem asa tantalau cum esti....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Haideti sa va spun eu cauzele razboiului. Nu stiu dedesubturile dar cred ca e simplu:

REPB sunt un trib de 60 de oameni, poate ca au terminat de innobilat inactivii si super conturi ca cel al lui mariusradu nu pot sta pe uscat si au inceput sa innobileze si inactivii din Circ :)))) Important e ca au facut-o intr-un context aparent favorabil lor, dar noi suntem de cursa lunga, om trai si om vedea. Spre surprinderea lor o sa fie ceva mai greu cu oameni care inca mai joaca triburile si nu isi elibereaza satele de buna voi.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus