Concurs 1 Iunie

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser8343

1 iunie - Ziua Copilului
seperator.gif


1iunie.png


Copilaria - taramul viselor si al povestilor, al nazbatiilor si al recompenselor, al genunchilor juliti, al dulciurilor si al jocurilor …lumea aia in care simti ca tot ce vrei se poate infaptui. Tinta copilariei nu este maturitatea ci inocenta.
Pentru ca suntem jucatori de toate varstele , ce-ati raspunde daca ati fi intrebati despre copilaria voastra? Cum va amintiti copilaria voastra?


bibi.jpg


Va propunem sa va amintiti din nou de copilarie si de lucruri frumoase si sa le impartasiti si cu noi in acest concurs:​

  • Povestea sau basmul care te-a incantat mereu atat de mult..
  • Jocul / jocurile pe care ti le amintesti
  • Desertul, unde si cine facea cele mai bune dulciuri
  • Jucaria preferata
  • Desenele si personajul animat cu care uneori te idetificai / vreun personaj din cartile cu benzi desenate..
  • O poza cu tine copil (optional –dar cred ca va fi frumos sa vedem cum eram cand eram copii)
  • Cea mai mare nazbatie din copilarie
  • O poveste hazlie
  • Ce-ai mai face acum daca ai fi iar copil? Care ar fi primele lucruri pe care le-ai incerca?

xxx.jpg




Perioada inscrieri in concurs : 1 Iunie 2011 - 11 Iunie 2011 ora 00:00

Regulile concursului:

1. Creatia trebuie sa fie originala si sa nu se mai regaseasca in alta parte
2. Poti participa cu o singura creatie.
3. Modalitatea de alegere a castigatorilor va fi realizata printr-un sondaj de opinie
4. Nu se permite participarea la concurs de pe conturi mai noi de 1 luna.
5. Regulile forumului sunt pe deplin aplicabile.

bubuluza.jpg


Regulament de votare:

1. Sunt acceptate numai voturile UNICE
2. NU sunt acceptate voturile de pe PROXY
3. Sunt acceptate voturile numai de pe conturi existente la momentul inceperii concursului (vechimea contului de pe forum sa fie de minim o luna)
4. Fiecare utilizator are dreptul la un singur vot (voturi la vedere)
5. In cazul descoperirii ulterioare ( dupa inceperea concursului ) a anumitor nereguli ( drept de autor, etc ) ca urmare a unor sesizari venite din partea userilor sau din partea unor terte persoane, Team-ul poate exclude din concurs pe cel gasit in neregula cu obligatia de a face publice motivele. ( Descalificarile se fac dupa incheierea perioadei de votare).
7. In cazul descalificarii, voturile acordate respectivului descalificat se pot redistribui altor participanti la concurs.

buburuza.jpg

Premiile sunt:

locul I -600 pp
locul II - 400 pp
locul III - 120 pp
Mentiune - titlu la alegere pe forum pentru 7 zile


Organizatori: Ingerasa, marusk89
Raspunsurile vor fi trimise catre marusk89 pana la data indicata.

In perioada 12 iunie - 16 iunie 2011, se va realiza un poll prin care se vor desemna castigatorii concursului.
Castigatorii vor fi anuntati pe data de 17 iunie.


Gratzi.jpg


Succes!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39150

Eu vreau sa povestesc copilaria lui Sisu.com .. Pot sa particip cu asta? :)
 

DeletedUser

razboiul sexelor si cel dintre generatii, ca altele n-am prins...:D

asta daca nu se pune o revolutie la calcul...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28816

Ar fi bine si interesant ...sa aflam copilaria moderatorilor :) daca tot sa propus ....ce ziceti ?
 

DeletedUser34161

nu prea am inteles..trebuie facut ca o poveste , sau la fiecare punct dintre cele scrise mai sus raspundem ?
 

DeletedUser6843

eu pun pariu ca nu se va supara nimeni ....ba ar fi incatati..!!!

Vroia sa deduci ca un moderator are minim 30 de forumisti/colegi de trib in lista , iar daca mai e si fata poate depasi numarul de 70 si numai cu un simplu mass si un pupic virtual da fatalitatea la voturi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8343

Ideea acestor concursuri nu este sa se dea mass cu "votati-ma", cu toate ca sunt destui care fac si asta. S-a mai vorbit si-n alte concursuri de "spiritul de turma". Nu as vrea sa deschidem o polemica aici despre asta ca nu este nici cazul si nici momentul si s-ar ajunge poate la unele jigniri care nu isi au tostul. Alegerea pana la urma este a fiecaruia , deoarece fiecare e raspunzator de alegerea facuta.

Pana la urma conteaza cei care au curaj sa participe la un astfel de concurs.. si care ne incanta privirile cu creatiile lor.
De ce am spus ca e mai bine sa se evite sa participe moderatorii la un astfel de concurs? Nu pentru ca ar "da vreun mass si au 70 de oameni in lista", cum a sugerat stranutelu, ci pur si simplu pentru a evita astfel de discutii sau acuzatii care chiar nu isi au locul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus