Cum actioneaza adminii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

As vrea sa va spun si eu cum actioneaza admini...daca platesti pentru joc
( adica cumperi conturi premium) poti sa folosesti cate conturi ajutatoare vrei...
Eu si cativa prieteni reali (elevi) am inceput sa jucam (ne-am facut conturile de la scoala) si ne-am pus aceeasi parola...in caz ca unul este plecat sa poata altul sa il ajute...Si acum doua zile am vazut ca ne-au blocat conturile...am dat email la admini si am primit email inapoi ca era doar o persoana care juca mai multe conturi ...ceea ce este stupid pentru ca se poate vedea ca se joaca de pe mai multe IP adress....unii dintre noi aveam ca furnizor Romtelecom, altii astral.
Am spus asta dupa ce ne-a spus ca negotul intre persoanele care impart acelasi internet este ilegal...si nu am mai primit email inapoi...
Tot asa cand le-am spus ca am prieten in unul din primele 3 triburi de pe server si stiu ca membrii lor au cel putin 2-3 conturi ajutatoare nu mai am primit nimic inapoi.
Si apropo noi aveam un punctaj cam de 1500 si jucam de ceva vreme...am si primit mail ingame de la liderul de trib ca ne dezvoltam prea greu....
Stiu foarte bine ca jucatorii din top 20 au cel putin 2 conturi ajutatoare ...unii au si 6-7 conturi ajutatoare...si ei blocheaza pe cei care joaca cinstit...ca cei care triseaza platesc pentru joc cumparand conturi premium...

Misto adminilor​
 

DeletedUser

te grabesti

nu mai fii tu asa sigur ca toti jucatorii din top 20 au conturi ajutatoare:mad:
 

DeletedUser

Eu va sugerez sa nu mai faceti acuzatii fara probe. Oricum cine e banat isi merita soarta, indiferent cum ar sta treaba, ai gresit platesti, nu inteleg de ce mereu trebuie sa ne plangem de chestia asta :confused: .......

Ah, stiu de ce :eek: e mentalitatea de roman ..... :mad:
 

DeletedUser

Nu mai fii asa sigur

Eu va sugerez sa nu mai faceti acuzatii fara probe. Oricum cine e banat isi merita soarta, indiferent cum ar sta treaba, ai gresit platesti, nu inteleg de ce mereu trebuie sa ne plangem de chestia asta :confused: .......
Ah, stiu de ce :eek: e mentalitatea de roman ..... :mad:

Aha...esti orb? Ceea ce vroiam sa scot eu in evidenta este ca unii care chiar triseaza nu patesc nimic si apropo nu am gresit cu nimic.Asa ca mai bine citeste ce am scris.
Si am si eu o intrebare...de ce crezi ca nu mi-a raspuns adminul la mailurile care le-am dat (cel in care spun ca cei din top 20 au conturi ajutatoare dar nu sunt blocati pentru ca platesc pentru joc si cel in care raspund unui mail dat de admin in care zice ca jucam de pe acelasi IP ceea ce este fals...pentru ca folosim furnizori de internet diferiti si avem IP diferit)
Asa ca te rog nu mai face comentarii stupide...si mai bine citeste ce atentie ce am vrut sa scriu...
Apropo pot si sa demonstrez ca nu am trisat (fata de ceea ce au spus adminii) pentru ca am primit mail-uri de avertizare de la clan leader-ul clanului in care am fost ca ne dezvoltam prea greu (eram cam inactivi) si ca suntem cam inactivi...asa ca....
 

DeletedUser

te asigur ca am vazut foarte multi banati care au cont premium... daca incercai sa explici in mod elegant situatia la suport sunt sigur ca daca aveai dreptate si nu minteai se rezolva problema. Insa daca ai vorbit in acelasi mod ca pe forum inteleg de ce ai ajuns la etapa asta. Iti meriti soarta!
 

DeletedUser

Dovada

06.06.07 16:06
Am si eu o intrebare....este interzis sa faci schimburi de materiale? Pentru ca eu nu am citit asta in regulament ...si nu mi se pare normal sa ne blocati conturile doar pentru asta....scuzati-ma daca intreb dar cum s-au dezvoltat cei care sunt in primii 20 ...pentru ca pun pariu ca au cel putin 2-3 conturi care le trimit bani...pe cand noi doar am facut negot...toti fiind prieteni reali...normal ca ne-am ajutat intre noi...si nu cred ca ne-am dezvoltat extraordinar intr-un timp scurt ....mai bine v-ati uita la cei care triseaza cu adevarat...care se dezvolta foarte repede...daca chiar vreti sa fiti cinstiti...si raspunsul care l-am primit nu dovedeste nimic.
Sper ca veti citi mesajul si veti lua decizia de a debloca contul meu ....si poate si pe a prietenilor mei...pentru ca nu ne-am dezvoltat foarte repede (ceea ce denota ca nu am trisat) cum au facut-o altii (cei din top 20).

Aurelian Dumitrescu (Andu) 06.06.07 19:12
Bună ziua,

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet
Livrări de resurse, atacuri comune, atacuri şi sprinjin între jucători, care îşi împart o legătură de internet sau un computer, sunt în timpul uzului comun şi 24 de ore după aceea interzise.

Multe salutări,
Aurelian Dumitrescu
Team Triburile
http://www.triburile.ro



06.06.07 19:51
Care legatura de internet?ca nu jucam amandoi de pe aceeasi legatura de internet....El are furnizor de internet de la Astral eu de la Romtelecom....asa ca...nici pe asta nu ati nimerit-o....

Aurelian Dumitrescu (Andu) 06.06.07 21:41
Bună ziua,

In ochii nostrii cox88 eu88 tu88 grimmly si uru-kay sunteti una si aceeasi persoana. in consecinta ati incalcat urmatoarele regului(toti simultan sau pe perechi):
§1) Un cont pro jucător
Fiecare jucător are voie să aibă maximum un cont pro lume (excepţie jucător vacanţă). Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă.

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet
Livrări de resurse, atacuri comune, atacuri şi sprinjin între jucători, care îşi împart o legătură de internet sau un computer, sunt în timpul uzului comun şi 24 de ore după aceea interzise. Uzul comun regulat al legăturii de internet trebuie anunţat.
Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.

§5) Vânzarea şi susţinerea de conturi
Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime. Totodată este interzis schimbul de resurse între lumi diferite. Este interzisă crearea unui cont având ca singur scop susţinerea altui jucător (resurse şi armată). Dacă decideţi să părăsiţi jocul, este interzis să continuaţi să jucaţi doar pentru susţinerea altui cont. De asemenea, utilizarea unui locţiitor permanent sau temporar pentru acest scop este interzisă. În cazul în care primiţi resurse de la un cont de împingere, sunteţi obligaţi să raportaţi administratorilor acest fapt. Nu este considerat cont de împingere jucătorul activ care participă la diverse forme de suport organizat conform strategiilor tribului



Multe salutări,
Aurelian Dumitrescu
Team Triburile
http://www.triburile.ro



06.06.07 22:04
Bun....atunci daca toate conturile acestea sunt toate ale mele....de ce i-ati blocat contul si lui ghost88? care este prietenul meu???....de pare ca blocati conturile doar celor care doriti dumneavoastra...pentru ca stiu cativa jucatori din top 20 care au 3-5 conturi suport si care sunt in unul din primele 3 triburi...dar nu sunt blocati ca platesc pentru joc....nu mi se pare normal asta....apropo unul dintre ei este prieten in realitate cu mine....asa ca mai bine v-ati uita la cei care se dezvolta foarte repede nu la mine si la prietenii mei care aveam 1500 de puncte....mai bine uitat-va la aia care au 12000-15000 de puncte...si care au inceput cam in acelasi timp....aia au trisat cu adevarat....iar unii care sunt cat de cat cinstiti (adica nu au mai multe conturi si doar isi transmit anumite resurse daca au nevoie)li se blocheaza contul...
Multumesc pentru intelegere....poate va veti razgandi si veti intelege ca noi (grupul acesta de prieteni ) nu am trisat (se poate vedea din dezvoltarea noastra si din punctaj) si adevaratii trisori sunt de fapt altii...

Imi pare rau ca nu am prima parte in care ii rugam sa ne deblocheze conturile si in care le spuneam ca suntem mai multi prieteni care jucam.
Sper ca este de ajuns ce este aici ca sa iti dai seama ca ai gresit...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cata lipsa de imaginatie sa ai mah?
:D:D:D
deci :" ahahahahahaha"

88 ala era facur sa-si ia ban
 

DeletedUser

Ah am gasit

Mesaj
06.06.07 09:26
Salut.....sunt prieten cu ghost88,eu,,tu88....am vazut ca ne-ati inchis conturile....noi le-am facut toti la scoala...si cand unul dintre noi nu era acasa ne ajutam...de aceea ne-am pus aceste parole...PLEASE daca se poate sa ne deblocati conturile....daca se poate

Aurelian Dumitrescu (Andu) 06.06.07 09:28
Bună ziua,

Nu este vorba numai de parole, este vorba si de resurse ilegale. CONTURILE RAMAN INCHISE!

Multe salutări,
Aurelian Dumitrescu
Team Triburile
http://www.triburile.ro
 

DeletedUser

Raspuns

cata lipsa de imaginatie sa ai mah?
:D:D:D
deci :" ahahahahahaha"

88 ala era facur sa-si ia ban
Frate crezi ca daca era doar un jucator (eu) mai puneam 88?
Si aropo 88 este anul in care ne-am nascut...
Suntem toti nascuti in 1988...suntem clasa a XII-a...ca sa intelegi...
Iar unul care vorbeste fara sa stie...:mad:
 

DeletedUser

As vrea sa va spun si eu cum actioneaza admini...daca platesti pentru joc
( adica cumperi conturi premium) poti sa folosesti cate conturi ajutatoare vrei...
Eu si cativa prieteni reali (elevi) am inceput sa jucam (ne-am facut conturile de la scoala) si ne-am pus aceeasi parola...in caz ca unul este plecat sa poata altul sa il ajute...Si acum doua zile am vazut ca ne-au blocat conturile...am dat email la admini si am primit email inapoi ca era doar o persoana care juca mai multe conturi ...ceea ce este stupid pentru ca se poate vedea ca se joaca de pe mai multe IP adress....unii dintre noi aveam ca furnizor Romtelecom, altii astral.
Am spus asta dupa ce ne-a spus ca negotul intre persoanele care impart acelasi internet este ilegal...si nu am mai primit email inapoi...
Tot asa cand le-am spus ca am prieten in unul din primele 3 triburi de pe server si stiu ca membrii lor au cel putin 2-3 conturi ajutatoare nu mai am primit nimic inapoi.
Si apropo noi aveam un punctaj cam de 1500 si jucam de ceva vreme...am si primit mail ingame de la liderul de trib ca ne dezvoltam prea greu....
Stiu foarte bine ca jucatorii din top 20 au cel putin 2 conturi ajutatoare ...unii au si 6-7 conturi ajutatoare...si ei blocheaza pe cei care joaca cinstit...ca cei care triseaza platesc pentru joc cumparand conturi premium...


Misto adminilor


Desi este clar specificat ca eventualele reclamatii se rezolva prin contestatie directa, incerc sa fac o exceptie.

1. Eu si cativa prieteni reali (elevi) am inceput sa jucam (ne-am facut conturile de la scoala) si ne-am pus aceeasi parola...in caz ca unul este plecat sa poata altul sa il ajute..
§1) Un cont pro jucător

Fiecare jucător are voie să aibă maximum un cont pro lume (excepţie jucător vacanţă). Transmiterea parolei unui alt jucător este interzisă.


Exemple:
  • Este permis, ca mai mulţi jucători să joace de la un computer, dar fiecare jucător trebuie să joace singur şi să respecte §2.
  • Este interzis să jucaţi pentru un prieten dacă acesta e plecat. Pentru aceasta trebuie să foloseşti jocul de vacanţă.
  • Dacă două conturi se combină, atunci unul dintre ele trebuie să fie şters sau folosit numai pentru comunicare.
  • Este interzis sa foloseşti loginul unui cont străin. Până şi numai încercarea este interzisă.

O incalcare de regula.

2. ceea ce este stupid pentru ca se poate vedea ca se joaca de pe mai multe IP adress....unii dintre noi aveam ca furnizor Romtelecom, altii astral.

TOATE conturile inchise sunt jucate de pe aceleasi IP-uri si calculatoare, fapt demonstrabil.
Nu va impiedica nimeni sa jucati doua sau mai multe persoane pe acelasi calculator cu conditia respectarii regulii nr.2

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet
Livrări de resurse, atacuri comune, atacuri şi sprinjin între jucători, care îşi împart o legătură de internet sau un computer, sunt în timpul uzului comun şi 24 de ore după aceea interzise. Uzul comun regulat al legăturii de internet trebuie anunţat.
Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.
Explicaţii detaliate:

Regula este pentru toţi utilizatorii care joacă pe acelaşi computer sau în acelaşi network. Nu are nici o importanţă dacă joacă în mod regulat. Prin network se înţelege joc în aceeaşi casă, acelaşi loc de muncă sau şcoala unde computerele sânt legate între ele. Toţi jucătorii care folosesc în mod regulat aceeaşi legătură de internet ( mai mult de 4 ori pe săptămână), sunt obligaţi să arate aceasta în "Setări-> Împărţirea legăturii de internet".
Exemple:
  • Dacă îşi împart legătura în mod regulat trebuie toţi utilizatorii aceluiaşi computer să fie trecuţi pe lista "Setări -> Utilizare comună de internet".
  • Jucătorilor care folosesc aceeaşi legătură de internet le este admis să sprijine sau să livreze un al treilea jucător care nu foloseşte aceeaşi legătură de internet.
  • Jucătorii cu o legătură comună de internet nu au voie să atace acelaşi jucător.
  • Jucătorii cu o legătură comună de internet au voie să atace acelaşi trib.
  • Trimiterea de materii prime şi trupe de ajutor, unui jucător de vacanţă care joacă ca locţiitor a unui jucător în aceeaşi casă, este interzisă.

Alta incalcare de regula!

Tot asa cand le-am spus ca am prieten in unul din primele 3 triburi de pe server si stiu ca membrii lor au cel putin 2-3 conturi ajutatoare nu mai am primit nimic inapoi.

Conturi ajutatoare? :D

§5) Vânzarea şi susţinerea de conturi

Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime. Totodată este interzis schimbul de resurse între lumi diferite. Este interzisă crearea unui cont având ca singur scop susţinerea altui jucător (resurse şi armată). Dacă decideţi să părăsiţi jocul, este interzis să continuaţi să jucaţi doar pentru susţinerea altui cont. De asemenea, utilizarea unui locţiitor permanent sau temporar pentru acest scop este interzisă. În cazul în care primiţi resurse de la un cont de împingere, sunteţi obligaţi să raportaţi administratorilor acest fapt. Nu este considerat cont de împingere jucătorul activ care participă la diverse forme de suport organizat conform strategiilor tribului


Poti sa explici de ce contul de pe care postezi, impreuna cu restul de conturi inchise nu au facut nimic altceva decat sa trimita resurse in mod regulat unui singur cont (ghost88)?

Alta incalcare de regula:D

Referitor la premium. Jocul nu este conditionat de cumpararea unui cont premium. De asemenea contul premium nu va ofera un argument pentru incalcarea regulilor. Banul e la fel si pentru jucatorii cu si pentru jucatorii fara.

Cont-Premium activează (5 puncte pe lună)
Dacă contul îţi este închis din cauza nerespectării regulilor, nu primeşti nimic înapoi. Contul-Premium nu se poate transmite altor jucători.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

06.06.07 16:06
scuzati-ma daca intreb dar cum s-au dezvoltat cei care sunt in primii 20 ...pentru ca pun pariu ca au cel putin 2-3 conturi care le trimit bani...pe cand noi doar am facut negot


Te-am rugat si data trecuta sa dovedesti cele spuse, si se pare ca ai uitat sa faci acest lucru.

Ai tot spus ca cei din primele 20 locuri au conturi multiple, de acuma incolo inainte sa faci afirmatii de genul asta te rog sa prezinti dovezi altfel nu mai face astfel de afirmatii nesustinute de nici un adevar palpabil.

Multumesc.
 

DeletedUser

Raspuns

In primul rand intr-unul din raspunsurile dumneavoastra se poate vedea ca ghost88 nu este inclus in acea lista...deci...Si intr-adevar am trimis resurse pe acel cont (care este al prietenului meu) dar nu impartim aceeasi conexiune...si v-am mai spus-o o data...el are ca furnizor de internet Astral eu am ca furnizor Romtelecom asa ca nu cred ca se poate vorbi de aceeasi conexiune...
In al doilea rand nu pot sa va aduc dovezi pentru ca practic ar insemna sa ii fac rau prietenului meu.
Tot ceea ce am vrut este sa scot in evidenta ca unii din top 20 (nu stiu cati)si care sunt in unul din primele 3 triburi triseaza cu adevarat...si ca voi nu luati nici o masura pentru ca au conturi premium(asta este ceea ce cred eu din raspunsurile pe care le-am primit)...ceea ce inseamna ca platesc pentru joc.Asta este tot ce am avut de spus...si daca chiar va intereseaza (adminii) veti lua masuri.
Nu spun ca nu am gresit (pentru ca nu stiu sigur) dar stiu ca nu am gresit in legatura cu ce ati spus dumneavoastra.
Si inca o data o spun contul meu nu este jucat de pe aceeasi conexiune cu contul lui ghost88..se poate verifica IP-ul de pe care joaca ghost88 si IP-ul de pe care v-am transmis email-urile acestea...
Ah si apropo prietenul meu este in unul din aceste trei clanuri principale...si este normal sa afle...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am vazut

Multumesc am vazut dar este un caz din cate?
Si apropo chestia asta:
U can't make it foolproof the fools are way to inventive
Daca crezi ca sunt prost,dobitoc sau ce crezi u te inseli Vrei sa iti dau datele noastre sa vezi ca este adevarat ce spun? ca m-am nascut in 1988?...si ca toate cele spuse de mine sunt adevarate?:mad:
Nu imi este greu...
Misto..esti admin? Daca da halal admin...daca jignesti pe altii....
Ma refer la tine strange...
 

DeletedUser

nu sunt admin sunt moderator de forum.. si daca nu o sa aduci devezi clare o sa inchid aces topic.
 

DeletedUser

Nu cu tine vorbeam

Nu cu tine vorbeam vrajitorule...este greu da vazut ca vorbeam cu stranger?
Si apropo misto atitudine...schimbati subiectul...
 

DeletedUser

Cox scumpi, nu toata lumea care se dezvolta repede triseaza, dupa cum faptul ca nu te dezvolti nu e o dovada ca nu trisezi. Adevarul e ca, asa cum se intampla peste tot in lumea asta (si-n lumea reala), exista oameni care joaca bine, si oameni care joaca prost!



Ai tot spus ca cei din primele 20 locuri au conturi multiple, de acuma incolo inainte sa faci afirmatii de genul asta te rog sa prezinti dovezi .

Ce dovezi, nu ti-a zis omul ca poate sa puna si pariu? Acuma ce vrei, sa si jure pe rosu? :D
 

DeletedUser

Cox88, aia e o semnatura a profilului !!!

Asta daca ai auzit de asa ceva prin forumurile prin care surfezi sau ai conturi.

Daca te simti jignit de fraza aceea imi cer scuze, dar nu este pusa acolo cu intentia de a jicni pe nimeni, de aceea imi cer inca o data scuze, este numai o constatare facuta atata tot :)
 

DeletedUser

Raspuns

Nu am spus ca sunt un jucator bun...am spus doar ca nu am trisat...si nu am spus ca toti cei din top 20 triseaza..sau daca am spus imi cer scuze...vroiam sa zic ca unii din top 20 triseaza si nu se ia nici o decizie...si nu stiu din ce motiv...dar gasesc motive stupide si blocheaza conturile altora...care nu sunt nici adevarate...de asta m-am ofticat..si poate la inceput am folosit un limbaj neadecvat dar am facut-o pentru ca eram nervos...
Si cred ca dovezile pe care le-am adus sunt destul de bune ca sa demonstrez ca nu am trisat...pe cand adminii nu au adus absolut nici o dovada ca sa autentifice dovada incalcarii regulilor...tocmai ei au spus ca nu este nici o problema sa ai mai multe conturi(nu ca as avea) atata timp cat nu se trimit resure sau armata una alteia sau in lupta....si cum am mai spus ghost88 are o conexiune de internet diferita fata de a mea....companie diferita/IP diferit.
 

DeletedUser

raspuns

Cox88, aia e o semnatura a profilului !!!

Asta daca ai auzit de asa ceva prin forumurile prin care surfezi sau ai conturi.

Daca te simti jignit de fraza aceea imi cer scuze, dar nu este pusa acolo cu intentia de a jicni pe nimeni, de aceea imi cer inca o data scuze, este numai o constatare facuta atata tot :)

Stii foarte bine ca se pot verifica IP-urile de pe care se joaca ghost88 si cox88 pentru ca de fapt acesta este motivul...si stiti foarte bine ca el difera...si nu sunt chiar necunoscator...se poate vedea care sunt IP-urile (sau se poate verifica) si veti vedea ca aceste IP-uri sunt furnizate de 2 companii diferite.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus