Cum pot da in judecata un admin?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1195

Ajung intr-o zi langa celula lui si ... chiar el este ... Dave ... sta pitit intr-un colt si ofteaza si ii mai curge cate o lacrima ....

Ma apropii incet .. cu pasii marunti .... se citeste pe figura lui o dezamagire dar in acelasi timp si o resemnare ... . Intr-un fel el isi aceepta soarta ... este chiar impacat ....

Din umbra , el ma observa .. se apropie de mine .... eu dintr-o data inlemnesc ... nu stiu la ce sa ma astept ... El .. total schimbat .. cu capul plecat si cu o voce joasa .... imi zice doar 3 cuvinte ... : imi pare rau ... .
Il privesc .. si raman surprins ... pentru prima data isi arata latura umana ..... il ating usor pe umar si ii soptesc ... te iert .


P.S. : Am uitat cutia cu fursecuri la el :(

:)mie mi-a placut toata aceasta poveste,mai ales ca este atat de ...fantezista.Dave si o lacrima si un oftat?
Dread Lord,tu pe lume traiesti?Eu te asigur ca intr-o saptamana toti gardienii si jumatate dintre detinuti vor avea warn-uri si ban-uri,sa le ajunga pentru o viata:)
 

DeletedUser764

Cand voi avea timp, va voi redacta tot ceea ce s-a intamplat intre mine si Dave.

Pe scurt, acest conflict isi are inceputurile pe data de 05.05.2007. Am avut o groaza de luptat cu acest specimen numit in joc si pe forum Dave. Au fost in Romania 3 procese pana acum si la toate am pierdut, pentru ca asa e Romania. Avocatul m-a sfatuit sa merg la CEDO si asa am si procedat si in consecinta am avut castig de cauza.

Aceasta este povestea pe scurt, cred ca pana la sfarsitul saptamanii viitoare imi voi face timp si voi redacta intreaga poveste.

Dave nu e singurul admin care va fi tras la raspundere, mai sunt cel putin 2 care au tolerat comportamentul lui.

Am ajuns la concluzia ca nu trebuie tolerat nimic in lumea asta, nu trebuie sa te lasi calcat in picioare.

Daca aveti probleme vreodata cu cineva din staff-ul triburile.ro incercati sa actionati inteligent si nu prosteste cum fac multi.

Cu stima,
Legolas frunza verde INVINGATORUL
 

DeletedUser

Wtf....Daca ii adevarat nu credca trebuia sa se ajunga pana aici, ce naiba frate...
It`s just a game... si nu credca a fost foarte grav ceea ce a facut Dave.

Daca nu era grav, nu primea 3 luni suspendare :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser764

Imi cer scuze ca fac double post, dar nu pot sa nu vad ca nici macar nu ati citit atent acel verdict.

Dave nu va face detentie, a primit 3 luni cu suspendare, adica va avea cazierul patat si nu va mai putea sa se angajezeze asa de usor.

Plus ca am luat legatura cu InnoGames si cu Carmi pentru a fi inlaturat din functia pe care o are.

Acum astept raspuns de la ei. Vad ca in ultimul timp a inceput de nervi sa dea ban-uri foarte multe.
 

DeletedUser764

legolas cand iti primesti despagubirea financiara:confused:cand da-i de baut:confused::D

Imediat ce intru in posesia ei va anunt. Si voi da de baut la toti de pe forum care fac parte din senior member sau member ca cei junior member sunt minori.:D;)
 

DeletedUser

...

Pe scurt, acest conflict isi are inceputurile pe data de 05.05.2007. Am avut o groaza de luptat cu acest specimen numit in joc si pe forum Dave. Au fost in Romania 3 procese pana acum si la toate am pierdut, pentru ca asa e Romania. Avocatul m-a sfatuit sa merg la CEDO si asa am si procedat si in consecinta am avut castig de cauza.

...


Daca conflictul a inceput pe 05.05, atunci cum se face ca in data de 12.09 (cand ai deschis topicul) ai intrebat cum poti afla identitatea lui Dave?!?
Nu prea se leaga astea doua :)
 

DeletedUser523

Imediat ce intru in posesia ei va anunt. Si voi da de baut la toti de pe forum care fac parte din senior member sau member ca cei junior member sunt minori.:D;)

da ai dreptate, la juniori member nu e voie cu alcool si in plus ei nu-l cunosc pe dave ca sa aibe ce discuta cu seniorii la un chef pe spatele lui dave:D
 

DeletedUser764

Daca conflictul a inceput pe 05.05, atunci cum se face ca in data de 12.09 (cand ai deschis topicul) ai intrebat cum poti afla identitatea lui Dave?!?
Nu prea se leaga astea doua :)

Topicul l-am deschis doar pentru a alfa si altii situatia mea.

Am fost rugat sa nu fac public ceea ce e intre mine si Dave, dar in final am hotarat ca merita sa vada si altii cum se pot rezolva unele lucruri.
 

DeletedUser

:))

eu sa stau in bloc cu un admin si sa stiu ca ii admin sau pe strada si din intamplare sa stiu ca ii admin incet incet las termina psihic...ias zgaria masina,desumfla rotile sau un piron in ele,ias sparge posta,cand as stii ca nui acasa ias bate un cui in usa de la intrare sau ias scrie pe usa :esti un gay!!


as muri de ras
 

DeletedUser5684

Topicul l-am deschis doar pentru a alfa si altii situatia mea.

Am fost rugat sa nu fac public ceea ce e intre mine si Dave, dar in final am hotarat ca merita sa vada si altii cum se pot rezolva unele lucruri.

pai da dar tu pe 12.9.2008
ne intrebai cum poti sa-i aflii identitatea lui DAVE
deci e clar ca inca nu aveai niciun proces cu el atunci daca nici macar nu stiai cum il cheama

As dori sa ma ajutati in aceasta problema.

Cum pot da in judecata un admin? Cum pot sa-i aflu identitatea sa sa-l chem in instanta?:confused::confused:
 

DeletedUser764

eu sa stau in bloc cu un admin si sa stiu ca ii admin sau pe strada si din intamplare sa stiu ca ii admin incet incet las termina psihic...ias zgaria masina,desumfla rotile sau un piron in ele,ias sparge posta,cand as stii ca nui acasa ias bate un cui in usa de la intrare sau ias scrie pe usa :esti un gay!!


as muri de ras

Am scris intr-un post mai devreme ca ar fi bine sa nu se actioneze prosteste cum a redat specimenul de mai sus. Tocmai trebuie sa actionezi inteligent. Imi pare rau ca vad ca sunt personaje de genul lui rares123.
 

DeletedUser764

pai da dar tu pe 12.9.2008
ne intrebai cum poti sa-i aflii identitatea lui DAVE
deci e clar ca inca nu aveai niciun proces cu el atunci daca nici macar nu stiai cum il cheama

A fost totul premeditat pentru a nu se afla, dar acum nu am de ce sa ma mai ascund, mai ales ca am si castigat.

Am facut lucru ala pentru a nu divulga intr-un fel sau altul tot adevarul din spatele topicului si a conflicutului cu Dave.
 

DeletedUser

eu sa stau in bloc cu un admin si sa stiu ca ii admin sau pe strada si din intamplare sa stiu ca ii admin incet incet las termina psihic...ias zgaria masina,desumfla rotile sau un piron in ele,ias sparge posta,cand as stii ca nui acasa ias bate un cui in usa de la intrare sau ias scrie pe usa :esti un gay!!


as muri de ras

lafel si eu!
 

DeletedUser706

Pe scurt, acest conflict isi are inceputurile pe data de 05.05.2007.

Desi nu mi place sa fac pe nesimtitul care spune la copii ca nu exista Mos Craciun , am si eu o intrebare pentru tine legolas :

Ce reprezinta acest text ? :

Hades1234 si cate cifre mai vrei tu. Eu cred ca tu tremuri de frica atunci cand joci triburile, totul este spus in textele tale filozofice. In fata calculatorului, cu o interfata draguta toti suntem tari si mari, dar cand e de facut ceva constructiv se pare ca tu reusesti cel mai putin. Scuze! dar se pare ca inca n-ai trecut de 5 ani (mental vorbind). Sa auzim de bine, si incearca sa-ti vezi de lungul nasului.

Deci daca ar exista Mos Craciun , iar tu ai avea un proces cu adminul Dave , ar fi ca si cum te ai culca cu o femeie care inca nu sa nascut
Pentru ca asa cum declari tu , conflictul i si are inceputurile cu o luna inainte de a participa pe forumul care il modera Dave

Dar asta e doar o opinie personala .
Este posibil ca Mos Craciun sa existe [ nu de alta dar e pacat sa dezamagesc atatia oameni ]
Oricum a fost [ si banuiesc ca va fi si in continuare ] o poveste frumoasa , comentata ...si unul din cele mai urmarite topicuri .
Felicitari .
La amandoi !
 

DeletedUser

Dave :) daca doresti am io pile si relatii (mai multe ca legolas) si iti pot matura alea 3 luni de pe cazier :))))
 

DeletedUser764

Desi nu mi place sa fac pe nesimtitul care spune la copii ca nu exista Mos Craciun , am si eu o intrebare pentru tine legolas :

Ce reprezinta acest text ? :



Deci daca ar exista Mos Craciun , iar tu ai avea un proces cu adminul Dave , ar fi ca si cum te ai culca cu o femeie care inca nu sa nascut
Pentru ca asa cum declari tu , conflictul i si are inceputurile cu o luna inainte de a participa pe forumul care il modera Dave

Dar asta e doar o opinie personala .
Este posibil ca Mos Craciun sa existe [ nu de alta dar e pacat sa dezamagesc atatia oameni ]
Oricum a fost [ si banuiesc ca va fi si in continuare ] o poveste frumoasa , comentata ...si unul din cele mai urmarite topicuri .
Felicitari .
La amandoi !


Daca ai sti ce sa vorbesti poate nu ai scrie ce ai scris. Daca tu esti Toma necredinciosul, te invit sa iei legatura cu Dave si poate lamuresti situatia. Daca vrei sa afli detalii te rog sa ma contactezi pe privat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus