Cum s-a castigat cel mai rapid o lume !!!

DeletedUser

Servus,

Fac acest topic cu scopul de:
- a arata cum familia ZEN a castigat aceasta lume
- de ce s-a intamplat asta
- sa discutam cu prieteni, cunoscuti, aliati/ dusmani pe tema subiectului
- sa discutam cei din familia ZEN aici dupa ce ni se blocheaza accesul la conturi ... pana ne hotaram sa intram pe alta lume

Va rog ca si discutiile sa fie in limita bunului simt si personal imi doresc multa calitate in privinta mesajelor postate.

Sa-i dam bataie ....

In continuare am sa postez cateva din atacurile sau planificarile pe care le-am facut eu, trebuie sa va ganditi ca in afara de mine au mai fost si altii coordonatori a caror calitate si exprimare in joc au dus la acest deznodamant = castigarea in timpul cel mai scurt a unei lumi

Start: 09.01.2012
22:54 ZaMaster a fost invitat de către melbel.

15.01.2012
16:27 ZaMaster s-a ataşat tribului.

Asa arata HARTA L26 cand s-au definitivat dusmani si aliatii ...

ro2614062012.png


Parerile mele personale de la acea data:

ro263.png


Planificare la nivel de Nirvana:

ro2651.png


Analiza tintelor individual:

l26atac.png


Ziua atacului si organizarea lui:

200701.png


Rezultatele atacului:


organizat.png


Concluziile mele la final de lume:

1. Nirvana a ajutat masiv ZEN defensiv si blocand centrul hartii
2. Nirvana a fost cel mai agresiv trib de pe L26 ( mult peste Clasiv si MoH la un loc )

pentruinterviu.png


3. Jucatorii din Nirvana efectiv ce certau zilnic pe sate mici de 26 puncte, care in final ne-au ajutat sa facem diferenta fata de familia Norok ( aveau cel putin de 4 ori mai multe sate ca si noi )
4. Altrusimul unor jucatori care si-au ajutat colegi de trib periclitandu-si serviciul, notele la facultate ...
5. Increderea in conducere si respectul reciproc la jucatorilor
6. Jocurile "politice" si efectuarea unor manevre pe harta la momentul oportun si castigarea de timp, respiro pe anumite zone, mutarea conflictului in alta zona, surprinderea dusmanului si insistenta de al dovedi psihic ( efectiv asta a facut la inchiderea lumii mai devreme, acest mass delete )
7. Lipsa de coeziune la nivel de conducere a dusmanilor si lipsa unui plan pe termen lung, in cazul celor din familia Norok pot spune si lipsa de experienta
8. Dorinta de afirmare a unor colegi ce au facut sa tina dusmanii in priza non-stop

Ar mai fi multe de zis dar as dori si parerea altor colegi si chiar fosti dusmani ...
 

DeletedUser

Felicitari pentru victorie! Am totusi impresia ca dupa ce nucleul de baza din Clasic s-a retras (restul au format tribul MoH), mai era doar o chestiune de timp pana cand avea sa se premieze castigatorul. Cat timp am jucat noi, chiar daca granita a fost mica, statisticile razboiului erau ceva de genul 400 la 100 in favoarea Clasic. Admit ca nu ajunsesem sa dam de jucatorii vostri de baza.. probabil atunci statisticile ar fi fost mai relevante.

Chiar si asa, in fata unor triburi de genul lui Norok (o adunatura de amatori si inactivi, cu exceptia a 4-5 persoane) si MoH, care desi aveau o gasca destul de priceputa, in urma fuziunilor au devenit un mamut extrem de vulnerabil asemeni NoRok-ului... ati avut nevoie de mult prea multe interventii la 'divinitate' ca sa castigati ceva ce oricum ati fi castigat.

'Ipocrizie' e un cuvant ce descrie perfect acest post.. si in general atitudinea voastra. Daca as participa la o intrecere doar eu cu un schiop si mi-as mai chema si prietenii sa-i mai dea din cand in cand un branci, credeti-ma... ultimul lucru pe care l-as face ar fi sa vin la conferinta de presa, sa ma afisez cu medalia de aur si sa descriu tacticile care m-au condus spre un succes ce la un moment dat parea 'imposibil'.

Din partea mea, victorii umilitoare sa tot aveti.. Celebrare placuta!
 

DeletedUser

Vulpea cand nu ajunge la struguri...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41171

Ipocrizie?Cred ca glumesti :confused:....la un moment dat cand existau numai zen si cativa in pcr si scitii,zen avea inamici 80% din harta.datorita unei bune conduceri (YNA) am reusit sa fim un grup unit la urma urmei,in pofida faptului ca erau mereu certuri intre colegi,dar cand era vorba de sprijin sau atac nu se m-ai tinea cont.La urma urmei toti am urmarit un unic scop,acela de a ne anihila dusmanii si in final am reusit,datorita unitatii grupului....si atunci nu vad de unde, deducerea ta.....
 

DeletedUser

Ai dreptate cind afirmi ca din start alianta ZEN a concurat cu un schiop.Aceeasi convingere am avut si eu impreuna cu fostii colegi de pe L3 atunci cind a fost sunata adunarea pentru L26.Si aceasta convingere venea din faptul ca alianta ZEN a fost formata initial din fostii membri ai tribului scitii ( cistigatori pe L3) + unii din fostii inamici de pe L3 + cunostinte care aveau deja experienta de joc pe alte lumi.Aceasta alianta a beneficiat deci de cele 3 atribute care pot aduce victoria ,si anume experienta de joc combinata cu o coeziune tribala dobindita in ani , la care a fost adaugata o conducere inteleapta dincolo de orice indoiala.Daca ma insel astept o argumentare.
 

DeletedUser38759

Felicitari ynei in primu rand ca a fost o super conducatoare care a stiut sa tina jucatori aproape si sa aprecieze valorile lor fara ea acum nu ar fi existat zen/zn sau altceva. Cand ea sa lasat de joc cartile erau deja aruncate lumea era ca si a noastra. Ce sa spun felicitari tuturor jucatorilor a fost o placere deosebita si unde am intlnit jucatori foarte buni atat in tribu nostru cat si la inamici.
In alta ordine de ideei poate ne mai adunam candva sa jucam :)
Slayer alias Annya18 va salut!
 

DeletedUser

Ipocrizie?Cred ca glumesti :confused:....la un moment dat cand existau numai zen si cativa in pcr si scitii,zen avea inamici 80% din harta.datorita unei bune conduceri (YNA) am reusit sa fim un grup unit la urma urmei,in pofida faptului ca erau mereu certuri intre colegi,dar cand era vorba de sprijin sau atac nu se m-ai tinea cont.La urma urmei toti am urmarit un unic scop,acela de a ne anihila dusmanii si in final am reusit,datorita unitatii grupului....si atunci nu vad de unde, deducerea ta.....

In cazul tau e vorba doar de naivitate, tu chiar crezi ca voi asa de buni erati incat ati reusit sa invingeti doar printr-o determinare nemaiintalnita si cu ajutorul unor strategii despre care ce pot sa spun.. dau pe spate toti copiii de 14 ani.. iar toate acele banari gratuite, toate circularele conducerii voastre, care veneau la 2 minute dupa o banare si erau formulate in genul "atacati acum pe x, e banat 24 ore pe atacabil" erau pure coincidente.. se ajunsese ca orice sitter de pe care se dadea comanda de sprijin sau de atac sa fie considerat multicont.

Ai dreptate cind afirmi ca din start alianta ZEN a concurat cu un schiop.Aceeasi convingere am avut si eu impreuna cu fostii colegi de pe L3 atunci cind a fost sunata adunarea pentru L26.Si aceasta convingere venea din faptul ca alianta ZEN a fost formata initial din fostii membri ai tribului scitii ( cistigatori pe L3) + unii din fostii inamici de pe L3 + cunostinte care aveau deja experienta de joc pe alte lumi.Aceasta alianta a beneficiat deci de cele 3 atribute care pot aduce victoria ,si anume experienta de joc combinata cu o coeziune tribala dobindita in ani , la care a fost adaugata o conducere inteleapta dincolo de orice indoiala.Daca ma insel astept o argumentare.

E nevoie si de jucatori cu o astfel de atitudine intr-un trib, care pur si simplu se excita numai cand vad ca joaca alaturi de cateva nume mari, pe care le divinizeaza in cel mai sacru mod. Cativa probabil se si inchinau la poza conducatoarei voastre.

Revenind la clasa jucatorilor ce au format Z+N, cred ca la cateva luni dupa ce noi (Clasic) am iesit de pe 26, s-a deschis Lumea Speciala, unde pur intamplator.. o parte din colegii dvs. au format tribul ZEN si au picat fix printre noi. S-ar putea sa ma insel, dar nu tin minte ca vreunul din ei (nu stiu daca ati jucat si dvs.) sa fi ajuns la al doilea sat.. sau daca asta s-a intamplat, era pentru ca avea principalul prea mic. Ok, o explicatie ar fi ca se concentrau pe 26, unde razboaiele erau in toi cu inactivii si barbarele... dar propunerea mea e sa anuntati viitoarea lume pe care intrati si directia de start. Daca vreunul din voi ajunge la 10 sate, imi retrag cuvintele si va declar personal cea mai buna echipa de pe .ro (sau niste mici zei ai triburilor).

Sa ne auzim cu bine!
 

DeletedUser41171

In cazul tau e vorba doar de naivitate, tu chiar crezi ca voi asa de buni erati incat ati reusit sa invingeti doar printr-o determinare nemaiintalnita si cu ajutorul unor strategii despre care ce pot sa spun.. dau pe spate toti copiii de 14 ani.. iar toate acele banari gratuite, toate circularele conducerii voastre, care veneau la 2 minute dupa o banare si erau formulate in genul "atacati acum pe x, e banat 24 ore pe atacabil" erau pure coincidente.. se ajunsese ca orice sitter de pe care se dadea comanda de sprijin sau de atac sa fie considerat multicont.



E nevoie si de jucatori cu o astfel de atitudine intr-un trib, care pur si simplu se excita numai cand vad ca joaca alaturi de cateva nume mari, pe care le divinizeaza in cel mai sacru mod. Cativa probabil se si inchinau la poza conducatoarei voastre.

Revenind la clasa jucatorilor ce au format Z+N, cred ca la cateva luni dupa ce noi (Clasic) am iesit de pe 26, s-a deschis Lumea Speciala, unde pur intamplator.. o parte din colegii dvs. au format tribul ZEN si au picat fix printre noi. S-ar putea sa ma insel, dar nu tin minte ca vreunul din ei (nu stiu daca ati jucat si dvs.) sa fi ajuns la al doilea sat.. sau daca asta s-a intamplat, era pentru ca avea principalul prea mic. Ok, o explicatie ar fi ca se concentrau pe 26, unde razboaiele erau in toi cu inactivii si barbarele... dar propunerea mea e sa anuntati viitoarea lume pe care intrati si directia de start. Daca vreunul din voi ajunge la 10 sate, imi retrag cuvintele si va declar personal cea mai buna echipa de pe .ro (sau niste mici zei ai triburilor).

Sa ne auzim cu bine!

Deja au inceput sa apara frustratii...da de conturile care ni le spargeati, pe la 2-3 noaptea, si scoteati trupele din ele, si le innboilati in 2-3 ore,asta nu le m-ai puneti?In locul tau m-as ascunde...sincer!!!
 

DeletedUser

Pentru covei ...

1. eu personal ma bag la orice ora din zi si noapte, la orice combinatie vrei tu si fac pariu cu tine ca iti dau clasa la orice stil de joc vrei tu: speed, clasic, speciala sau cum vrea muschii tai
2. referitor la lumea speciala, doar ca un jucator prea slab de inger si un conducator de doi lei ( in speta ) unknown sau cum ii zicea v-a facut jocurile in faza initiala a-ti reusit sa distrugeti o echipa, de nu zici ca ca se facuse o alianta si erati pe punctul de a iesi de tot din lumea aia in primele doua saptamani la primul atac coordonat pe voi? L-ati pacalit pe ala = unknown, s-a destramat echipa si s-a faramitat tribul, aliante de doi lei si a-ti mers pe burta ... si acum cu ce te dai mare?
3. te-am cautat cu acest nick-name si surpriza ...

Previous worlds
Lume Jucător Cuceriri Ultima oară văzut
RO5 Covei 0 Unknown
RO6 Covei 1 2008-08-26 17:00:01
RO7 Covei 0 2008-09-09 02:00:01
RO8 Covei 27 2009-01-21 23:00:01
RO9 Covei 0 2009-01-18 02:00:02
RO10 Covei 3 2009-03-23 02:24:42
RO11 Covei 6 2009-06-08 08:08:44
RO17 Covei 183 2011-04-04 10:17:10
RO18 Covei 0 2010-01-05 11:00:01
RO20 Covei 39 2010-09-26 18:56:59
RO21 Covei 0 2010-08-25 23:10:19
RO22 Covei 0 2010-10-26 20:35:16

... esti un mare jucator ... nu am ce zice, experienta ta m-a dat pe spate, nu cumva ai 13 ani?

Pentru magnatu ,,,,

1. esti jucator bun spre mediocru
2. las ai fost in L5 ...asa ai sfarsit si in L26 ...
3. ECHIPA VOASTRA este doar de starteri nu de jucatori de anduranta ... atacatori initiali ai unei lumi dar niciodata nu a-ti facut fata la conturi/ timp/ atacuri/ aparare/ coordonare la conturi si triburi cu mii de sate, sunteti cum sa va zic ,,, niste copiii care raman intotdeauna la nivel de triburile la clasele primare, de liceu nu pomenesc ca va depaseste ....
3. stilul vostru de joc va vor aduce victorii temporare si niciodata ceva memorabil
 

DeletedUser19025

esti bun :*
insa nu uita sa respiri:)))
70 % din ea a fost o lume frumoasa si reusita, pana au inceput bataile de joc, desi se stie destul de clar cum au fost lucrurile mai vreti si statuie.
 

DeletedUser

... dar propunerea mea e sa anuntati viitoarea lume pe care intrati si directia de start...

Sa ne auzim cu bine![/QUOTE]

Sa stii ca asta ar fi pentru mine singura provocare reala care mai poate exista pe triburi.adica sa ne confruntam noi ( adica ex-scitii si mai nou ex-ZEN ) cu un alt trib cistigator de lume .Ar fi singura situatie in care am intilni un adversar pe masura noastra. Daca nu intelegi cit de importanta este coeziunea unui trib de la startul unei lumi atunci inseamna ca esti un jucator mult mai slab decit am crezut eu pina acum . L 26 a demonstrat ca o adunatura de jucatori cu experienta nu inseamna in mod automat si un trib de succes .
 

DeletedUser

Relatiile intr-o echipa se leaga mult mai bine daca joci 4-5 lumi diferite in aceeasi formula, decat daca joci una pana la capat. Daca vreti va si explic de ce.
Fiecare cu propriile gusturi. Sunt multi ce prefera sa intre doar la inceput, sa scoata cativa jucatori d`astia care au inchis lumi si au facut istorie... iar apoi, cand treaba se murdareste, internele si barbarii devin obligatorii, isi vad de drum..

L26 nu a demonstrat nimic. Dintre toate lumile cu viteza 2, L26 a fost cea mai slaba din punct de vedere al calitatii protagonistilor. Nici nu se poate compara cu L8, L13 sau L24. Spre exemplu, 90% din jucatorii din top 40 de pe L24 puteau fi lejer rank 1 pe L26 (Ma refer desigur la primele 2 luni de joc). O sa-mi spuneti ca e adevarat, dar voi ati fi recuperat pe parcurs.. pentru ca o lume nu e alcatuita doar din primele 2 luni... insa gresit, majoritatea din voi nu mai erati dupa 2 luni.

Repet, pana si echipa noastra de pe 26 a fost una improvizata (ne-am strans cred ca in 10-15 minute pe skype) si am apelat destul de des la recrutari.. dar niciodata n-am depasit 60-70 de membri(ceea ce oricum consider exagerat).. in timp ce la voi familia era formata din 4-5 triburi.. si nu-mi spuneti ca au fost atat de stranse relatiile.. pentru ca aleg la intamplare 40 de nick-uri din cei pe care-i aveati in trib/familie si pariez ca jumatate nu stiti cum ii cheama.

Noi am fost putini si am jucat cat ne-a facut placere, voi ati intrat 200 pentru ca ati vrut sa castigati lumea.. pacat ca n-am fost vecini la inceput, dar asa cum v-am provocat si mai sus.. e timp sa se intample..


ZaMaster, te cred ca a-i muncit cateva zile s-a explici strategiile folosite pentru castigarea lumii si asteptai aprecieri de l-a sute d-e oameni, dar da-ti jos ochelarii de cal si o sa intelegi de c-e ai fost intampinat cu aceasta indiferenta s-i chiar cateva posturi rautacioase din partea mea.
 

DeletedUser10145

Nu vreau sa par arogant. Dar tot am citit postarile voastre de aici si tot o tineti cu primele 2 luni si alte chestii. Daca imi aduc bine aminte inca de la inceput stiati ca scitii(zen) au intrat si pe lumea 26. De frica sa nu ne extindem ne-ati declarat razboi imediat dupa terminarea protectiei de inceput. Prin urmare, noi 2 triburi contra 10-12 triburi. daca facem un calcul simpul va rezulta 100-150 de persoane catre 500-600 de oameni (asa "groso-modo"), raport de 5-6:1 in favoarea voastra. Nu imi amintesc sa fi reusit sa scoateti din joc vre-un coleg important de trib. Toata lumea vorbeste de "interventia divina", dar nimeni nu precizeaza ca nu a fost nici un organizat bine pus la punct din partea voastra, astfel incat sa ne destramati. Voi ati vizat jucatorii care stiati ca sunt fff buni din trib (sperand ca astfel vom pierde). Daca ne uitam la Inamicii invinsi ca aparatori o parte din colegi nu au avut parte de actiune prin care sa fenteze atacuri sau sa recupereze sate si astfel au putut concentra apararea spre ceilalti colegi care erau vizati de catre voi.

"Trofeele nu sunt castigate de oameni individuali, ci de echipe", iar noi am format o echipa coordonata de YNA.

Va doresc mult succes si sper sa constientizati ca a fost pentru a 2-a oara cand v-am invins.
 

DeletedUser41742

@Covei

Lume Jucător Cuceriri Ultima oară văzut
RO5 RADU CRiSTiANO 0 2008-06-23 00:25:01
RO23 radu cristiano 66 2011-07-30 12:21:19
RO24 radu cristiano 50 2011-07-25 00:41:24
RO25 radu cristiano 0 2011-09-13 04:14:12
RO26 radu cristiano 132 2012-04-06 02:09:17
RO29 radu cristiano 0 Unknown
RO30 radu cristiano 0 Unknown
ROC1 radu cristiano 9 2012-11-26 05:17:29

Felicitari,nici macar nu ai vazut cum arata un sat din familia Z+N cat timp ai jucat pe 26,dar din gura sti sa bati...
 

DeletedUser38759

Voi astia buni lasati-ne sa vorbim si noi linistiti fara vedete si argogante ca nu sunteti miejii triburilor nici unu sunteti doar jucatori ca oricare altii pana una alta noi am ramas pe harta spre deosebire de altii care tot comenteaza si oricum nu va mai dati atat in cap pt un joc ca nu castigatii nimic.
 

DeletedUser

Voi astia buni lasati-ne sa vorbim si noi linistiti fara vedete si argogante ca nu sunteti miejii triburilor nici unu sunteti doar jucatori ca oricare altii pana una alta noi am ramas pe harta spre deosebire de altii care tot comenteaza si oricum nu va mai dati atat in cap pt un joc ca nu castigatii nimic.

foarte corect!
 

DeletedUser41171

Relatiile intr-o echipa se leaga mult mai bine daca joci 4-5 lumi diferite in aceeasi formula, decat daca joci una pana la capat. Daca vreti va si explic de ce.
Fiecare cu propriile gusturi. Sunt multi ce prefera sa intre doar la inceput, sa scoata cativa jucatori d`astia care au inchis lumi si au facut istorie... iar apoi, cand treaba se murdareste, internele si barbarii devin obligatorii, isi vad de drum..

L26 nu a demonstrat nimic. Dintre toate lumile cu viteza 2, L26 a fost cea mai slaba din punct de vedere al calitatii protagonistilor. Nici nu se poate compara cu L8, L13 sau L24. Spre exemplu, 90% din jucatorii din top 40 de pe L24 puteau fi lejer rank 1 pe L26 (Ma refer desigur la primele 2 luni de joc). O sa-mi spuneti ca e adevarat, dar voi ati fi recuperat pe parcurs.. pentru ca o lume nu e alcatuita doar din primele 2 luni... insa gresit, majoritatea din voi nu mai erati dupa 2 luni.

Repet, pana si echipa noastra de pe 26 a fost una improvizata (ne-am strans cred ca in 10-15 minute pe skype) si am apelat destul de des la recrutari.. dar niciodata n-am depasit 60-70 de membri(ceea ce oricum consider exagerat).. in timp ce la voi familia era formata din 4-5 triburi.. si nu-mi spuneti ca au fost atat de stranse relatiile.. pentru ca aleg la intamplare 40 de nick-uri din cei pe care-i aveati in trib/familie si pariez ca jumatate nu stiti cum ii cheama.

Noi am fost putini si am jucat cat ne-a facut placere, voi ati intrat 200 pentru ca ati vrut sa castigati lumea.. pacat ca n-am fost vecini la inceput, dar asa cum v-am provocat si mai sus.. e timp sa se intample..


ZaMaster, te cred ca a-i muncit cateva zile s-a explici strategiile folosite pentru castigarea lumii si asteptai aprecieri de l-a sute d-e oameni, dar da-ti jos ochelarii de cal si o sa intelegi de c-e ai fost intampinat cu aceasta indiferenta s-i chiar cateva posturi rautacioase din partea mea.


Ma-i domnule covei,ai fost cumva pe harta la sfarsiitul lumii 26?cand ai sa fii si tu pe harta la sfarsitul unei lumi atunci sa vii sa comentezi,si cu 80% din harta la inamici cum a avut zen cand au inceput razboaiele...asa ca te rugam frumos sa te duci sa spui povesti de adormit copii la ce-i de teapa ta....si sa ne lasi sa ne bucuram de lumea inchisa,cu doar 100 de jucatori ramasi pe harta.Si iti repet inca o data,nu individualismul ne-au facut sa inchidem lumea,ci acel TOT ,adica am fost uniti de la inceput pana la sfarsit....Restu e CAN CAN....
 

DeletedUser

Cea mai urata lume pe care am jucat, cu toate ca nu am jucat pe prea multe. Dar cred ca rar gasesti aliati mai aroganti si cu aere de suoerioritate ca si cei pe care i-am avut noi.
Va laudati pe aici cu performantele voastre, dar oameni mai parsivi nu am vazut. Ati fost aliati atat de buni incat am preferat sa dam delete din postura de virtual castigatori, decat sa fim asociati cu voi.

Felicitari, singuri nu ati fi facut mare branza, dar acum va arogati toate meritele!

Nu as mai incepe alaturi de voi nici o lume.

Bravo, pentru lumea castigata!
 

DeletedUser

@Covei

Lume Jucător Cuceriri Ultima oară văzut
RO5 RADU CRiSTiANO 0 2008-06-23 00:25:01
RO23 radu cristiano 66 2011-07-30 12:21:19
RO24 radu cristiano 50 2011-07-25 00:41:24
RO25 radu cristiano 0 2011-09-13 04:14:12
RO26 radu cristiano 132 2012-04-06 02:09:17
RO29 radu cristiano 0 Unknown
RO30 radu cristiano 0 Unknown
ROC1 radu cristiano 9 2012-11-26 05:17:29

Felicitari,nici macar nu ai vazut cum arata un sat din familia Z+N cat timp ai jucat pe 26,dar din gura sti sa bati...

Sat de barbari (458|487) K44 12,154 STERNOCLEIDORAHIDIAN [Z+N] radu cristiano [Clasic] 2012-01-25 15:19:11
Sat de barbari (459|489) K44 11,898 STERNOCLEIDORAHIDIAN [Z+N] radu cristiano [Clasic] 2012-01-25 09:54:12
Sat de barbari (462|490) K44 8,986 STERNOCLEIDORAHIDIAN [Z+N] radu cristiano [Clasic] 2012-01-23 07:59:40
Miau, miau !! (462|486) K44 10,000 rayvang1 [Z+N] radu cristiano [Clasic] 2012-01-22 08:32:39
Remember LS-AX (466|490) K44 10,559 STERNOCLEIDORAHIDIAN [Z+N] radu cristiano [Clasic] 2012-01-21 07:18:39

Ma bine taceai.. am mai atacat si de la 20 si ceva de ore.. Cred insa ca mai degraba reciproca a fost valabila.

...

Zanky, pe urmatoarea lume sa-ti faci nick-ul Z-an-k-y (cred ca asa-i in capul tau.. plin de liniute orizontale.. nicio incretitura). Roaga un coleg sa-ti explice ce-am vrut sa zic, ca n-o sa intelegi.

In rest m-am lamurit, cativa jucatori profesionisti, cativa oameni maturi(cu un discurs ok).. si multi multi papagali.



Asta a fost ultimul replay. Multa sanatate si sper sa ne mai intalnim pe o lume, sau macar sa va intalniti cu niste jucatori decenti, ca sa nu ramaneti cu aceasta impresie gresita despre propria valoare. Salutari..
 
Sus