Curriculum Vitae/triburile.ro

DeletedUser

Sa ma prezint si eu, ma chiama Florin si cam atat :)


Am inceput pe serverul german ( nu mai stiu exact ce lume ca sunt cam 4 ani daca nu ma insel, sub numele de Velni ), norocul meu de atunci este ca picasem exact langa viitorul cel mai bun jucator de pe acesta lume, Vermi daca nu ma insel), omul asta avand in jur de vre-o 40 de ani sa imprietenit cu mine datorita faptului ca nick-urile noastre se asemanau.
Ma invatat multe , chiar pot spune ca de la el am invatat, am luat cam 10 sate ( ceea ce mi se parea extraordinar de mult, noob fiind), m-am lasat rapid dupa asta din cauza timpului prea mare care il ofeream jocului.

Pe l3 am jucat iarasi dar f f putin cam 3 sate.
Ei bine pe l4 tot cu Velni , am jucat in union apoi putin in master, am cedat contul , actualului admin, datorita vitezei groaznic de incete a lumii.
L5 -> tot cu Velni ( facuse noul proprietar contul dar evoluam eu) in tribul +SAS+, chiar la inceputurile acestui trib, f multe probleme atunci cu un trib rival ( mai era putin si se intalneau real pt a se bate ), la fel am cedat contul si aici a luat sf numele de Velni care il detineam.

Am jucat pe l7 in TSL cu pisuiubi ( cont pt distractie ), chiar al 3 membru intrat, dupa mine a intrat mason darkmagic, lippi, ).

In fine l8 (cea mai placuta lume pe care am jucat-o vreodata), -> am inceput in Burn cu o amica pana intr-o zi cand am fost atacat de colegi (numele il tin minte Flick si nici nu te uit ), din acesta cauza si din ambitie am creat contul Nokia1100 ( era telefonul meu de atunci ) pt a ajunge sa intru in contact cu Burn-ul.
Fiind cu Nokia1100 eram micut si vai de capul meu pe cand potentiali mei dusmani aveau deja 10-12 sate, m-am dezvoltat usor usor si impreuna cu inca 4 colegi si buni amici ( aeryn, rohann, ayanna ( lady hay) si luceafarul bland, toti jucatori f buni de pe l clasica), am creat tribul ME ( mica elvetie) trib format pt a avea rosu' de jur imprejur.Toate bune si frumoase insa in acest trib nu se recruta si nu intra nimeni usor, doar dupa convorbiri ce se intindeau pe o durata de o saptamana , prin sitter etc...
Pot spune ca am avut f multi dusmani pe acesta lume cu acest tribulet care in timpul cand jucam nu eram mai multi de 30 dar 30 in care te puteai baza si f activi.
Am cedat si acest cont dupa ce am ajuns pe la 1800000 de puncte (nu mi-a placut niciodata sa ma incurc in propriile mele sate ).

De aici pauza pana pe l13 cand iarasi facandu-mi un nou cont de data asta Kasai, am inceput in +SaS+ insa sa desfiintat :(
M-am imprietenit cu quzor si cam atat am realizat in acest trib.
Vantul imi batea pe la ureche si am intrat in ~BB~...dupa mult timp petrecut aici ( fiind si prin conducere), am decis sa ma las din cauza unor probleme personale, aveam pe atunci in jur de 2400000 ; aaaaaa...nu v-am spus de Wandaa, o daaa, f bun jucator cred ca cei care au jucat au simtit pe pielea lor , un tip f de treaba, care chiar mi-a ramas intiparit in memorie alaturi de muhamad ali.

In rest mai joc pe l19 , insa ma omoara setarile acestei lumi, nu imi plac si nu o sa imi placa niciodata , deci long live viteza 2 la sever :)


O zi placuta in continuare.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

EI

In tribul acesta, care de altfel are si traditie pe mai multe lumi, mi-am gasit adevarati prieteni/aliati de lupta. Am fost primul loc pe k45 ca si trib si ca si jucator multa vreme, aliati TLB de pe locul 2, care purtam razboaie diferite pentru suprematia continentului.


Declinul tribului EI Dupa cum stiti unde sunt 2 puteri, e o chestiune de timp pana se va impune una, dupa ce TLB si EI au anihilat toti adversari de pe continentul k45 si ambele cu o diplomatie destul de buna incat sa nu aiba emoti din alte continente in momente nedorite, in EI la nivelul conduceri sa creat un haos din cauza unui jucator COBALT care a concediat pe toti ca sa imbatat si certuri si alte tampeni, eu ma ocupam de verificari de tot dar nu aveam decizia finala.. din cauza ca restul conduceri a fost prea blanzi cu cei care nu isi dadeau interes, tribul a devenit destul de slab in afara a vreo 5-6 membri mai sus insirati.. A urmat un atac organizat asupra rookmaster in care am atacat 20 persoane pe el care era sprijinit de tribul nbz/noobs din care eu am luat 2 sate, iar bogdan/ddschet or mai luat 2.. ceilalati nu au respectat programa impusa de mine sau or atacat cu aparare sau deloc.. ba mai mult uni de la noi sprijinea inamicul + ia oferit informati necesare.

Iam dat un ultimatum la SEMPRE cu 2 variante datorita faptului ca atacul organizat a fost un esec iar ceilalati membri importanti ma urmau si stiau ca asa ceva nu se poate si nu am avea vreo sansa cu TLB pentru suprematia continentului daca nu ne organizam. I-am propus sa-mi cedeze tribul cu drepturi depline sau sa fie aplicate mai multe masuri drastice si urgent (persoanele cu putine pct/incepatori/ferme/puncte galbene/ care nu se implicau pe forum atacate rand pe rand pana ramane doar o elita a tribului sau care sunt dispusi sa invete sa isi dedice timpul)
Acesta nici nu a vrut sa auda asa ceva, ba mai mult am avut o conversatie la telefon de vreo o ora, in care am tot discutat soarte tribului.

Nu sa ajuns la un acord comun, ceilalati jucatori importanti erau dispusi sa plece in TLB, asteptau raspunsul meu, sa mergem impreuna, le-am spus sa mai astepte 4-5 zile sa vedem ce rezolvam, mau asteptat... dupa 4-5 zile inca nu sa ajuns la un acord cu restul conduceri si situatia nu parea sa se imbunatateasca... le-am dat okay-ul sa plece si ca voi veni si eu ulterior.

Atunci pe final EI a picat pe locul 2.. si SEMPRE mi-a spus ca se lasa de joc si imi lasa tribul mie si ca are incredere in mine, o solutie care nu o mai acceptam in momentul acela. Sa fie clar... eu si restul nu am vrut sa plecam in TLB datorita faptului ca am pierde sate intrun posibil razboi, ci pur si simplu nu am vrut sa luptam 10-15 persoane si alti 80 sa ne traga in jos prin dezinteres/proasta organizare etc.
Eu totdeauna am avut 80% sate aparare si 20% atac.. si totdeauna din 80% peste jumatate imi erau date la colegi si eu am fost totdeauna pe granita, dar eram activ si eram sprijinit cand aveam nevoie.
Pur si simplu era suicide din punctul meu de vedere.. si pentru ce?? pentru persoane care nu vor sa joace sau joaca ff rar?? cine ar renunta la joc care iti place doar pentru cineva care nu-i place?
EI-ul era in top5 in lume, TLB la fel.

Decizie controversata Nu vroiam sa fac parte din macelul tribului EI, nu vroiam sa atac propri colegi cum uni or facuto, pur si simplu nam putut! Pe cine sa atac? Pe Noria??? care ma ajutat tot timpul, pe Cheloo? Marevansez?? care miau promis loialitatea si sau tinut de cuvant in orice secunda... Am iesit din EI si am anuntat pe toti ca nu voi ataca absolut niciodata EI doar membri care ma spioneaza/ataca fara acordul meu iar cat timp nu este atacat de vreun prieten care a mers in TLB si il pot ajuta o voi face.

Dupa 3 luni state in EI de la punctajul 1,132 am ajuns jucator de 372,199, de la un jucator oarecare la locul 1 pe continent. Am ales sa merg in tribul BURN in momentul acela era pe locul 1.
De la aliat/coleg cu tot continentul k45 am ajuns neutru cu tot continentul, am ales asa ca sa nu fiu nevoit sa atac EI-ul dupa ce TLB facuse recrutari si va declara razboi, eu eram destul de izolat de burn care era cu jumatate de continent distanta.. cea ce era destul de mult pe vremea aia.
Pe cine aveam de cand sa atac? simplu.. pe academia TLB-ului care era in razboi cu BURN, academie de care am spus multa vreme sa renuntam la ea dar din nou conducerea nu a vrut.
Uni jucatori din EI sau lasat, multi au plecat in TLB, restul macelariti fara prea mult efort de lupta. Vreau sa zic ca atat respect am avut fata de colegi EI si fata de multi TLB incat nam avut absolut nici un atac de la nici unul dintre ei si nici eu catre ei. Sa stai neutru cu tot continentul si departe de jumatate de continent de tribul tau, eu spun ca e ceva! Si plin de inamici prin zona. Uni din EI care sau lasat mi-au cedat mie sate cu care mam inteles cu cei din TLB sa nu fie probleme ca erau pe langa ale mele si imi erau prieteni.

Mi-a facut placere mult sa joc alaturi de multe persoane, kalliopi, biciul, blubbero,blanarui,eddy,cutia pandorei, florin, etc etc etc :) GOOD GAME la toti

Este curios sa ma refer la un post dupa o luna, dar acum am mai rasfoit externul. Salut, crashoo si vechilor talibani. Cu tine, crashoo, nu am interactionat, ca nu am avut ocazia. Mi-a zis doua vorbe florin1977, coplayer, despre echipa voastra. Dupa doi ani putem dezgropa morti, pentru istorici.
M-as referi la relatiile EI cu TLB pe k45, lumea 8. Pe vremea concurentei celor doua triburi pe 45 ma ridicam si eu pe doua picioare in TLB ca organizator, diplomat. De vrere m-am afirmat si luam parte la discutii decisive si la decizii. Ma socot, dupa "razboiul" de acum doi ani cu EI, ca unul din artizanii destructurarii acelui trib. SEMPERINVICTUS mi-a parut un om de certe calitati si realizari intelectuale in lumea reala, dar un lider nepriceput in jocul triburile. Toti cei care s-au dat in leagan cu el prin EI au trebuit sa isi plateasca scump asocierea cu o conducere nevolnica, unde era el cap de afis.
La acele zile si saptamani eu si colectivul de organizare din TLB aveam informatii si semne externe ca EI este trib slab la coordonare, ce zici aici adevereste. Nu stiam exact amploarea si relatiile interne, dar o imagine ne era clara. Am pledat in conducerea TLB pentru destructurarea EI. Momentul rookmaster a catalizat samburii decaderii EI, zic eu. Vizavi de cooptarea ta initiala in TLB, trecand tu si prin BURN...majoritatea celor influenti in TLB te-au condamnat pentru alegere si ai prezentat concret jocurile care se propuneau contra ta. Ti-ai pledat insa bine cauza, inteligent, calm, ti=ai castigat amici care ti-au sustinut cauza, ai jucat frumos partea politica. Ai avut judecata buna ca EI nu are fata de trib bun. Insa gresit ai afirmat ca EI era in top 5 mondial, nici TLB nu era acolo inainte de a sparge pe EI. Punctajul EI a fost o vreme catva peste TLB, dar calibrul si sanatatea avantajau TLB, pe termen mediu si lung. Multi dintre oamenii rationali, tineri sau adulti din EI, care se pricepeau si aveau timp, au intrat in TLB ca solutie optima pentru dezvoltarea lor. Tu ai fost unul dintre liderii lor, primus inter pares, ai dat semnal clar de orientare. Pe toti cei care au plecat in conditiile de mai sus din EI in TLB i-am apreciat atunci si eu apreciez oamenii care gandesc viitorul si calculeaza exact, in viata reala si in joc browser.
Citind cele scrise de tine, imi aduc aminte un mic regret: ca TLB nu a curmat nodul gordian cu EI mai din vreme, ci a lasat cam o saptamana sa se adanceasca haosul intern in EI. Erau bune conditiile si mai din vreme.
Pe fond, ceaa ce ai scris tu imi da prilej sa fac aprecieri generale asupra conducerii si organizarii triburilor de talie medie: la un moment dat, un managament prost nu mai poate fi ascuns de marimea jucatorilor, de punctaje, de diplomatie buna. Mirosul spurcaciunii va razbate peste gheata si ce e putred in interior se va sparge ca buboi. EI a avut o conducere "tradatoare" pentru ca in loc sa lucreze spre binele membrilor, ea a stat cu coada sus, in loc sa se adapteze la imprejurari. Un om din conducere a demoralizat tribul beat fiind, diplomata avea imagine idilica despre diplomatie intr-un joc politico-militar, intemeietorul se erija in dirijor cu bagheta fermecata, altii din conducere trageau mata de coada si organizatorul principal juca un rol pe o leafa mica (crashoo).
Mari aprecieri pentru priceperea ta si tenacitatea pe care le-ai expus, pentru timpul alocat, onoare, colegialitate si prietenie, am auzit de bine despre tine, de la 3-4 fosti talibani. Noi doi nu am avut de-a face, dar simt un foarte mic simt ironic si al afabiltatii fata de stradania ta de a organiza atac pe rookmaster. Ochii erau pentru a vedea, nasul pentru a mirosi, gura pt a vorbi, urechile pt sunete, semnale, gandirea pentru judecata. cand pleci la razboi pleci cu instrumentele acordate pentru lupta, sau traiesti cu stressul: "nu vor dezerta, nu sunt dezacordate? nu sunt depasite, uzate?". Ce lider de marca e cel care fiind in conducere, cel care e miezul si cunoscatorul treburilor dinlauntru isi asuma organizarea celor de neorganizat? te intreb public, fara pic de reavointa: nu a fost o sarcina prost asumata, cea de organizare a EI contra rookmaster? Nu stiai cu cine te insotesti?
Imi cer scuze de lungimea scriselor.
pentru cei care se intreaba sau ma vor intreba: de ce te dai tu mare, esti breaz? raspund ca pe lumea 18 am organizat sincronizari pentru vreo 10 sate si vreo 10 jucatori, la secunda, mai toate reusite, cu cate 6-13 atacatori prinsi in schema. am stiut marfa cu care lucrez si am stiut anvergura tintelor. chiar daca ce am trimis noi a fost uneori peste necesar, am lucrat ca la carte. insa nu pretind sa fiu priceput ca planificator, doar ca mi-a reusit. si nu erau planificari contra unor jucatori de teapa lui rookmaster, mare distanta. si pe 7, 10 si 16 am organizat sincronizari, pierdute in negura.
 

DeletedUser

Am inceput in 8 feb 2008 pe L4, la invitatia unui prieten. Am nimerit in pozitii departate pe harta (ambii nubi) si nu am impartit acelasi trib decat 2 saptamani.

M-am ales cu un coleg pe harta cu care m-am imprietenit, il chema claudde. Am organizat niste atacuri, sub tutela unui "veteran" pe nume Asumiko, si am speriat vecinii. Dupa multe deliberari, fostii nostri dusmani ne-au devenit colegi de trib. Dupa multe fuziuni si certuri interne am ajuns in ceea ce a devenit ulterior YZK si familia STFU. Am fost mult timp diplomatul tribului si am cunoscut oameni care mi-au devenit ulterior prieteni, iar altii cu care nu m-am putut intelege deloc.

Prin martie mi-am facut aparitia pe forum si am aflat de formarea tribului ABC... pe L5. Copil nub, am intrat in acel trib sa invat jocul. Pe langa faptul ca m-a ajutat enorm in ceea ce priveste tehnica de joc, m-am ales cu niste prieteni in viata reala, care-mi sunt in continuare dragi (BlooM, Asfaloth, lordul, talibanu etc). Dorind sa joc in acelasi loc pe harta cu ei, ne-am hotarat sa formam pe L6 tribul ...xyz. Am jucat putin timp, dar a fost perioada mea de aur pe triburile. Singurele noastre realizari marete au fost ca am tinut, cat am fost activi, destul de mult timp un loc ocupat in top 20 atacatori, fiind 23 de persoane in total, in conditiile in care acolo stateau triburi de 200 de persoane. Din motive personale, a trebuit sa parasim tribul pentru a pleca in triburi mai mari, cu promisiunea ca ne vom reuni la o data ulterioara. In acel moment ramasesm doar 10 oameni.

Am facut asta, iar dupa 3 luni ne-am reunit, sub acelasi nume, cu forte proaspete. A urmat o luna de joc obsesiv, cu stergerea de pe harta a catorva jucatori in niste runde memorabile de atacuri sincronizate. Am fost atacati intr-o veselie, dar am reusit, contrar asteptarilor inamicilor nostri, sa pierdem doar 3 sate si sa iesim cu un plus de vreo 20 in perioada aceea. dupa o luna ne-am donat satele singurului membru al tribului,care continua sa joace.

A urmat o perioada de crestere pe L4, unde m-am implicat putin prea mult in dramele si dramatismul lumii. Ulterior, impreuna cu fosti ABC-isti, prieteni de pe alte lumi, am inceput sa jucam pe L7, ca rozatoare. O alta perioada foarte amuzanta, cel putin din perspectiva jocului. Din pacate, din anumite motive personale legate de colegi jucatori am parasit L7 si am lasat Narf!-ul sa moara.

Pe L10 am incercat sa reinfiintam proiectul ABC..., dupa parerea mea fara mult succes. Nu am activat atat cat am dorit si nu am dat dovada de suficienta fermitate. Tribul s-a implicat in politica L10, asa ca am decis sa abandonez proiectul. Am fost un lider mai mult absent, din motive foarte personale si am ramas cu un gust amar dupa acel ABC.... Mare parte a esecului mi s-a datorat personal, deoarece fostii fondatori venisera doar ca sa priveasca si au spus clar ca nu au timp sa se implice. Multe multumiri lui mamazmeilor (care din motive greu ce inteles refuza sa imi mai vorbeasca - motivul invocat a fost ceva strain de mine, dar na, life sucks and then you die. helau jme app) si lui albertus ca s-au ocupat de newbii de atunci.

La un moment dat, relatiile dintre jucatori au devenit relatii in lumea reala. S-au adunat multe in iarna 2008/2009, totul culminand cu 2 mari dezamagiri in ceea ce priveste L4 si anumiti colegi din alta parte. Mi-am dat seama ca nu mai pot juca in conditiile date, asa ca am facut ceea ce a fost necesar pentru a pleca si a ma asigura ca nu ma pot intoarce. Pe L4 am reinfiintat ...xyz-ul intr-o zona foarte fierbinte si am jucat cu o harta rosie. Cine a fost pe langa mine stie ce s-a spus pe acel minunat forum comun despre mine si colega de trib. A fost o noua perioada de glorie, asa cum mi-am si dorit. Stiu ca am contribuit major la destramarea sau transformarea in haos a 2 triburi de top 10. Cand am considerat ca mi-am atins obiectivele, mi-am asigurat plecarea definitiva din joc si de pe forum.

Acum, dupa 1 an, m-a apucat un usor dor de cateva persoane care inca exista pe aici, dar nu este o motivatie suficienta pentru a reveni. Voi pastra acest cont (desi sa vedem cat va dura pana "zboara" si asta), sa mai arunc un ochi pe topicul meu drag, Now Playing, sa ma amuz pe forum si sa devin ferma pe vreo lume pe care ma apuca damblaua sa imi fac cont si sa stau 2 saptamani.

Celor care mi-au fost dragi pe aici, salutari. Celor care nu si celor care nu ma indragesc, la fel.
Presupun ca nu mai are rost sa ma semnez.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

data de inceput: sincer .. am uiat :D

lumi pe care am participat: L2 (ca toti jucatorii la inceput...mai greut)

L3 am facut parte din M.T. si ne-am batut aproximativ 40 de membrii cu multe triburi de top si am facut fata cu brio ... am renuntat din cauza plictiselii :d
L5 intemeietorul M.T. .. am condus tribul impreuna cu cativa prieteni... am fost pe locul intai pana cand am decis ca e mai bine sa fie desfiintat pentru ca mai erau foarte putini activi, venea bacul ... altii din ce in ce mai mult de munca... altii plictiseala :). de atunci nu am mai jucat eu pe cont :).
L19 intemeietorul unui trib frumos alaturi de aproximativ 35 de prieteni de pe L3 si L5. o sa auziti de noi :).
 

DeletedUser

frumos post analist, recunosc ca unele fraze le-am citit de 2 ori pentru a le intelege deplin, find la lucru si mereu deranjat de alti.

In legatura cu atacul nostru asupra rookmaster.. umbla zvonuri cum ca va fii sprijinit de alti, a fost primul atac masiv care am participat (culmea, care eu l-am si organizat). Nu am vrut sa fiu prea jignitor la adresa membrilor, le-am spus ora, minutul, cand sa ajunga atacurile... daca se descurca.. daca nu sa-mi dea mesaj etc.

Ce mi-a parut rau ca tin minte ca am trimis in jur de 8 full-uri (4-5 pierdusem) din care am luat 2 sate (alti or dat cu nobili sincronizat).

Eu aveam in jur de 20 fulluri atunci dar nu le trimisesem ca satele erau prea departe de mine si nu vroiam sa ma dezvolt prea rasfirat pe harta, nimeni cerand ajutor suplimentar, mi-am pastrat full-urile acasa.

Uni au atacat cu 10-15 full-uri pe un singur sat, dar au trimis dupa 8 ore dupa ora stabilita.. daca trimiteau cum am stabilit aveau sanse reale sa ia 3-4 sate lejer...

Sa nu mai zic uni care desi erau top10 in trib la punctaj (mizand ca stiu sa joace, nam insistat cu detali) au atacat cu fulluri de def.. si multe altele :))

Sincer nu mi-am reprosat si nici nu-mi reprosez o proasta organizare, am fost la dispoztie 32 de ore din 48 online pe triburi si am vorbit minim prin 5 mesaje cu fiecare membru participant.

Toti or zis ca e ok si totul e bine, dar din diverse motive nu au respectat ora si programul impus de mine. Ideea era simpla... din 40 sate.. 20 urmau sa fie atacate cu 3-4 full-uri + nobili si restul fake. Asta e :)

Si ai avut mare dreptate in postul tau, mi-a placut sa-l citesc, cat despre top5.. sincer nu mai tineam minte in momentul respectiv clasarea, dar am spus mai bine sa specific sa maresc interesul cititorului :D

Mi-a placut totdeauna conducerea TLB si m-am inteles super cu toti membri TLB cu care colaboram/vorbeam mult :)

Sper, desi nu cred, la o experienta asemanatoare si pe lumea 19 pe care am inceput recent :)

Frumos topicul, ar fii fost mai fain daca ar posta mai multa lume experienta lor :p
 

DeletedUser

ASL prima data

18, male, Scornicesti-OLT

Joc acest joc de vreo 3 ani in toamna dar nu dupa acest nik (am nik-ul aici ca si cel de pe joc:D).

Prima si prima data am jucat pe contul lui fratemiu (MaskedHorror) pe L1 eu, si el pe L3. Apoi el a preluat contul de tot si am fost nevoit sa fac un cont al meu.Mi-am facut si eu un cont cu nik-ul RaparulDinNegreni cam acum 2 ani....prin martie cam asa.Cu acest nou cont am jucat pe mai multe lumi dar decat pe L3 am fost serios.Adik acolo reusisem daca nu ma insel undeva la 900k puncte.Tot cu acest cont am mai fost inscris pe L5 dar am renuntat repede, pe L2 dar tot asa am facut 100k pct am renuntat si cam acum 1 an am renuntat de tot la cont.
Apoi cam prin primavara anul trecut imediat dupa ce am lasat acel cont am preluat eu contul lu' fratemiu pentru ca el era la faculatte si nu putea avea grija de cont.Era inscris decat pe L1 unde avea cam 400k puncte.Sincer nici numai stiu.Apoi din prea multe suparari am dat stergere cont si am terminat-o cu triburile.
Asa ziceam dar la nici o luna am preluat contul Fizu tot pe L1 dar tot asa i l-am cedat unui prieten din joc.
Momentan joc cu un verisor, pe contul lui evident, pe L1,L2,L8 de aseara,L15 (cea mai frumoasa lume posibila-felicitari celor care au facut L15), si L19 ca o incercare la noul tip de joc 6.0.

Sincer pe L1 m-am ridicat repede de la 1.5 mil akm 4 luni pana la 4,7 mil.Am crescut in tribul RoD timp de 2 ani cat am stat acolo, momentan pe L1 sunt in tribul RY.Pe L2 m-am inscris imediat dupa revelion anul acesta pentru ca acolo joaca un domn super din craiova la care am petrecut ravelionul (ma rog cu baiatul lui la dansu acasa).Pe L8 m-am inscris aseara pentru a ajuta un bun prieten de aici de la mine din Scornicesti.Pe L15 am avut cel mai mult 2,9 mil pct rang 44 tribul HRV care momentan acest trib e divizat.Eu akm pe L15 sunt in tribul B-Sea si ma las de L15 cedand satele lui cristius13 (cel care il ajut pe L8 si dansu tot asa un domn in toata regula)

Pe alte servere am jucat pe TW.no pe verden 1-2-3-4 cu nik-ul de joc Sinister, dar pe 1 sau 2, numai stiu ca asta a fost akm 1 an, am reusit sa ating pragul de 1 mil dar in 48 de ore am reusit performanta de a pierde tot contul din cauza unor probleme cu toate triburile harti pentru ca acolo daca nu vorbesti limba lor te innobileaza si cum eu nu puteam face cerere de a intra in vreun trib in limba lor si eu faceam in engleza, imediat am fost cucerit.

Momentan mai joc pe TW.ae pe L3 la ei ( e la arabi si nu stiu cum sa zic la "lume" in araba)...acolo am vreo 5k puncte.....am inceput de cam 1 luna.

Alte incercari esuate au fost pe TW.uk sau TW.de dar nimic serios.


Experietna ca, conducator nu am cine stie ce pentru ca nu prea m-a interesat acest titlu in trib.Atata timp cat am drept de circulara este OK..


Cam asta e experienta mea de joc pe www.triburile.ro si alte servere.
 

DeletedUser

IMMO L15
La invitaţia lui LordSamo am intrat pe L13 în IMMO să facem pereche la conducere. Însă nu m-am putut acomoda şi am plecat la un trib duşman, unde aveam 3 vecini din =GRL=5 L13. Am cedat satul şi am dat ştergere cont.


aici incerc sa intervin......tribul IMMO a fost desfiintat datorita faptului ca pierdeau prea multe sate in fata Familiei de triburi din care faceam si eu parte adik
B-sea
HRV
HRV-Ac
 

DeletedUser

L 10 prima lume pe care am facut cunostiinta cu triburile. fain joc.. sa vedem pana unde ajung...
 

DeletedUser3192

L 10 prima lume pe care am facut cunostiinta cu triburile. fain joc.. sa vedem pana unde ajung...

oauuuu cata activitate :D cat de mult ai scris mister dex :D:D:p:p

prima mea lume: L3 din pacate am intrat la vreo 3 luni de la deschidere...am jucat la inceput cu invicibilul...dar din cauza ca a venit vacanta a trebuit sa renunt deoarece nu aveam net acasa pe atunci...am revenit cam prin octombrie 2008 si am jucat pana in decembrie/ianuarie 2008 pe contul lord69 ...atunci am vazut cum este sa fi asediat de Scitii :)) am renuntat deoarece nu mai aveam timp din cauza sesiunii si nici nu mai puteam nici sa ma aparar de atacurile scitilor :))(cam 100-200 zilnic marea majoritate reale)+ ca eram 5-6 membrii in tot tribul activi( eu kommodoro , n1st0rash si inca vreo 2) -am jucator pe L3 doar in E.L.F si odata cu o fuziune in NO.
am jucat foarte putin pe L5....
am inceput iarasi sa joc pe L10 cu numele gykanes unde joc si acum si unde aplic ceea ce am invatat pe L3 :)) aici am vazut cu adevarat cum e cu atacurile sincronizate si cum e sa ai mai mult de 20-30 de membrii activi :)) joc in IMMO! probabil ca L10 o sa fie ultima lume pe care mai joc triburile :p...
ca o concluzie pot zice ca mi-a facut placere sa joc alaturi de jucatori precum: kommodoro, n1st0rash, DIVER1 si inca o duzina de pe L3...precum si Rhadookoo ,M Robert , Al-Capone , aida folch , dexteriade ,stropitzescu don quijote3000 si multi altii...jucatori de la care ai ce invata si de la care pot sa zic ca am invatat multe in ceea ce priveste acest joc!
ceea ce ma dezamagaste la acest joc: din cauza unui joc se ajunge la prea multe jigniri si la mult prea multa incrancenare!:(

Have fun!:"
 
Sus