Curriculum Vitae/triburile.ro

quz0r

member
Scor reacție
144
Ca să ştim cu cine schimbăm replicile pe forum, deschid acest topic in care să se prezinte fiecare.
Realizările lor pe serverele româneşti/speed/internaţional ca lider, ori ca simplu jucător.
Echipă, rang, durată de joc, intâmplări, completaţi voi.

Cred că suntem deja surprinşi, cum jucători care nu au fost in viaţa lor in top 20 nici macar pentru o secundă, işi dau cu parerea despre jucători de top 20.(Desigur, sunt jucători buni dar care nu joacă pentru rang; se exclude acea mică parte)
Cum jucători care nu au condus niciodată un trib au opinii legate de experienţa traită in culise ca intemeietor, lider sau şef de grupă.
Cum jucători care nu au jucat sau nu au avut front cu un veteran sunt "convinşi" că le dau clasă.
Ca să ştim cu toţii cine se ascunde in spatele seniorului/juniorului/membrului de pe forum, aşteptăm cred cu toţii C.V.-ul vostru in joc.
Rog posturi decente, cinstite.
Dacă nu se potriveşte la general, rog un moderator sa-l mute la off.

Nu ofensez pe nimeni, rog să ma corectaţi dacă greşesc.
(Nu este ideea mea, am completat subiectiv, ori obiectiv citiţi in spoiler de ce mă contrazic)

Deschis şi la L16, cred că prezintă mai mult interes dacă postăm aici.

Aproape de fiecare data cand cineva doreste sa exprime o idee general valabila, un adevar fundamental sau sa fie nepartinitor spune ceva de genul: “gandindu-ma obiectiv”, “obiectiv vorbind”, “analizand obiectiv” , iar exemplele pot continua.

Obiectivismul este însusirea de a reda realitatea în chip nefalsificat, detasat de impresii subiective; nepartinitor, impartial; care exista în afara constiintei omenesti si independent de ea. Dar cum pot eu sa afirm ca sunt obiectiv, cand tot ce spun trec mai intai prin filtrul meu de gandire, gandire care are (probabil fara sa fie constienta de aceasta) multe prejudecati?

Atunci, daca nu pot gandi obiectiv, aceasta inseamna ca obiectivismul nu exista? Nu, el exista, dar sub o alta forma. De exemplu, eu afirm (sunt subiectiv) ca obiectivismul nu exista, dar mai exista cineva care afirma (este subiectiv) ca obiectivismul nu exista, asadar, impreuna avem un mod de gandire obiectiv cu privire la obiectivism, acela ca nu exista. Concluzia la care am ajuns este un paradox, o ciudatenie interesanta cu privire la niste termeni uzuali, cu care poate opera si un scolar.
 

DeletedUser

Atunci, daca nu pot gandi obiectiv, aceasta inseamna ca obiectivismul nu exista? Nu, el exista, dar sub o alta forma. De exemplu, eu afirm (sunt subiectiv) ca obiectivismul nu exista, dar mai exista cineva care afirma (este subiectiv) ca obiectivismul nu exista, asadar, impreuna avem un mod de gandire obiectiv cu privire la obiectivism, acela ca nu exista. Concluzia la care am ajuns este un paradox, o ciudatenie interesanta cu privire la niste termeni uzuali, cu care poate opera si un scolar.

nu este un paradox: e doar un rationament ilogic deoarece premisa majora e falsa :p

On topic: fara realizari , in schimb am acumulat cateva pagini de avertismente si vacante
 

DeletedUser

Salutare tuturor.
Nu prea ies eu pe extern des,dar la rugămintea lui quz0r,am să încerc să sparg gheața,la această temă (asta și din cauză că nu am somn la ora asta).

Mai întâi:

a.s.l. (age,sex,location)
38,male(și rău :D),Constanța.

Name: Daniel-Andrei

Joc triburile de prin..hmm..2003-2004?Parcă!?..Nici eu nu mai știu cu precizie de când (deh..vârsta înaintată își spune cuvîntul :p ) .

Am jucat mult timp tw.net până pe L 9,acolo.
Apoi am început pe serverele românești pe L 2 ( sub un alt nick decât cel pe care îl folosesc acum).Am jucat L 2 cu mici intermitențe până în primăvara acestui an,când din motive personale am renunțat.Tribul în care am jucat acolo a fost(mă rog,mai este,pentru că el încă mai există acolo,dar vorbesc la timpul trecut despre el pentru simplul motiv că nu mai fac eu parte din el) unul dintre cele mai frumoase triburi în care am jucat vreodată,o adevărată familie.Inițial s-a numit EW K66,dar în primăvara acestui an au survenit anumite modificări,implicit de titulatură și în momentul când am părăsit L 2 ,se numea ,,Temporar''.Acum,chiar că nu mai știu nimic..am pierdut legătura cu marea majoritate a celor de acolo.
În paralel am jucat Lumea Clasică ( prima lume clasică) unde am ajuns datorită anumitor circumstanțe și pentru o perioadă relativ scurtă,să conduc tribul 300,în perioada sa romantică..de început.Din nou, din motive personale am renunțat la ,,clasica'',dar am mai avut o revenire de 1 sau 2 luni,când am jucat în E.C.
Mai apoi un foarte scurt periplu pe L 5 , L 9 și..cam atât.
Pe L 15 am intrat datorită unui cumul de factori/motive( nu mai jucasem deloc,din primăvara acestui an).Pe unul dintre factori am să îl trec sub tăcere, cel de al doilea motiv a fost faptul că L 15 îmi amintește de prima lume clasică,iar un alt motiv este că setările acestei lumi mi se potrivesc ca o mănușă.Fără bonus de noapte..etc..etc.
Nu sunt un player care joacă la puncte.Atât timp cât sunt în top 50 la puncte,dar sunt în top 5 ca atacatori..pentru mine este mai mult decât ok.
Îmi place să ,,muncesc'' pentru satele pe care le cuceresc,nu iau niciodată sate din înobilări interne( aici pe L 15,recunosc..din motive strict strategice,am luat 5 sate parcă,intern pe când jucam în IMMO). Nu am pierdut niciodată( și nici nu am de gând să o fac!) nici un sat propriu.Cele care apar în acest moment la statistică,ca,,pierdute'' sunt de fapt sate cucerite de mine,dar pe care s-a dat imediat la recuperare și care într-un final au rămas la vechiul apartenent.
Cam ăsta sunt...vulcanic,temperamental,cu personalitate, dar un player dat dracu',atât timp cât am timp și chef de joc.

Ca o încheiere,vă doresc tuturor mult succes, pe toate lumile pe care jucați și.. spor! l

P.S.

Cu voia dumneavoastră am să îmi permit și eu o mică dizertație în spoiler pe tema obiectivitate vs. subiectivitate.

Obiectivitatea priveşte mecanismele generante de realitate şi tratarea obiectului cumva diferenţiat de individ, ca diferit de o entitate obiect, independenţa de subiect, ca realitate obiectivă, existenţa în afara subiectului, în afara corpului său fizic, dar şi în afara corpului său spiritual.
Unele curente filozofice neagă în totalitate realitatea obiectivă, afirmând că există numai realitatea mentală, realitate subiectivă, creată de minte, iar lumea obiectivă este o himeră, este o invenţie imposibil de dovedit, o realitate concepută de minte, dar plasată contradictoriu, în afara minţii.Acestui curent,mă alătur și eu.Atât timp cât informațiile brute primite din lumea ,,exterioară'' nouă le trecem prin filtrul gândirii și a raționamentelor noastre,iar prin prisma acestor raționamente și filtre ne formăm o părere,o opinie despre ceva și/sau cineva,în ciuda a ceea ce cred mulți,această opinie/părere nu poate fi altfel decât subiectivă.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6558

Nu e relevant. Adică numai ăia care sunt şefi în Die de pe L3 au dreptul la opinie. Pentru că restu nu au 'experienţă' . Mie mi-au trebuit câteva zile să înţeleg ce e cu triburile astea. Triburile nu e un joc, e un fel de hi5.
'Experienţa' mea legată de triburi, un trib pe L5, pe k85, care a sfârşit prin a fi 'absorbit' de +SAS+, după care nu m-a mai interesat aspectul 'războinic' al 'triburilor', aspect mai degrabă inexistent.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Lumea 1
Inscriere: Sfarsitul lui Spetembrie2008
Perioada de joc:Septembire 2008-Prezet, Neintrerupt
Ca jucator: 140.000 de puncte, 18 sate, trib INDIA
Istoria triburilor in care am fost: ventir, Steaua, FCSB, New666, GD, RoD, -=LR=-, INDIA
Ca lider: trib FCSB: Fondat de mine, in 20 de zile am ajuns pe locul 50, 50 membri,55.000 de puncte, in toata aceasta perioada am fost sef, invinsi de GD

Lumea 2
Ca jucator: mai nimic, 1200 puncte
Inscriere:In ceputul lui noiembri 2008
Perioada de joc:noiembrie 2008, prezent, neintrerupt
Istoria triburilor:RPHX, GKings
Ca lider:cel mai longeviv lider din istoria GKiings (6 luni). Am salvat tribul de la moarte in mai multe radnuri. Acum tribul prospera ajungand pe locul 50 si avand 100.000 ppuncte

LUmea 5
Inscriere: Inceputul lui noimembrie 2008
Perioada de joc:noiembrie 2008-mai 2009
Istoria triburilor: ~MSQ~, ce trib!
CA jucator: 119.000 puncte 19 sate
Ca lider:nimic
 

DeletedUser2821

Michelle2007 - primul si ultimul nick !
Nume : Mihai
Varsta : Cei care trebuie sa stie , sau au vrut sa o stie au aflat.

Am inceput pe L3 , am invatat repede de tot sa joc , am avut si un " indrumator " in casa care sa imi mai arate .
Mai intai am fost in divin , de unde de fapt au plecat minim 100 de playeri foarte buni , mai apoi .
Am avut si trib pe L3 , mic si in niciun caz in top 20 ...
Dupa care am intrat in die. impreuna cu cei din acel trib ( erau mai putini de 10 ) ,
Acolo am fost indrumat sa zic asa de SelenaX si Rosito .
Pe prima lume jucata am ajuns in jur de 400k , dupa a trebuit sa renunt , din pacate :( .
A urmat L5 , unde am cazut langa aztecul ( nu chiar langa , aproape ) , deja jucam binisor , am vorbit cu aztecul despre danimaxxx ( care era langa el ) nu stiu ce am mai facut , si m-am imprietenit cu el , eu aveam un trib de 15 oameni , numit dupa cel de pe L3 - Die. - nu poate fi considerat chiar o copie dar oricum nu avea nici cea mai mica legatura cu cel de pe L3 .
In primul rand ca nu fusese niciodata in top 20 , in al doilea rand ca avea 15 oameni , nu erau aceeasi conducatori , eram doar eu conducator.
M-am aliat aliantei veteranilor , am batut immo - am fost al doilea de pe lume la sate luate de la ei dupa truscaalex - performanta notabila :p si pentru acum dar mai ales pentru atunci ! ei fiind locul 1 , noi fiind pe locul 25 .
Dupa ce noobs s-a desfiintat , lizard a renuntat , o.s. a pierdut , nebunu s-a desfiintat , mai ramasesem doar noi si CN ( parca , tribul condus de **.Arabu )
Aveam razboi cu M.T. ( locul 1 ) , Waroom ( locul 2 ) , T.T.( locul 5 ) si noi eram 15 in trib :) ..
Am rezistat cat am putut , dupa care a trebuit sa facem pna cu m.t. si am planuit sa dam in waroom , insa ... nu ne-a iesit , lumea incepand sa renunte si din mai multe motive :) ...
Am rezistat la waroom la peste 600-700 sute de FULL_uri , am pierdut odata 5 sate , am lipsit intr-un weekend , nu aveam cui sa dau sitter , si mi-au luat 10 sate , m-am enervat si am dat delete , evident , dupa ce m-am asigurat ca playerii mei au loc in WaRoom , cu a carui conducator si jumate de trib eram prieten :) .
Dupa am jucat mai bine , in L10 , top 20 , in noobs .
Nu am facut cine stie ce aici , doar ca eram in top 20 cand jucam , am renuntat de minim 5 luni , sunt pe locul 400 parca inca .Aici deja nu prea mai am ce sa invat nou , stiu cat se poate de bine tot .
L15 - am intrat sa " exersez " si am ramas pentru ca e o lume mica pe care am posibilitatea sa o inchid , daca o sa am rabdare , desi nu cred...
ASta e visul meu sa inchid o lume .
Am fost pe locul 2 cu tribul facut de mine si rookmaster eram 60 , dupa care au inceput toti sa se lase , pentru ca incepea scoala , mai plecau in vacante o luna , etc ..
Si uite asa am mai ramas vreo 25 si de pe locul 2 pe locul 8 .
Dupa am facut o fuziune " fail " si ne-am reintors fiiind 15 .
Acum nici rookmaster nu mai joaca , si ma ajuta DarkAngel 4ever cu tribul .
Aici ce sa zic , jucam inconjurati , sunt pe locul 12 ca aparator am pierdut vreo 7 sate, toate noaptea ... nu in aceeasi zi , pe parcurs.
Oricum suntem 5-6 vs . 60 + , noi pe locul 12 ei pe locul 6 , dar e frumos si ne distram .
Am fost in top 20 , am fost banat mi-au luat 15 sate , acuma sunt pe locul 50 parca :) .
Si pe 100 ca atacator .
Sunt player defensiv oriunde joc , de aici se inteleg si inobilarile interne pe care le mai fac , dar cu toate astea , nu ezit sa iau sate cat pot de multe de la inamici .

O sa joc in continuare pe lumile divizibile cu 5 in special .

Succes !
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Si acum, sa postez si eu, multumesc celor care mi-au onorat invitatia.

Incepi tu, continui eu..
Sergiu, Petrila judeţul HD, 18 ani.
Am aflat de joc de la un coleg de clasă..a fost o perioadă cand in liceu auzeam mai mult de triburile decât s-a vorbit atunci de steaua-valencia..
Numai topoare si calareţi aveau in cap colegii, nu-i mai suportam.
Intr-o duminică plictisitoare..am intrat sa vad ce poate jocul.
Mi-am prins urechile in el, le ciuleam la scoala cand se vorbea de joc, dar taceam din gura.Am intrat pe o lume englezească, nu mai stiu pe care..imi facusem cont pe toate la inceput.Am jucat mai mult din teorie, apoi din auzite.
Cand m-am considerat eu puţin de rasarit si stabil in joc (dupa experiente esuate de 2,3 sate pe L2,L3 si L4) am inceput pe L5, in acelasi timp cu +SAS+.
Am jucat, dar nu prea mult..acolo am invaţat cate ceva.Nu am dat stergere cont la primul atac, nu mi-am injurat concurenţii, plecam capul cand eram tras de urechi pe forum.
Tin minte ca m-am atacat singur, din greşeală.. si am cerut sprijin in trib:)))Prin circulara..:))
Dupa ce am pierdut o noapte sa cuceresc un sat, l-am lasat pe al meu frate pe joc..el stie numai fifa acuma m-am convins.A atacat tot ce aveam in jur, inclusiv aliati sau colegi de trib..apoi i-a luat la injurat..ganditi-va daca m-a crezut cineva..:))
Am rezistat ceva timp in trib, dar din cauza unor probleme reale am renuntat la joc.Un coleg mi-a pasat contul lui..(peste 50 de sate atunci) Apoklipsa.Devenisem lider de legiune/grupa peste noapte....acolo am tras pentru prima data linie, acolo am luat lectii despre cum se conduce un trib.Poate nu cel mai stralucit, dar totusi emblematic, de top.Am dus greul cat am putut, dar fiind incepator(nu ca acum nu as fi) intr-un final am dat satele de pomana lui Spisuletz.
Am jucat in SW pe 7 si puţin pe L8, dar ca simplu membru in trib.
Cand a inceput L9, eu aveam deja contactele unor jucatori bunicei..ii trageam de limba sa mai invaţ cate ceva.Am intrat intr-o academie a celor din CIR, care in timp a devenit trib independent(Actualul AT)..datorita activismului, am primit drept de ascuns, de moderator...si asa mai departe.Vorbeam pe skype, la telefon, aveam o gaşca de tribişti cu care ieseam sambata la cafea/suc/prajituri, si eram cel mai puştan..
Cand am ajuns conducator, deja imi luasem lumea in cap..am dat sprijin duşmanului..:))aveam eu motive personale.Cateodata nu e de ajuns sa fii un jucator corect faţa de tribul tău, trebuie sa fii jucator corect faţa de jucatorii corecti.Si asa mi-am semnat innobilarea nu interna, pentru ca eram prim in K84 puteam să lupt.Dar am ramas jucator corect fata de AT(ajunsesem la numarul de aproximativ 130 de sate..multe luate prin innobilari interne recunosc, dar care le-am folosit in interesul tribului.Eram defensiv)
Aici am cunoscut ..sau prin intermediul jucatorilor din L9 am cunoscut virtual oamenii care au avut rabdarea sa-mi explice jocul..Si sa ma puna sa si aplic ce am invatat.
Am fost jucator de mijloc, dar cu cateva sate pe granita.Am jucat 7 luni acolo, am trecut prin mai multe razboaie, am facut sute, apoi mii de dodgeuri, am spart sute de full-uri, am pierdut si recuperat sate.Citeam externul, dar abia atunci mi-am facut cont..
Pe 13 am facut trib, (ca tot omu` de pe triburile).Un posibil succes la inceput, dar doar datorita papagalului meu am reusit sa adun jucatori si sa formez un trib de rang 2 ("sas").Ca jucator, fiind S2, am adunat cateva sate frumoase (craus stie, atunci l-am abordat pe hartă, se apropia ameninţator de mine.Tot am avut ce invaţa si de la el..:p)
Nu a ţinut prea mult, am cedat presiunilor iar tribul s-a dus pe apa sambetei.Inca tin legatura cu majoritatea din trib.
Am revenit apoi in joc, pe un cont in Angry dar nu am jucat mai mult de 2 luni.
pe 16 am intrat fara planuri, dupa o pauza.L-am aburit pe analist si am format Potop.Un umil trib, acum inexistent.
Am sters contul recent, la scorul de 40 din motive strict legate de actualul Pohar.
In prezent activez pe L17, sub comanda lui Iskafel si pe w3.uk unde am format un trib 100% românesc si unde sper sa joc cât mai mult si cat mai bine.
http://uk3.tribalwars.co.uk/guest.php?screen=info_ally&id=2467
In toate aceste lumi am invatat cate ceva, si mai am multe de invatat.Cele mai multe lucruri le-am invatat de la duşmani insă.
Da, acum sunt singurul prin liceu care mai comentez de topoare.
Rog sa-mi scuzati romanul, dar defapt asta e scopul acestui topic.
Vreau si eu sa citesc ceva, inafara de postul meu al lui Angel, si Michelle.
 
Ultima editare:

DeletedUser4257

la tine asta suna a poveste cu fat frumos...si aveam...si faceam...dar nimic concret
daca ai vazut ceilalti precizeaza concret, numele tribului, nickul...
spune un nick pe l4 unde ai avut tu 600 de sate

"Si am continuat jocul pana la 300 de sate dupa care am plecat si de acolo iar la 600 de sate m-am oprit si mi-am donat satele..."
- nici sa minti nu stii ai plecat la 300 de sate sau la 600? pune 900 deacu:))

scuze de offtopioc:d

ps asta in 3 saptamani pe .net a facut 800 de sate=))))...cum le faci tu asa repede ma?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29146

la tine asta suna a poveste cu fat frumos...si aveam...si faceam...dar nimic concret
daca ai vazut ceilalti precizeaza concret, numele tribului, nickul...
spune un nick pe l4 unde ai avut tu 600 de sate

"Si am continuat jocul pana la 300 de sate dupa care am plecat si de acolo iar la 600 de sate m-am oprit si mi-am donat satele..."
- nici sa minti nu stii ai plecat la 300 de sate sau la 600? pune 900 deacu:))

scuze de offtopioc:d

ps asta in 3 saptamani pe .net a facut 800 de sate=))))...cum le faci tu asa repede ma?


:)) ca sa vezi...si la ce ne foloseste topicu asta?
 

DeletedUser

Buna tuturor!
Ma numesc Iura ( ca pe Iurii Gagarin sau Iurii Zhirkov,pentru fanii Chelsea :D;eu sunt fan Arsenal ),iar prietenii imi spun Iurka ( de aici si nick-ul meu ciudat ),am 18 ani si locuiesc in R.Moldova
De triburile.ro am aflat de pe un forum de CS parca
Prima mea lume a fost L4,unde am jucat in tribul $p@rt@.Eram incepator si nu stiam nimic despre joc,dar datorita lui Vrajitoruro si Buffy2008 am aflat tot ce trebuie despre trupe,organizarea satelor s.a.m.d.
Am intrat si pe L5,unde am nimerit pe k62.Am fost la inceput in tiesto,apoi in SWAT ( unde am primit functia de general k,datorita faptului ca eram activ ).Tribul s-a mentinut pentru o perioada in top 10,eu l-am adus pe primul loc pe k,insa razboaiele cu O.S. si =GRL= si plecarea celor mai mari jucatori in Waroom au dus la destramarea tribului.Alaturi de alti jucatori ca Iadul13,Zangaman am facut tribul TROAN,care in cateva zile a ajuns rank 1 pe k62 si top 40 la general.
Tribul a rezistat cateva luni,dar din cauza ca multi jucatori s-au lasat si M.T. ne atacau dinspre est,tribul a disparut de pe harta.Am mai jucat in VKS,apoi in E~W,insa m-am plictisit si le-am cedat satele fostilor colegi : mafia009,HuHa,Colonel1210 si altii.
L6 : am jucat in ~TOP~ alaturi de Fatus,King Tudor,Ice GoblinX s.a. Nu m-am tinut mult din cauza ca eram in vacanta si n-aveam timp de triburi
Dupa L6 a urmat esecul de pe L4 la unguri.N-a fost o experienta placuta,insa mi-am facut multe cunostinte pe triburi cu care suntem in relatii bune si acum
L10 : D-Day,apoi TBL,trib condus de open mind si gykanes
L11 : Wall,apoi Silent,trib condus impreuna cu h3rIfl3 si setzel
L12 : conducator si diplomat al tribului [-_-],infiintat de MirifiCu si Michelle2007.Primul jucator cu 1000 LC de pe server,m-am mentinut in top 3 timp de o luna,poate si mai mult,dupa care am cedat contul unui prieten(aveam probleme in RL)
L13 : inca un esec cu O.S. , apoi am preluat contul KOIOS pe la 150-200k,l-am crescut pana pe la 600k si m-am lasat de joc
L14 : Am facut [SFH] alaturi de Black-Zeus,insa din cauza certurilor tribul s-a destramat repede
L15 : Alaturi de Say Yes Smoke am format B-Sea,un proiect pe care ni l-am propus inca de pe L11,insa s-a tot amanat.Am fost al doilea cu LC pe server dupa -crazy- si eram undeva in top 10,insa am plecat in vacanta pentru 2-3 saptamani,timp in care sitterii mi-au distrus trupele,asa ca m-am lasat de joc
L16 : STING
L17 : NOFA,trib pe care l-am facut 2 zile in urma impreuna cu ErwinnRommel,Dark Angel 00 si snoops.Sper sa formez o echipa buna la margine si sa ajungem cat mai sus
w28 : - LD -,trib de romani.Am preluat contul lui eddypatrascu si l-am crescut pana pe la 10 sate,insa m-am plictisit si i-am dat satele lui MirifiCu parca
 

quz0r

member
Scor reacție
144
:)) ca sa vezi...si la ce ne foloseste topicu asta?
Ca să vedem cu cine schimăm o replică.Atunci poate jucătorii externi ca tine se vor simţi posibil inferiori inainte sa deschidă gura.


@Geo, la cine te referi?Scrie si tu ceva ontopic, ori nu critica.
Nu cred ca cineva a fost necinstit in declaraţii.
Multe vizualizări, dar puţine afişări.
Curaj..

ps. Iurka, mulţumesc.Eşti om de cuvânt.:D
 
Ultima editare:

quz0r

member
Scor reacție
144
Axează-ţi comentariile pentru altceva.Pe langa topic, fara decenţa.
Nu-ti contest experienţa, insa ramai la subiect, ori mergi in afara topicului.

Cel puţin, nu ştiu cu cine stau de vorbă, chiar n-am auzit de tine.Rămâne să mă luminezi, poate greşesc si esti un mare jucator in spatele unui membru de pe forum.In caz, imi cer scuze.
Nu te deranja sa-mi dai replică aici, o poţi face la fel de bine si pe privat.
 

DeletedUser4610

Sal'tare!
Ma numesc Mircea, am 18 ani si sunt din Constanta.
M-am apucat de joc acum vreo 2 ani. Am vazut reclama pe un site pe care il frecventam de ceva vreme.
Am inceput pe lumea 4, unde am picat pe K25. Impreuna cu cativa prieteni am facut un trib din care n-a iesit nimic. Mi-am facut cativa prieteni, am invatat putin, dar nici la 2 sate n-am ajuns...
Am jucat si pe 5,6,7 dar fara rezultate. Pe 8 aveam un proiect cu Helyas , care n-a mai intrat.( am repetat povestea asta de nspe mii de ori :D )
Am renuntat o vreme la joc, dupa care m-am apucat de speed. Si din speed-uri am invatat ceva...ca eram mai noob decat credeam!:) Adica nu mi-a reusit nimic nici acolo.
In sfarsit vine W28. Aici pot spune ca am invatat sa joc. Am inceput in ~LD~ , care a fuzionat apoi cu RO, devenind ~RD~ . Am ajuns la 16 sate si m-am lasat...
Urmatoarea lume a fost l12, unde am avut un proiect de trib-scoala cu iurka.
Pe 13 am fost in O.S...nici acum nu stiu daca tribu' avea sau nu "aprobare".
Pe lumea 14 am avut un trib cu spedi, pac pac o fuziune, pac pac m-am enervat, pac pac am facut alt trib si-am renuntat :D
15 n-am jucat, in schimb am jucat pe l16. Am inceput cu contul meu, iar dupa o vreme am activat ca si co-player pe contul -Take my hand-.
In prezent joc pe l17 si pe speed, pac pac! :D
 

DeletedUser8607

quzor face teme faine in ultima vreme

Aşadar povestea mea ţine de un an şi 11 luni, puţin pentru unii, mediu pentru alţii, dar lungă pentru mine.

Geneza:
Mă jucam pe ... acuma 2 ani când tot vedeam acolo reclamă la triburile. Mă minunam cum de este reclama la ceva site românesc pe unul străin. După câteva săptămâni nu am rezistat şi am dac clic, am făcut cont.

Iskafel nu a fost primul meu nume, ci SoulOfOcean. Am învăţat bazele jocului în tribul condus de Lcaius pe L3. Din circularele sale şi din rapoartele nemodificate de pe forum am învăţat jocul.

Iskafel
Pe L4 nu cunosteam pe nimeni şi am acceptat o invitaţie primită de către un trib mic şi prăpădit, cu numel de Fraţia Inelului(FI), condusă de un băieţel, moşneguţul care era cam inactiv, şi nici forum nu făcuse. După câteva zile de tacere am primit un mesaj(circulară) de la cel care avea să-mi traseze destinul pe triburile. lupadam, coleg de trib şi-a anunţat plecarea din trib prin acel mesaj şi că îşi va face trib, după ce l-am citit mi-a trimis un alt mesaj în care mă invita în viitorul lui trib, iar dacă acceptam invitaţia aveam să fiu conducător.

El General(El Comandante) L4
Am acceptat pe loc invitaţia în =GRL=(GUERRILLA), de abia aşteptam să văd cum e să ai drepturi de conducător, pur şi simplu limbam. Eram 3 oameni, lupadam, Iskafel si Tddk. Ne-am pus serios pe recrutat pe K32 , am facut o fuziune, ne-am tras o academie(=RVL= Revolucionar) şi am dominat pentru mult timp acel continent. După două luni de jucat să fiu conducător era ceva, oricum eram novice, nici regulile nu le citisem şi m-am trezit banat. Un fost coleg de trib îmi cedase parola că se retrase şi să îi iau satele. Am atacat de ambele conturi, am sprijinit de pe ambele, cel puţin o lună, după care m-am gândit să împart eu cu lupadam satele şi m-am trezit inchis când eram aprope gata :D. Am revenit după mai multe luni, şi acum am rămas singurel pe acolo.


Revoluţia pe lumea 5
Prin martie sau aprilie 2008 începuse L5. Am anunţat pe L4 atât tribul =GRL=, cât şi academia =RVL=. Am intrat mulţi, iar în prmele zile eram în top 40, intrasem a doua zi toţi. Am făcut multe fuziuni(ei la noi), fiind mari am atras şi jucători buni, eram undeva la 250-300 membri. Ne-am războit până la final cu M.T şi DHBM (am pierdut amebele războie, urmarea a fost că am pierdut aproape toţi membri de pe un continent întreg. K64). Alte războie în care am avut câştig de cauză au fost cu SWAT, TROAN, LS-AX şi poate altele. Mai rămâneam cu K63 şi K53. A urmat o nouă fuziune cu tribul lui Virus Mason(nu mai reţin exact cum îl chema). Aveam în acel moment undeva la 350 - 400 membri plus o academie şi ajunsemem rang 2 pe L5. Eu nu am mai rezistat pshihic la aşa număr mare. Încercam să organizăm să ne reorganizăm. Erau prea mulţi ca să-i pot cuprinde, aşa că în scurt timp am renunţat la trib, jucătorii mai buni am plecat in M.T, restul au fost înobilaţi. Am renunţat după o lună-două.

Pe aceste două lumi nu am avut experienţa necesară sau potrivită să ne descurcăm cum ar fi fost frumos. Dacă pe L4 eram undeva departe de centru hărţii, pe L5 eram în mijlocul războaielor şi a triburilor de top.

Evadarea din =GRL= L6
Incepuse si L6, iar eu vroiam o schimbare, sa fiu liber, să suflu uşurat, dimineaţa când mă trezesc să nu mai am de citit 30 de mesaje. Aşa că am ales L6, am schimbat câteva triburi la început apoi am rămas în BURN, tribul lui profhetul. M-am retras timpuriu de acolo, deşi am încercat să-i cedez satele unui amic, acesta nu a vrut, apoi mi-a spus că satele mele au fost înobilate de trib. Am ajus acolo pe rang 16 pe la 150.000 + puncte.

Blitzkrieg L7
Ne-am strâns din nou pe L4 (=GRL=), cei are au renunţat sau întors şi am pornit de acolo pe L7. Ne-am împrăştiat pe două contente, dar mult mai puţini ca pe L5. Eu am jucat destul de bine, am făcut rapid 4 nobili am dat un trenuleţ dar am greşit la calcule şi au murit toţi. Atacul de curăţare a ajuns după nobili. M-am enervat şi am renunţat, iar în scurt timp majoritatea membrilor au dat ştergere cont su au fost înobilaţi dacă nu au apucat să şteargă contul. Lumile cu viteză mare nu-s pentru cei care lucrează şi vin obosiţi. Cam o lună ne-am jucat acolo.

Pas L8
De data asta nu am mai intrat pe L8, lumea era rapidă şi i-am spus cu toţii pas.

O nouă casă L9
Cum pe L4 lucrurile erau total pe dos, eram rupţi, totul era pierdut ne-am hotărât să ne facem o nouă casă, aşa că am intrat pe L9. Am jucat până la vreo 350.000 puncte, şi după mult timp de inactivitate(vara asta am avut multă treabă) am reuşit să cedez satele, pe care nu le vroia nimeni. Am revenit recent.

C.A.G L12
Pe L12 mi-am făcut timp, deoarece era o lume nouă , iar eu aveam timp să joc cu un sat, maxim două, dar nu mai mult de trei. Şi am ajuns pe la câteva sute de mii de puncte 4-600.000 în top 50. Am renunţat când am fost atacat de câţiva jucători foarte mici. Mă trezisem la 4:30 să îmi beau cafeaua şi să plec la lucru când am văzut atacurile, am încercat să las sitter dar nu a intrat nimeni. M-am enervat când m-am întors pentru că eu am stat mereu sitter şi am respins nobilii cum am putut, iar pe mine nu m-a putut ajuta nimeni :).

Blitzkrieg 2 L13
Am uitat că lumile rapide aduc repede sfârşitul, iar împreună cu Katau(conducătorul altui trib GRL de pe L5, L13) am zis să ne unim forţele. Din păcate au intrat puţini. Nu ştiu dacă am fost mai mult de 35 când au venit primele dezamăgiri, din cauza ca eram puţini şi pe 2 continete. Aşa puţini cum eram, quzor ne-a aranjat trei războaie. Nici nu ştiu cum şi ce am făcut să rezistăm. Am făcut o singură greseală ca am permis unui trib de 80 membri să vină la noi. Cum au venit au fost măcelăriţi şi înobilaţi. Mi-a plăcut de unii care erau atacaţi(farmaţi) ştiau că nu mai au şansă dar trimiteau puţinul sprijin altuia care mai avea o speranţă. :)
Aş fi continuat să joc, dar 3 jucători care ţineau frontu din est cu FIRE şi-au dat ştergere cont. Am ştiut că s-a terminat distracţia, şi mi-a părut rău că a trebuit să-i părăsesc pe noii colegi care şi-au dat şi ultima lance, şi care au înţeles că nu vor primi invitaţie de la duşman, că dacă vor schimba tribul vor fi în continuare atacaţi şi că singurul scop pe care îl au îi să încurce duşmanul cât mai mult posibil.

IMMO L15
La invitaţia lui LordSamo am intrat pe L13 în IMMO să facem pereche la conducere. Însă nu m-am putut acomoda şi am plecat la un trib duşman, unde aveam 3 vecini din =GRL=5 L13. Am cedat satul şi am dat ştergere cont.

Adormirea L16
Am intrat cu Miguel4ever să luptăm pentru tribul lui, STING dar din păcate am dezamagit, viteza era prea mică , iar eu şi mai lent. Am renunţat la sat, l-am cedat lui Tullio25.

Şomeria L17
odată cu faptul că nu mai lucru, am timp să fluier toată ziua, aşa că L17 a fost o opţiune bună. Şi cum nu fac nimic, mi-a venit ideea unei afaceri, am găsit rapid câţiva parteneri şi am ridicat un Han.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ Iskafel : Pe L5 ati fuzionat cu tribul lui MaSon Contele.H~Man parca era numele :D
Si inca ceva : Razboi direct intre TROAN si =GRL= n-a fost.Doar i-ati ajutat pe cei din NMS cu sprijin
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am inceput pe lumea 5...a fost prima si singura lume in care am jucat cu adevarat.am fost pozitionat in k23 iar dupa putina vreme am primit invitatie in tribul NOI.am acceptat invitatia,si nu am mai plecat decat la margine de aici.a fost tribul unde am invatat cat de cat sa joc,am avut onoarea sa joc alaturi de jucatori foarte buni...nu ii voi numi pentru ca sunt foarte multi...dar se stiu ei .dupa ceva vreme am fost numit capitan pe k23 datorita vechimii mele in trib si am reusit sa strang o echipa frumoasa acolo alaturi de colegii de pe acel continent.dupa o perioada unii din colegi au plecat in WANTED ori s-au lasat ...si am ramas aproape singur pe k23...o prada usoara pentru WANTED:p

va multumesc ca ati avut rabdare sa citit ce am scris si va doresc bafta;)
 

DeletedUser8607

@ Iskafel : Pe L5 ati fuzionat cu tribul lui MaSon Contele.H~Man parca era numele :D
Si inca ceva : Razboi direct intre TROAN si =GRL= n-a fost.Doar i-ati ajutat pe cei din NMS cu sprijin
Da, Contele :). Eu ştiu ca pe K63 era tribul TROAN trecut cu rosu, obiectivul era sa ocupam continentul în zona unde aveam jucatori. Asa ca au fost rasi toti de pe acolo.

salutare Iskafel...te saluta vecinul tau de pe L4 karabinieru:D...de mine nu-ti mai amintesti:(

Oo, ba da. Parcă ne-am mai întâlnit undeva şi tot aşa mi-ai spus :)
 

DeletedUser24393

Am jucat pe cateva lumi pe .net cu numere intre 11 si 20 dar acolo tot ce am facut a fost sa ma fac de ras mai mult.....
Mi-am facut pe 3 lumi pe .net trib,dar eram incepator la limba engleza,deci se intelegea ca si cand as folosi prescurtari ca tz sh k si altele....
Cea mai mare reusita pe plan de conducator pe .net a fost pe w17 parca unde am facut un trib mic care in 3 zile avea cam 6000 de puncte si 20-30 playeri...
Am fuzionar cu trib de pe rang 1 in k-ul nostru pe care sincer nu il stiu.Asa am ajuns conducator in NEC(the necro sau asa ceva).Dar -am lasat dupa inca o saptamana...Eram ocupat pe l4 cu =GRL=...
Eram noob mare si cand luam un sat era veselie mare....Zilnic urmaream cate puncte am mai facut si daca erau peste 100 eram bucuros nevoie mare...
In =GRL= iskafel mi-a fost sitter-ul care m-a invatat ca la 2000 de puncte zidul la 10 e cam mic si de la ce scria el pe foru am mai invatat(aveam nick-ul adrian1000)...Cand sa inceapa L5 sa merg cu grl am facut eu grl-ul si am intrat din prima secunda....Astfel am reusit sa il enervez la culme pe lupadam ca i-am plagiat numele....Astfel mi-a interzis sa mai intru pe forum 3 zile ca altfel eram out.....Si nu vroiam asta,in momentul in care incepusem eu CDEF si Lvescan aveau 50.000 pct si era o faza destul de inaintata pt mine.....
Eh la 10.000 pct(aproximativ) m-am lasat....

L6
Aici se incheie povestea mea de succes cu numele adrian1000....
Am fost in KoH unde mario91c sau djmario2 mi-a aprofundat cunostintele iar de la brotacelu am invatat alte taine ale jocului(el era in SV eu in NE dar suntem vecini...)...La 120.000 puncte si 20 de sate parola mi-a fost sparta si eu eram mort....Ma enervasem la culme....M-Goth imi luasera contul in un week-end in care a lasat sitter si ana m-am intors pierdusem deja 3 sate....sau 4....
Am jurat ca daca ma mai intalnesc cu M-Goth pe harta lupt pana la final....
Acum aveam 2 dusmani,lupadam si M-Goth,dar cu lupadam m-am impacat pe l8,prima lume in care am jucat cu nick-ul marelecastigator....
Dar nu am jucat mult,pana la 200k....Pe l10 insa am avut onoarea de a cunoaste un trib nou,care domina K25 si K35,~.LEON.~ nu black leon,simplu leon.....
Care a sfarsit prin a fuziona cu VM-EC pe care eu ii spionam si atacam in disperare,mai fusesem dusman cu ei in =GRL= L4....Acolo la 50k am renuntat...Am castigat insa experienta si putin experienta de conducator,conducand academie leon....Dar stateam doar 1 ora pe zi si...asa m-am lasat...
L11 nu prea merita mentionata,dar......am facut 10.000 pct si m-am lasat,caci vroiam sa fac un trib dar fiecare a intrat cand a vrut si unde a vrut si din 30 de membri eram vreo 5(2 erau la 5 k-uri distanta...)
L12,un nou inceput....
apare aka4747xxxx nume care imi aduce noroc...Am picat in k46 dar la 250.000-300.000 pcte m-am lasat.....Eram in FuL care a fuzionat cu Hoarda nu stiu cum.....Am atins un rang bunicel....In primele 5 zile am fost de cateva ori top 20 iar in prima zi si rang 1,dar dupa protectie am atins maxim rang 1 si umpic,iar la final eram rang 200 cred...
L13....
Viteza prea ,are,la 2500 puncte m-am lasat,nu aveam timp
L14Legend,cu ei trebuia sa merg...si am mers,dar mihnea 007 s-a suparat si eu intrasem doar pt ca intrase si el.....Am iesit....Si am dat un sitter conducatorului doua puncte care de pe locul 200 in a doua zi m-a dus pe locul 9000 in 4-5 zile cat i-am dat sitter.....Acest conducator e quz0r,mersi amice....
L16....La 2 zile dupa inceperea ei intru de pe tel sa vad ce se mai intampl pe net si surpriza l15 si l16 au inceput....Am intrat pe l16 unde am mers in -ul- dar am pierdut in fata Enemy(mai exact alunecosul,deghede si prafdeinger)....
L17 ~TN23~ si apoi in [SFH] dupa fuziune.....
 

DeletedUser8607

Am jucat pe cateva lumi pe .net cu numere intre 11 si 20 dar acolo tot ce am facut a fost sa ma fac de ras mai mult.....
Mi-am facut pe 3 lumi pe .net trib,dar eram incepator la limba engleza,deci se intelegea ca si cand as folosi prescurtari ca tz sh k si altele....
Cea mai mare reusita pe plan de conducator pe .net a fost pe w17 parca unde am facut un trib mic care in 3 zile avea cam 6000 de puncte si 20-30 playeri...
Am fuzionar cu trib de pe rang 1 in k-ul nostru pe care sincer nu il stiu.Asa am ajuns conducator in NEC(the necro sau asa ceva).Dar -am lasat dupa inca o saptamana...Eram ocupat pe l4 cu =GRL=...
Eram noob mare si cand luam un sat era veselie mare....Zilnic urmaream cate puncte am mai facut si daca erau peste 100 eram bucuros nevoie mare...
In =GRL= iskafel mi-a fost sitter-ul care m-a invatat ca la 2000 de puncte zidul la 10 e cam mic si de la ce scria el pe foru am mai invatat(aveam nick-ul adrian1000)...Cand sa inceapa L5 sa merg cu grl am facut eu grl-ul si am intrat din prima secunda....Astfel am reusit sa il enervez la culme pe lupadam ca i-am plagiat numele....Astfel mi-a interzis sa mai intru pe forum 3 zile ca altfel eram out.....Si nu vroiam asta,in momentul in care incepusem eu CDEF si Lvescan aveau 50.000 pct si era o faza destul de inaintata pt mine.....
Eh la 10.000 pct(aproximativ) m-am lasat....

Îmi amintesc de tine, şi întâmplarea de pe L5, dar ai devenit apoi inactiv. Nici acuma nu uit că lupadam ţi-a interzis să mai scri pe forum :). Aia o fost bestială treaba. Dar de la gibonul nu ai învăţat nimic? :D
Noi stabilisem ora de intrare si când am văzut că ai facut tribul nu ştiam ce aveai de gând, vreo razbunare personală să nu mai putem face tribul cu acelaşi nume, eram speriaţi.
 
Ultima editare de un moderator:
Sus