Death vs Diablo (fost Die.Vs Diablo)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Care razboi eddy ?

2.6.1. Toate mesajele trebuie sa contina un numar de minim 4 cuvinte.Mesajele care incalca regula de post-lenght vor fi considerate Spam si sanctionate ca atare.
Orice abreviere de genul "LOL", "BRB", "ROFLMAO", "ICU", etc. va fi luata in calcul ca reprezentand un singur cuvant.
De asemenea, mesajele e nu se vor completa cu alte cuvinte de genul "unu, doi, trei", "patru cuvinte per post", etc.

Acesta este un avertisment.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8715

2.6.1. Toate mesajele trebuie sa contina un numar de minim 4 cuvinte.Mesajele care incalca regula de post-lenght vor fi considerate Spam si sanctionate ca atare.

E regula pe care o stiu cel mai bine din Regulamentului forumului. Mi-am luat de prea multe ori warn pe faza asta:D

on-topic: Eu am fost un "user amabil" si am postat rapoartele. Fii si tu amabil si raspunde-mi, asa cum mi-ai promis:D
 

DeletedUser

Faceti toti haz de necaz:p. Parca a venit sfaristul lumii:confused: . Mare lucru, Diablo mereu a avut confilicte pe toate fronturile, treaba cu Die e veche, dar pana acum a fost mai mult un razboi de uzura...nimic concret...., noob felicitari e un trib bun care nu umbla cu smecherii, cel putin asa cred:D. Sincer Razboiul cu Die nu cred ca ne va pune prea multe probleme, dar mai rau e pe celalate k-uri, unde este o perioada de trazitie....pe k43 nu sunt probleme, cel putin acum....si daca vor fi nu ne facem probeleme.;). Degeaba sar toti acum cu gura, om trai si om vedea, mare lucru:p , Suntem spartani, si poate vom muri aparandu-ne prieteni, satele, si nevestele:rolleyes::D
 

DeletedUser

harta

image.php



TSL+TSA---Verde
Die.---Negru
noobs---Roz
DIABLO+DI@BLO---Turquoase
~tdl~---Alb
~Fr~---Gri
4F---Galben
Narf!---Albastru deschis N+E
~TFO~---Albastru inchis S-W
M.T.---Albul dintre satele Noobs
MoD + F.A---Rosul dintre satele DIABLO family
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

E regula pe care o stiu cel mai bine din Regulamentului forumului. Mi-am luat de prea multe ori warn pe faza asta:D

on-topic: Eu am fost un "user amabil" si am postat rapoartele. Fii si tu amabil si raspunde-mi, asa cum mi-ai promis:D

Exprima-te corect atunci cand adresezi o intrebare, mai ales in cazul nostru cand intrebarea nu are nici un raspuns !?

De unde sa stiu eu la ce razboi te referi tu, mai ales ca noi nu ducem unul usor.. asa ca ... be aware si spune-mi la ce te referi :)
 

DeletedUser15358

Exprima-te corect atunci cand adresezi o intrebare, mai ales in cazul nostru cand intrebarea nu are nici un raspuns !?

De unde sa stiu eu la ce razboi te referi tu, mai ales ca noi nu ducem unul usor.. asa ca ... be aware si spune-mi la ce te referi :)

Am eu impresia,sau tu esti mai ``moale``in gandire? La DIE. vs diablo se refera.
 

DeletedUser

Hai , nu mai faceti off topic ... aveti noroc ca e Zeitate in vacanta sau stiu eu , ca de nu ce era p-aici , ploua cu warn-uri luate numai pe merit :)) reveniti-va oameni buni ... ca sa va fac pe toti sa intelegeti aceste conditii de razboi , am sa va fac o scurta povestioara ...

- Die. isi vede linistit de treaba , dar langa nucleul nostru apare un mic nucleu de jucatori , aparuti ca ciupercile peste noapte .
- Die. distruge tribul TGH din temelii , acestia se imprastie , o mare parte din ei fiind recrutati de Diablo
- Diablo aduna tot ce poate , recruteaza tot ce poate pentru a creste cat mai mult ( inclusiv face niste fuziuni cu ceva triburi , unul fiind tribul friends sau ceva de genul rupt din MoD )
- Lucrurile se precipita cand Diablo si nou aparutul ~tfo~ ( trib rezultat prin fuziuni ) fac alianta ( pe care o au si pe acum ) si incep sa si-o ia in cap ca sa zic asa
- Diablo deja opteaza pentru o pozitie anti Die. alaturi de cei din ~tfo~ refuzand de sus orice posibila diplomatie , si efectuand diplomatie cu cei din MoD
- Mod-ul dispare din motive ...nu stim , nu cunoastem Diablo profitand din plin de decizia aliantei tsl/tsa noobs Die. de a nu recruta oameni din MoD
- Diablo creste si prinde tupeu ... si incepe actiuni ostile serioase alaturi de ~tfo~ impotriva tribului Die.
- Tribul Die. a pastrat neutralitatea in tot acest timp chiar daca Diablo si ~tfo~ aveau harta setata pe rosu aprins pentru noi .( ne aveau la dusmani fara nici un fel de declaratie ... nimic )

- aici este adevarul ...versiunea oficiala Die. aceasta este si cea adevarata . intrebari ? sunt aici sa va dau explicatii suplimentare .
 

DeletedUser

:))

1. Diablo nu a avut o politica de " fuziune", nu a cerut vreodata sa faca vreo fuziune, ci totul a fost dorinta jucatroilor din acele triburi sa vin in Diablo, si nu au fost luati toti jucatori, cel putin la inceput, ci numai cei de pe k43 care erau la grantia cu nucleul deja format:).
2. TGh era un trib varza...:D, nu aveam nici macar un nucleu....asa ca TGh era doar o Ferma!
3. GG die, mi ati luat un sat:)), care era gol:))
 

DeletedUser

slideshow , ~TFO~ a fost creat printr-o singura fuziune . Cand acea fuziune a avut loc , die. erau departe ... Am avut noi diplomatie cu MoD ? ma faci sa rad ... Alianta cu diablo este de mult timp , inainte ca die. sa isi faca "aparitia" . daca doresti sa afli mai multe , intreaba conducerea noobs . Versiunea oficiala Die. e cam fortata , mai ales ca noi nu ne-am implicat in acest razboi ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Imi place cand vorbeste lumea si debiteaza foaaarte departe de adevar...

Dar cu ocazia asta, poate ne schimbam istoria tribului de pe o zi pe alta... cum se trezeste fiecare se povesteasca :rolleyes:
 

DeletedUser

eu macar am putut sustine ceva... voi nu aveti habar de ce zic eu , sunteti in ceata :) are rost sa spun ceva ? cand Die. avea razboaie voi erati inca la stadiul de ginta , no ... mai e loc de ceva ? eu tot va intreb , eu sustin tribul Die. si ce am scris mai sus e istoria , ce spuneti voi e la fel de relevant cum spun maghiarii ca Transilvania e a lor ... asa sa intram mai frumos pe topic , totus ati deviat de la subiect , dar va fac pe plac ...

@painmaster , fuziune dubla a fost , scrie si pe profil ca e vorba de 3 triburi nu ? la asta m-am referit ... si era vorba de Diablo cand am zis diplomatie cu MoD , ca voi chiar nu aveati stofa de diplomatie cu mod oricat de disperati ar fii fost ei la un moment .

@bunica din cuba , comentariile tale sunt irelevante deasemenea , din cate observ nu sunteti capabili sa sustineti un punct de vedere . astept ... considerati-o o provocare pe langa salvarea satelor proprii :))
 

DeletedUser

pai nici nu ne asteptam sa avem "stofa" de mod ... de-asta crestem noi mereu la inamici invinsi , spargem sate de barbari iar acestea ne ataca la randul lor . voi sunteti die. , noi suntem niste incepatori . nici nu e nevoie sa auzi tu de ~TFO~ . partea cu razboaiele , nu prea ai nimerit-o :))
 

DeletedUser

Buna tuturor, care e problema cu razboaiele, am vazut pe paginile anterioare niste comentarii la care as vrea sa raspund.
Din cate stiu eu, Die. a fost cam linistit pana acum, cunosc multa lume acolo.Si ca sa stiti cred ca Diablo si duce in razboiul asta, si triburile mai mici ca VIKING vor profita, am auzit zvonuri ca si ei sunt impotriva celo din DIablo....doar am auzit...:p

ORicum, hai Die. o sa faceti fata si o sa castigati :).
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ma bucur cand vad aliatii mei cum cresc:

Side 1:
Tribes: Die.
Players:

Side 2:
Tribes: DIABLO
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 624
Tabăra 2: 370
Diferență: 254

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 23
Tabăra 2: 16
Diferență: 7

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 5,679,489
Tabăra 2: 3,650,302
Diferență: 2,029,187

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 226,386
Tabăra 2: 156,723
Diferență: 69,663

image.php
 

DeletedUser

Pe noi nu ne plea inteleseaza lazboiu asta, suntem in plin lazboi lece cu ambele tlibuli, dal nu putem nega daca Die. si-al fulao de la Diablo. Inganfatzii nu vol sa devina academia noastla:mad:
 

DeletedUser7708

Pe noi nu ne plea inteleseaza lazboiu asta, suntem in plin lazboi lece cu ambele tlibuli, dal nu putem nega daca Die. si-al fulao de la Diablo. Inganfatzii nu vol sa devina academia noastla:mad:

La început era interesantă ideea de LL, acum deja devii penibilă.
Buna tuturor, care e problema cu razboaiele, am vazut pe paginile anterioare niste comentarii la care as vrea sa raspund.
Din cate stiu eu, Die. a fost cam linistit pana acum, cunosc multa lume acolo.Si ca sa stiti cred ca Diablo si duce in razboiul asta, si triburile mai mici ca VIKING vor profita, am auzit zvonuri ca si ei sunt impotriva celo din DIablo....doar am auzit...:p

ORicum, hai Die. o sa faceti fata si o sa castigati :).

Eu am auzit că au o pre-alianţă. Dar...ce ştiu eu :rolleyes:
 

DeletedUser

Itzi ulez spol in acel maletz lazboi. Sa ne auzim cu bine.

BTW - e familia Shitz nu Shits;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus