Demolare cladiri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4285

Pai asta ma gandeam: ii las doar resurse, magazie si ferma:D:D. sa vezi atuncea ce distractie: el tre sa dea inceput nou, iar satu ii bun de farmat:D:D
 

DeletedUser

dar daca faci asta,nu are rost sa cuceresti satul:rolleyes:
nu il poti dezvolta:p
 

DeletedUser

da:p
fara cladire principala nu poti construi nimic:rolleyes:
oare cum ar fi daca ai putea sa il lasi pe unu fara nici o cladire:D
 

DeletedUser3038

eu nu stiu ce rost are sa faci catapulte! vii peste unu cu armata si berbeci, ii dai jos zidul, din urma la interval de citeva sec vii cu 4 atacuri cu nobil si i-ai luat satul.
 

DeletedUser4058

are rost daca vrei sa iti bati joc de el, vrei sa il umilesti:D, vrei sa il faci sa dea stergere cont.... intelegi?
Pe travian e foarte practica strategia asta :D:cool:
 

DeletedUser

Yo nu jtiu dc sa faci berbeci, cand potzi sa distrugi zidul si q catapultele. In plus catapultele sunt bune ji in aparare
 

DeletedUser

Yo nu jtiu dc sa faci berbeci, cand potzi sa distrugi zidul si q catapultele. In plus catapultele sunt bune ji in aparare

Foloseste simulatorul,vezi cate catapulte sunt necesare sa demolezi un zid de la niv 20 la 0.Apoi incearca sa vezi cati berbeci iti sunt necesari.
Apoi gandeste-te inca odata la ce ai scris :)
 

DeletedUser

Dai mai multe atakuri q catapultele ji pana la urma il distrugi. Raman la parerea k berbecii sunt inutili in comparatzie q catapultele
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

fii serios. o catapulta ocupa 8 locuri in ferma, un berbec 5. plus ca se construieste intr-un timp cu 50 % mai lung. puterile de aparare si atac sunt irelevante, ca doar nu umpli un sat numai cu catapulte :) iar la daramatul zidului, berbecii sunt mai eficienti decat catapultele.
 

DeletedUser

Cu catapultele potzi sa farmezi pe cineva non-stop. Ce mai facy q berbecii dupa ce i-ai distrus zidul?
 

DeletedUser4058

taci, ca ii prostesti pe ceilalti. catapulte nu faci decat max 50 ca sa darami piata centrala ca sa nu poata aduce trupele inainte de trenuletul de nobili.
 

DeletedUser

taci, ca ii prostesti pe ceilalti. catapulte nu faci decat max 50 ca sa darami piata centrala ca sa nu poata aduce trupele inainte de trenuletul de nobili.

1. Kred k u nu ai idee ce inseamna a farma. NU are niciun rost sa ataci pe cineva q catapulte dak vrei sa il cucerejti.
2. Pot sa am ji 1000 catapulte intr-un sat dak vreau. In unul pot sa nu am delok, in altul sa am mai multe...
3. Nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se distruga piatza centrala, dar kred k se construieste repede. Ce faci dak vrei sa innobilezi pe cineva la 3 ore de tn?
Pana tzi se intork trupele, pana kand dai atakul adversarul isi poate reconstrui piatza centrala.
 

DeletedUser4058

doamne dumnezeule ce poti vorbi....
poti trimite 4 atacuri intr-o secunda. Un jucator experimentat isi poate da seama care sunt atacurile cu nobili. daca nu primeste sprijin la timp, va trimite undeva in apropiere trupele ca sa nu ii moara la atacurile de curatare si va vrea sa le aduca in sat inainte de trenulet, dar nu va putea face asta, daca piata centrala ii este distrusa.
Dar tu nu ai de unde sa stii asta.
 

DeletedUser

doamne dumnezeule ce poti vorbi....
poti trimite 4 atacuri intr-o secunda. Un jucator experimentat isi poate da seama care sunt atacurile cu nobili. daca nu primeste sprijin la timp, va trimite undeva in apropiere trupele ca sa nu ii moara la atacurile de curatare si va vrea sa le aduca in sat inainte de trenulet, dar nu va putea face asta, daca piata centrala ii este distrusa.
Dar tu nu ai de unde sa stii asta.

Hehe, deaceeia imi place sa coordonez clearingurile si nobilii cat mai strans posibil:D Nu trebuie sa lasi adversarului nici o sansa:p
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus