Demolare

DeletedUser

Jackass ne poti ajuta cu un astfel de script pt o lume cu biserica ?
 

DeletedUser5809

Pai in primul rand nu e script ce e pus aici,e facut in excel,si iti trebuie excep 2007.Din pacate eu nu il am,imi e calculatorul cam stricat si nu imi merge si pana in septembrie nu pot sa imi iau altul:(

Script ca celalalte nu se poate face,pentru ca e limita de cate ori poti sa demolezi o cladire.
Ceea ce face programul acela,e sa ofere link sa demolezi cladiri din mai multe sate pe aceeasi pagina,din cate imi dau eu seama,fara sa te duci de fiecare data in alt sat.
Nu pot fi sigur ca nu am office 2007 si nu pot sa imi bag:(
 

DeletedUser

Din cate stiu eu merge progamelul, l-am testat si eu odata, alegi un stas de cladiri care il vrei si dai bataie, enervat e ca deschide cate un tab nou la fiecare nivel de cladire care vrei sa il darami, eu am peste 500 de sate pe care vroiam sa le modific, la fiecare aveam un numar mare de cladiri de demolat si am renuntat la programel.

Am reusit sa le demolez manual, dupa care s-a dovedit ca trebuie sa le ridic la loc :D, se pare ca jocul avea un bug, (mai mari considera ca trebuie sa ai cladirile la nivelul de creere nobili ca sa poti sa bati taleri), nu pot sa contest, nu am mare experienta in joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ar fi ceva frumos sa se faca un javascript pt treaba asta ... Sa poti pune in script nivelele cladirilor la care vrei sa ajungi si sa ti le faca pe fiecare sat/grupa cum vrei tu !
 

DeletedUser

Nu inteleg de ce e ilegal ... Il folosesti manual , doar ca nu te mai chinui la fiecare sat sa il faci cum il faci cu scriptul ...

Daca asa sta treaba , ar trbui si scriptul de recrutare in masa sa fie ilegal !
 

DeletedUser5809

E ilegal pentru ca duce prea mult la automatizarea jocului, cum am zis, e legal doar pe un singur server.
Daca vrei, pot sa il fac si pe cel de mass recrut ilegal, nu imi este greu.:p
 

DeletedUser

E ilegal pentru ca duce prea mult la automatizarea jocului, cum am zis, e legal doar pe un singur server.
Daca vrei, pot sa il fac si pe cel de mass recrut ilegal, nu imi este greu.:p

Cum adica il faci ilegal?Ce ii faci mai exact?II adaugi unele chestii sau ce?
 

DeletedUser5809

Nu, cum e si pe speed de nu ai voie sa folosesti scripturi sub nici o forma, se sterge scriptul de mass recrut si cel care il folosesc pot sa primeasca ban, il declari ilegal. Nu mai insistati, sunt deja o gramada de scripturi care va fac viata mai usoara, daca vreti acum unu care construieste pentru voi, mai bine nu mai jucati. Se duce tot farmecul jocului.
 

DeletedUser

eu am rezolvat altfel dilema, am ajuns la metoda traditionala. cu clickuri. :D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Jackass20 macar un script ptr a demola doar targul nu poti face, cred ca este problema cea mai cautata de care am dori scapa. Mersi anticipat :D
 

DeletedUser3866

Deci este valabil si pe ro sau ca sa stiu daka mil pun sa nu-mi dee ban deci e legat sau nu?
este legal oriunde.

O metoda simpla si eficienta pentru demolare ?
sortati satele in functie de puncte (productie)
Le redenumiti asa sortate si in fiecare zi coborati cate 5 nivele la o cladire. cand cladirea ajunge la standard va opriti.
ia ceva timp, dar sortarea satelor este foarte eficienta.
 

DeletedUser17342

lol.. nu mai bine ti le pui toate cum le cuceresti intr-o grupa si intrii zilnic si dai construire sau demolare pana ajungi la punctele care te intereseaza? ;)


adica stai, fara premium eu zic sa le lasati asa :))
 

DeletedUser8140

eu zic sa le urcati la maxim si sa va faceti biserica pe fiecare :) e mai cool si ai si mai multe pct :p
 

DeletedUser28540

deci pana la urma e vreun script pentru demolare sau nu????????
 

DeletedUser

hai ca nu-i asa greu sa demolati niste sate :) cateva clik-uri si grupe bine facute si gata ( sau va atacati singuri cu catapulte :p ) :) numai cu scripturi vreti sa jucati? :d
 
Sus