Descopera spionul

DeletedUser

Spionul adevarat nu e prins niciodata! V-o spun din proprie experienta. Am avut cont in tribul inamic si nu m-a deranjat nimeni. Primeam sitere la greu iar daca ma si implicam putin in mod cert primeam si drepturi ... dar imi trebuia prea mult timp.
Am citit mai sus ca poti verifica ip-uri, cine a fost siter , etc. si asa afli care e spion. Cine naiba are timp de atatea verificari?! Si oricum nu e o metoda 100% sigura.
Nici faza cu mesajele nu merge ca doar cel care le primeste nu e tampit sa le posteze pe forum sau sa le dea la tot tribul... bine , aici pot aparea si exceptii dar astia sunt playerii care se cern in primele 3-4luni.

In concluzie , sunt convins ca pe spioni nu-i poti afla decat daca sunt tradati de cei pentru care spioneaza.
 

DeletedUser

Cand vine vorba de spioni, eu sunt foarte paranoic, suspectez pe toti pe care nu-i cunosc ca sunt spioni (si pana la urma asta e cea mai buna varianta, din punctul meu de vedere)...Legat de atacuri organizate, eu sunt adeptul de a nu se vorbit absolut nimic pe forum de acele organizate, iar toata comunicarea sa aiba loc intre partile implicate in organizat pentru ca pana la urma cu ce ma poate ajuta ca Grivei (colegul meu de trib) de la 10 ore stie ca eu si cu Bula dam pe jucatorul x.
Si in fine, legat de diplomatie e praf in ochi pentru ca aia poate fi aflata prin nenumarate moduri (si nu prea ai cum sa nu-ti afle tribul inamic diplomatia), iar in ceea ce priveste "analiza geo-tribala", planuri de viitor, extindere, razboaie, acestea nu vor putea fi influentate daca liderul tribului e cineva cu capul pe umeri.
 
Sus