DIABLO F. VS Zig!?! F

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început

DeletedUser

Diablo au decis sa il faca oficial...ma intreb de ce? :cool:
poate e vre-o schema ceva...nimic?:|
 

DeletedUser20252

Am si zis in declaratie "Sa fie oficial".
Razboiul a fost declarat din cauza a doi factori.
Primul si cel mai important este pozitionarea pe harta.Ei au marginea de est,noi o vrem pentru noi,si o sa incercam sa o luam.
Al doilea ar fi actiunile organizate ale jucatorilor lor de pe granita contra jucatorilor nostri.

Cat despre faptul ca va subestimam,aflati ca nu o facem.
 

DeletedUser

Si cu ocazia asta au lansat niste eventuale atacuri organizate,nobili de la 45 de ore,duminica dimineata avem rapoartele :D.
Hai ca incepe sa prinda contur razboiul :>

NB: trenuletele de la 45 ore vin de la playeri de punctaj mediu,se incearca aducerea lor in granita pentru moral.O bila alba pentru intentie din partea noastra :*
 

DeletedUser20252

"niste eventuale atacuri organizate" :))
Buna asta.Ce sa facem,atacam si noi cum stim,mai slab,mai greu,dar atacam. :)
 

vKg94

member
Scor reacție
3
Incepe actiunea ? :D

Untitled.jpg
 

DeletedUser

Dupa cum am zis Vineri,azi avem rapoartele,dar datorita faptului ca a fost asa zisul organizat al celor din Diablo,ii las pe ei sa vina cu statisticile/rapoartele.
 

DeletedUser20252

La sfarsitul zilei o sa postez si o statistica.
In mare parte s-a trecut ce era de trecut.Ultima oara cand ma uitai era statistica 5-3 pentru noi pe ziua de azi,adica slab.
La trupe rupte stam nitel mai bine unde s-au rupt cat de cat,de am urcat ca agresori de pe 20 pana pe 13.
Ziua e si cu bune si cu rele.Sate luate putine,trupe rupte ceva mai multe.Oricum am putut afla cate ceva si despre activitatea la nivel de trib.
O intrebare ma incearca totusi,de ce 2badboss dupa ce a pierdut cateva sate nu mai este la voi?


Oricum felicitari pentru organizarea defensiva.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sincer,cum mereu am facut-o o sa iti raspund la intrebare. Tipul (cu care sincer nu am avut nici un schimb de mesaje pana acum) era pe galben inca de ieri si dupa cum probabil ai observat,jucatorii activi au fost sprijiniti,in cazul lui fiind inactiv nu a cerut sprijin,deci nu s-a putu face nimic din moment ce nu se stia ca este atacat.

faptul ca a fost concediat se datoreaza inactivitatii,regula de baza pentru cei care apar pe galben suna cam asa " Dupa 24 ore de la aparitia bulinei galbene se trece la innobilarea respectivului". Acum e normal ca fiecare sa isi faca o parerea diferita despre concedierea lui,eu doar am spus care a fost motivul,ca ma va lua sau nu cineva in serios ramane la atitudinea respectivilor.

Felicitari si voua pentru organizare,nu a fost rea,insa tinand cont de faptul ca va bateti doar pe 1 granita si ca sunteti de 4 ori mai multi in ce priveste numarul de sate,ma asteptam la ceva mai maret,de aici si faptul ca l-am numit "asa zisul organizat"!

Cu ocazia asta am vazut si noi unde mai trebuie lucrat si data viitoare speram sa facem o figura mult mai frumoasa pe organizatul vostru.
 

DeletedUser20252

Am inteles.E normal sa se concedieze jucatorii pe galben ce pierd sate.Eram doar curios.
Triburile se sudeaza prin razboaie,cu cat ataci si te aperi mai mult cu atat mai sudat e un trib.Voi in ultima luna ati facut-o mai mult decat noi,noi care am trecut prin mai multe schimbari,de nume de conducere,adaugarea unui nou trib familiei,reorganizare la nivel de familie.
Cu cat un trib sau o familie de triburi e mai mare,cu atat e mai greu de manevrat.Acum nu stau sa ma plang,dar prefer un numar mai limitat de membri,ceea ce o sa se si intample in viitorul apropiat.
Oricum razboiul e abia la inceput,vor mai fi multe organizate in care fiecare trib isi va arata plusurile si minusurile.
 

DeletedUser

Nici nu ne asteptam la mai putin din partea voastra. Toate aceste ciocniri intre oamenii nostri in ce ne priveste pe noi,ne ajuta sa "citim" mult mai bine adversarul,unul din lucrurile importante care stau la baza unui razboi.

va fi un meci intre Experienta voastra si Unitatea noastra ,acestea sunt calitatile care cred ca se potrivesc pana in acest moment celor doua parti combatante!

Cu cat mai lunga durata razboiului,cu atat creste si calitatea .
va salut si va urez o Duminica placuta in continuare! Tinem legatura ;)
 

DeletedUser

209haig.jpg



Statistica intre cele 2 tabere de la oficializarea razboiului.

La sfarsitul zilei de ieri raportul de sate a fost de 5-5 (deci am recuperat ce am pierdut). Diablo au facut 2.5 mil puncte la agresori iar Zig au facut 5 mil la aparatori ,colegul nostru celtul primind si Aparatorul Zilei cu 434k de unitati ucise.

Nu m-am uitat inca,dar cred ca bunica din jamaica a luat agresorul zilei la cate full-uri a spart :D.

In concluzie,ne pastram avantajul pe care il aveam si inainte de oficializarea razboiului ,chiar daca e mic,pe noi ne motiveaza destul.

Felicitari ambelor parti combatante si asteptam actiuni si mai frumoase.
 

DeletedUser44398

Ce pacat ca dintr-un razboi asa strans nici unul dintre combatanti n-are de profitat :/
 

DeletedUser20252

Poi prin razboaie castigi sate sau le pierzi.Este de castigat ceva sau de pierdut :).
 
Sus