DIABLO F. VS Zig!?! F

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început

DeletedUser

deci tu doar asa esti capabil sa duci un razboi ? cand ai de profitat :)))



Fiecare cum poate si el ;)) . Deznodamantul acestei tehnici poate fi impotriva ta ,deci necesita si putina materie cenusie .Nu oricine e capabil sa profite de o situatie ,iar la sfarsit sa fie si in avantaj :D
 

DeletedUser20252

Pe majoritatea lumilor pe care am jucat,nu toate,am observat in clasament,ca rangurile 1 2 3 sunt ocupate numai de profitori,si cei care au dus greul razboaielor sunt undeva sub top 10 sau chiar nu mai sunt pe harta.Exemple sugestive pot fi lumile 7 si chiar 21.
Vrem nu vrem,de astia nu scapam nicicand.
 

DeletedUser20252

Vorbeam de jucatori profitori,deci topul jucatorilor.
Si nu neaparat rang 3,ca sunt in top 20 jucatori de care nu auzi niciodata pana la sfarsit.
 

DeletedUser44398

Nu e cazul.

Am ramas uimit de faptul ca DIABLO e angajat intr-un razboi in care dpdv al dezvoltarii au un avantaj extrem de mare si totusi o duc asa rau?

Desi, DIABLO nu sunt asa vulnerabili la vecinii lor din N-E precum e ZIG-ul, acest lucru poate fi un avantaj sau dezavantaj pentru ei ;)
 

DeletedUser

Jucatorii destepti toaca grosul deff-ului mai intai si abia apoi trec la innobilat.



pai nu prea a fost cazul presupus de tine in organizatul lor de duminica. Si de ce te contrazic?

Pai eu din 1 ferma de sprijin la un coleg am pierdut 1/4 din unitatile totale,deci undeva la 6k populatie care o refac in 4-5 zile maxim. Insa inamicul a tocat acolo o ferma intreaga de atac (facem raportul de ferma pe ferma,nu vorbim de 5 ferme defence in satul respectiv si 8 full-uri sparte de atac),ferma pentru care are nevoie de un timp dublu cel putin ca sa refaca trupele.
In plus a pierdut si din farmat,in timp ce eu farmez fara probleme,avand cele 18k unitati intregi pe sat. fa tu niste calcule si vezi care este in avantaj in situatia data :D
 
Scor reacție
209
Nu cresti la agresori fara sa spargi trupe dar daca tu zici ca nu ati pierdut foarte multa aparare, asa o fi :).

Chiar imi pare rau ca nu am acceptat propunerea "bulibasei". Credeam ca ce scriai tu pe aici, ca veti lupta pana la ultimul sunt doar vorbe in vant. Stiam ca se va ajunge la un razboi cu Diablo si ma temeam ca veti intra la ei dupa ce vor da cu voi de pamant la primul organizat.

Pe multe lumi asa se intampla. Se predau armele dupa primul organizat.

Ma bucur ca m-am inselat. Multa bafta in continuare!
 

DeletedUser20252

Cam pierdeti imaginea din clasament.
Tribul ce a atacat Zig?!? este DIABL0,cu zero la sfarsit,ce este pe locul 8,iar zig pe locul 10.Deci diferenta atat de mare nu este din punct de vedere al clasamentului.
Celelalte doua triburi din familia DIABLO sunt angrenate si ele in razboaie in alte zone ale hartii ce nu au treaba cu zona noastra.
Nu a atacat toata familia de triburi DIABLO un singur trib,ci 3 triburi ataca in 3 zone diferite.


Oricum,asta nu e o scuza si nici nu incercam sa spunem ca tribul Zig?!? nu au valoare ca si grup.Ba au,si in momentul asta sunt mult mai sudati decat noi care inca suntem in lucru.
 

DeletedUser44398

Oricum din punctul meu de vedere, cu cat dureaza mai mult razboiul cu atat o sa profite triburile vecine de chestia asta...

Daca dupa vreo 2-3 luni razboiul n-a ajuns la final, ZIG-ul in special, o sa fie foarte vulnerabil la interventii dinafara razboiului.

Vedem prin noiembrie ce se intampla daca nu cedeaza unul dintre triburi
 

DeletedUser

De acord cu tine Tresh-ule dar daca misca si celelalte triburi de pe harta ceva (diferit de ce este acum) am avea un plus si noi.

A inceput si scoala,incep sa apara cererile de sitter,vedem cum va evolua jocul in timp :D
 

DeletedUser44398

din punctul meu de vedere, vecinii din nord asteapta ca unul dintre cei 2 combatanti sa clacheze..
 

DeletedUser

Asta se stie de mult timp,din moment ce nu se streseaza prea tare sa isi ia revansa aia de care tot pomeneste de la startul lumii :))

Asta e cel mai rau scenariu la care se asteapta cei din Zig dar din moment ce suntem constienti de lucrul acesta nu mai prezinta un asa mare pericol. Oricand va veni un tsunami din partea aia nu ne va afecta asa cum ar fi facut-o daca ar fi venit pe neasteptate avem planuri de rezerva deci nu e mare stress.

Insa si Nordul e constient ca in momentul in care se concentreaza in partea de Sud,vecinii din Vest ar putea lovi si ei ...toate miscarile pe harta au efecte asupra mai multor fronturi. Este frumos jocul momentan si sper sa ramana asa multa vreme
 

DeletedUser43824

Ce imi place ca le stii pe toate :rolleyes: . Iti multumesc personal ca dai cu prezenta aici cand ai ocazia , si ne luminezi pe toti .

P.S Iti recomand numarul de luna aceasta de la revista Click , am auzit ca au niste integrame bune :cool: .
 

DeletedUser

Pune-mi un pachet prin posta ,iti las adresa si mi le trimiti. Nu am vazut unde sunt acum astfel de reviste,dar daca tot ti asa mult la mine poate faci un gest frumos :*


ON: LadyLethal e innobilata intern?? Sau cedeaa satele strategic? :D
 

DeletedUser43824

Iarta-ma , nu am inclinatii spre masculi , dar nu te judec :)

LadyLethal ramane ceea ce stim cu totii ca e , un starter . :rolleyes: Asa e pe aproape pe fiecare lume ,se aprinde repede si se stinge si mai repede . Imi pare rau ca nu a tinut cont de rugamintea mea , sa ramana macar pana reusesc sa o gasesc pe harta ...poate pe alta lume :) .
 
Sus