Die. si Die..

  • Autor subiect DeletedUser1685
  • Data de început

DeletedUser

Vad ca tot se pune problema urmatoare:
- daca terminam cu SWAT ce se intampla dupa?
(problema se pune cu "daca",ca de terminat se termina sigur)
Pai hai sa ne gandim altfel,si anume:
- daca alianta intre SWAT si TDK nu se rupea,Die. ar fi iesit din schema,ce se intampla dupa cu cele doua triburi?
Ceea ce vreau eu sa spun este exact ce v-am repetat de mii de ori.Nu poti sa "prezici" viitorul hartii decat daca ai informatii sigure despre ce plan de extindere au anumite triburi,si nici atunci,pentru ca lumea se mai razgandeste.Anumite decizii se iau si emotional,pripit sau fara cap.Asta este frumusetea jocului,nu poti sa stii ce se va intampla.Daca am fi toti prieteni s-ar inchide harta.
Deci ramaneti pe topic si hai sa ne respectam,sa dam dovada ca suntem totusi intr-un razboi fictiv,si dupa ce ti-am luat satul putem sa iesim la o bere impreuna.(invers nu...:)))
 

DeletedUser8467

salll

lasa rosito ca palea le-ai lot cand deja el se lasa-se de triburi si alea le-ai loat ca nu am putut eu sa intru la el si am intrat tarziu dar sati aduc aminte pe vremea divinului ai avut mult de furca cu el tu si inca unu :D pote ca era bine sa nu mai fii fost tu si selena x acum:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Vad ca sunt multi jucatori din alte triburi foarte interesati de soarta TDK. Vreau sa-i informez pe toti ca stim sa ne purtam de grija si singuri.
Suspiciuni exista intotdeauna in fiecare trib vis-a-vis de alte triburi, sunt chiar jucatori care au grija sa provoace aceste suspiciuni.
Noi ne dorim sa avem aliati puternici si corecti, daca Die. au considerat ca infiintarea unei academii e benefica pt ei nu vad de ce ne-am impotrivi strategiei lor de dezvoltare.
Intre conducerile celor doua triburi,TDK si Die. , exista o colaborare buna si am reusit sa ajungem la un numitor comun in momentele in care au aparut probleme.
Ce va fi in viitor nu stim.
Scenarii si previziuni pot fi o multime....
Razboaie au fost de cand a inceput acest joc si vor fi pana la final, unele triburi pierd si dispar, altele merg mai departe si se intaresc prin cuceriri, aliante sau fuziuni.
Un razboi poate fi castigat prin foarte multe metode, printre care si cea a dezbinarii si dezinformarii. Jocul ar fi cu siguranta mult mai frumos daca s-ar desfasura acolo unde isi are locul si nu pe forum sau in alte imprejurari...
...Dar razboiul nu are reguli, are doar invinsi si invingatori.

vasile mihai, inainte de a face unele afirmatii pe forum, ar fi bine sa contactezi un membru din conducerea TDK, pentru a te informa.

Majoritatea stiti foarte bine ca TDK nu a fost primul care sa arunce "piatra"...si cei care au "ales" sa ne fie dusmani nu au avut decat de pierdut.

"De-o fi una, de-o fi alta... Ce e scris si pentru noi,
Bucurosi le-om duce toate, de e pace, de-i razboi."
 

DeletedUser3251

Eu am sa fac referinte doar la noua academie Die..

Politic, deja in mare este un joc politic in lumea 3, Die. au jucat bine cu aceasta noua academie. Indiferent de preferintele voastre trebuie sa recunoasteti ca Die au jucat politic la aceasta faza foarte bine.
In rest viitorul depinde mereu de cat de bine stiu sa joace politic sefii de trib si diplomatii lor.
 

DeletedUser

lasa rosito ca palea le-ai lot cand deja el se lasa-se de triburi si alea le-ai loat ca nu am putut eu sa intru la el si am intrat tarziu dar sati aduc aminte pe vremea divinului ai avut mult de furca cu el tu si inca unu :D pote ca era bine sa nu mai fii fost tu si selena x acum:D


Se lasase pe naiba ... doar ca nu mai stia pe cine sa apere, pe el sau pe prietena / iubita lui :), in fine aici vb de prezent si viitor, trecutul a ramas in urma :)
 

DeletedUser

Eu am sa fac referinte doar la noua academie Die..

Politic, deja in mare este un joc politic in lumea 3, Die. au jucat bine cu aceasta noua academie. Indiferent de preferintele voastre trebuie sa recunoasteti ca Die au jucat politic la aceasta faza foarte bine.
In rest viitorul depinde mereu de cat de bine stiu sa joace politic sefii de trib si diplomatii lor.

in sfarsit cineva care nu ne critica :)
 

cossu

member
Scor reacție
9
nu este nimic de criticat...chiar o fo o miscare neasteptata si extrem de bine gandita..felicitari...
 

DeletedUser8467

sallll

macar el stia cei aia prietenia si iti garantez eu ca se lasase rosito:p
 

DeletedUser

macar el stia cei aia prietenia si iti garantez eu ca se lasase rosito:p

Nu cred ca ma cunosti ca sa iti permiti sa faci afirmatii despre viata mea asa ca vezi-ti de buzunarul tau ... cat despre Hiperrion jucatorul ala nu a existat pentru mine nu stiu ce tot fabulezi tu ca ma trimitea el la margine, nu au reusit altii atunci, el nu iesea cu nimic in evidenta ... Ca fapt divers poate iti cade fisa, nu am fost acuzat eu si SelenaX ca am fi unu si aceeasi persoana degeaba :D.

Ignore.
 
Sus