Discutii CSS

DeletedUser40739

CSS #13 - toate semnaturile sunt frumoase dar prima mi se pare deosebita.
Felicitari realizatorului ei.
 

DeletedUser

pentru ca particip iar de data asta lucrarea mea e de departe cea mai buna nu pot sa fac comentarii :p
 

DeletedUser

Mie a 3-a mi se pare fantastica :D...


app... am lansat tema pentru saptamana asta: Istorie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce ar fi daca s-ar schimba putin regulamentul pentru CSS?
Ce implica aceasta schimbare?
Pentru inceput, s-ar putea renunta la pastrarea anonimatului concurentilor si s-ar putea da liber la auto propaganda intr-un cadru organizat si in limita bunului simt, aici pe forum. Autopropaganda oricum se face, mai mult sau mai putin pentru ca nimeni nu poate opri concurentii sa isi anunte amicii cu cont pe forum sa-i voteze.
Care ar fi beneficiile?
Principalul beneficiu ar fi interesul mai mare al forumistilor pentru aceasta competitie, activitate crescuta nu doar la votare ci si la discutiile care s-ar naste pe marginea concursului.
 

DeletedUser40739

Ce ar fi daca s-ar schimba putin regulamentul pentru CSS?
Ce implica aceasta schimbare?
Pentru inceput, s-ar putea renunta la pastrarea anonimatului concurentilor si s-ar putea da liber la auto propaganda intr-un cadru organizat si in limita bunului simt, aici pe forum. Autopropaganda oricum se face, mai mult sau mai putin pentru ca nimeni nu poate opri concurentii sa isi anunte amicii cu cont pe forum sa-i voteze.
Care ar fi beneficiile?
Principalul beneficiu ar fi interesul mai mare al forumistilor pentru aceasta competitie, activitate crescuta nu doar la votare ci si la discutiile care s-ar naste pe marginea concursului.

+1
In ciuda faptului ca n-am participat la nicio editie a CSS-ului eu consider ca este o sugestie foarte buna.
 

DeletedUser

Ce ar fi daca s-ar schimba putin regulamentul pentru CSS?
Ce implica aceasta schimbare?
Pentru inceput, s-ar putea renunta la pastrarea anonimatului concurentilor si s-ar putea da liber la auto propaganda intr-un cadru organizat si in limita bunului simt, aici pe forum. Autopropaganda oricum se face, mai mult sau mai putin pentru ca nimeni nu poate opri concurentii sa isi anunte amicii cu cont pe forum sa-i voteze.
Care ar fi beneficiile?
Principalul beneficiu ar fi interesul mai mare al forumistilor pentru aceasta competitie, activitate crescuta nu doar la votare ci si la discutiile care s-ar naste pe marginea concursului.

gresesti . uite ca eu nu cer nimanui sa ma voteze , nici macar celor ce chiar imi sunt prieteni de ani de zile si in afara jocului . + ca interesul nu ar creste privind discutiile ci doar voturile in sine pentru ca un om care va vota pentru ca ma simpatizeaza pe mine nu va incepe niciodata o dezbatere ca sa demonstreze ca lucrarea mea este cea mai buna ci va vota mecanic . prefer sa nu castig nimic / niciodata decat sa stiu ca am castigat pentru ca ii sunt unuia simpatic sau pentru ca i-am cerut altuia sa ma voteze .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai nu trebuie sa le ceri explicit, poti doar sa le spui ca participi si sa le sugerezi care e lucrarea ta :D

candy cakes, si eu sustin ideea de propaganda, insa din experienta celorlalte concursuri propaganda ar duce doar la transformarea intr-un concurs de popularitate respectiv numar de "prieteni" votanti (exemplu concursul cu iepurasii); propaganda in sine ca reclama, promovare nu prea conteaza la voturi si pana la urma ai renunta; spun asta din experienta, pentru ca sa zicem ca iti faci o strategie de marketing si iti promovezi lucrarea pe perioada votului prin activitate pe forum, entertainment, alte lucrari promo, flyere, trailere etc; castigi poate 10 voturi curate datorita acestei promovari si vine participantul cu o lucrare neglijenta, poate penibila cu vreo 40-50 votanti din joc sau din lista de skype obtinuti prin "sistemul miloaga"(citat) si castiga editie dupa editie; cat te tine entuziasmul? greu de apreciat

pe de alta parte, poate ca prin cele 10 voturi castigate de tine prin propaganda faci ca 2-3 copii talentati care nu au abilitati de comunicare sa renunte definitiv pentru ca ei nu reusesc sa stranga prin expunerea lucrarii decat 0-1-2 voturi

"Autopropaganda oricum se face, mai mult sau mai putin pentru ca nimeni nu poate opri concurentii sa isi anunte amicii cu cont pe forum sa-i voteze" - hm, daca o faci tu nu inseamna ca o face toata lumea; cred ca am milogit (ca nu e alt cuvant mai potrivit) in total vreo 5-6 voturi in cele 13 editii, dintre care intr-un caz, chiar prietenul respectiv a preferat sa nu mai intre pe forum decat sa ma voteze; am apelat la asta in acele cazuri in care mi s-a parut ca voturile sunt prea aiurea fata de calitatea lucrarilor si e unul din cele mai scarboase lucruri care mi s-au intamplat pe forum

cand ai timp poate citesti discutiile si lucrarile dintr-un concurs de acum un an, prima data cand am participat; diin discutii au fost sterse peste jumatate din postari, nu stiu cat se mai intelege, atunci din 9 concurenti au fost eliminati 5 dupa inceperea votarii in functie de flame-urile aparute in urma propagandei

fata de acele vremuri actuala echipa organizatoare a gasit formula optima pentru desfasurarea acestor concursuri, din pacate nu poate elimina sistemul miloaga, asta tine de noi :)
 

DeletedUser

"Autopropaganda oricum se face, mai mult sau mai putin pentru ca nimeni nu poate opri concurentii sa isi anunte amicii cu cont pe forum sa-i voteze" - hm, daca o faci tu nu inseamna ca o face toata lumea;

:))))))Amicii mei de pe triburile nu au conturi pe forum :)))) si nu despre asta era vorba:)))
Chiar daca e la secret numele participantului, eu, spre exemplu pot sa recunosc cel putin doi participanti dupa stil :))))
Propunerea nu am facut-o ca sa va inflamati voi sau ca sa ma avantajeze pe mine intr-un fel sau altul pentru ca eu nu particip in fiecare saptamana iar un eventual castig nu ma incalzeste sub nici o forma pentru ca momentan nu joc triburile din lipsa de timp.
 

DeletedUser

ok, inteleg ca si tu si chevyx sunteti niste participanti model, foarte frumos... spre deosebire de voi eu ofer un exemplu prost :eek: si faptul ca altii merg pana acolo incat sa vina cu lucrari facute de altcineva sau cu alt fel de fraude nu ma scuza cu nimic :D
insa postarea mea nu are legatura cu nici o inflamare (in acel caz m-as fi exprimat doar in cateva cuvinte) ci cu faptul ca eu in principiu sustin promovarea lucrarilor de catre autori, as vrea sa vad si cum reactioneaza persoanele vav de creatiile lor :D mi s-ar parea foarte dinamic, foarte mobilizator... dar din pacate de-a lungul timpului s-a dovedit ca nu la asta ar duce promovarea; mi-am permis sa-ti dau acele linkuri tocmai pentru ca arat esecul acestei promovari in cazul unui concurs in care m-am implicat si unde poti recunoaste si unii dintre amicii tai cu cont pe forum pe atunci
eu imi cer scuze daca te-am citat gresit, asta am inteles din postarea ta; cred ca formula actuala gasita de organizatori pare sa aiba ca rezultat cel mai obiectiv vot de pana acum, cu scaparile de rigoare, datorate tocmai acelor participanti care nu vor sa piarda cu cinstea in brate
in alta ordine de idei, multi forumisti nu voteaza pentru ca prin votul lor ar dezavantaja vreun prieten si vor sa evite asta, autpropaganda nu i-ar face sa voteze neaparat
 

DeletedUser

Nu am sustinut ca sunt un participant model si nu e neaparat obligatoriu sa se tina cont de parerea mea...
Daca cineva participa cu lucrarile altuia e treaba lui, asta tine si de bun simt.
 

DeletedUser

Dacă participi cu lucrările altcuiva asta nu te face un bun designer, doar demonstrezi cat de incapabil eşti...
P.S: dati un click pe semnătura mea :D
 

DeletedUser

sa sparg eu gheata?
vreau doar sa reprosez nr.3 textul care intra si iese - nu are legatura cu nimic si are si o miscare cam aiurea, nu pot sa spun explicit :D, fara acest text as fi spus de toate trei ca sunt dragute si ca se completeaza chiar, mai ales ca toti au ales cam aceleasi culori
bafta :)
 

DeletedUser38548

Am revenit si eu dupa o lunga perioada (in care am fost ocupat cu scoala), si ce sa vezi iara discutii despre autopropaganda :)). Dupa cum bine stiti si eu am "patit-o" pe pielea mea si atunci m-am enervat tare de tot, dar in cele din urma a fost bine... Oricum autopropaganda nu va disparea niciodata, mai ales la concursurile cu premii substantiale se va gasii cineva care sa inceapta sa creasca in voturi substantial, dupa care altii il vor urma si tot asa. Nimanui nu cred ca ii convine cand vede o lucrare "nefinisata" (poate prea putin spus), ca iese invingatoare intr-un numar covarsitor de voturi si atunci va incerca sa faca ceva.... Dar odata si odata tot vor fi prinsi din cauza unei mici imprudente.
Nu am vrut sa ofensez pe nimeni prin acest post. De asemenea ma bucur sa va revad :)
 
Sus