Discutii libere L35.

Scor reacție
209
Cum sa-i eutanasiem? :eek: Mie imi plac nuntile din centrul orasului :)).

maidanezi.jpg

As trimite cateva mii de exemplare in Danemarca. Aia cica nu au deloc.
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
ba da-on spanac..dar cine suntem noi sa luam viata unor fiinte vii(caini) ...e strict vina babei care nu a avut grija !!problema e veche...dar sunt unii vagabonzi care intradevar sunt periculosi...dar sunt si unii vagabonzi doar din simplul fapt ca unii stapani iau dat afara din case sau mai stiu eu ce....se mediatizeaza aiurea povestea asta...cine dracu a pus-o pe baba aia sa duca copii prin zona aia cu caini?(ea a spus ca in parc,desi nu prea era asa, cu toate astea a mai si spus ca nu mai fusese in parcul acela...dute ba nene in parcuri speciale pentru copii...daca stii ca sunt caini vagabonzi pe toate strazile...)...sincer asta-i parerea mea !!
 

DeletedUser

ba da-on spanac..dar cine suntem noi sa luam viata unor fiinte vii(caini) ...e strict vina babei care nu a avut grija !!problema e veche...dar sunt unii vagabonzi care intradevar sunt periculosi...dar sunt si unii vagabonzi doar din simplul fapt ca unii stapani iau dat afara din case sau mai stiu eu ce....se mediatizeaza aiurea povestea asta...cine dracu a pus-o pe baba aia sa duca copii prin zona aia cu caini?(ea a spus ca in parc,desi nu prea era asa, cu toate astea a mai si spus ca nu mai fusese in parcul acela...dute ba nene in parcuri speciale pentru copii...daca stii ca sunt caini vagabonzi pe toate strazile...)...sincer asta-i parerea mea !!


partial ai dreptate, babornita aia merita sa fie ea mancata, ca sigur a cascat gura in alta parte in loc sa aiba grija de copii, dar asta nu inseamna sa abandonam ideea unui oras civilizat ca vezi draga Doamne, sunt mai importante drepturile animalelor decat cele ale oamenilor! nu sunt din Bucuresti, dar am avantajul ca vin destul de des in capitale si am mai si mers in vreo 10 tari in Europa, crede-ma ca nicaieri nu au disparut cainii cu vorba buna! Dealtfel nimic nu se face numai cu vorba buna, ci numai cu legi si reguli ce trebuie respectate!
 

DeletedUser

Majoritatea chiar sunteti penibili (no ofence)
Ok vina babei ca nu avea grija de copil da ia ziceti cand erati mici bunicii sau parintii stateau toata ziua dupa fundu vostru cand ieseati la joaca?
Eu stiu ca plecam dimineata, veneam la pranz sa mananc si mai apaream acasa seara de la joaca si nu mai m-a muscat niciun caine cat am fost mic...pentru ca in zona mea nu prea erau

E vina autoritatilor si aia cu burtile mari din guvern ar trebui eutanasiati pentru tara asta de rahat care o avem
Totul pleaca de la educatie..apoi de conditiile oferite de maretii nostri conducatori

Si eu sunt pentru eutanasierea lor desi saracii nu au nicio vina dar nici noi nu avem vreo vina ca suntem muscati pe strada sau omorati de ei
Totusi mai propun si eutanasierea babelor care cand arunci cu o piatra in javrele alea care iti rup pantalonii tipa ca in gura de sarpe de la balcon ca ii omori potaile

Din pacate asta e tara noastra si pana nu se gaseste o mana de oameni care sa fie la putere si sa faca ceva pentru binele nostru, o sa o ducem asa sau chiar mai rau
 

liana

member
Scor reacție
35
Întreținerea unui câine maidanez într-un adăpost al primăriei (ne) costă 375 lei pe lună. Alocația unui copil în România este de 42 de lei pe lună și s-a votat să nu fie mărită, pentru că nu sunt fonduri.

zilele astea am tot citit textul asta...

Adevarul este ca e un text,de asmutit lumea pe maidanezi,si cu asta,nu.i asa...problemele proastei administratii din tara asta,trec pe plan secund....E cineva asa dobitoc sa si creada ca madanezul ala a vazut un leu din alocatia aia?A calcat cineva din cei care striga sa fie impuscat cainele,intr.un adapost al hingherilor?Eutanasiati ar trebui cei cu organizatiile non guvernamentale ce patroneaza institutiile alea,fratele,varul cine stie carui primar,etc,aia care incaseaza acei bani,si nu ofera adapost,sterilizare,vaccinare,si altele,acelor animale.Si pana sa tragem la rost maidanezul,ca cineva face avere pe spatele lui,haideti sa umblam la educatia noastra,cand ne aruncam cainii pe strada,cand ni s.a saturat copilul de o pisica,si.o aruncam la gunoi,sa ne educam noi intai,si sa cerem socoteala alesilor nostri,ca datorita lor acei caini sunt pe strada,in pofida unei asa teribile alocatii...
Curatenia aia...cu eutanasierea catorva caini..e praf in ochii..
In cateva luni,situatia e aceeasi...Cu organizatiile frigidelor alora,cum spunea cineva,se mananca o pita buna...Si atata timp cat asa sta treaba...nu se va repara nimic.
 

DeletedUser41528

Acum la cald, cand lucrurile sunt inca proaspete in memoria noastra, toata lumea condamna si cauta vinovati chiar si acolo unde nu trebuie. Inclusiv in mass-media s-a avansat acea ,,vina'' a bunicii ca nu a stat langa copii... dupa parerea acestora copiii se aflau pe teritoriul cainilor, ca si cand cainii maidanezi ar fi stapani peste niste teritorii. In fine, la cate comentarii si pareri au fost prea multe nu ar mai fi de spus in privinta acestei tragedii, dar ce pot spune acum, e ca toata aceasta agitatie din ultimele zile, lacrimile lui Oprescu (asta se vrea presedinte din moment ce a inceput sa-l copieze pe Basescu), reprezinta o furtuna intr-un pahar cu apa. Pot pune pariu ca nu se va lua nici o masura contra maidanezilor, deoarece interesele sunt cu totul altele. Au fost atatea cazuri de oameni omorati de caini si se vad masurile luate..... O sa vedeti ca in maxim o luna de zile, nimeni nu o sa mai ** de acest caz..... Sper sa ma insel!!!
 

DeletedUser41528

Atata timp cat Consiliile Locale si primariile prevad in buget fonduri pentru sterilizarea si intretinerea cainilor maidanezi, aceasta problema o sa persiste pentru ca sunt bani de muls. Cine verifica daca intr-o luna au fost sterilizati 1000 caini sau numai 20??? Cine stie cati caini sunt intr-un oras de talia Craiovei, Timisoarei, Cluj sau Iasi?.... Pana la urma interesul pentru bani primeaza in fata conditiilor pe care le poti crea pt cetateanul de rand.... Un primar stie ca e ales pentru 4 ani si nu se stie daca o sa mai fie inca 4, asa ca in primul mandat trage cat se poate... mai ales ca acesti bani alocati, asa cum spuneam, sunt greu de controlat..... Cum se explica faptul ca intretinerea unui caine intr-un oras X costa 300 lei/luna, iar in alt oras 800.... sunt de acord cu unele mici diferente, dar nu de 2-300%....
 

liana

member
Scor reacție
35
Am fost sa scot un caine de la hingheri.
Abia luat, de 2 ore,l.au aruncat intr.un tarc,l.am scot in 2 ore.
Distractia?100 si ceva de lei,nu mai retin exact.
Ca cica nu au voie sa.i elibereze nevaccinati,nedeparazitati,etc.
Pt ca l.au plimbat cu masina,am dat banii,ei au dat o pastiluta.
Deparazitare.
A...si inca vreo 50 lei,dar am caine cipuit:p
Cu asta ma au pe mine.n evidenta,cred :))
 

baD rullz

member
Scor reacție
98
862.gif


De asta or sa fie romanii pe ultimul loc mereu.
 

Atașamente

  • ultimulloc.jpg
    ultimulloc.jpg
    6,9 KB · Vizualizări: 57
Sus