Discutii libere L36 !

DeletedUser44736

O simpla parere a unui muritor de rand despre conflictul T-J - Ibidem.
Geaba Quz0r ii supraapreciaza pe cei din T-J, ca fost membru de acolo, am vazut doar maxim 5-10 persoane care cunosc jocul si miscau tribul dupa ei...restul dorm, uita sa ia piciorul de pe ambreaj.
Quz0r insa a cules ce e mai bun de pe majoritatea hartii si deci nu va intampina mari probleme in inaintarea spre Nord.
Dau 15% sanse pt T-J in acest razboi.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Deocamdată şansele sunt 15% pentru noi, din moment ce avem în faţă o statistică de -50 de sate (cu rotunjire) de recuperat/per alianţă.

LocNumeSate cuceriteSate pierduteDuşmani învinşi ca agresorDuşmani învinşi ca apărător
1Ibidem1452.856.6311.130.841
2Hugo8461.724.6124.654.388
3Night Wolves510694.3271.926.524
4WarOfLeague419232.7812.369.332
5Prin foc şi sabie!201.482.90494.053
6Night Wolves Academy B14121.6691.532.296

Încercăm s-o ţinem aşa:

Parte 1:
Triburi: Ibidem, Potop
Parte 2:
Triburi: T-J, Delir

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 13
Tabăra 2: 2
Diferență: 11

încet, încet s-a construit până şi Roma..
 
Ultima editare:

DeletedUser43170

Eu sunt neutru :)
Sper sa fie un razboi cat mai frumos in care sa nu se ajunga la tradari si recrutari de la dusmani . Lucrurile astea mi se par nesimtite sa o spun mai babeste . Recrutarile de la dusmani denota lipsa de respect pentru dusman . Plecarile inseamna lasitate .
 

DeletedUser42930

se vorbea de ceva bere pe aici? :p

lasati-l in pace pe sebastos1 ca poate sa-si faca si trib daca vrea. Eu am ascultat sfaturile lui si m-am apucat sa-mi fac unul. Un fel de guru.
 
Ultima editare de un moderator:

quz0r

member
Scor reacție
144

[SUP][/SUP]
Parte 1:
Triburi: Ibidem, Potop
Parte 2:
Triburi: T-J, Delir

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 33
Tabăra 2: 13
Diferență: 20

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 266,157
Tabăra 2: 79,717
Diferență: 186,440
Parte 1:
Triburi: Ibidem, Potop, Hugo, NW, NWA, NWB, WOL
Parte 2:
Triburi: T-J, Delir

Timeframe: Dintotdeauna


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 75
Tabăra 2: 146
Diferență: 71


Mie-mi place că până acum se joacă doar pe hartă, cum e normal. :) Aşteptăm contra, să vedem dacă nu cumva pierdem mai mult decât am luat. :D
Şi, cum vedem noi situaţia până acum?

Ibidem a atacat random pe graniţă. Am făcut 3 milioane de Oda în 2 zile. Am spionat şi am încercat să cucerim sate din graniţă, unde s-a lăsat cu multe split-uri şi am fost forţaţi să schimbăm tactica. În acelaşi timp, am pus la cale şi o acţiune de "buchet" mai spre nucleul rivalilor, unde am luat 29 de sate de barbari înainte de bonus, blindate ulterior. Vom reuşi să facem focus şi acolo, că ăsta e scopul. Ieri am reuşit să luăm 16 sate, dintre care doar 6 au fost recuperate de ei, 2 luate înapoi de noi.Un fel de ping-pong. Ne mândrim cu faptul că de când am intrat în război n-am pierdut nici un sat din căruţa iniţială, statistica de război arată până acum doar satele recuperate. În schimb, ieri seară am început să numerotăm şi noi atacuri. Mii de atacuri cu spioni şi berbeci, câte 5. Frumoasă strategia, dar aşteptăm să vedem finalizările.Sunt curios dacă-şi riscă satele din centru ca să încerce cuceriri pe graniţa cu noi.O masă de trupe mutată pe satele cucerite cu zid zero nu face decât să ne trezească interesul pentru joc şi mai mult.
T-J este primul trib de pe 36 care ripostează organizat, în Ibidem se dansează pe mese...abia acum jucăm şi noi Triburile. :D
 
Ultima editare:
Sus