Discutii libere L79 !

Scor reacție
0
Acum cateva ore m-ai invitat langa tine pe urmatoarea lume pe care intri ca apoi, dupa ce am spus ca eu nu am ce sa demonstrez nimanui si reusitele le-am avut ca grup nicidecum individual, vii aici cu o noua postare in care spui exact ce am spus eu. (facepalm)
Lasa ma oamenii sa se joace, nu te mai baga in treaba lor:)))poate mai jucam si noi vreo lume si umplem acolo 100pg mai ales daca le mai prindem pe fetitele de elite si patrykana
 

Patrykana

member
Scor reacție
0
:) e 1-1 n-o mai suge fara protectie, si oricum nu joci tu joaca echipa.
essex posteaza declaratia vere
 

Aike

member
Scor reacție
0
Propria mea realitate este realitatea, dovedita prin screen-uri. Ai facut aici ce ai facut si pe 78 si pe cine stie ce alte lumi din trecut, lumi pe care valoarea ta individuala dar si colectiva ca jucator/conducator dar si activitatea nu te-au recomandat cu nimic asa ca ai recurs la copilarisme. HVK e separat si asa va ramane, nu ca au iesit x numar de jucatori e problema ca au iesit baietii care probabil dau stergere daca vad ca vin spre ei 30 de atacuri, ci modul cum au facut-o, premeditat, miseleste,pe la spate, fara motive concrete, fara sa comunice, backstabber-i, dastia cum ii obisnuiesti tu sa fie.

Nup, dar din alea 12 tu ai avut conturi support in cele mai mari 3 triburi dupa fuziunea, triburile cu Animorg, Aike si Hellblazer, conturi care s-au barbarizat . Cei care au plecat nu au fost internele noastre, au fost numiti "interne" de baietii din Roma in sintagma "Va bat Internele" , ba mai mult cei care au plecat au fost crescuti 100% exclusiv doar din interne .

P.S Nu l-am vandut, ca stii bine ca imi permit chestii la care tu doar visezi ca le-ai vazut cu ochii tai :p deci nu am nevoie de bani. Dar da m-am lasat, contul e in sitter la baieti sa se foloseasca de el cum vor, spre deosebire de tine eu de fiecare data cand inchei un capitol o fac intr-un mod frumos si intotdeauna imi las loc de buna ziua si fostii colegi ma respecta pentru ce sunt si ce am facut, indiferent pe ce lume sau server am jucat.

P.S 2 Iti doresc insanatosire grabnica ca stiu ca aveai ceva probleme de care nu ai vrut sa discuti !

Peace out.

Au iesit baietii care dau stergere daca vad 30 atacuri? Colegutii tai s-au chinuit azi toata ziua cu aproape dublu de atacuri pe un singur jucator :))spre rusinea mea ca am fost sitter si i-am pierdut 2 sate omului, dar le-am recuperat pe alta parte.

Cei care au plecat au vazut cu ochii lor cand au fost numiti interne pe grupul din care faceati parte, acelasi grup in care ati bagat jucatori adversi doar pentru a-i jigni. Si ti-au spus si ei de atatea ori asta, dar cine sa se mai inteleaga cu tine.

Am vazut cu ochii mei ca iti permiti sa vinzi satele pe bani pe lumea 78 ca sa poti sa joci pe 79. Hai zi ca nu e adevarata nici asta.

Tu cand esti suparat si cu inima franta la un joc ca nu iese asa cum planuiesti tu, te legi de viata personala a unui om? Asa slab esti?Om batran si minte.....mai bine nu mai continui ca devii agresiv ca soriceii aia mici ce sunt incoliti.

Daca nu mai joci, de ce te tot ataci si intri pe forum?Nu-ti cere nimeni sa intri aici sa plangi si sa te plangi de dramele tale tribale. Du-te pe drumul tau in viata, ala plin de "valuare", "bani" si "jmekerie".

Nu stiu, dar daca tu consideri ca iti lasi loc de buna ziua jignind, mintind si fara a mai avea vreo replica, sa te legi de alte lucruri ce nu privesc jocul, inseamna ca o rotita in creierasul ala al tau s-a blocat.
 

sebone2

member
Scor reacție
0
Atatea texte pe aici si atatea replici incat am idei despre meme-uri ca pe 75 cu baetii din scuad . Asa mi plac astia ce par nevinovati cand de fapt sunt ultimele jeguri planetare , essex , ia l pe marinciu si aruncati va n coasa , a , si pe SPARTacus .

V am ce au !
 

Dobricul

member
Scor reacție
0
Salutare @Enyx88 .
Va felicit pentru castigarea lumii 79 la nici macar 2 luni de la deschidere, o lume cu viteza 1.2. Desi lumea nu a fost castigata pe harta ci doar din pix/diplomatie, la sfarsit e tot o lume castigata.

Situatia BBRO si cele 17 triburi pe care le mentionezi e simpla, TW stats nu minte. La momentul fuziunii NU AM VRUT sa lasam pe nimeni pe dinafara si toata lumea a primit o sansa la joc, probabil asta a fost una dintre greseli. Din cele 17 "triburi" :
- 3 erau de ppisti de care nu ne-am atins
- 12 triburi aveau mai putin de 25 de membrii activi/semiactivi si aveau in conducere conturile de support ale lui Aike care mai apoi s-au barbarizat stand prea mult in sitter.
- singurele triburi care PUTEAU fi numite triburi erau : BBRO (tribul principal, locul 1 pe harta la momentul ala), BBRO1 (cea mai mare academie la momentul ala) si BRO1 care tinea cu brio granita cu BJJ, luand sate acolo pe banda rulanta in ciuda faptului ca erau doar un grup de 8-10 jucatori si teoretic expansiunea pe K54 era limitata de intelegerile aliantei cu NIP.

Tind sa te contrazic aici, in momentul in care voi va razboiati cu NOM, Roma nu a avut niciun conflict cu BBRO, nu ati blocat def in granita cu noi, nu ati atacat in granita cu noi. Nu v-a atacat nimeni pana inainte de Revelion. Daca prin conflict te referi la zecile de barbare pe care ati venit acolo, fine by me. Probabil nu ati reusit mai multe cu NOM pentru ca am vazut cum atacati... jucatorii aia de se cred mari gen neatza, Dobricu etc, dar ce naiba zic eu de NOM, voi nici macar nu ati putut sa scoate vreun sat de la StaudePauza care era singurel intre voi.
In urma fuziunii NoName+KILL (desi nici atunci nu prezentam aceleasi numere pe care voi le aveati, ROMA,GREEN,BJJ, asimilarea circ, hiv, cdu si care mai erau pe acolo) si avand in vedere pozitia pe harta BBRO + NIP si NOM, harta nu era roz pentru voi asa ca au inceput tertipurile diplomatice.
Cum ati actionat voi si de ce ati castigat:
- Peste 80% dintre jucatorii BBRO (si poate chiar la nivel de harta) sunt oi usor influentabile care tind sa creada toate cacaturile stanga dreapta, asa ca ati inceput cu circulare de destabilizare.
- Ati inceput sa trimiteti mesaje de recrutare la jucatorii maricei si in pozitii cheie, transferuri internationale cum le zice @Patrykana
- Ati apelat la toate cunostintele de pe alte lumi care aveau legatura cu un anume grup de jucatori din BBRO, doar ca sa ii faceti sa tradeze ca sa ii folositi drept carne de tun si mai apoi sa le luati usor satele avand in vedere ce tip de jucatori sunt.
- Ati reusit sa atrageti de partea voastra, ajutati de un baietel rujat, jucatori pe care va era frica sa ii scoateti inainte de organizatul nostru ca stiati ca vor disparea si nu va iesea schema.
- Intr-un final ati reusit sa recrutati tot K-ul sub pretextul celor de mai sus. Bravo !

Ce am gresit noi :
- Am fost prea iertatori cu jucatorii care ne-au stricat 2 organizate si stateau cu deful in sat, trebuiau internati in secunda 2 .
- nu am dat internele la liber cu rezervari pe forum ci le-am dat cu dedicatie catre jucatori slabi care acum au tradat gen : vld186, sclemberu, crisucrs,ppls, sorin psg,Ioo, krixo si multi altii. Cel putin eu le-am dat 50-60 de sate.
- Nu am recrutat BJJ cand se rugau de noi sa ii recrutam si i-am lasat sa aiba tupeul sa incerce manevra cu alianta (cand ei aveau deja alianta cu green neoficiala de minim 2 saptamani) si vroiau 20 de sate gratis
- Am mers pe incredere si am vrut sa integram mai multi jucatori in organizatele noastre, neluand in considerare alarmele repetate primite din partea unor jucatori cum ca suntem plini de conturile voastre support( daca vreti imi irosesc 15 min din viata si va dau lista de pe twstats cu conturi pe care voi le innobilati pe toate lumile prin rotatie).
- Am decis sa ne consolidam pozitia pe k in loc sa ne ducem spre StauDePaza si Marinciu.
- Am interzis innobilarea barbarelor in margine


BBRO NU a innobilat niciodata vreun jucator fara motiv asa cum ati batut voi toba prin circularele de dezbinare. Internele BBRO nu s-au dus la conducere, s-au dus la jucatorii care au fost crescuti si au fugit, lasii.
Lumea e gata, dar o sa va mai ia multe luni de zile pana cand veti putea innobila nucleul NOM si nucleul BBRO dupa ce toti botii au tradat iar multi au renuntat. Asa ca nu va mai atribuiti victorii eroice, atribuiti-va ce a declarat Dicsie: "V-am batut pe harta fara sa dam pe voi, v-am batut la manarii la ce vreti voi, am relatii peste tot. " . Asta era esenta mesajului, pacat ca numai am acces sa ii dau copy/paste exact.

Acestea fiind spuse, numai fiti asa zmeipe forumuri, uitati-va in gradina proprie, deschideti putin ochii pentru ca lumea oricum stie/isi va da seama cum ati castigat.
Daca va place asa mult joaca, pe viitor (valabil si pentru voi si pentru alte triburi pre-stacked mamut) nu va mai bateti joc, numai intrati cu aliante de dinainte, numai recrutati tot, numai umblati cu manarii si nu va mai vindeti pentru nimic ca asa a disparut farmecul si in curand veti intra sa jucati contra barbarelor.

Felicitari inca odata. Peace out.

Salutare essex,
Sa stii ca mai bine ai incerca sa faci politica decat sa joci triburile, desi e un joc destul de simplu....
Vorbesti frumos, mult si absolut degeaba.... Mai si comentezi persoane cu care nu ai schimbat macar un mesaj.
Eu nu te cunosc, deci nu te voi comenta. Vreau sa iti spun altceva- sunteti acolo cativa jucatori noi cu timp destul, PP si cu idee de joc ( desi nu pare dupa fostul organizat, in special unde si cum ai atacat tu :))) ... ma rog, eu zic ca toti mai gresim ) . V-ati amestecat cu gunoiul si cei mai mari slabani ai triburilor (Kill), colegii noi (HVK) sau prins ce fel de caractere is de Spartacus si gasca lui, cat de jegos vorbesc , cum "joaca" si au decis sa isi aleaga un alt stil de joc si alta echipa pentru ei, si pe voi nu va aranjeaza asta si faceti panica? Tu sau nu ai idee cat de scarbosi is noobii astia, sau stii prea bine si faci teatru aici. Am vazut destule prostii pe jocul asta, Gasca Kill in frunte cu noobul ala care nici macar Split nu poate face, iau intrecut pe toti, de 10 ori.
Trage mai bine concluzii, invata si aplica in viitor, lasa mesajele... Asta am vrut sa iti spun, in rest iti doresc o seara frumoasa si un an cat mai reusit pentru tine si cei dragi!

P.S Mesaj pentru SpartAcus- Tu cam mult vorbesti despre sotii, mame samd pentru cineva care arata de parca la imbracat si pieptanat mommy si trimis in clasa 1...
 

vld186

member
Scor reacție
0
avand in vedere ca toata chestia asta a inceput de la mine si inca 4 jucatori si vazandu-mi numele pe forum ma gandesc ca ar fi bine sa aduc si eu niste clarificari.
as incepe prin a-i multumi lui essex si dark pentru tot sprijinul la inceputul lumii si inca o data...iesirea din trib nu are nici o legatura cu ei
referitor la internele primite: da, am primit interne. nu le-am cerut, dar nici nu le-am refuzat. de mentionat este ca am vorbit aproape cu fiecare jucator si m-am interesat de ce a ajuns la interne. daca am fost mintit..nu am de unde sa stiu (daca avea trupe motivul se schimba...ca nu a dat la organizat, sau ca nu a trimis def. nu am avut cum sa verific daca e adevarat sau nu). acum am aflat ca se dadea cu banul cine intra la intrne...si cica totul ca sa cresc eu, un jucator slab (a se citi incepator..). deci imi cer scuze celor care au intrat pe nedrept din cauza mea si dupa ce am aflat cum se dadeau internele a fost inca un motiv pentru care ma bucur ca am iesit din trib
referitor la tradare si la planuri imaginare:
se zice ca am fost convinsi de aike, de roma , de forte ascunse sau nu mai stiu eu ce, sa tradam tribul.
daca cineva e curios..exista inca conversatia dintre cei 5 colegi (eu, crissucrs, randomguy, sclemberu, sorin psg) din data de 31.12.2020 cand am luat decizia SPONTANA de a parasi tribul dupa ce am vazut pe grupul tribului niste minti luminate, care au crezut ca e frumos ca in noaptea de revelion sa bage pe grupul nostru de whatsapp niste colegi din roma doar ca sa ii injure. decizia a fost ca mai bine pierdem tot ce am realizat pana la ora actuala decat sa ajutam acesti oameni fara caracter sa castige o lume. eu am fost cel care i-a cerut ajutorul lui aike(din nou...am dovada discutia) fiind un om in care am incredere si stiam ca ne poate ajuta cat de cat. faptul ca asa multi jucatori au ales sa ne urmeze ar trebui sa le de de gandit celor din conducerea bbro.
imi pare rau de colegii care sunt prinsi la mijloc in toata aceasta treaba, care nu au nici o vina si care sunt mintit ca au fost alte planuri. daca pe cineva chiar intereseaza mai multe detalii...ma poate contacta pe joc...
dupa ce am iesit din trib, in urma circularelor lui spartacus in care se lega de familiile si problemele din viata reala a unor colegi, mi-am dat seama ca am luat o decizie foarte buna. asa ca dragi colegi, care ne acuzati de tradare, va las un video care poate va motiveaza si pe voi cum m-a motivat pe mine

 

urssmircea

member
Scor reacție
1
0D9741A4-DD9C-4157-ABF7-2B22B6C5D4A7.jpeg


va certati degeaba, pe 80 cica o sa fie o adevarata tribaluiala, restul lumilor au fost de incalzire :))))
 
Ultima editare:
Sus