Discutii Libere L81

Scor reacție
0
O ultima poza cu marele jucator/conducator/bombardier.
 

Atașamente

  • 136FD83F-7FD4-433B-B14D-A47BF3A76260.png
    136FD83F-7FD4-433B-B14D-A47BF3A76260.png
    330,5 KB · Vizualizări: 217

Ion Legenda

member
Scor reacție
0
Pe lumea asta a existat totusi si o parte buna.
Mai exact, nu am vazut nici o tradare importanta dinspre Squad spre Mnks, ba dincontra, chiar si dupa saptamani intregi de cand sunt abandonati de conducere, cei din Squad inca mai misca ceva pe acolo, nu au dat stergere in masa, cum s-a mai intamplat pe alte lumi cu alte triburi "mari" care nu au putut sa suporte o infrangere.

Si sa nu vezi tradari in jocul asta chiar a devenit o raritate, incat merita semnalata si felicitata atunci cand se intampla.

Deznodamantul e clar, dar faptul ca nu au existat tradari din Squad, inseamna ca jucatorii din aceste triburi nu au avut conducatorii pe care ii meritau pe lumea asta. Acei conducatori care, doar la o mica inclincare a balantei catre partea adversa, au inceput sa dea bir cu fugitii si sa isi gaseasca tot felul de scuze, in loc sa se ocupe de tribul lor.

Si nu e vorba doar de MariusBr , ca au fost mai multi la conducere acolo, =Mihnea=, Vermele, VictorS, alex2peu, etc. Nu e o critica personala pt vreunul dintre ei, ci ii luam la pachet, ca si "conducatori" ai familiei Squad pe lumea asta.

Si nu e o critica pentru ei, ca si jucatori individuali. E o mare diferenta intre a fi un bun conducator si intre a fi un bun jucator individual. Poate oamenii isi vor da seama de asta si pe viitor isi vor alege mai cu grija "conducatorii".

Adevarul e ca, in afara de Roma pe lumea 73, unde a luptat frumos, desi a pierdut, rar mai vezi in zilele noastre un trib care sa stie sa joace si atunci cand e in pierdere.

Despre Mnks, ce sa mai spui, au confirmat inca o data ca sunt printre cele mai puternice triburi la ora actuala pe serverul ro.

Ar fi interesanta o lupta egala intre ei, Roma si DK. Poate ne vor incanta in viitorul apropiat cu o astfel de confruntare.

Spor tuturor!
 

Alex2peu

member
Scor reacție
9
Pe lumea asta a existat totusi si o parte buna.
Mai exact, nu am vazut nici o tradare importanta dinspre Squad spre Mnks, ba dincontra, chiar si dupa saptamani intregi de cand sunt abandonati de conducere, cei din Squad inca mai misca ceva pe acolo, nu au dat stergere in masa, cum s-a mai intamplat pe alte lumi cu alte triburi "mari" care nu au putut sa suporte o infrangere.

Si sa nu vezi tradari in jocul asta chiar a devenit o raritate, incat merita semnalata si felicitata atunci cand se intampla.

Deznodamantul e clar, dar faptul ca nu au existat tradari din Squad, inseamna ca jucatorii din aceste triburi nu au avut conducatorii pe care ii meritau pe lumea asta. Acei conducatori care, doar la o mica inclincare a balantei catre partea adversa, au inceput sa dea bir cu fugitii si sa isi gaseasca tot felul de scuze, in loc sa se ocupe de tribul lor.

Si nu e vorba doar de MariusBr , ca au fost mai multi la conducere acolo, =Mihnea=, Vermele, VictorS, alex2peu, etc. Nu e o critica personala pt vreunul dintre ei, ci ii luam la pachet, ca si "conducatori" ai familiei Squad pe lumea asta.

Si nu e o critica pentru ei, ca si jucatori individuali. E o mare diferenta intre a fi un bun conducator si intre a fi un bun jucator individual. Poate oamenii isi vor da seama de asta si pe viitor isi vor alege mai cu grija "conducatorii".

Adevarul e ca, in afara de Roma pe lumea 73, unde a luptat frumos, desi a pierdut, rar mai vezi in zilele noastre un trib care sa stie sa joace si atunci cand e in pierdere.

Despre Mnks, ce sa mai spui, au confirmat inca o data ca sunt printre cele mai puternice triburi la ora actuala pe serverul ro.

Ar fi interesanta o lupta egala intre ei, Roma si DK. Poate ne vor incanta in viitorul apropiat cu o astfel de confruntare.

Spor tuturor!

Salut !
Mihnea nu a fost in conducere :)
Per total ceea ce ai afirmat tu e cu du-te-vino. Eu am intrat spre final sa ajut pentru ca majoritatea erau cu munca. Nu poti gestiona 100 de persoane la nivelul asta contra Mnk-ului de unul singur. Eu consider ca m-am ocupat mai mult decat trebuia :). Lunile astea am avut doar nopti albe....pentru a sta in cucul gol pe granita, doar ca sa poata dormi altii si sa fie blindati :(. Se pare totusi ca nu a fost indeajuns incat sa avem vreo sansa contra Mnk-ului.
Nu cred ca cineva din conducere a lasat de izbeliste jucatorii. Atata timp cat majoritatea din NG au renuntat deja, nu are nici un sens sa continui sa te bati cu Mnk, este evident acest lucru sper.
Cat despre greseli, s-au facut multe, insa, cred ca vina e impartita in mod egal la fiecare. Acum la final degeaba se trezesc unii ca vor sa joace.
3luni de zile ce au facut? De ce n-au jucat? Chestia asta chiar ma scoate din sarite ! Eu am inceput o luna mai tarziu pe lumea asta, am zis sa joc alaturi de prieteni...si for fun am ajuns sa fac 50 de sate iar altii care jucau de la inceput nu au trecut de 10 sate!
Sa ma ierte Dumnezeu :) Dar asta nu cred ca mai e vina conducerii. Buna, rea, cum a fost, mereu a incercat sa faca sa fie bine pentru toti, dar pe majoritatea i-a durut fix in pix.
Cand vine Kolosalul si-ti spune ca de ce il bagi la interne, ce domnule, nu mai are voie omul sa intre pe galben? + alti 100 care nu stiu nici sa trimita sprijin sau sa recruteze....e greu, ce greu, imposibil sa te bati cu Mnk.
Imi asum infrangerea, insa nu am de gand sa imi asum si greselile altora ! Altii au fugit inca de la inceput. Asta nu pot, nici nu vreau, sa-mi asum!
Si chiar ma doare faptul ca ai afirmat ca, conducerea Squad a abandonat jucatorii :). Daca era asa, probabil pierdeam la organizate sate cum a pierdut nwo pe 80 la DK. Eu cred ca la ce pamant de flori am avut in ograda, sa pierzi 10-15 sate cand face Mnk organizat pe tine, nu e o asa rusine :). Cred ca si cei din Mnk pot confirma ca la organizatele lor ne-am facut treaba.
Oricum, in final, toti vor vedea lucrurile complet diferit. Putini cunosc adevarul. Putini vor defapt sa vada adevarul. Per total, o lume mediocra!
 
Ultima editare:
Scor reacție
0
Pe lumea asta a existat totusi si o parte buna.
Mai exact, nu am vazut nici o tradare importanta dinspre Squad spre Mnks, ba dincontra, chiar si dupa saptamani intregi de cand sunt abandonati de conducere, cei din Squad inca mai misca ceva pe acolo, nu au dat stergere in masa, cum s-a mai intamplat pe alte lumi cu alte triburi "mari" care nu au putut sa suporte o infrangere.

Si sa nu vezi tradari in jocul asta chiar a devenit o raritate, incat merita semnalata si felicitata atunci cand se intampla.

Deznodamantul e clar, dar faptul ca nu au existat tradari din Squad, inseamna ca jucatorii din aceste triburi nu au avut conducatorii pe care ii meritau pe lumea asta. Acei conducatori care, doar la o mica inclincare a balantei catre partea adversa, au inceput sa dea bir cu fugitii si sa isi gaseasca tot felul de scuze, in loc sa se ocupe de tribul lor.

Si nu e vorba doar de MariusBr , ca au fost mai multi la conducere acolo, =Mihnea=, Vermele, VictorS, alex2peu, etc. Nu e o critica personala pt vreunul dintre ei, ci ii luam la pachet, ca si "conducatori" ai familiei Squad pe lumea asta.

Si nu e o critica pentru ei, ca si jucatori individuali. E o mare diferenta intre a fi un bun conducator si intre a fi un bun jucator individual. Poate oamenii isi vor da seama de asta si pe viitor isi vor alege mai cu grija "conducatorii".

Adevarul e ca, in afara de Roma pe lumea 73, unde a luptat frumos, desi a pierdut, rar mai vezi in zilele noastre un trib care sa stie sa joace si atunci cand e in pierdere.

Despre Mnks, ce sa mai spui, au confirmat inca o data ca sunt printre cele mai puternice triburi la ora actuala pe serverul ro.

Ar fi interesanta o lupta egala intre ei, Roma si DK. Poate ne vor incanta in viitorul apropiat cu o astfel de confruntare.

Spor tuturor!
Pai bun si pe Scitii cine i-a tradat de ne-am trezit cu razboi - pace dupa cateva ore si dupa iar razboi?
 
Scor reacție
0
Salut !
Mihnea nu a fost in conducere :)
Per total ceea ce ai afirmat tu e cu du-te-vino. Eu am intrat spre final sa ajut pentru ca majoritatea erau cu munca. Nu poti gestiona 100 de persoane la nivelul asta contra Mnk-ului de unul singur. Eu consider ca m-am ocupat mai mult decat trebuia :). Lunile astea am avut doar nopti albe....pentru a sta in cucul gol pe granita, doar ca sa poata dormi altii si sa fie blindati :(. Se pare totusi ca nu a fost indeajuns incat sa avem vreo sansa contra Mnk-ului.
Nu cred ca cineva din conducere a lasat de izbeliste jucatorii. Atata timp cat majoritatea din NG au renuntat deja, nu are nici un sens sa continui sa te bati cu Mnk, este evident acest lucru sper.
Cat despre greseli, s-au facut multe, insa, cred ca vina e impartita in mod egal la fiecare. Acum la final degeaba se trezesc unii ca vor sa joace.
3luni de zile ce au facut? De ce n-au jucat? Chestia asta chiar ma scoate din sarite ! Eu am inceput o luna mai tarziu pe lumea asta, am zis sa joc alaturi de prieteni...si for fun am ajuns sa fac 50 de sate iar altii care jucau de la inceput nu au trecut de 10 sate!
Sa ma ierte Dumnezeu :) Dar asta nu cred ca mai e vina conducerii. Buna, rea, cum a fost, mereu a incercat sa faca sa fie bine pentru toti, dar pe majoritatea i-a durut fix in pix.
Cand vine Kolosalul si-ti spune ca de ce il bagi la interne, ce domnule, nu mai are voie omul sa intre pe galben? + alti 100 care nu stiu nici sa trimita sprijin sau sa recruteze....e greu, ce greu, imposibil sa te bati cu Mnk.
Imi asum infrangerea, insa nu am de gand sa imi asum si greselile altora ! Altii au fugit inca de la inceput. Asta nu pot, nici nu vreau, sa-mi asum!
Si chiar ma doare faptul ca ai afirmat ca, conducerea Squad a abandonat jucatorii :). Daca era asa, probabil pierdeam la organizate sate cum a pierdut nwo pe 80 la DK. Eu cred ca la ce pamant de flori am avut in ograda, sa pierzi 10-15 sate cand face Mnk organizat pe tine, nu e o asa rusine :). Cred ca si cei din Mnk pot confirma ca la organizatele lor ne-am facut treaba.
Oricum, in final, toti vor vedea lucrurile complet diferit. Putini cunosc adevarul. Putini vor defapt sa vada adevarul. Per total, o lume mediocra!

foarte frumos raspuns!
 

Zone

member
Scor reacție
15
JustSkill si cine a mai iesit din narcos nu au tradat?

Daca nu se tradeaza pentru mnks nu ii vede nimeni. Este totul ok. :)))

Daca se purtau cu tine cum s-au purtat cu ei doi si tu schimbai tabara :) E urat cum s-au comportat inainte dar mai ales dupa cu skill. Hai sa nu judecam daca nu stim toate informatiile, probabil stii una din versiuni.
 

Freză

member
Scor reacție
0
Daca se purtau cu tine cum s-au purtat cu ei doi si tu schimbai tabara :) E urat cum s-au comportat inainte dar mai ales dupa cu skill. Hai sa nu judecam daca nu stim toate informatiile, probabil stii una din versiuni.
Ma cat tupeu sa ai sa spui ca ne-am purtat urat cu aia doi(le spun asa ca sa nu iau avertisment ca tu stii cum ii numesc eu:) ), cand ei au fost super favorizati, tu chiar nu ai o limita a penibilului? Pai eu abia am primit acceptul sa iau cateva sate bonus cand aia se lafaiau in interne si sate de populatie, tu chiar crezi ca merge vrejeala asta proasta la nesfarsit?
Auzi la el cica ''mai ales dupa cu skill'' pai cum vroiai ma sa ne purtam dupa ce omul seara cere ultimele lancii din satul colegului sau si dimineata ii ia satul, cum sa te comporti ma cu el cand seara ia siter de la alt coleg si ii trimite trupele la 40 de ore si pune pe altul sa il atace dimineata, toate astea intamplandu-se in ziua organizatului cand toti au lansat si el avea trenurile pregatite in sat, pai hai ma sa spunem toate informatiile, daca tot nu le stie lumea, vrei sa iti mai spun sau ma opresc aici?
 
Scor reacție
0
Daca se purtau cu tine cum s-au purtat cu ei doi si tu schimbai tabara :) E urat cum s-au comportat inainte dar mai ales dupa cu skill. Hai sa nu judecam daca nu stim toate informatiile, probabil stii una din versiuni.

Lu bankrout cand a fost cine a fost pe cont si i a aruncat trupele la n ore aici ce versiune mai e? ...
 
Scor reacție
0
Salut !
Mihnea nu a fost in conducere :)
Per total ceea ce ai afirmat tu e cu du-te-vino. Eu am intrat spre final sa ajut pentru ca majoritatea erau cu munca. Nu poti gestiona 100 de persoane la nivelul asta contra Mnk-ului de unul singur. Eu consider ca m-am ocupat mai mult decat trebuia :). Lunile astea am avut doar nopti albe....pentru a sta in cucul gol pe granita, doar ca sa poata dormi altii si sa fie blindati :(. Se pare totusi ca nu a fost indeajuns incat sa avem vreo sansa contra Mnk-ului.
Nu cred ca cineva din conducere a lasat de izbeliste jucatorii. Atata timp cat majoritatea din NG au renuntat deja, nu are nici un sens sa continui sa te bati cu Mnk, este evident acest lucru sper.
Cat despre greseli, s-au facut multe, insa, cred ca vina e impartita in mod egal la fiecare. Acum la final degeaba se trezesc unii ca vor sa joace.
3luni de zile ce au facut? De ce n-au jucat? Chestia asta chiar ma scoate din sarite ! Eu am inceput o luna mai tarziu pe lumea asta, am zis sa joc alaturi de prieteni...si for fun am ajuns sa fac 50 de sate iar altii care jucau de la inceput nu au trecut de 10 sate!
Sa ma ierte Dumnezeu :) Dar asta nu cred ca mai e vina conducerii. Buna, rea, cum a fost, mereu a incercat sa faca sa fie bine pentru toti, dar pe majoritatea i-a durut fix in pix.
Cand vine Kolosalul si-ti spune ca de ce il bagi la interne, ce domnule, nu mai are voie omul sa intre pe galben? + alti 100 care nu stiu nici sa trimita sprijin sau sa recruteze....e greu, ce greu, imposibil sa te bati cu Mnk.
Imi asum infrangerea, insa nu am de gand sa imi asum si greselile altora ! Altii au fugit inca de la inceput. Asta nu pot, nici nu vreau, sa-mi asum!
Si chiar ma doare faptul ca ai afirmat ca, conducerea Squad a abandonat jucatorii :). Daca era asa, probabil pierdeam la organizate sate cum a pierdut nwo pe 80 la DK. Eu cred ca la ce pamant de flori am avut in ograda, sa pierzi 10-15 sate cand face Mnk organizat pe tine, nu e o asa rusine :). Cred ca si cei din Mnk pot confirma ca la organizatele lor ne-am facut treaba.
Oricum, in final, toti vor vedea lucrurile complet diferit. Putini cunosc adevarul. Putini vor defapt sa vada adevarul. Per total, o lume mediocra!
Scuze ca intervin, dar trebuie sa o fac pentru prietenul meu pompylica...vezi ca NWO nu a jucat pe 80, a fost NWA, alt trib.
 

stou

member
Scor reacție
0
Buna asta
Intreb si eu asa din curiozitate dar care e NWO ? Si cine e acest pompylica ?
 
Scor reacție
0
Buna asta
Intreb si eu asa din curiozitate dar care e NWO ? Si cine e acest pompylica ?
Am decis sa fiu un om mai bun si sa nu ma mai cert cu lumea pe extern, mai ales cu cei iesiti la pensie care isi petrec batranetea pe acest minunat joc, asa ca nu am sa continui aceasta discutie. Bafta la joc
 

stou

member
Scor reacție
0
Primis
Felicitari castigatorilor de pe 81 MNk si aliatii
Off topic : watchere ignorantza la tine e la rang de logica
Dupa parerea ta de jucator pro ce esti nwo e definita de pompy unul de cei ce a condus nwo 1 lume si un sfert nu de jucatorii ce ii formeaza nucleul lume dupa lume dar nu iti explic mai mult ca va da eror 404 (gen nucleul de pe 78 a fuzionat cu un alt trib pt lumea 80 si doar din acest motiv s a schimbat numele )
Iar la partea 2 cu pensionarii ,aceleasi arogantze ieftine ( Daca te referi strict la joc pun pariu ca ai mai multe lumi jucate decat mine cat despre varsta nu cred ca stii deapre ce este vorba )
Dar tu watchere cum e sa fii arogant cand iti bate porumbul in geam de fiecare data cand dai peste orice tip de asa zisi pensionari ?
 

babaoarba

member
Scor reacție
0
Sper sa nu vorbesti doar ca sa isi mai aduca lumea aminte de tine,ci ca player ce joaca pe lumea asta...
Hai sa iti explic ce inseamna termenul Tau de "sclav al mnks"....toata lumea stie ca nu poti fi singur impotriva hartii...o alianta mereu e necesara.BMB a exclus pe cei ce au fost aroganti la adresa noastra si se autointitulau "cea mai tare alianta de pe ro" si s-a aliat cu ceilalti.
Statisticile impotriva NG sunt clar pentru noi...si satele luate de ei de la noi sunt prin sate cedate de magari ca Tom Hardy si altii dupa ce intrau la noi sa le bagam sprijin.
Si ca o paranteza,un trib cu renumele Ng-ului nu trebuia sa aleaga varianta abandonarii corabiei cand nu ii merge cum trebuie,si sa dea circulara ca e gata lumea...va numiti conducatori facand asta?

Am o intrebare:

Acum vorbesti in calitate de sclav al Mnks sau frustrat din JP ? Sa stiu in ce maniera ma pot adresa,

"ii" ok oricum, mai ai timp sa inveti sa te exprimi, citez: " sa nu mai chinui " tu ...
 

babaoarba

member
Scor reacție
0
Păcat că pe extern doar majoretele au glas și cei care chiar au făcut treabă pe hartă sunt tăcuți și încă joacă.
Felicitări BMB, v-ați ascuns sub fusta care trebuie și acum vă încordați pe extern deși nu ați făcut aproape nimic înafară că v-ați lipit de atacurile MnKs.

GGWP MnKs!
În rest, toate cele bune, ceafă lată și lanțu gros la toată lumea.

Tu sub ce fusta te ascunzi?trage perdeaua daca nu ai o fusta,sa iti ascunzi umilinta...nu am atacati aceleasi sate ce le ataca mnks,deci ce sate am luat am luat pe meritul nostru.Aliantele ataca mereu impreuna...era normal si logic sa colaboram fiind aliati,nu ti se pare?
 

Emmy95

member
Scor reacție
0
Si ca o paranteza,un trib cu renumele Ng-ului nu trebuia sa aleaga varianta abandonarii corabiei cand nu ii merge cum trebuie,si sa dea circulara ca e gata lumea...va numiti conducatori facand asta?

Pai unii sunt mai pragmatici, nu joaca lipsiti de logica si fara vreun scop. Cand probabilitatea de a-ti atinge obiectivul este foarte mica nu vad rostul de a pierde inca 5-6 luni pe o lume. Nu e campionat de fotbal aici unde primesti salariu si joci pana la capat indiferent de rezultate :)) Se investeste timp/bani/etc. E decizia fiecaruia ce vrea sa faca cu satele, daca se alatura altui trib, daca vor sa piarda timpul in continuare pe acea lume etc. Circulara data a fost ca toti jucatorii sa stie care a fost decizia majoritatii, nu doar a conducerii si personal mi s-a parut foarte pertinenta.

Despre alte puncte din ce ai spus nu vreau sa comentez, fiecare are parerile proprii si nu le poti schimba indiferent de ce argumente aduci, fiind tribul ce am stat la incasat la ceva organizate cred ca stim mai bine din interior unde a mers deff ul, etc si probabil de aceea majoritatea de la noi si nu numai, considera ca lumea aceasta a fost castigata de Mnks. Desi se poate vedea deja asta la inamicii invinsi ca trib, o sa se vada mai clar la sfarsit cand se va face postarea cu "Felicitari tribului Mnks pentru castigarea lumii 81".
Totusi, te-as ruga sa gandesti inainte sa folosesti un cuvant. Mi se pare mult spus "umilinta" atat timp cat dupa 4 luni de zile NG e inca pe 1 si ca agresor si ca aparator, consider ca ne-am facut treaba mai mult decat admirabil in conditiile avute pe harta.
Bafta in continuare la facut dominanta :)
 

CharLye

member
Scor reacție
0
Nu încerca sa scoți bazmaua …. Ați fost slabi și punct. Dacă voi doua continente n ați fost capabili sa rezistați nici măcar 2 luni… organizatele serioase au început din mai… și la jumătatea lui Iunie ați cedat și voi și squad. Atât ați putut și gata…
 

Emmy95

member
Scor reacție
0
Nu încerca sa scoți bazmaua …. Ați fost slabi și punct. Dacă voi doua continente n ați fost capabili sa rezistați nici măcar 2 luni… organizatele serioase au început din mai… și la jumătatea lui Iunie ați cedat și voi și squad. Atât ați putut și gata…

Basmaua ei de treaba... :)))

In general m-am abtinut sa-ti raspund pe parcursul acestei lumi deoarece incerc sa evit discutiile cu neandertali, dar iti arunc un os de data asta sa fii si tu implinit.
Slabi sau nu, cred ca ne-am castigat respectul pentru cum am gestionat de la cei ce au avut o amprenta asupra hartii. Al tau oricum nu ne intereseaza.

Totusi mirarea mea este ca ai timp si de extern, te credeam prea ocupat in mesaje private ca sa mai cumperi si tu un cont ca doar tragi la top 3 :)))
 
Sus