Discutii libere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Ieftiniti talerii aia odata sau asteptati pana renunta toata lumea de plictiseala?
Ti se taie cheful sa mai joci in stilul asta.
Mai animati si voi jocul asta cu ceva.
Nici pe forum vad ca nu mai posteaza nimeni nimic zile la randul
Aveti vreo idee de ce?
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Salut Rook, daca te referi la inactivitatea mea, se datoreaza faptului ca am foarte multa munca in perioada asta, si asa voi mai avea cel putin inca 2 saptamani de acum incolo. Am timp doar sa arunc o privire pe forum, sa ma asigur ca e ok.
Referitor la taleri, daca ceri pe forum asta, sunt slabe sanse sa poti primi un raspuns concret, cel mai bine este sa vorbesti cu suportul.
 

DeletedUser

Salut Rook, daca te referi la inactivitatea mea, se datoreaza faptului ca am foarte multa munca in perioada asta, si asa voi mai avea cel putin inca 2 saptamani de acum incolo. Am timp doar sa arunc o privire pe forum, sa ma asigur ca e ok.
Referitor la taleri, daca ceri pe forum asta, sunt slabe sanse sa poti primi un raspuns concret, cel mai bine este sa vorbesti cu suportul.

nu ma refer la tine
ma refer la activitatea sau mai bine zis inactivitatea de pe forum

Nu ma obosesc sa le trimit un ticket care va fi respins din start pentru ca cei din conducere isi inchipuie ca daca trag de timp castiga mai multi bani si nu fac un calcul sa vada cati renunta de plictiseala
Iar cand vor realiza acest lucru va fi prea tarziu ca nu mai poti sa dezgropi mortii
Deja in zona mea sunt atat de multe sate barbare ca nu am suficienti nobili sa iau nici macar un sfert din ele, nu mai zic sa iau din satele dusmanilor.
Practic impartim aceeasi zona si este un acord tacit de genul: "eu te las in pace sa iei barbare daca si tu ma lasi in pace"
Iar pana or sa dispara ... or sa apara altele :eek:
Iar ca sa iau 10 sate de la dusmani in timp ce ei iau 20 de barbare tot nu imi convine
Asa ca s-a dus frumusetea jocului
Asa ca fac apel la INQ sa renunte si sa dea stergere in masa ca sa terminam cu balciul asta

Le multumesc anticipat :)
 

DeletedUser40858

Salut Rook, daca te referi la inactivitatea mea, se datoreaza faptului ca am foarte multa munca in perioada asta, si asa voi mai avea cel putin inca 2 saptamani de acum incolo. Am timp doar sa arunc o privire pe forum, sa ma asigur ca e ok.
Referitor la taleri, daca ceri pe forum asta, sunt slabe sanse sa poti primi un raspuns concret, cel mai bine este sa vorbesti cu suportul.

campania asta:D
 

DeletedUser

eu n-am spus niciodata ca n-ati fost mai buni . v-am criticat doar ca ati tras de timp , cand puteati ajunge la rezultatele astea mai devreme :rolleyes:
iar legat de ce au facut o parte de conducatori povestea e un dejavu. matzz** a facut acelasi lucru cu CIRCUS iar jucatorii activi care inca mai joaca au mers mai departe .
am si eu partea mea de vina ca nu m-am implicat mai mult , dar chiar nu am avut cu cine . cum ti-am spus mai demult in privat , INQ nu are mai mult de 30-40 de jucatori buni :( . din acelasi motiv au dat stergere si ceilalti conducatori incepand de la montecount .

daca inq avea nu 30, macar 15 jucatori buni, facea legea pe L23

crezi ca WOC sau DEO erau pline de vipuri ?
 

DeletedUser

mereu a existat un daca:)
si momentat inq o ia pe coaja cu toti jucatori de pe lumea 11 care i-a adus asa ca pot avea si 30 de jucatori buni,
woc ataca mereu.
deo probabil la fel.
ce sa si faci asta e soarta
in fiecare trib sunt jucatori buni si jucatori mai putin buni
nu exista padure fara uscaturi:D
momentan si in mod sigur woc + deo face legea.:D
 

DeletedUser

Problema ieftinirii talerilor este una serioasa, cel putin pentru mine.
Nu stiu daca si pentru voi.
La prima interventie pe forum, mi-a fost sters postul si apoi banat pentru reluarea postului cu recomandarea ca asemenea cereri sa le fac catre suport.
Am decis sa urmez caile "legale" si am facut tichet catre suport cu justificarile de rigoare. Raspunsul a fost sec ... sa mai incerc data viitoare dar intr-o maniera politicoasa de parca l-as fi injurat sau i-as fi cerut bani din buzunarul lui.
Consecvent convingerilor mele am incercat si "data viitoare" dar intr-un mod sec ca sa nu mai las loc de interpretare: "Se poate demara procedura pentru ieftinirea talerilor?"
Raspunsul m-a lasat perplex ... ca momentan nu se are in vedere acest lucru si ca voi fi anuntat cand se va lua o decizie.
Nu tu: "o sa studiem cererea dvs", "o sa facem un sondaj in privinta asta", "o sa analizam oportunitatea ieftinirii talerilor" etc.
Intrebarea este urmatoarea: De ce mi-au recomandat sa fac aceasta cerere catre suport din moment ce raspunsul este cunoscut din start?
Eu nu inteleg de ce nu se tine cont de cerintele jucatorilor?

In data de 04-06-2012 erau 1.467 jucatori.
Azi (10-06-2012) mai sunt 1.395 jucatori.
72 de jucatori care au renuntat in 6 zile (12 pe zi) nu le da de gandit ca lumea aceasta se apropie de sfarsit mai repede decat isi imagineaza.
Cat de obtuz trebuie sa fi ca sa nu intelegi ca fara o impulsionarea lumea asta moare de "plictiseala'?

Nu am chef sa stau pe bara cu zeci de sate curatate si sa bat taleri pentru 2 nobili in fiecare zi.
Asa ca raspunsul meu la raspunsul lor este:
PENTRU 2 SATE PE ZI NU SE JUSTIFICA CONT PREMIUM.
in momentul de fata contu premium nu prea mai ma ajuta.
Asa ca eu nu o sa mai cumpar puncte pentru cont premium pana cand se vor ieftinii talerii.
E timpul sa aplice si ei sintagmele: "Clientul nostru stapanul nostru" + "Clientul are intotdeauna dreptate"
si sa inteleaga ca nu suntem doar vaci de muls bani.
 

DeletedUser2821

Am inaintat rook problema la suport in ultimile 3 luni de 3 ori. Precize ca prima data acum 3 luni mi-a spus ca poate peste 2 luni, revin la chiar 3 luni si tot nimic...

Intr-adevar cred ca o sa propun un protest si credeti-ma ca nu o sa fie doar 2 jucatori care o sa mi se alature :))
 

DeletedUser

Am inaintat rook problema la suport in ultimile 3 luni de 3 ori. Precize ca prima data acum 3 luni mi-a spus ca poate peste 2 luni, revin la chiar 3 luni si tot nimic...

Intr-adevar cred ca o sa propun un protest si credeti-ma ca nu o sa fie doar 2 jucatori care o sa mi se alature :))

Am facut un sondaj in privinta asta si in primele 10 minute au fost deja 12 voturi PRO.
Are rost sa va spun cate au fost CONTRA? :rolleyes:
 

DeletedUser28194

Trebuie sa bat taleri 1 luna de zile pentru a strange nobili suficient sa simt gustul jocului maxim 4 zile apoi iar somez 1 luna, chiar nu se mai merita jucat in ritmul asta, avem multi jucatori care renunta la joc iar asta se intampla in toate taberele.
 

DeletedUser

Trebuie sa bat taleri 1 luna de zile pentru a strange nobili suficient sa simt gustul jocului maxim 4 zile apoi iar somez 1 luna, chiar nu se mai merita jucat in ritmul asta, avem multi jucatori care renunta la joc iar asta se intampla in toate taberele.

Tinand cont ca in versiunea 8.3 a fost introdusa recrutarea in masa si fara premium nu vad cat de mult ma ajuta contul premium daca nu reusesc sa fac decat 2 nobili pe zi si am zeci de sate sparte in jurul meu.
Eu cred ca ma descurc si fara premium sa cuceresc 2 sate pe zi.
Voi vedeti alte chestii care nu se pot face fara premium?


Modificări versiunea 8.3!
Facilităţi :
- Recrutarea în masă a fost făcută posibilă şi pentru utilizatorii non-premium
 

DeletedUser2821

Da, ai dreptate, curand o sa incepem o campanie in care ne cerem drepturile !
 

DeletedUser

rookmaster daca imi permiti sa te corectez recrutarea in masa fara premium nu seamana cu recrutarea in masa pe care o fac cei cu premium
Recrutarea in masa la non-premium se face pe fiecare sat in parte:)


Acum am inteles la ce te referi, da, corect...anuntul a fost incomplet.
Ar fi trebuit sa sune : Recrutarea in masa pe un singur sat va fi posibila si pentru utilizatorii non-premium !

Fara cont premium !


9hs9ae.jpg

2w6a2pl.jpg



Nu a fost tradus corect la recrutarea in masa pentru jucatori non-premium
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

rookmaster daca imi permiti sa te corectez recrutarea in masa fara premium nu seamana cu recrutarea in masa pe care o fac cei cu premium
Recrutarea in masa la non-premium se face pe fiecare sat in parte:)






Nu a fost tradus corect la recrutarea in masa pentru jucatori non-premium

asta nu e o problema pentru mine
se rezolva :cool:
ca si cu batutul talerilor
altceva?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus