Discutii libere

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Va anunt pe aceasta cale ca a inceput boicotul cumpararii de puncte premium.
Timp de o luna jucatorii familiei WoC + DEO nu vor mai cumpara puncte premium si nu vor mai activa contul premium (inclusiv dezactivarea automata)
In prezent se duc negocieri de pace cu INQ (care au raspuns favorabil doar ca trebuiesc puse de acord conditiile).
Daca dupa o luna nu se va lua nici o decizie in acest sens se va trece la faza 2: pace cu INQ si inghetarea lumii pana la ieftinirea talerilor.
Si cu aceasta ocazie si o parte din INQ se va alatura protestului in mod direct sau indirect (daca nu mai au atacuri de ce sa arunce cu banii pe fereastra?!)
In cazul in care nu se ia nici o decizie favorabila sau se vor trece la sanctiuni vom lua in calcul si o stergere in masa.
Asta ca sa intelegeti cat de hotarati si uniti suntem. (a mai facut cineva asa ceva?)
Dorinta noastra de ieftinire a talerilor nu este una copilaroasa ci bazata pe fapte reale:
- lipsa acuta a nobililor ce duce la plictiseala generala si la lipsa de actiune
- renuntarea multor jucatori pentru ca au ajuns la limita rabdarii in privinta nobililor

Cu aceasta ocazie imi anunt oficial retragerea dupa inchiderea acestei lumi.

Multumim tuturor pentru participare
Asteptam vesti de la nemtii domnului mario :D
 

DeletedUser35377

ar trebui sa faci un topic nou pentru asta,nu cred ca citesc foarte multi administratori sectiunea spam
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Faptul ca nu ati primit pana acum un raspuns favorabil cererilor voastre nu inseamna ca nu se vrea, dupa cum ti-am spus destul de clar intr-un ticket, exista proceduri de care trebuie sa tinem cont, exista lumi mult mai vechi cu situatie asemanatoare si care, normal, au prioritate. Insistand in modul asta ( santaj la prima vedere ) nu rezolvati absolut nimic. Lumea 23 este pur si simplu prea noua pentru a se efectua modificari de setari acum, la toamna/iarna poate, acum...exclus.
 

DeletedUser

In cazul in care nu se ia nici o decizie favorabila sau se vor trece la sanctiuni vom lua in calcul si o stergere in masa.
Asta ca sa intelegeti cat de hotarati si uniti suntem. (a mai facut cineva asa ceva?)

Vezi L3 ca au aparut peste 100k sate ca barbare in noaptea de paste :)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Protestul este acea actiune cand iti ceri anumite drepturi sau revendici ceva, fara a conditiona neacordarea acelui "ceva" de anumite fapte/actiuni ( oricare ar fi ele ).
O sa va dau clar niste exemple simple :

ro16 - deschisa de 1057 zile - factor 1 taleri
ro19 - deschisa de 848 zile - factor 1 taleri
ro 20 - deschisa de 806 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro22 - dechisa de 631 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro 23 - deschisa de 562 zile - factor 1 taleri

Dupa cum am spus si mai sus, exista niste proceduri pe care trebuie sa le urmam indiferent daca ne convine noua sau voua, in mod normal in momentul in care ati intrat pe o lume de joc ati acceptat setarile propuse, ok, la anumite lumi am facut anumite reduceri din considerente statistice/militare, etc.

Va veni, evident si randul L23 la reduceri dar nu acum, nu se pot face schimbari cand vreti/vrem, exista niste etape, o ordine fireasca a lucrurilor, etc, daca intelegeti asta bine, daca nu...puteti face ce doriti, mai devreme de octombrie nu se poate discuta de modificari de setari pe ro23.
 

DeletedUser

Va anunt pe aceasta cale ca a inceput boicotul cumpararii de puncte premium.
Timp de o luna jucatorii familiei WoC + DEO nu vor mai cumpara puncte premium si nu vor mai activa contul premium (inclusiv dezactivarea automata)
In prezent se duc negocieri de pace cu INQ (care au raspuns favorabil doar ca trebuiesc puse de acord conditiile).
Daca dupa o luna nu se va lua nici o decizie in acest sens se va trece la faza 2: pace cu INQ si inghetarea lumii pana la ieftinirea talerilor.
Si cu aceasta ocazie si o parte din INQ se va alatura protestului in mod direct sau indirect (daca nu mai au atacuri de ce sa arunce cu banii pe fereastra?!)
In cazul in care nu se ia nici o decizie favorabila sau se vor trece la sanctiuni vom lua in calcul si o stergere in masa.
Asta ca sa intelegeti cat de hotarati si uniti suntem. (a mai facut cineva asa ceva?)
Dorinta noastra de ieftinire a talerilor nu este una copilaroasa ci bazata pe fapte reale:
- lipsa acuta a nobililor ce duce la plictiseala generala si la lipsa de actiune
- renuntarea multor jucatori pentru ca au ajuns la limita rabdarii in privinta nobililor

Cu aceasta ocazie imi anunt oficial retragerea dupa inchiderea acestei lumi.

Multumim tuturor pentru participare
Asteptam vesti de la nemtii domnului mario :D


Discutiile sunt cam clarificate vei primi raspunsul de la trfik ,atat pot sa-ti spun ca este unul favorabil tuturor jucatorilor de pe lumea 23.Orice varianta este luata in calcul din moment ce in ultimul timp doar platim si primim doar ce se da nu si ce se cere sau de ce este nevoie...vreau sa dau bani pentru nevoile mele nu pentru ale altora.
 

DeletedUser2821

Discutiile sunt cam clarificate vei primi raspunsul de la trfik ,atat pot sa-ti spun ca este unul favorabil tuturor jucatorilor de pe lumea 23.Orice varianta este luata in calcul din moment ce in ultimul timp doar platim si primim doar ce se da nu si ce se cere sau de ce este nevoie...vreau sa dau bani pentru nevoile mele nu pentru ale altora.

Apreciez faptul ca sunteti solidari, sa vedem daca ne hotaram sa continuam cu treaba asta si in legatura cu voi, daca hotaram si asta, blocam practic L23 :)

Faptul ca nu ati primit pana acum un raspuns favorabil cererilor voastre nu inseamna ca nu se vrea, dupa cum ti-am spus destul de clar intr-un ticket, exista proceduri de care trebuie sa tinem cont, exista lumi mult mai vechi cu situatie asemanatoare si care, normal, au prioritate. Insistand in modul asta ( santaj la prima vedere ) nu rezolvati absolut nimic. Lumea 23 este pur si simplu prea noua pentru a se efectua modificari de setari acum, la toamna/iarna poate, acum...exclus.

Mai vedem asta :)) Rakanishule, eu am pus ticket acum 3 luni, mi-ai spus ca poate in 2, in 2 si ceva am revenit si iara m-ai amanat inca vreo 3-4 ( toamna ). Eh, imi pare rau, nu accept bataie de joc PE BANII MEI. Nu ma intereseaza de restul lumilor, aici jucam NOI, nu altii si nu ne intereseaza restul.

Protestul este acea actiune cand iti ceri anumite drepturi sau revendici ceva, fara a conditiona neacordarea acelui "ceva" de anumite fapte/actiuni ( oricare ar fi ele ).
O sa va dau clar niste exemple simple :

ro16 - deschisa de 1057 zile - factor 1 taleri
ro19 - deschisa de 848 zile - factor 1 taleri
ro 20 - deschisa de 806 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro22 - dechisa de 631 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro 23 - deschisa de 562 zile - factor 1 taleri

Dupa cum am spus si mai sus, exista niste proceduri pe care trebuie sa le urmam indiferent daca ne convine noua sau voua, in mod normal in momentul in care ati intrat pe o lume de joc ati acceptat setarile propuse, ok, la anumite lumi am facut anumite reduceri din considerente statistice/militare, etc.

Va veni, evident si randul L23 la reduceri dar nu acum, nu se pot face schimbari cand vreti/vrem, exista niste etape, o ordine fireasca a lucrurilor, etc, daca intelegeti asta bine, daca nu...puteti face ce doriti, mai devreme de octombrie nu se poate discuta de modificari de setari pe ro23.

Cine a spus ca e un protest :))? E mai mult de atat.

Cat despre ce ai aratat tu acolo, ai facut un calcul SIMPLIST, sa nu uitam ca L15 ( pe care am jucat deci stiu FOARTE bine ce s-a intamplat ) s-a inchis deja :)
Tine cont de marimea lumilor( nr de sate/nr de player), de aliante, de statisticile din razboaie ( rata cu care satele trec de la o ' alianta ' la alta ), sunt multe variabile asta vreau sa spun :)
Daca ne punem mintea toti astia de pe L23, crede-ma ca in maxim 2 luni avem ieftinirea aia, ca nu cred ca le convine la cei care fac afacerea asta ( ca asta e ) sa iasa in pierdere pe un server asa brusc, dupa ce erau destul de bine pe profit. Dar deh, aici tine si de rabdarea noastra, dar cine stie, vine vara... :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser28194

Dupa cum am spus si mai sus, exista niste proceduri pe care trebuie sa le urmam indiferent daca ne convine noua sau voua, in mod normal in momentul in care ati intrat pe o lume de joc ati acceptat setarile propuse, ok, la anumite lumi am facut anumite reduceri din considerente statistice/militare, etc.
.

Ca veni vorba am sa postez cateva statistici de razboi, asta ca sa evidentiez interesul administratorilor pentru Lumea 23, de 4-5 luni de zile, statisticile noastre arata ca o bataie de joc!


Alianţă Wind of Change
Inamic Imperiul de Nord-Est
No Way Out !!!
.INQUIZITORS.
Archlord Revange
ghost
Only God Can Judge Us (dizolvat)
Titlu neam saturat sa ne atacati
Start în data de 18.03. la ora 23:01:56
Sfârşit ---
Durată 94 zile 0:05:30

StatisticăTotal Triburi Jucător


În acest moment nu există statistici de război.


Alianţă Wind of Change
Inamic .INQUIZITORS.
Titlu Razboiul final
Start în data de 07.01. la ora 01:09:30
Sfârşit ---
Durată 165 zile 21:58:29

Sumar
Sate cucerite Mărirea numărului de puncte Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
Tribul meu 5 45.292 1.914.342 41.662
Inamic 0 0 62.255 2.379.612
= = = =
Diferenţă 5 45.292 1.852.087 -2.337.950
Grafic 100%
0% 100%
0% 96%
4% 1%
99%


Alianţă Wind of Change
wind of changeee
wind of mason. (dizolvat)
wind of changee
Inamic Inquisitors
Titlu Razboiul final
Start în data de 07.01. la ora 01:07:41
Sfârşit ---
Durată 165 zile 22:00:58



Sumar
Sate cucerite Mărirea numărului de puncte Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
Tribul meu 16 154.406 1.380.873 1.645.094
Inamic 5 48.245 807.063 2.237.286
= = = =
Diferenţă 11 106.161 573.810 -592.192
Grafic 76%
24% 76%
24% 63%
37% 42%
58%



Alianţă Wind of Change
wind of changeee
wind of mason. (dizolvat)
wind of changee
Inamic IMPERIUL TRACO-GET
Titlu Sunt satele noastre !
Start în data de 19.12. la ora 23:22:11
Sfârşit ---
Durată 183 zile 23:47:06





Sumar
Sate cucerite Mărirea numărului de puncte Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
Tribul meu 23 200.640 4.642.005 5.651.849
Inamic 12 113.876 2.960.960 9.156.763
= = = =
Diferenţă 11 86.764 1.681.045 -3.504.914
Grafic 65%
35% 63%
37% 61%
39% 38%
62%



Cu toate avansarea noastra pe harta se vede cu ochiul liber si, NU, SATELE PE CARE AM AVANSAT SE AFLAU IN TRIBURILE CU CARE DUCEAM RAZBOAIE, NU AU FOST CONCEDIATI!

Războaiele tribului

Loc Numele tribului Puncte Sate câştigate Sate pierdute Proporţie sate Inamici învinşi (atac) Inamici învinşi (apărare)
1 WoC 146.199.235 15.476 1.870 8.3 2.352.596.697 1.219.315.097

Avem 15.476 sate cucerite in razboaie, iar in statisticile de razboi nu apare nici macar coada (cele 476 sate).



ASA CA VA MULTUMIM PENTRU INTERESUL ACORDAT! AVETI DREPTATE, SUNT ALTE LUMI PRIORITARE!!!!
 

DeletedUser

Protestul este acea actiune cand iti ceri anumite drepturi sau revendici ceva, fara a conditiona neacordarea acelui "ceva" de anumite fapte/actiuni ( oricare ar fi ele ).
O sa va dau clar niste exemple simple :

ro16 - deschisa de 1057 zile - factor 1 taleri
ro19 - deschisa de 848 zile - factor 1 taleri
ro 20 - deschisa de 806 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro22 - dechisa de 631 zile - factor 0.8 taleri ( setare din start )
ro 23 - deschisa de 562 zile - factor 1 taleri

Dupa cum am spus si mai sus, exista niste proceduri pe care trebuie sa le urmam indiferent daca ne convine noua sau voua, in mod normal in momentul in care ati intrat pe o lume de joc ati acceptat setarile propuse, ok, la anumite lumi am facut anumite reduceri din considerente statistice/militare, etc.

Va veni, evident si randul L23 la reduceri dar nu acum, nu se pot face schimbari cand vreti/vrem, exista niste etape, o ordine fireasca a lucrurilor, etc, daca intelegeti asta bine, daca nu...puteti face ce doriti, mai devreme de octombrie nu se poate discuta de modificari de setari pe ro23.

Nici o lume nu se aseamana cu alta.
Chestia cu procedurile sunt baliverne.
Explicatia este foarte simpla: trag cat mai mult de timp ca sa incaseze cat mai multi bani pe o perioada cat mai lunga.
Nu e de condamnat acest lucru ca doar traim intr-o economie de piata dar cand toti cer racoritoare pe timp de vara si tu le oferi ceai fierbinte nu este normal sa ramai fara clienti?
Am spus si o repet: nu este o cerere fantezista ci este o cerere a multor jucatori care au ajuns la limita suportabilitatii.
Sa joci la acest nivel cu 1,92 nobili pe zi e bataie de joc (in cazul in care nu faci decat sa bati taleri, fara sa recrutezi sau sa ridici cladiri)
EU IMI MENTIN PROMISIUNEA CA PANA NU SE IEFTINESC TALERII EFECTIV (NU PANA SE PROMITE CEVA LA O ANUMITA DATA) NU MAI BAG NICI UN BAN IN PUNCTE PREMIUM SI IN CONSECINTA NU MAI ACTIVEZ PREMIUM.

Sunt curios cat vor mai trage de timp pentru ca nu se pune problema ca noi sa renuntam, dimpotriva o sa luam masuri si mai dure cu trecerea timpului.
Sunt sigur ca nu or sa cedeze usor pentru ca nu vor sa creeze un precedent dar scaderea profitului nu o sa ii lase reci la "suferintele" noastre.
Iar daca nici in 3 luni nu se misca ceva PROMIT CA DE ZIUA MEA VOI DA STERGERE LA CONT si o sa incerc sa atrag cat mai multi in aceasta actiune.
 

DeletedUser

Sa-nceapa revolutia.....vreau contul pe care l-am inchis inapoi sa-l mai inchid odata.....:eek:
 

DeletedUser

si eu vreau sa anunt pe aceasta cala ca renunt la cumpararea de bere pana la ieftinirea ei
 

DeletedUser

Problema ieftinirii talerilor este una serioasa, cel putin pentru mine.
In data de 04-06-2012 erau 1.467 jucatori.
Azi (10-06-2012) mai sunt 1.395 jucatori.
72 de jucatori care au renuntat in 6 zile (12 pe zi) nu le da de gandit ca lumea aceasta se apropie de sfarsit mai repede decat isi imagineaza.
Cat de obtuz trebuie sa fi ca sa nu intelegi ca fara o impulsionarea lumea asta moare de "plictiseala'?

Azi (28-06-2012) mai sunt 1.280 jucatori.
Fata de 10-06-2012 cand mai erau 1.395 jucatori => -115 jucatori (6.38 jucatori au renuntat in fiecare zi)
In 201 de zile (14-01-2013) nu o sa mai fie nici macar unul :eek:
 

DeletedUser39705

ba se poate face oricand o modificare trebuie doar vointa
imginati-va cam cum ar fi maine dimineata sa se trezeasca adminii ' care nu isi mai vad capul de treaba' si care au niste raspunsuri de zici ca sunt scrise de vechii cronicari gen' ne straduim si noi cat putem' , sa se trezeasca cu toate conturile de pe lumea 23 date in stergere iar aceeiasi jucatori de pe 23 sa dea stergere si la conturile de pe alte lumi.
cam ce explicatie ar da saracii's-ar straduii si ei cat ar putea'
ps
CAT TIMP NE DISTRAM PE BANII NOSTRII AVEM DREPTURI DE 100%
 

DeletedUser

Azi (28.06.2012) mai sunt 1.280 jucatori.

Azi (07.07.2012) mai sunt 1.249 jucatori.
In 9 zile au renuntat 31 jucatori adica 3,44 pe zi
peste 363 de zile (adica pe 05.07.2013) nu o sa mai fie nici unul

Am si eu 2 curiozitati;
1. - oare cat de mult au scazut incasarile pe acest server din cauza grevei? or fi scazut sub nivelul de rentabilitate? or fi taiat din salarii ca sa il mentina pe linia de plutire sau au trecut pe carbuni?
2. - daca L11 se inchide se vor teleporta pe L23?
 

DeletedUser42057

punel pe hurhui sa le compuna un mesaj adminilor,ca se pricepe :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus