Doriti sa facem o "istorie" a L10 ?

DeletedUser

Tema nu imi apartine ca idee...e preluata de pe L7 dar mi s-a parut interesanta. :rolleyes::cool:

Ce ar presupune acest proiect?

O istorie pe care nu o gasim in statistici, o amintire a ceea ce ati facut in anii de joc pe L10...

Dar pt asta este nevoie de ajutorul vostru...ce triburi s-au infiintat, cand, de catre cine, ce razboaie au avut, cine le-a castigat, ce diplomatii au fost....tot ce va amintiti de cand ati inceput sa jucati si pana astazi!
Si sa nu ocolim si amanunte "picante", barfe :))) .. eventual mesaje vesele sau furioase schimbate intre combatanti care v-au distrat sau v-au infuriat la vremea respectiva.

Iar cei ce citesc acest forum pot transmite si colegilor din joc propunerea mea si poate vin si ei cu amintiri si impresii pe forumul extern L10 poate se mai revigoreaza atmosfera.

E un joc... si de aceea cred ca trebuie sa avem un schimb viu de impresii, idei ... si sa fim veseli. :p
 

DeletedUser39150

Trecutul se stie .. cred :rolleyes: De viitor ce se mai aude? Sau macar prezentul cum e? :D
 

DeletedUser

Deci unde e primavara, in sud sau in nord? :rolleyes:

IMMO + Noobs+ NG + VM-EC == vs == G~E

nu pare putin dezechilibrat ? :eek:

Cum am invatat la geografie ...
Echinocțiul are loc de două ori pe an. Prima dată este momentul când Soarele traversează ecuatorul ceresc trecând din emisfera cerească sudică în cea nordică, în jurul datei de 21 martie, reprezentând echinocțiul de primăvară în emisfera nordică și echinocțiul de toamnă în cea sudică. Acest punct de intersecție a eclipticii cu ecuatorul ceresc se numește punctul vernal.
Al doilea echinocțiu al anului este momentul când soarele traversează ecuatorul ceresc trecând din emisfera cerească nordică în cea sudică, în jurul datei de 23 septembrie, reprezentând echinocțiul de primăvară în emisfera sudică și echinocțiul de toamnă în emisfera nordică. Punctul de intersecție din acest moment al eclipticii cu ecuatorul ceresc se numește punctul autumnal.


Deci primavara, acum, e in nord :p:eek: ...asta inseamna ca in septembrie va fi primavara in sud :D:D
 

DeletedUser39150

IMMO + Noobs+ NG + VM-EC == vs == G~E

nu pare putin dezechilibrat ? :eek:

Cum am invatat la geografie ...



Deci primavara, acum, e in nord :p:eek: ...asta inseamna ca in septembrie va fi primavara in sud :D:D

Ciudat.. Eu cand am plecat de pe 10, alianta nordului era exact cum ai zis tu acum, iar inamicii din sud erau de oua ori mai multi .. Cum de a ramas numai un trib? :D Atat de rai sunt baietii din nord?! :eek:
 

DeletedUser

sunt deja de un an in IMMO si al dreacu de nu a fost cam tot primavara la noi :D
 

DeletedUser

Ciudat.. Eu cand am plecat de pe 10, alianta nordului era exact cum ai zis tu acum, iar inamicii din sud erau de oua ori mai multi .. Cum de a ramas numai un trib? :D Atat de rai sunt baietii din nord?! :eek:

Sunt "rai" da buni ..de ce sa nu recunosc :(
Da asta nu inseamna ca "sudistii" nu sunt si ei buni :p
A functionat si tactica recrutarilor de la "dusman" ...astfel s-a redus si asa numarul de triburi din sud ... ( naercis, boevicu, nikupolistu ...sau la extrema cealalta amedeok, mihai vlad, progrez, babalacu, vansander ) :eek:
Sa nu ma intelegi gresit ...nu gasesc nimic rau in aceasta tactica :D
 

DeletedUser39150

Chiar ca rai .. Cei din sud de ce nu or fi recrutat si ei din nord? :D
 

DeletedUser

Chiar nu vrea nimeni sa facem o istorie neoficiala a L10. ?? :(
Impresii personale si amintiti de la fiecare.... :rolleyes:
 

DeletedUser


incep ...

Am intrat pe L10 asa ...de moft.
Nu mi jucasem de mult pe .ro ( de pe vremea L2 unde m-am lasat insa repede si am trecut pe W9 ) .
Si mi-am zis ..hai putin la romanii mei ca sunt prea simpatici pe forum...si oricat as sti engleza ( si nu stiu chiar foarte bine) ..tot pierd din distractia forumurilor si a chaturilor.
E drept ca am mai jucat in continuare si pe .net ...dar incet incet L10 a devenit lumea mea "de sufle" :D

Am dat la nimereala unde sa fie satul, nu aveam nici un grup de prieteni cu care am intrat, am lasat totul la voia intamplarii.
Se foloseau deja scripturi...am crescut repede ca utilizam script legal :rolleyes: de farmare si..m-am impus oarecum in zona.
Am intrat in tribul NU! , care a fost un trib super, multi prieteni am ramas uniti din vremea aia.
Aici am intalnit un grup vesel si loial, care jucau si joaca (care au ramas) din placere si cu onoare.
E un joc si nu ne "prostim" pentru un joc. :) Ne place sa ne destindem si sa...socializam.
Despre istoria tribului NU! http://ro.twstats.com/ro10/index.php?page=tribe&id=6852 in ..episodul urmator ca acum...ma grabesc.
 

DeletedUser3192

Experienta mea tribala:
Am inceput L10 in asteptarea unei lumi cu viteza 2 si ca sa nu ma plictisesc :p ... intrand fara sa cunosc pe nimeni si la inamplare am ales sa intru intr-un trib care mai avea membri in jurul meu ( -C_N ) !
Dupa ce am intrat acolo am observat (din interior) ca e trib de incepatori si ca are multi membrii inactivi asa ca am decis sa plec de acolo acceptan invitatia lui TalharuL7 si am intrat in =TBL=L]: asta dupa ce cercetasem aproape toti membrii tribului: printre altii erau - Open mind , Dread Lord, little bad si altii :D! Tot acolo am intalnit una dintre jucatoarele cu care am colaborat foarte bine: Raly1000!
Tot acolo am dus un [URL="URL="http://ro.twstats.com/ro10/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=3926&pn=-1&type=all&enemy=3625&min=0&max=0""]razboi
sangeros cu un trib numeros si cu multi membrii pe langa noi: practic eu cu raly1000 am scos majoritatea jucatorilor de langa noi si am pus serios umarul la destramarea acestuia :p:p:p
Aici cel mai dur razboi a fost cu: ea09- in fata careia am pierdut primul sat pe L10 si era sa pierd alte 2 sate :)) ( avea acelasi stil de joc ofensiv ca si mine: la final a fost care pe care si am reusit sa o elimin de langa mine -sa dezvoltat mai jos si a intrat la aliatii nostri C_N)
Odata cu renuntarea a mare parte dintre jucatorii de la mine din trib( eram trib micut de maxim 20 de jucatori parca) am decis sa trecem cu tot bagajul la unul dintre aliatii nostri - HAR (aveam alianta cu HAR si C_N- cu care ramasesem in relatii bune cu ei). Aici am gasit un trib nu foarte mare dar bine organizat de chisleag si danyboy26! Un nou trib un nou razboi: cel cu LFH.
Aici a fost cel mai frumos razboi purtat de mine - intre mine si valentinho04: pe care am reusit sa il elimin doar datorita timpului liber pe care il aveam la dispozitie pe atunci: exemplu
Dupa o perioada frumoasa petrecuta aici in urma discutiilor cu aliatul nostru de atunci : IMMO am hotarat sa trecem toti cu arme si bagaje in IMMO sau RTALS!
Aici am petrecut cea mai frumoasa perioada de cand joc triburile pe aceasta lume: aici am vazut pt prima data un atac organizat cu mai mult de 1000 de fulluri, aici am folosit pt prima data scripturi , si multe altele!
Tot aici am luat parte la una dintre cele mai "dureroase" actiuni pentru mine, de fapt am prins doar sfarsitul( eram in plina mutare la camin- nu aveam net si mai juca pe cont doar coplayer-ul): eliminarea C_N ... un trib condus de incepatori dar de oameni inimosi , un trib care ma ajutat de multe ori de-a lungul razboaielor :( !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce-as putea sa spun despre lumea 10?
a fost lumea mea de suflet, care m-a consacrat ca jucatoare si conducator de trib. am fost apreciata, blamata, urata, admirata, de toate pentru toti. :):)
am jucat cu indaratnicie, uneori cu sadism, mi-am aparat colegii cu dintii si cu ghiarele si am muscat din beregata celor care mi-au pus munca si tribul la risc.
mi-am facut multi prieteni, cu unii am impartit painea si sarea, altora le recunosc doar vocea, datorita sutelor de ore petrecute pe skype, pe voce, pe altii ii stiu doar dupa ticurile din exprimarea scrisa (nu-i pomenesc, pentru ca ar iesi o lista imensa, dar fac o mentiune aparte pentru pinguini, se stiu ei :D).
a fost lumea in care am cunoscut adversari care mi-au castigat respectul neconditionat, ca jucatori (pe cutilof il voi tine minte si il voi pomeni cat voi trai :D), am cunoscut conducatori deosebiti [pe radu, chiar daca o perioada foarte scurta, pe catalin, pe donquijote si chiar pe indaratnicul naercis :)].
a fost lumea in care am trait satisfactia succesului si amaraciunea deceptiei, a fost lumea pe care am parasit-o plangand (la propriu si fara sa fiu melodramatica) si a fost lumea in care am invatat ca granitele exista doar pe harta si oameni total necunoscuti iti pot fi aproape cand dai de greu, in viata reala.
aici am ajuns sa ma cert cu sotul meu, de se auzea din bulevard, fir-ar mama lui de joc! :D:D:D
aici am trait un sentiment total strain mie, in viata reala: dorinta de razbunare, care macina, daca e scapata de sub control. am scrasnit din dinti, am tacut si am dat drumul la topoare. :):):) poate parea ciudat, dar a fost o experienta inedita, pentru mine si va ramane, mereu, asociata cu lumea 10.
acestea ar fi reperele mele, pentru lumea 10. poate nu e ceea ce asteptai, zanzi, dar asta e ce aveam de spus. :)
multa bafta celor ce duc lumea 10 mai departe, fie ei fosti colegi sau adversari!
 

DeletedUser

frumos , extrem de frumos .... multumesc dana,radu,zanzi,bogdan, catalin, costi....... si lista poate continua pana la 2 milioane de caractere ......... va multumesc tuturor , imi sunteti ca o familie si asa veti ramane !!!!!!
 

DeletedUser

Frumoasă lumea asta , păcat că jocul ăsta e un drog şi te face sclavul lui ( d-aia m-am şi lăsat ) .
-Joc pe L10 decând a părut iar prima dată am fost în k76 în HOLD2 ( respect transilvania , xena , miagy ,frog drujbistu etc etc ) apoi printr-o conjuctură nefericită ( gura mea mare ) şi plecarea lui transilvania m-am lăsat de triburile
- Asta a ţinut câteva luni , până când nu m-a pus dracu să mă reapuc de joc în k72 de data asta ( 4 k-uri mai la stânga ) . Acolo am dus-o bine în Next , Wrath sau cum îi chema . Şi de data asta , gura mi-a bătut fundu şi am ajuns să mă bat cu toţi pe care i-am prins în cale ( dacă-mi aduc bine aminte eram vecin cu boevicu , legumă , invicibilul , etc etc ) unde am ajuns la 540 k puncte . De data asta m-au innobilat intern ( m-au convins să trimit trupele la graniţa cu ZARG apoi m-au innobilat în voie ).
-De atunci nu m-am mai atins de joc timp de vreo 6 luni , apoi a venit un prieten cu un cont să joc . Am acceptat şi am jucat încă un an de data asta în K37 unde , eram un mamut.Fost întemeitetor al tribului MIB( care s-a desfiinţat din mai multe motive )pot spune că aici am învăţat triburile să zic aşa : am început cu scripturi , sate pe grupe , prieteni adevăraţi ( respectul meu pentru emi , şoricel , copilu , moşu , uncu , geanageor , cernagor , kukuriku , ar fi 1000 de spus , dar nu-mi ajung mulţumirile)
Ajunsesem să stau 15 - 20/24h pe triburile.ro lucru care m-a pus pe gânduri .Am dar ştergere de 100 de ori dar am retras-o a 2a zi , până într-o zi când am zis că este destul . Contul s-a şters în 29.08.2010 şi de atunci nu am mai intrat pe joc nici-o secundă.
Mulţi mi-au stat în cale şi multe vorbe mi-am auzit dar a fost bine că , am reuşit să nu mă uit în stânga sau dreapta . Ce am avut de demonstrat , am demonstrat iar acum nu mi-a mai rămas nimic înafară de poze şi amintirile plăcut alături de cei cu care mi-am pierdut 1 an din viaţă . Regrete nu am , iar dacă am făcut ceva necontrolat sau spotan cu atât mai puţin pentru că nu-mi pasă şi nu mi-a păsat de ceea ce cred şi spun ceilalţi despre mine . Singurul lucru care m-a uimit este că am ajuns să fiu cel mai bun prieten al celui cu care eram duşman declarat. Îi salut şi le mulţumesc acelora alături de care am jucat şi le doresc tot binele în continuare.




Îi salut pe veterani şi pe cei ce au ştiut juca jocul , celor ce-l joacă încă le doresc o călduroasă «ŞTERGERE de CONT» pentru că jocul ăsta este un drog ..
Toate cele bune ( Shamp Also Known as Copilu' )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

zanziii hotule.:(

Istoria L10!Tu ce iti amintesti?
Pagina: [Primul] >1< [2] [3] [4] [Ultimul]
RTALS - naercis în data de 03.09.2010 la ora 22:33 Citat Prelucrare
Ca tot se vorbeste pe extern mai in soapta, mai hotarat, ca ar fi frumos sa avem o istorie povestita, dar nu se apuca nimeni de ea (pana acum au existat 3 promisiuni, dex,poda si zanzi), eu vin cu alta idee, care ar suna cam asa:

Istoria L10 din amintirile tale.Ce inseamna asta?Eu unul mai ca ma incurc in cate fisiere am pe laptop,harti poze,statistici,imagini,etc.Cand le privesc imi amintesc cu placere de acele vremuri, de primul trib, de aparitia pentru prima data in istoria Tribal Wars ca trib pe harta, avansari in clasament, o veche imagine de trib, o istorie a hartii.

Ce va propun?Sa afisati aceste amintiri.Ar fi mai frumos daca ati face si comparatii, ca sa vedem si cum s-a evoluat.Am sa incer eu cu unu-doua exemple, desi tare imi e ca nu ma voi opri mai apoi.Eu zic sa incercam si sa vedem ce va iesi.

:D:D:D:D
 
Sus