Dovada ca TLD (implicit LF) este ajutat de admini !!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

h3r0 tata cand ai chef tu exagerezi la max vad... dif este de 10000 aprox.

probabil nu stiu daca ai observat in joc, dar cand mai construiesti cate ceva, iti mai ocupa niste loc in ferma, nu doar armata e calculata de ferma, ci si cladirile

aveam pretentii de la tine ...
 

DeletedUser1013

hai sa punem problema altfel ca asa nu ajungem nicaieri, daca TLD sau orice alt trib din FL era ajutata de admini chear credeta ca GD mai exista acum? mai gandeste h3r0 inainte sa acuzi/postezi nu de alta da ne pierdem degeaba timpul cu aberatiile tale
 

DeletedUser

hai sa punem problema altfel ca asa nu ajungem nicaieri, daca TLD sau orice alt trib din FL era ajutata de admini chear credeta ca GD mai exista acum? mai gandeste h3r0 inainte sa acuzi/postezi nu de alta da ne pierdem degeaba timpul cu aberatiile tale

lol =))) pai iti spun eu..ca flow ala ...probabil de noob ce e..a atacat cu toata..desi ii s`a spus sa nu atace cu toata..ca nu toti suntem prosti..unii mai stim si sa socotim...
 

DeletedUser

ups

ferma are capacitatea max. de 24000, trupele insumeaza:34.914
34.914-24000=???raspunde tu la asta ca eu deja am obosit sa raspnud la faze care nu sunt fondate;)

asa plus totalul cladirilor , ia calculeaza matale la un sat de marimea 10.539 p(Satul de pe care a atacat FLOW) , cam care sunt costurile in ferma
 

DeletedUser

lol =))) pai iti spun eu..ca flow ala ...probabil de noob ce e..a atacat cu toata..desi ii s`a spus sa nu atace cu toata..ca nu toti suntem prosti..unii mai stim si sa socotim...

atunci de ce nu a atacat LF cu tot ce avea chiar si jumatate din trupele alea fac zob cam tot ce gasesc in cale...un caz izolat nu trebuie sa fie generalizat;)
 

DeletedUser

imi cer scuze

ferma are capacitatea max. de 24000, trupele insumeaza:34.914
34.914-24000=???raspunde tu la asta ca eu deja am obosit sa raspund la faze care nu sunt fondate;)

my bad. sorry.
daca luam in considerare si minimul de cladiri atunci se fac alte calcule. anyway am gresit eu mai sus.
 

DeletedUser1013

dar cand au mai fost probleme pe server de se trezeau jucatori la nimereala cu cateva mii de lancieri si/sau spadasini in plus atunci ce am mai fost tot asa s-au gandit admini sa ne ajute pe toti?
 

DeletedUser787

ferma are capacitatea max. de 24000, trupele insumeaza:34.914
34.914-24000=???raspunde tu la asta ca eu deja am obosit sa raspund la faze care nu sunt fondate;)

Totushi ala are la sat 10.000 d pct ... la atatea pct trebuie sa mai shi construiesti, asha din intamplare, cladiri (adik itzi mananca populatzie din ferma). Sooooo ... nu ii doar 34900 - 24.000 ... ii pe la 40.000 -24.000 = 16.000
 

DeletedUser861

un caz izolat nu trebuie sa fie generalizat;)

Este un caz izolat pentru ca cel care a atacat nu a fost atent. Fac pariu ca daca erai tu il locul lui, nu afla nimeni despre asta.
Problema este de fapt uriasa, pentru ca daca este un jucator cu experienta si are un asemenea "caz izolat", este dezastru.
 

DeletedUser

dar cand au mai fost probleme pe server de se trezeau jucatori la nimereala cu cateva mii de lancieri si/sau spadasini in plus atunci ce am mai fost tot asa s-au gandit admini sa ne ajute pe toti?

probleme de pe server au fost reparate o data cu back-up- ul de 48 de ore, deci sa nu mai pomenim de ele
 

DeletedUser

+ armata de aparare...

Irelevant, poate i-a macelarit special pe toti sa-si faca armata de atac. Si are in aparare din alta parte.
Oricum, las-o in pisici de treaba, cine pisici poate opri un atac de genul asta.
Si nu se paote pune problmea ca: nu am vazut. Hai las-o incolo de treaba, nu e vorba de 300 de lacieri.
 

DeletedUser

mircea..am zis doar de TLD si nu de LF..cu ei nu am nimik..problema mea e cu TLD..de la ei e jucatorul..si de la ei e si adminul!
 

DeletedUser

Totushi ala are la sat 10.000 d pct ... la atatea pct trebuie sa mai shi construiesti, asha din intamplare, cladiri (adik itzi mananca populatzie din ferma). Sooooo ... nu ii doar 34900 - 24.000 ... ii pe la 40.000 -24.000 = 16.000

daca iar vreti sa despicam firul in 4 k a scazi 4000 trebuie sa ai satul construit la maxim deci mai potri sa scazi vreo 2000 de acolo ca tot la ultimile lvle se adauca cei mai multi omuleti in ferma...eu vbeam la calculul facut dar putem sa despciam si fitul in 4...orisicum ai da-o tot nu sunt 20000;)
@lordkany, ok, scuze am inteles acum:)
 

DeletedUser

daca iar vreti sa despicam firul in 4 k a scazi 4000 trebuie sa ai satul construit la maxim deci mai potri sa scazi vreo 2000 de acolo ca tot la ultimile lvle se adauca cei mai multi omuleti in ferma...eu vbeam la calculul facut dar putem sa despciam si fitul in 4...orisicum ai da-o tot nu sunt 20000;)

eu zic ca oricum ai da-o, nu o sa incapa ~35k intr-o ferma de 24k. Nu?
 

DeletedUser

Stati sa va certati ca sunt 10.000 sau sunt 20.000. Alooooooooooooooooo!!

SUNT 10.000 IN PLUS ORICE ATI FACE?!!? ASTIA 10.000 SUNT ASA DE NEGLIJABILI!?!?!?
 

DeletedUser

Stati sa va certati ca sunt 10.000 sau sunt 20.000. Alooooooooooooooooo!!

SUNT 10.000 IN PLUS ORICE ATI FACE?!!? ASTIA 10.000 SUNT ASA DE NEGLIJABILI!?!?!?

ei..la TLD nu conteaza. +/- epsilon, convenabil ales. Important e ca tind spre 24k
 

DeletedUser

Oricum 10.000 :eek:
Astept cu nerabdare si pozitia adminilor!! Sper ca de data asta sa nu inchideti threadul fara sa dati nici un raspuns!! :mad:
 

DeletedUser

curtea europeana a drepturilor sateanului :)

Copii, o veste buna - am verificat cu casa de avocatura cu care lucrez cand e cazul :) si pentru cei care bagat banul in acest joc (cont premium), orice dovada ca au fost furati este proba intr-un eventual proces impotriva firmei care ofera serviciile, implicit adminii, ca ei sunt partea tehnica dar raspund alaturi de administratia firmei in legatura cu calitatea serviciilor. Plus ca este amenda de la protectia consumatorului. O sa revin cu amanunte, legislatie, articole si eventual contacte - interesul pentru un astfel de scandal este enorm din partea avocatilor, ca se mediatizeaza la greu astfel de subiecte si e o sansa mare ca sa iesi in presa internationala. "In romanistan, bastinasii au ajuns sa se fure pana si prin triburile virtuale !":) PS: faceti si voi care va intereseaza screenshots la greu, filmati ecranul etc, ca depinde de jude daca accepta astfel de probe, ele nu se resping automat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus