Dovezi impotriva acestor "admini-jucatori"

DeletedUser

E timpul pentru dovezi. De-a lungul timpului s-a spus ca nu sunt dovezi ca adminii jucatori influenteaza jocul.
Parerea mea: "poate in alte conditii nu ar fi facut asta, dar in cazul de fata nu se pune problema. Este vorba de mentalitatea oricarei persoane care s-ar afla in abele posturi"
Sa va prezint un sir de actiuni care vorbesc de la sine: :mad:

-Cand am inceput jocu eram eu si fratele meu (Doua persoane diferite Domnule Sorin Dinu "Warangel")
Eram incepator nu am mai jucat pe .org pe .com si .eu . NU am declarat impartirea legaturii de net deoarece nush ce e aia atunci si la 200 de puncte ni s-au inchis conturile.
Am depus contestatie, i-am explicat doamnei Carmi Schwartz situatia si mi-a zis ca ne deblocheaza dar sa ne trecem la impartirea legaturii si sa respectam regulile.

Carmen Schwarz (carmi) 17.04.07 12:09
Numai dacã îmi promiteþi cã terceþi în joc împãrþirea legãturii de internet. ªi vã rog sã respectaþi ºi regulile în ceeace priveºte impãrþirea legãturii.Mulþumesc!


-Inteligenta si tupeul domnului admin (warangel): Posteaza pe forumul intern al TLD mesajul care nu putea sa-l vada decat daca era admin, deci a influentat jocul
+ Nu va mai laudati ca forumul TLD e forum de sfinti, cand am vazut era sa ma crucesc ce spun Lorzii mortzii. Am cenzurat dar sper ca se intelege :mad:

warangel în data de 08.07. la ora 12:36 Citat Prost de caracter, imbecil, ta***t, ret****t, hahalera, stupid, prost. L-ati recunoscut nu? E chiar el, zuper i-a sa aruncam o privire la el in ograda


17.04.07 11:28 zuper
85.204.130.184 Salutare. De pe acest ip jucam constant 2 persoane, eu si jucatorul cu porecla armacheddon, care este fratele meu. Amandurora ne place jocul ji cred k putem gasi intelegere sa jucam in continuare amandoi de la acest pc, ptr k nu avem cum sa jucam d la pc-uri diferite, avem doar unul acasa. Si pentru a nu exista suspiciuni, nu vom face schimb de materie prima. Va rog frumos sa ne deblocati conturile..


zuper. Se da mare si tare ca ~TLD~ triseaza si nu se uita in ograda sa hehehe
alonzomvp2001 în data de 08.07. la ora 12:39 Citat poate isi i...

Clar adminul jucator vede cu cine impart legatura de internet, si + de tupeu. Ii da mesaj fratelui meu: Titlu "Wazzz" Continut:"Sal zuper".

Intrebare pentru domnii warangel si valiusha. www.triburile.ro/team.php Se poate sa avem spioni si noi in TLD. Aaaa stai e imposibil deoarece voi vedeti daca impartim legatura de internet cu cineva.
 

DeletedUser

si unde sunt dovezile???ne povestesti ceva si atat???dar dovezile unde sunt pana la urma???
 

DeletedUser1282

si unde sunt dovezile???ne povestesti ceva si atat???dar dovezile unde sunt pana la urma???

este simplu si destul de clar ... acesta este un caz clar de "abuz in serviciu" as spune eu, informatiile ce sunt aflate ca urmare a functiei sale, si la care noi muritorii de rand nu avem acces, ar trebui sa ramana confidentiale...

Rog pe aceasta cale pe cineva din acest crew sa se sesizeze si sa ia masurile care se impun, oricare ar fi acestea ( chiar si plata unei beri la o terasa :) )
 

DeletedUser

este simplu si destul de clar ... acesta este un caz clar de "abuz in serviciu" as spune eu, informatiile ce sunt aflate ca urmare a functiei sale, si la care noi muritorii de rand nu avem acces, ar trebui sa ramana confidentiale...

Rog pe aceasta cale pe cineva din acest crew sa se sesizeze si sa ia masurile care se impun, oricare ar fi acestea ( chiar si plata unei beri la o terasa :) )

pey hai sa povestim si sa mintim si merge si cu berea la terasa;), oricum zuper mai bine numai posta asa ceva acum dupa ce a fost prins cu minciuna de N ori, dupa ce a jignit in stanga si in dreapta ...si a primit numai ban temporar.....mai bine se abtinea;)dar unii nu stiu cand sa se opreasca:rolleyes:
 

DeletedUser1282

pey hai sa povestim si sa mintim si merge si cu berea la terasa;), oricum zuper mai bine numai posta asa ceva acum dupa ce a fost prins cu minciuna de N ori

In acest post nu e vorba de ce a facut zuper ... chiar este irelevant ... eu cer cu insistenta luarea de masuri impotriva celor care se folosesc de anumite privilegii ...

No offense ...
 

DeletedUser

cred totusi ca nu a facut nimeni abuz....si ca au au gresit dovedind prea multa clementza in anumite cazuri...si inca o mai fac....si tocmai de asta ar trebui sa nu posteze zuper asa ceva...sunt altii care chiar au de ce sa se planga
 

DeletedUser

mai oamenilor e foarte clar, cah tot mentalitate de securisti bor^tzi au unii!!!

dupa parerea mea jobul de admin ar trebui in cazul rom^nilor sah fie dat unor oameni care nu joaca Triburile, pentru ca oricat ar zice unu si altu ca nu e adevarat, am vazut destule probe, ba cu armate garla (cica bug de joc - MA LASHI!!!) ba cu resetarea serverului cu cateva zile in urma din cauza unor pierderi masive in tabara in care se aflau shi admini (cica erori - mah repet "MA LASHI!!!") ... ba acum cu citirea unor mesaje care nu puteau fi citite fara a avea drepturi speciale.

Cu riskul de a mi se citii toate mesajele, de a mi se scadea din trupe sau orice alta actiune abuziva care s-ar putea lua impotriva mea, va zic:
romani ati vost si veti fi pana la sfarsitul vietii, si de aia veti face abuz de puteri, cah doara de aia sunteti rom^ni, ca sa furati, orice oricat oricum, si de aia ni s-a dus vestea peste toti ca suntem o natie de looseri ... din cauza oamenilor de genu asta.

Voi riscati sa pierdeti oameni care cumpara cont premium, sa ramana jocu fara suport financiar din cauza actiunilor voastre.

Mi se face lehamite si greatza cand mah gandesc ca shi la un joc banal la care nu castigi decat timp pierdut intr-un mod mai plahcut (sau nu - in cazul de fatza) se preteaza unii a face asha ceva!

Hai sictir!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu unu nu vad nici o dovada in relatarea asta anosta....Zuper,daca ai vreo dovada asteptam in continuare sa o postezi

sau poti in continuare sa faci flamming aiurea,so provoci oamenii si sa-ti iei ban;) ...din nou...
:D
 

DeletedUser

Eu unu nu vad nici o dovada in relatarea asta anosta....Zuper,daca ai vreo dovada asteptam in continuare sa o postezi

sau poti in continuare sa faci flamming aiurea,so provoci oamenii si sa-ti iei ban;) ...din nou...
:D



da da, exact dati ban oamenilor pentru ca semnaleaza o "posibila" nedreptate, sau "posibil" abuz!

asha mai omule mai, bine judecat acolo, daca nu poti altcumva intimideaza omu ca sa-shi tzina gura .... halal
 

DeletedUser

mei, "omule",nu stiu daca ai observat....dar aici pe forum care deschide gura aiurea fara dovezi si nu SPECULATII SI POSIBILITATI ETC...isi ia ban...
asta e..ce vrei astea sunt regulile..ai o problema?..nu mai posta aici si gata!
:D
nimeni nu te obliga sa citesti/postezi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mei, "omule",nu stiu daca ai observat....dar aici pe forum care deschide gura aiurea fara dovezi si nu SPECULATII SI POSIBILITATI ETC...isi ia ban...
asta e..ce vrei astea sunt regulile..ai o problema?..nu mai posta aici si gata!
:D
nimeni nu te obliga sa citesti/postezi

mai tatah mai, dovezi sunt destule ... normal cah nu avem cum sah aratam negru pe alb ce shi cum, cah doara noi nu avem admin in trib, dar crede-ma ca daca am avea, ar sta altfel lucrurile, si altfel ar discuta oamenii, .... unii nu ar mai face **** mare, cum ca "daca nu ai probe concrete taci dreq" sau "daca nu-ti convine nu posta".
Tocmai de aia postam tatah, pentru ca nu ne convin "erorile" care au avut loc ... si pun pariu pe ce vrei tu, ca pe serverele care se respecta, si unde sunt oameni cu "coloana vetebrala" (daca percutezi indeajuns ce vreau eu sa zic), nu au loc astfel de "erori".
Cat despre mesajul interceptat, asta e o dovada clara de abuz, asa ca ia stai tu cuminte in banca ta pana cand nu se ofera un raspuns clar si concret al adminilor care sa arate fara nici un drept de apel, ca acela nu a fost abuz.

Dar nu vor putea face asta, pentru ca e imposibil sa faci din mahgar un iepurash ... sau poate au ei atza super alba, spalata cu persil GOLD, cu care sah coasa toata povestea asta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mai tatah mai, dovezi sunt destule ... normal cah nu avem cum sah aratam negru pe alb ce shi cum, cah doara noi nu avem admin in trib, dar crede-ma ca daca am avea, ar sta altfel lucrurile, si altfel ar discuta oamenii, .... unii nu ar mai face **** mare, cum ca "daca nu ai probe concrete taci dreq" sau "daca nu-ti convine nu posta".
Tocmai de aia postam tatah, pentru ca nu ne convin "erorile" care au avut loc ... si pun pariu pe ce vrei tu, ca pe serverele care se respecta, si unde sunt oameni cu "coloana vetebrala" (daca percutezi indeajuns ce vreau eu sa zic), nu au loc astfel de "erori".
Cat despre mesajul interceptat, asta e o dovada clara de abuz, asa ca ia stai tu cuminte in banca ta pana cand nu se ofera un raspuns clar si concret al adminilor care sa arate fara nici un drept de apel, ca acela nu a fost abuz.

Dar nu vor putea face asta, pentru ca e imposibil sa faci din mahgar un iepurash ... sau poate au ei atza super alba, spalata cu persil GOLD, cu care sah coasa toata povestea asta!

imi pare rau sa te anunt dar eu nu dunt nici admin si nici moderator,,,si nici hades...si moderatorii nu sunt admini, iar ce faci tu aici este agitatie de pomana......intr-adevar daca as fi admin unii jucatori de la voi din GD ar disparea si cazul lui zuper care a jignit, mintit samd, si a inca catorva din conducerea voastra si nu numai ar disparea definitiv!ca exemplu concret am dat si aseara un jucator afara din CL pentru ca omul a injurat alt membru pe messenger...la voi cel care a injurat ca la usa cortului este tratat ca erou acum( si ma refer la shory) si pun pariu ca nu s-a postat mesajul lui pe forumul vostru...dar daca se posta erau cateva zeci care sa-l felicite ca asa se poarte pe forumul vostru.....invatati sa va respectati si dusmanii si in special pe voi insiva...asta daca vrei argumente...apareti cate unul si mai comentati dar fara sa aveti habar desre ce se vorbeste...si asta pentru ca vedeti doar ce vreti voi si ce va convine in rest.... sunteti orbi
 

DeletedUser

mai tatah mai, dovezi sunt destule ... normal cah nu avem cum sah aratam negru pe alb ce shi cum, cah doara noi nu avem admin in trib, dar crede-ma ca daca am avea, ar sta altfel lucrurile, si altfel ar discuta oamenii, .... unii nu ar mai face **** mare, cum ca "daca nu ai probe concrete taci dreq" sau "daca nu-ti convine nu posta".
Tocmai de aia postam tatah, pentru ca nu ne convin "erorile" care au avut loc ... si pun pariu pe ce vrei tu, ca pe serverele care se respecta, si unde sunt oameni cu "coloana vetebrala" (daca percutezi indeajuns ce vreau eu sa zic), nu au loc astfel de "erori".
Cat despre mesajul interceptat, asta e o dovada clara de abuz, asa ca ia stai tu cuminte in banca ta pana cand nu se ofera un raspuns clar si concret al adminilor care sa arate fara nici un drept de apel, ca acela nu a fost abuz.

Dar nu vor putea face asta, pentru ca e imposibil sa faci din mahgar un iepurash ... sau poate au ei atza super alba, spalata cu persil GOLD, cu care sah coasa toata povestea asta!


pei sa vedem mei "tata" dovezile alea "destule"..:D...dar akum nu mai tergiversati toata treaba asta sa nu ne apuce lumea 10 cu adunatul dovezilor ok?......iar daca nu aveti ce sa aratati negru pe alb "ce si cum" atunci ce dovezi aveti?...speculatii?..sau ce ca nu inteleg..c.e inseamna la tine "dovada"?..ce ai dedus tu sau ceva "negru pe alb?...o_0

mie mi se pare corect atata timp cat nu ai nimic concret sa-ti vezi de treaba dumitale nu?..sau nu?..sa vii aici si sa faci specula si sa acuzi aiurea?..nu?...:rolleyes:

acuzatii ieftine = BAN!.....:rolleyes: ..sa nu uiti asta

(si nu o zic eu,au zis adminii asta eu doar aduc aminte unora)
 

DeletedUser

imi pare rau sa te anunt dar eu nu dunt nici admin si nici moderator,,,si nici hades...si moderatorii nu sunt admini, iar ce faci tu aici este agitatie de pomana......intr-adevar daca as fi admin unii jucatori de la voi din GD ar disparea si cazul lui zuper care a jignit, mintit samd, si a inca catorva din conducerea voastra si nu numai ar disparea definitiv!ca exemplu concret am dat si aseara un jucator afara din CL pentru ca omul a injurat alt membru pe messenger...la voi cel care a injurat ca la usa cortului este tratat ca erou acum( si ma refer la shory) si pun pariu ca nu s-a postat mesajul lui pe forumul vostru...dar daca se posta erau cateva zeci care sa-l felicite ca asa se poarte pe forumul vostru.....invatati sa va respectati si dusmanii si in special pe voi insiva...asta daca vrei argumente...apareti cate unul si mai comentati dar fara sa aveti habar desre ce se vorbeste...si asta pentru ca vedeti doar ce vreti voi si ce va convine in rest.... sunteti orbi

aiaiai,
1) da de unde stii tu ce se vorbeste pe forumul nostru?
2) sau de unde stii tu cum e tratat unu' sau altu' ?
3) intr-adevar v-ar conveni ca GD sa dispara pt ca tine piept la 9 triburi din LF
4) de ce daca noi aducem argumente si dovezi (at^t cat ne lasa si pe noi "puterile" de neprivilegiati) nu se raspunde cu dovezi clare negru pe alb din partea adminilor care sa ateste ce zic.
5) nimeni nu ar avea nimik de comentat in plus daca "dumnezaii" acestui joc, ar veni cu argumente clare, ca doara log-uri exista in orice joc, si ar putea sa risipeasca ori ce nedumerire!
6) este nevoie de mai mult de "taci cah iei ban", sau "nu a fost asa", sau "nu stii nimik si vorbesti degeaba", ca sa convingi pe cineva ca "vi s-a parut " si ca "acuzatiile sunt nefondate". Nu ne multumesc deloc aceste "lamuriri".
7) Noi nu putem sa dovedim nimic concret, pentru ca nu avem puteri, dar putem pune cap la cap anumite fapte. Admini in schimb ar putea sa aduca dovezi foarte clare cum cah ne batem gura degeaba (daca acesta e cazul), dar surprize!!! surprize!!!, ca nu o fac .... de ce oare ? uhmmm ...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

SE PARE CA NU AI INTELES FAPTUL CA ADMINII NU STAU PE FORUM NU?>...SAU CA PUR SI SIMPLU NU SUNT OBLIGATI SA POSTEZE PT. 2-3 GURALIVI "EXPLICATII" PENTRU TOATA LUMEA !!!

-ai o problema,foloseste sistemul de tichete catre suport

ASTA E FORUM !!!!...:D...
 

DeletedUser764

SE PARE CA NU AI INTELES FAPTUL CA ADMINII NU STAU PE FORUM NU?>...SAU CA PUR SI SIMPLU NU SUNT OBLIGATI SA POSTEZE PT. 2-3 GURALIVI "EXPLICATII" PENTRU TOATA LUMEA !!!

-ai o problema,foloseste sistemul de tichete catre suport

ASTA E FORUM !!!!...:D...

Bai, hades1234 nu stiu de ce nu-ti vezi tu de joc si tot te bagi in seama. Adu tu contra argumente la ce a spus zuper si nu mai facem atat gargara. Pentru ca si voi asta faceti, da-ti din gura cand aducem ceva dovezi ca se intampla lucruri murdare. Daca ai sti sa citesti ce a scris zuper probabil ca ai sesiza dovada de acolo, dar se pare ca nu stii sa citesti pintre randuri.

Imi pare rau pentru tine, dar ai lipsit de la orele de gramatica din generala, ca in liceu probabil n-ai facut!
 

DeletedUser

ca sa aduc un "contra argument" la "gargara" lui zuper ar trebui sa scriu tot o gargara...ceea ce nu vreau sa fac...:D

ce a zis zuper nu reprezinta nici o dovada de nimic...:)
si stii prea bine

si apropos,extras din regulile forumului:

"Greseli gramaticale sau de ortografie
Sunt interzise reproºurile cu privire la greºelile gramaticale/ortografice la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale/ortografice ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã."


pe care le gasesti aici
 

DeletedUser764

Nu m-am referit la asta cu gramatica ci la altceva.

Dovada!

Hai ca ti-o spun eu.

Voi nu aveti niciun spion in tribul vostru. De ce? Tot eu iti spun de ce!

Daca ar fi, voi ati sti ce mesaje trimite omul si catre cine si alte dintr-astea. Daca nici asta nu e o dovada eu ma las de triburile.



Nu fiti toti limitati, incercati sa depasiti limitele
 

DeletedUser

nu aveti nici un spion la noi pentru ca sunteti incapabili sa ne bagati unu de aia na!..:D

Sau pentru ca noi,cei din TLD nu suntem usor de pacalit?...:D

Sau poate ca,noi,cei din TLD nu recrutam mii de jucatori?..:D

Sau poate ca....:D
 

DeletedUser

O simpla postare nu constituie o dovada, solicitam dovezi concrete. In cazul in care le puteti aduce ne alaturam demersului vostru, pana atunci este o simpla acuzatie a carei valoare fara dovada este = 0.

Si nu Legolas Frunza Verde, simpla postare si afirmatia ca este preluat de pe forumul ~TLD~ nu constituie o dovada.

Hades1234 aveti un spion in ~TLD~ care da informatii la cei din GD. Da-mi mesaj pe PM.
 
Sus