~EC~ vs BURN = ~EC~ Castigator

  • Autor subiect DeletedUser6186
  • Data de început

DeletedUser9032

dap. cu tua avem ceva succese, ec pare inca o nuca prea tare. vedem pana la urma ce iese

pffff cu T-U-A succese, au fost 2-3 jucatori din T-U-A innobilati complet [ actiune la care a participat tot tribul ] si gata succese:))

pei numai eu am mutat la margine vro 5 jucatori din 300 si nu pot spune ca sunt succese:))

cat despre al 4-lea jucator din T-U-A ce era sa fie innobilat, blestemat, ne poti povesti si noua cum a fost? ca prea te dai jucator mare si drept pe aici =))
 

DeletedUser7072

am gresit si am fost pedepsit. nu m-am dat niciodata nici mare, nici drept. ba mai mult stau chiar umpic incovoiat
 

DeletedUser2368

Burn a pierdut razboiul /punct.
FM a fost infiintat cu alte scopuri pe care le veti afla curand, in ceea ce priveste lupta om la om, satele din burn au luat o turnura gresita, (parerea mea)
1 darkmagic
2 giany
E un mic exemplu la adresa carora au avut multe sate si nu au stiut ce sa faca cu ele, care intr-un final s-au retras intr'un trib si au dat stergere cont! Fara sa lase vre'un sat unui jucator.
Iar cei ce zic ca Burn a devenit FM, va reamintesc ca o mare cu jucatori experimentati au construit tribul "Lupii"
Iar cu aceasta vreau sa pun punct si sa fac apel la cei care vorbesc fara a avea la cunostinta in cauza.
Nu BURN a pierdut razboiul, ci DREAM TEAM!!!:p
Te-nseli pretene ! ;) Eu il intrebam zi de zi pe dark daca a dat satele si-mi zicea: maine ca mai vreau sa le las niste sate unor prieteni ! :) Si oricum daca-ti arat regulamentu nu ai voie sa lasi satele ! Daca renunti dai stergere cont (da nu tine nimeni cont) ! :D In fine daca lumea s-a plictisit trebuie neaparat sa dea sate in stanga si dreapta? :) Unii au muncit si poate nu doresc sa le dea altora ! ;)

PS: DREAM NU A AVUT NICIUN RAZBOI ! Vezi ca si tu vorbesti aiurea ! ;)
 

DeletedUser9306

Indiferent de motivele care i-au facut pe jucatorii respectivi sa abandoneze jocul (ma refer la BURN) se cheama totusi ca au iesit invinsi si dupa ei i-au tras practic si pe ceilalti. In jocul asta "a pierde un razboi" inseamna sa desfiintezi identitatea tribului indiferent daca mare parte din jucatori raman totusi activi. Iar BURN acum practic nu mai exista... Iar in realitate...razboiul a fost castigat de UNITED si daca e cineva interesat ai si pot explica cum.
 

DeletedUser9306

Mai exact..."carnea asta de tun" cum au numit unii UNITED a initiat razboiul.
Si asta s-antamplat datorita unei politici proaste de recrutare in trecutul tribului,cand...in loc sa se urmareasca dezvoltarea concentrica a tribului s-au facut invitatii haotice si s-a slabit din unitate.BURN,fiind un trib unit a incercat sa profite de asta si sa atace un fost aliat (UNITED) realizand disproportia de forte.Facand o paranteza...nu se plangeau ei apoi ca raportul fortelor nu e echitabil ? Numai ca razboiul in sine nu presupune numai atacuri insemnand care sta mai mult ON si care are trupe mai multe ci si diplomatie iar UNITED a stiut sa-si atraga aliati din EC si PHX si de unde n-ar fi avut aproape nicio sansa singuri in fata BURN a stiut sa-si atraga aliati puternici ,sa-si pastreze identitatea si sa fie de partea castigatoare.Dealtfel,"carnea asta de tun" se gaseste de mai mult timp intre triburile fruntase si nici gand sa fie o prada asa usoara cum ar considera unii.
 

stou

member
Scor reacție
0
Side 1: BURN

Side 2: UNITED

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 6,031
Tabăra 2: 12,695
Diferență: 6,664

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 665
Tabăra 2: 171
Diferență: 494

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 43,185,363
Tabăra 2: 62,174,360
Diferență: 18,988,997

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 5,793,335
Tabăra 2: 1,403,160
Diferență: 4,390,175

image.php





Eu nu comentez cele spuse de colegul din UNIDET probabil o fac statisticile in locul meu :rolleyes:
 

DeletedUser

cosmarul UNITED-ului nu a fost niciodata BURN ci un anumit grup de jucatori de acolo :)

Side 1: Lupii~

Side 2: UNITED

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 374
Tabăra 2: 12,739
Diferență: 12,365

image.php


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 74
Tabăra 2: 8
Diferență: 66

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 2,779,425
Tabăra 2: 62,361,152
Diferență: 59,581,727

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 699,773
Tabăra 2: 89,798
Diferență: 609,975

image.php




Mare parte din statistica expusa in postul anterior apartine Lupilor, UNITED daca sunt cinstiti sa recunoasca.
PS: ne respectam inamicii si ne asteptam la respect din partea lor. Daca nu erau ei, de mult conturile nostre erau istorie...sper ca si ei gandesc la fel, de fapt si la urma urmei asta e provocarea jocului...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9306

Razboiul cu LUPII si cu jucatorii de-acolo a alt capitol. Topicul in sine vis-a-vis de razboi trateaza alta problema. Si ...era o figura de stil faptul ca UNITED a castigat razboiul.Alianta formata din EC,PHX si UNITED l-a castigat.Iar o statistica directa BURN-UNITED in contextul in care UNITED a jucat pt ca "familia" sa castige razboiul nu-si are rostul.Nimeni din UNITED nu-si da aere de mare razboinic si ca ar fi terminat BURN-ul in meci direct iar oamenii de baza care gandesc pt. trib au gandit razboiul strict din punct de vedere al familiei.Ca fara EC si PHX ca aliati eram "varza" asta-i alta problema dar am avut si noi meritul nostru incontestabil.Dealtfel ...motivul pt. care UNITED vrea sa ramana in totala neutralitate fata de noul razboi al "greilor" e faptul ca ...considera ambele triburi prietene si nu considera fair-play sa intoarca armele impotriva unuia.
 

DeletedUser

Razboiul cu LUPII si cu jucatorii de-acolo a alt capitol. Topicul in sine vis-a-vis de razboi trateaza alta problema. Si ...era o figura de stil faptul ca UNITED a castigat razboiul.Alianta formata din EC,PHX si UNITED l-a castigat.Iar o statistica directa BURN-UNITED in contextul in care UNITED a jucat pt ca "familia" sa castige razboiul nu-si are rostul.Nimeni din UNITED nu-si da aere de mare razboinic si ca ar fi terminat BURN-ul in meci direct iar oamenii de baza care gandesc pt. trib au gandit razboiul strict din punct de vedere al familiei.Ca fara EC si PHX ca aliati eram "varza" asta-i alta problema dar am avut si noi meritul nostru incontestabil.Dealtfel ...motivul pt. care UNITED vrea sa ramana in totala neutralitate fata de noul razboi al "greilor" e faptul ca ...considera ambele triburi prietene si nu considera fair-play sa intoarca armele impotriva unuia.



facetima sa inteleg .. sau tu liviu macar .. ce razboi a pierdut BURNUL ? - tribul BURN s`a dezintegrat din ambitia (sau prostia) unor jucatori care au vrut sa se impuna si sa conduca dupa bunul lor plac ... nu din forta dusmanilor .. aceasta "infrangere BURN" o poate revendica doar niste useri neputinciosi, care nu se pot falii cu absolut nimic , iar cat despre neutralitatea voastra adica a tribului UNITED este problema voastra ... si noi am fost invitati in toate triburile posibili (ma refer la FM), si decizia a fost luata de intreg "consiliul" nu de o perosoana ... si s`a plecat pe ideea ca ar trebuii echilibrata balanta razboiului ... suntem multi prieteni care pe joc sunt in tabere adverse .. dar acest lucru nu ne impiedica sa discutam civilizat sau cand se iveste ocazia sa mergem la un pahar impreuna .... ce sa intamplat pana acum ... este derizoriu ... nici o parte nu este in avantaj ... adica daca e sa`mi dau cu parerea partea care a pierdut mai multe sate pana acu este cea mai avantajata ... pt ca a scapat de uscaturi ... in fine ... daca va lamentati cu victoria asupra BURN cu ea o sa ramaneti ....
 
Sus