Eoel vs T-j

  • Autor subiect florinel the lord of war
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser43263

daca tu zici:))

daca t-j pierde sate nu inseamna ca le luati voi ma:))
voi luati doar sate moca de la t-j
arata si mie unu din eoel original(care nu a venit din t-j)si care ia sate de la t-j
hai da un ex
 

DeletedUser

ok lista aici: behrami-crys,durann,iqmate,seby seby, coptilu94,CEL MIRIFIC

acum da-mi unu de la t-j sa fi luat 3 sate ca lumea de la noi...uni spune-mi.
 

DeletedUser43263

din k34 ultimul sat luat de un jucator din eoel care era deja in eoel cand a venit razboiul cu noi este pe data de 4 martie si in cateva min intram in 13 martie
de atunci ce s-a schimbat?mocaciunile aia s-a schimbat

cea mai simpla intrebare:andutza

ati fi fost la fel de viteji 1 la 1?fara alte triburi impotriva noastra?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

behramy in seara asta va luat doua lol.
andutza a luat sate de la k1vu jucator care lati spart pe PNA, stai linistit urmeaza sa piarda cu dobanda..dar de fapt cand o sa piarda 1-2-5 sate si ea se lasa de joc...
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: EoEL, EoEL-A
Parte 2:
Triburi: T-J, T-J A, T-J B

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 103
Tabăra 2: 157
Diferență: 54

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 16
Tabăra 2: 0
Diferență: 16

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 563,551
Tabăra 2: 1,094,688
Diferență: 531,137

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 145,162
Tabăra 2: 0
Diferență: 145,162

chart
 

DeletedUser

florinele,vezi ca mai sunt cateva triburi in razboiul asta
nu e doar eoel
 

DeletedUser30525

:))
Ce-mi place faza asta cu statisticile
Acuma eoel ia sate din tj si raspunsul e ca sunt de la inactivi
Cand o sa piarda eoel sate (si o sa piarda sigur ca asa e jocul) or sa spuna ca sunt jucatori care s-au plictisit de l31
Razboiul e la inceput
Cred ca ar fi bine sa vedem peste cateva luni (daca va tine atat razboiul) ce se intampla si atunci sa comentam la rece ce s-a intamplat
pana atunci totul e un fel de cancan pueril care te face tot mai des sa rupi butoanele la telecomanda ca sa cauti ceva interesant
Din ce vad eu tj cam isi face curatenie in curtea proprie cu inactivii care se va termina la un moment dat plus ca au razboi pe toate granitele deci progresul lor va fi lent daca va fi cel putin pe unele granite
 

DeletedUser

krius,atunci nu mai are nici un fun jocul
si la faza cu curatenia in tj,crezi ca un jucator care e pe granita ia sate in mijlocul tribului?
eu mai bine as lua de la un dusman daca tot e un razboi
da,daca sunt inactivi pe granita aia dispar prima data
si plus ca toate triburile au inactivi si trebuie facuta curatenie
o sa fie un razboi extrem de lung daca va fi sa tina
sincer cei din NOFA mi se par ca au cel mai mult sange in ei
au avut razboiul de la inceput si uite ca tot pe harta sunt si inca mai iau sate dusmane
bravo voua NOFA!
 

DeletedUser30525

petrisorr pe rationamentul tau putem spune ca si tj e in aceeasi masura
ba acum mult mai dezavantajat datorita razboaielor cu mai multe triburi din care 3 au marginea asigurata
ma refer la eoel, fame si nofa care datorita acestui fapt au un avantaj major fata de tj
si uite tj e inca pe harta
statisticile la inceput de razboi dupa parerea mea nu sunt relevante si nu m-am referit la nofa
titlul temei e altul parca
dupa parerea mea harta inca nu s-a finalizat sa spunem asa ca si pozitii
or sa mai dispara multe triburi pentru ca se vor mai face fuziuni
posibil sa dispara oricare si tj si nofa si eoel si sa apara alte denumiri cu alte aliante
timpul va spune dar la un moment dat cred ca lumea se va rupe in 2 nord contra sud sau est contra vest
si atunci as vrea sa ii vad pe cei care se bat cu pumnul in piept ca au luat 2 sate (indiferent din ce tabara eu vorbesc la general aici) cum vor face front comun pe extern cu cei pe care azi ii iau la "misto"
cu respect
 

DeletedUser

nu se mai joaca triburi cum se juca candva
cred ca e foarte mica ocazia sa vedem 2 triburi pe server,sau nah mai multe familii inpartite in 2 puncte
nu se mai joaca jocul de placere,cand un dusman te felicita ca i-ai luat un sat
problema cu t j e ca nu s-au comportat frumos cand trebuia
acum poate s-a schimbat un pic tribul,dar cand esti incoltit...ce mai faci?cauti aliante avand in vedere cate triburi au ei impotriva lor
desi,au punctaj bun,nu putem zice ca e ditamai diferenta


uite aici:triburile care sunt in razboi cu tj:57792314 puncte
tj cu academiile:38971221
aici ii mai incurca doar inactivii si granite prea multe
 

DeletedUser

legat de eoel sa luam in calcul toate amanuntele...
Inca de la inceputul razboiului pana in prezent tribul eoel a fost in avantaj nu cred ca a fost vreo zi in care t-j sa cucereasca mai multe sate decat noi.
In data de 03 cand am inceput eu recrutarile am gandit bine situatia in viitor si mai intai am recrutat spuma de la marginea harti pentru a ne asigura spatele, cum spune si profilul tribului ne bazam pe noi insine si pe vecinul de langa noi.
E adevarat ca t-j avea razboi si cu nofa, insa sa nu uitam nenumeratele fuziuni ale celor din t-j, in zona mea cu life, hard in ultima vreme. Daca ati fi facut un raport exact noi aveam mai multe sate in granita decat familia t-j raportat la numarul de sate, pentru t-j erau multe resurse, sate foarte compacte mai ales in zona k44.
Tot odata cand ne-am trezit ca intro seara un grup de 5 oameni au iesit de la noi au intrat in t-j iar atunci l-am felicitat pe artemis pentru o mutare strategica foarte buna, insa una peste alta si cand am fost slabiti, si cand am fost puternici am ramas impreuna, uniti si ne-am luptat de la egal la egal.

Si da sa nu uitam ca pe cand a inceput razboiul noi eoel eram un trib mic, prin t-j se spunea dam un organizat pe ei si gata...si uite ca totusi tribului eoel ia prins bine acest razboi cu t-j daca ne uitam la progresul tribului.

Legat de viitorul acestei lumi, in momentul de fata vreau sa traiesc prezentul, sa ma bucur de roadele munci mele, iar membri tribului eoel se bucura de roadele munci lor.Ne bucuram de razboi, de perioada buna pe care o traversam si speram sa o tinem in ritmul acesta multa vreme de acum in colo. In niciun caz Eoel nu a castigat razboiul, mai este mult pana departe,inca avem de muncit pentru a rapune t-j prin inobilare, si eu unu nu subestimez t-j, ei ne-au subestimat aici a fost greseala lor.

Si legat de viitorul extrem de indepartat EoEL nu are ca obiectiv castigarea lumi 31, deci fiti linistiti ca nu ne dorim performante poate ii ajutam pe alti care-si doresc..dar oare ce trib is doreste in componenta niste jucatori "varza" ca eoel ca sa va citez...
 

DeletedUser43263

tu poti scrie ceva fara sa te lauzi pe tine si pe tribul tau?
daca esti atat de tare de ce ma nu rupi pna cu tribul lui maica tereza alias varufashion?DE FRICA
ai recrutat spuma =)) ai recrutat fricosii ma nu spuma tribului t-j stai lin
da sigur=)) si cand o sa fiti rupti si innobilati o sa ziceti ca v-ati facut jocul ca ati rupt harta in 2 cand ati vrut acum aveti si voi viata personala =)))
de ce vorbesti de fuziunile noastre nu inteleg
tu care prin recrutare ai crescut tribul nu prin innobilare sau asta nu vezi?
ai recrutat de peste tot din cd din super din alias din tj din mrc la greu
si zici de t-j
bai cand va vad ca aruncati pisica moarta la vecinu dar nu va vedeti ca curtea voastra arata in ultimul hal imi vine sa crap
 

DeletedUser

prin recrutare da...ia uite aici:
Parte 1:
Triburi: EoEL-A, EoEL
Parte 2:
Triburi: T-J, T-J A, T-J B

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 116
Tabăra 2: 156
Diferență: 40

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 16
Tabăra 2: 0
Diferență: 16

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 617,282
Tabăra 2: 1,108,340
Diferență: 491,058

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 144,950
Tabăra 2: 0
Diferență: 144,950

chart


Cu alias nu am PNA in primul rand sa-ti zic direct. De ce mas bate cu toata harta acum, tribul t-j ne asigura destule sate zilnic:D
Inteligentule, eu vorbeam de cand am inceput din date de 03.01.2013 asa ca fi cu bagare de seama...nu eu am recrutat toate triburile din jur, am recrutat doar playeri activi intodeauna.
Unde-i xander inca nu sa incalzit?..a venit si primavara e cald si afara...
 

DeletedUser43263

dar ai recrutat?sau nu?ai recrutat normal
ai crescut tribul prin recrutare?da asa l-ai crescut
da uitasem ca toti playerii activi sunt in eoel :)))
da ma razboi si lui mt si lui fame si maicii tereza
da-le la toti ca sunteti prea tari pt lumea asta:))
pacat ca nu aveti granita si cu nofa ca le dadeati si lor =))

poate ar treb sa scazi satele moca luate sa vezi atunci ce statistica urata aveti ;)
daca eoel are avea razboi cu toata harta nu ar rezista
voi nu puteti bate tj decat prin recrutare si asta o sa si faceti
ma intreb ce te mai tine sa nu recrutezi?oare numai are tj jucatori activi pe harta?ca ai zis ca iei doar pe cei activi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18817

Eu inca stau si ma intreb cine sunt cele 2 personaje de mai sus care comenteaza de tot si toti, iar pe ei nu ii gasesti pe harta.
 

DeletedUser

cine sa fie niste lasi le e frica ca poate le dam 2 fake-uri si se sperie toti..
intre timp vedeti ca mai pierdeti sate...
 

DeletedUser43263

dar florinele da-mi o replica la ce zisai eu
sau nu ai niciuna?nu ma lua cu statistici sau cu cine sunt eu
da o replica la ce am, zis mai sus hai
 

DeletedUser

replica la ce la recrutat?:D
Fati un control prima replica chiar ai probleme, daca-ti calculam IQ probabil da cu minus:)).

Pai prietene jocul se numeste triburile, adica triburi nu fiecare de capul lui...si tribul a inceput in data de 03.01 normal ca nu am ramas singur si am recrutat catva oricum NU am fuzionat ca t-j NU am facut trei academii.
Noi luam sate noi cucerim, daca vream recrutam din t-j inca de o academie inca asa ca laso balta cu recrutarile...
 

DeletedUser18817

Mai copii, nu am nimic nici cu T-J, nici cu Varu', nici cu voi 2 (celebrul anonim si petrosorr), cu nimeni, e doar un joc, care fiecare il joaca cum are chef, dar daca aveti ceva de comentat, aveti bunul simt sa va prezentati. In viata reala, daca incepi o conversatie, normal ar fi sa te prezinti. Daca voi nu faceti asa, imi cer scuze.

O seara placuta.
 

DeletedUser43263

nu am cei 7 ani de acasa si nu vreau sa ma prezint.ce faci?ma spui lu mama?:((
florinele prietene ai crescut exact ca noi->DIN RECRUTARI
asta vreau sa scot in evidenta si asta vreau sa pricepi si tu odata pt totdeauna ca voi nu sunteti un trib unit asa cum te lauzi pt ca nu ai avut cand sa il faci unit atata timp cat tu saptamanal iei cativa jucatori noi

intrebare pt florinel:ce te mai tine sa nu recrutezi?oare numai are tj jucatori activi pe harta?ca ai zis ca iei doar pe cei activi


draga iuly daca fiecare il joaca cum are chef de ce comentati de t-j?ca nici voi nu sunteti prea diferiti!sunteti exact la fel
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus