Este corect sau nu?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Radub a schimbat numele tribului din Avalon in @valon pentru ca in fostul Avalon sa se poata retrage ultimii membri Avalon ce inca mai joaca pe l1. Pentru asta el a fost dat afara de conducerea fostului RIP. Fiind intemeietor de trib a fost dat afara tot de un alt "intemeietor". As vrea sa posteze aici cel ce l-a dat afara si sa spuna si de ce daca are curaj. Mie mi e pare cel mai josnic lucru vazut de mine pe triburi.
 

DeletedUser

Asa este barony, iti dau perfecta dreptate...... eu nush pe mana cui ai lasat tribul tu si SS si lue, sau cine conduece tribul de cand v-ati lasat voi.. dar se pare ca nu ati facut cea mai buna alegere, :(
 

DeletedUser

Asa este barony, iti dau perfecta dreptate...... eu nush pe mana cui ai lasat tribul tu si SS si lue, sau cine conduece tribul de cand v-ati lasat voi.. dar se pare ca nu ati facut cea mai buna alegere, :(

De aceea nici nu am mai dorit pastrarea numelui Avalon pentru tribul actual. Nu am cerut nimic decat sa ni se dea voie sa ne retragem odata cu numele ce ne-a consacrat si pe care l-am purtat cu onoare.
 

DeletedUser

pai el de ce a schimbat numele tribului fara sa se consulte si cu ceilalti din conducere? o fi el intemeietor sau ce-o fost, dar sa ia decizii fara sa se consulte cu ceilalti membri este o totala lipsa de respect fata de ceilalti
cand rip si avalon au fuzionat nu si-au dat cu parerea numai intemeietorii... au cazut de comun acord membrii conducerii celor 2 triburi, cred:D
 

DeletedUser

pai el de ce a schimbat numele tribului fara sa se consulte si cu ceilalti din conducere? o fi el intemeietor sau ce-o fost, dar sa ia decizii fara sa se consulte cu ceilalti membri este o totala lipsa de respect fata de ceilalti
cand rip si avalon au fuzionat nu si-au dat cu parerea numai intemeietorii... au cazut de comun acord membrii conducerii celor 2 triburi, cred:D

S-a consultat cu cel caruia ii apartinea numele de Avalon ca marca inregistrata.
 

DeletedUser1282

S-a consultat cu cel caruia ii apartinea numele de Avalon ca marca inregistrata.

Sincer sa fiu, v-ati retras si ati lasat numele, nu vad de ce va mai agitati atat... se vede ca nici nu v-ati gandit la asta, ati prins acum ideea din zbor si a inceput agitatia.
Imi pare rau pentru ce ati fost, dar din moment ce nu va interesat cat ati jucat sa pastrati numele la care se pare ca tineti atat, trebuie sa acceptati ideea ca "a fost odata ca niciodata"...
 

DeletedUser

Sincer sa fiu, v-ati retras si ati lasat numele, nu vad de ce va mai agitati atat... se vede ca nici nu v-ati gandit la asta, ati prins acum ideea din zbor si a inceput agitatia.
Imi pare rau pentru ce ati fost, dar din moment ce nu va interesat cat ati jucat sa pastrati numele la care se pare ca tineti atat, trebuie sa acceptati ideea ca "a fost odata ca niciodata"...

Ne-a interesat mereu dovada ca au ramas cativa prieteni in fostul Avalon care sa pastreze numele, id-ul tribului si forumul. Si acestia au reluat numele creat de SS. Era greu sa fie inteleasa toata problema?
 

DeletedUser

Tribul este condus de Orchid si B79dyv carora le doresc si succes la timona noului trib.
Numele ar trebui sa fie RIP dupa parerea mea personala nu Death...Cu numele de Rip va identificati si sub acest nume a-ti crescut si a-ti ajuns o forta.


P.S.01.04. 15:55 RaduB a fost concediat de către b79dyv.


O seara buna.
 

DeletedUser1282

Ne-a interesat mereu dovada ca au ramas cativa prieteni in fostul Avalon care sa pastreze numele, id-ul tribului si forumul. Si acestia au reluat numele creat de SS. Era greu sa fie inteleasa toata problema?

"si marmota invelea ciocolata in staniol"... parca asta era replica care vine in acest fel de momente sau " dincolo era mai ieftin" :):):)
 

DeletedUser

cert este ca dezgustul continua, si deja se lasa si ultimii jucatori care conteaza pt mine mersonal in acest joc, ma refer jucatori din alte triburi... nu pot sa spun cine exact, dar cert este ca ati distrus llumea 1, cine se simte as spune sa plece capul jos.. deci repet nu exista un adresant al sintagmei, doar cine se simte (nu ma refer doar la cei care au postat in acest topic, ci la toti care citesc)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sa fim seriosi nici unul din voi nu s-a gandit la numele de Avalon cand ati renuntat la joc, ca dovada ca nu ati revendicat acel nume atunci ci mai tarziu. personal nu ma intereseaza numele tribului ci grupul din care fac parte, deci nu tin la acest nume, dar ce a facut acel jucator este o josnicie, daca asa credeti ca e bine pastrati acel nume care eu zic ca este patat de fapta lui.
 

DeletedUser

Vei putea gasi la topicul cu petitia pt numele Avalon un post de-al meu in care le multumesc celor ce s-au gandit la retragerea numelui DAR spun ca cei care au preluat tribul il vor purta cu cinste si respect. De atunci si pana s-a facut miscarea s-au schimbat cateva lucruri care m-au facut sa imi regandesc pozitia si s-a decis retragerea numelui Avalon.
 

DeletedUser1282

Vei putea gasi la topicul cu petitia pt numele Avalon un post de-al meu in care le multumesc celor ce s-au gandit la retragerea numelui DAR spun ca cei care au preluat tribul il vor purta cu cinste si respect. De atunci si pana s-a facut miscarea s-au schimbat cateva lucruri care m-au facut sa imi regandesc pozitia si s-a decis retragerea numelui Avalon.

Cum sa-ti spun? Iti place sau nu, te-ai retras, asa ca parerea ta si ce doresti tu sa faci numai are nici-o importanta. In momentul in care te-ai retras ai renuntat la trib si la ce reprezinta el. Indiferent de parerea ta, spiritul de pe vremea regelui Arthur pe care ati batut moneda, nu includea fuga de raspundere in momentul in care ati dat de greu. Ai fugit, nu esti cu nimik mai bun decat cei pe care acum ii acuzi ca folosesc numele avalon pe nedrept.

Retine parerea mea: ai fugit in cel mai las mod, stergerea contului.

Felicitari ca te-ai rupt de joc, dar ca lider al unui trib cred ca ai gresit fata de toti. Asa ca lasa pe altii sa vorbeasca de numele avalon si ce a reprezentat el. :) tu antreneaza-te sa fi in forma duminica, sper sa imi revin si eu pana atunci.
 

DeletedUser

Vei putea gasi la topicul cu petitia pt numele Avalon un post de-al meu in care le multumesc celor ce s-au gandit la retragerea numelui DAR spun ca cei care au preluat tribul il vor purta cu cinste si respect. De atunci si pana s-a facut miscarea s-au schimbat cateva lucruri care m-au facut sa imi regandesc pozitia si s-a decis retragerea numelui Avalon.

treaba cu schimbatu sau neschimbatu numelui mi se pare un nimic, fata de ce am auzit eu ca o sa se intample, si dak se intampla asa... chiar ati stricat tribul printr-o hotarere pripita, ce-a cu fuziunea, pt ca de atunci sunt tensiuni, doar ca sa aveti locul 1. Inca astept , ca nu cred ce am auzit pana nu vad, si nici nu pot spune ce , mai astept 3-4 zile, cred ca atat dureaza
 

DeletedUser

nu trebuie sa mai astepti 3-4 zile ca deja au inceput sa se retraga in 300 Avalon cativa avalonieni :)
 

DeletedUser

Aceia au plecat acum cateva zile.

Iar wldsnk s-a referit la cu totul altceva.
 

algernon

member
Scor reacție
0
barony,cu toata stima,dar ati gresit (sau ai gresit)
conditia pastrarii sau retragerii numelui trebuia pusa inainte de a pleca din trib.cu toata stima iar pentru radub,si el a gresit.trebuia sa discute cu ceilalti actuali fondatori schimbarea numelui de trib,inainde de a face schimbarea.mie,personal,asa mi se pare corect.
in momentul in care predai cuiva o marca , fara conditii prealabile,iti asumi riscurile de rigoare...
sunt convins ca se putea ajunge la o intelegere in acest sens.pina la urma,ramane o problema de comunicare
dar,aceasta,ca de obicei,este parerea unui NOOB
:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus