Este corect sau nu?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1945

Am tot dreptul din lume sa vorbesc. Avalonul nu a inceput cu tine, dar s-a sfarsit datorita tie. Daca aveai de gand sa te lasi cu adevarat in decembrie, te lasai. Treaba aia cu retragerea din cate imi aduc aminte a fost o chestie aruncata in urma unei discutii cu unul din membrii importanti ai tribului si sunt convins ca a fost un mare bluf.
Si e adevarat ca interpretarile ne sunt date de propriile perceptii, dar las-o mai moale cu chestiile astea cu suferinta ca nu mai eram diplomat. Nu stiu care dintre noi doi a dat dovada ca intr-adevar tanjeste dupa sefie. Eu am refuzat diplomatia si pe L2, si pe L3, desi castigasem alegerile. Cana a fost nevoie, mi-am asumat acea responsabilitate, dar niciodata nu asta am cautat in acest joc. E adevarat, se pare ca tu intelegi mai greu ca se poate juca si fara a face parte din conducere si a incerca tot felul de giumbuslucuri.
Si faptul ca am mai luat si in alte cazuri pozitie impotriva ta mi se pare un fapt normal. Sau te crezi un fel de semi-zeu al acestui joc? Si mie mi s-au facut reprosuri cand am fost diplomat, unele justificate, altele nu. Dar am incercat, cand a fost asa, sa ma consult si cu altii si sa vad daca chiar am facut vreo tampenie sau nu. Si nu mi s-a parut un gest anormal sa fiu criticat. Da, am luat de cateva ori pozitie, si singurul meu regret a fost ca nu a fost suficient de des. Iar ultima data a fost cand ai facut ghidusia finala, de a impinge tribul la un razboi cu cel mai vechi prieten. Nu mi s-a rupt de trib, dar orice coabitare cu tine mi s-a parut imposibila. Nu am scris niciodata impotriva ta pe forumul mare, am discutat doar in cadrul tribului, caci scopul meu era de a-mi expune parerile acolo unde conta. Si nu vreau sa intru mai mult in bucataria avalonului in fata altora, dar tin sa-ti aduc aminte ca atunci cand ai venit in trib ai gasit un trib respectat, cu un consiliu care incerca prin ceea ce spunea sa-l ajute pe SS in luarea deciziilor. Acolo am incercat si eu cand am crezut ca am ceva de spus sa-mi exprim punctul de vedere. Nu am incercat sa ies in fata pentru ca dpdv diplomatic peste SS nu se mai putea spune mare lucru, iar pe plan militar erau oameni ca Nickulaie, Thorak si altii (chiar, cum naiba se face ca si cu ei ai avut divergente?) care mi-ar fi dat lectii despre jocul asta. Mi-am cunoscut lungul nasului. Ai gasit un trib inchegat, puternic, in ascensiune, respectat si simpatizat. Un trib in care democratia era un fapt real (eu unul nu sunt un simpatizant al acestui tip de conducere, insa in Avalon ea chiar era functionala si cu rezultate). Si s-a ajuns ca in acel trib sa nu mai se discute nici o decizie, iar totul sa mearga pe linia scenariilor imaginate de tine, subordonate unui singur tel: locul intai. Bravo, ai ajuns acolo. Nu conteaza ca pentru asta te-ai folosit atat de Avalon cat si de RIP si ca ai scos bazaconiile alea legate de planurile TLD. Ai fost acolo, te-ai simtit bine. Si, ce ai realizat in final, dincolo de asta? Cati avaloni mai sunt in joc pe L1?
Mi s-a rupt de trib? Aproape ca mi-e jena ca trebuie sa-ti raspund. Fa-ti penitentele, Barony, macar acum, ca-i perioada postului.
Cat despre diplomatie, mi-a fost jena sa ti-o spun pana acum, caci asa cum am scris inainte, stiu si recunosc ca ai muncit mult. Dar te-ai intrebat vreodata, daca ar fi sa iei acum sefii de trib la rand si sa-i intrebi in cine au incredere daca ar fi sa discute cu mine sau cu tine, s-ar putea sa ai mari surprize. Eu nu am pretentii de mare diplomat, si am facut greseli pe care mi le asum, probabil ca nu sunt asa ceva, ci doar un om la care interlocutorii gasesc o doza acceptabila de bun simt si corectitudine. Dar poate acum e cazul sa-ti spun si parerea mea: nu ai fost un bun diplomat, ci unul oarecare, dar care a prins un trib exceptional. Si care, si in urma misculatiilor (scuze pentru termen, care cred ca e cel care descrie cel mai bine actiunile tale) intreprinse de tine, pur si simplu a disparut. Iar tu simte-te bine alaturi de prietenul tau RaduB in "cimitirul" de trib (denumirea iti apartine, si le cer scuze celor ce s-au retras acolo pentru a-si lua la revedere de la joc) si povesteste-i la gura sobei de vremurile cand tu, marele diplomat, ai facut decat minunatii pentru Avalon, un trib amarat care a avut sansa de a te intalni, si pe care l-ai dus pe primul loc. Poti sa faci asta, sau daca preferi, poti sa-ti ceri scuze avalonilor pe care i-ai gasit in trib pentru ceea ce ai facut "pentru ei".
 

DeletedUser

nu isi mai au rost aceste discutii dar ca sa punem capat speculatiilor pt totdeauna trebuie sa se stie ca alianta TLD-Avalon a luat sfarsit deoarece in posesia noastra au intrat niste discutii ale lui barony in care ne critica in termeni foarte duri si urati iar noi am considerat ca nu putem avea alianta cu un asa caracter-este foarte simplu,alte comentarii sunt d prisos
 

DeletedUser

pt Cher-cher: ma multumesc sa joc cu sefii de trib care nu au incredere in mine pe clasica. sa iti aduc aminte ce ai facut cu avalonul pe l2? diferente pot avea cu oricine important este sa le putem rezolva. asa ca mai ia te rog legatura cu jucatorii numiti de tine. avalonul s-a sfarsit cand au inceput sa se lase prea multi jucatori de joc. si nu imi spune ca din cauza mea.
iar de razboiul cu tld-ul te rog sa nu fi penibil. nu eu am impins tribul catre razboiul acela dar cand nu cunosti toate datele e usor sa dai din gura. mult succes pe toate lumile pe care joci.

pt flamer: nu te mai face de ras. criticile la adresa TLD le-am facut pe forumul mare sau direct catre conducerea voastra asa ca nu imi spune ca ati aflat nu stiu ce de nu stiu unde.
 

DeletedUser

Ptiu, nene! Pana acum ati spus ca din cauza fuziunii cu RIP.:confused:

........visezi;).....sa-mi arati unde si cine a spus asta
pt barony:am vz discutiile tale cu un lider Elite,te rog sa nu fii nesimtit si sa negi chiar si acum,e prea mult........ce naiba?tre sa fiu MB si eu si sa umplu externul d conversatii d p mess?:(
a trecut,a trecut dar nici nu-mi place sa te vad ca minti chiar si acum,mi se pare ca esti d prea mult prost gust cand faci asa ceva-fii barbat si incearca sa-ti recunosti vina macar acum......e urat din partea ta sa nu-ti asumi responsabilitatea dar asta e adevarul-esti principalul vinovat pt distrugerea Avalon
nu prea mi-as dori sa pun discutiile aici insa chiar imi dau seama ca tu ,barony ,esti un mare ipocrit daca nici macar acum nu taci si indraznesti sa mai vii si sa pretinzi ca esti f. curat....intr-adevar esti unul dintre cei mai josnici jucatori d p acest server
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

si motivele lu flamer si cele ale lui barony sunt false :)), dak tot s-a cam terminat acum.. dc nu o spuneti pe aia buna? Avalon era pozitionat destul de prost ca impartire pe harta, cu useri in multe directii, si in loc sa stea acolo si sa isi continue devoltarea cum au facut-o de la inceput , si cum a mers foarte bine, au fuzionat cu rip pt ca se anunta un razboi cu tld, si asta din pricina strambelor pe care le puneau atat tld cat si avalon, nu numai o parte, au ajuns asa infometati de putere si de faima incat nici nu mai incapeau ambele triburi pe aceeasi pagina in clasament sa spun asa. Si s-a produs "regretatul " razboi, care la urma urmei daca se juca corect, putea renaste lumea 1, in ideea ca mai toti jucatorii erau pe pragul sa se lase din plictiseala, cu acest razboi poate isi recapatau pofta de joc, insa nu a fost asa, in loc sa se inchida dupa declansarea razboiului absolut orice discutie intre triburi si sa se joace pe harta , certurile au continuat, pe langa ce nereguli s-au mai produs, si s-a ajuns la asta. Eu ce nu inteleg, daca barony s-a retras, flamer s-a retras... ce incercati acum sa mai demonstrati? :)))
 

DeletedUser

........visezi;).....sa-mi arati unde si cine a spus asta

N-ati zis voi ca ati vazut fuziunea ca pe o potentiala agresiune? Din ce zici tu acum rezulta ca asta a fost doar un pretext sa nu spuneti ca aveti conversatii ale altora. Intr-un fel mi se pare normal.
Nu ma faceti sa scormonesc arhive si topice vechi ca ma umplu de praf!

Oricum, din razboiul asta Elite a avut cel mai mult de castigat.
 

DeletedUser

N-ati zis voi ca ati vazut fuziunea ca pe o potentiala agresiune? Din ce zici tu acum rezulta ca asta a fost doar un pretext sa nu spuneti ca aveti conversatii ale altora. Intr-un fel mi se pare normal.
Nu ma faceti sa scormonesc arhive si topice vechi ca ma umplu de praf!

Oricum, din razboiul asta Elite a avut cel mai mult de castigat.

Circ domnule =))
 

DeletedUser

Da, CIRC. Mii de scuze! ^:)^


Oricum, erau Elite cand a inceput razboiul.
 

DeletedUser

Pt Flamer: Am spus ca tot ce am declarat la adresa TLD am facut-o atat conducerii TLD in PM cat si pe forumul extern. Chiar tu tipai in gura mare ca imi permit asta ... Repet, ce am afirmat pe forumul mare am sustinut si in private nu numai cu Elite, ci si in convorbirile cu Diablo, SOF, Sh etc. Care e problema? Asta a fost pozitia Avalon si s-a datorat tuturor faptelor petrecute.
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
pt Cher-cher: ma multumesc sa joc cu sefii de trib care nu au incredere in mine pe clasica. sa iti aduc aminte ce ai facut cu avalonul pe l2? diferente pot avea cu oricine important este sa le putem rezolva. asa ca mai ia te rog legatura cu jucatorii numiti de tine. avalonul s-a sfarsit cand au inceput sa se lase prea multi jucatori de joc. si nu imi spune ca din cauza mea.
iar de razboiul cu tld-ul te rog sa nu fi penibil. nu eu am impins tribul catre razboiul acela dar cand nu cunosti toate datele e usor sa dai din gura. mult succes pe toate lumile pe care joci.

pt flamer: nu te mai face de ras. criticile la adresa TLD le-am facut pe forumul mare sau direct catre conducerea voastra asa ca nu imi spune ca ati aflat nu stiu ce de nu stiu unde.

Barony, scuza-ma dar vorbesti numai tampenii. Ce a facut Cher-cher cu avalonul pe L2? Daca vrei sa acuzi pe cineva ma poti acuza pe mine de faptul ca am facut o "academie" a Avalonului, care a ajuns la un moment dat sa fie mai puternica decat tribul si acel trib a fost de fapt condus de cher-cher.

Cat despre ce a facut cher in dwcc...crede-ma ca nu ai fi reusit tu nici in 100 de ani...


Cat despre ultimul tau post...nu a fost pozitia avalon ci a fst pozitia ta si a jucatoriilor din RIP care au intrat in avalon.

Daca tot este sa dam cartile pe fata de ce nu spui si de acele discutii despre fuziunea tld-avalon, am fost martor la una din ele? Ala era cursul normal al celor doua triburi, si sunt convins ca la aia se ajungea daca nu interveneai tu cu intrigile tale si cu planurile tale de "dominatie mondiala". Acum ca nu ti-a iesit "combinatia" de ce incepi sa arunci cu rahat in numele de Avalon si in jucatorii din el?
 

DeletedUser

Barony, scuza-ma dar vorbesti numai tampenii. Ce a facut Cher-cher cu avalonul pe L2? Daca vrei sa acuzi pe cineva ma poti acuza pe mine de faptul ca am facut o "academie" a Avalonului, care a ajuns la un moment dat sa fie mai puternica decat tribul si acel trib a fost de fapt condus de cher-cher.
cred ca la asta se referea si Barony :D
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Lacry este vorba de tribul KoA (Knights of Avalon redenumit mai tarziu Knight of Azrael) si nu are nici o treaba cu Avalon-ul din L2, deci sigur nu la aia se referea Barony...
 

DeletedUser

Pt Flamer: Am spus ca tot ce am declarat la adresa TLD am facut-o atat conducerii TLD in PM cat si pe forumul extern. Chiar tu tipai in gura mare ca imi permit asta ... Repet, ce am afirmat pe forumul mare am sustinut si in private nu numai cu Elite, ci si in convorbirile cu Diablo, SOF, Sh etc. Care e problema? Asta a fost pozitia Avalon si s-a datorat tuturor faptelor petrecute.

Bine ca faci pe Fecioara Maria, ca ai incercat sa strangi mai multe triburi contra TLD probabil nu ti se pare penibil si inimaginabil atata timp cat membrii celor 2 triburi (TLD&Avalon) s-au inteles mereu bine, zi mai bine ca visai sa fi regele lumii 1...si cum nu ti-a iesit ai facut bye bye, de aia te acuza toti ca ai distrus Avalonul?Ca ai fost Fecioara Maria si incercai sa starpesti raul lumii 1 adik TLD-ul?Zi mai bine adevarul, egoismul, dorinta ta de maretie si intrigiile tale contra aliatilor traditionali au adus razboiul asta ;)
 

DeletedUser

Sa inteleg ca pe l2 vreunul din triburile avalone au avut anvergura celui de pe l1? Eu stiu un lucru, cand am intrat in Avalon tribul era pe locul 10, cand am dat stergere la cont era pe locul1. Rezultatele vorbesc cred mai mult decat cuvintele lui cher-cher sau leutzu. Incheiat capitolul.
 

DeletedUser

Cred ca ai uitat de membrii RIP care au un merit mai mare in locul 1 pe care l-ati ocupat cateva saptamani, in fond ei erau pe locul 2, iar Avalon daca nu ma insel era pe locul 4...:rolleyes:
 

DeletedUser

Cred ca ai uitat de membrii RIP care au un merit mai mare in locul 1 pe care l-ati ocupat cateva saptamani, in fond ei erau pe locul 2, iar Avalon daca nu ma insel era pe locul 4...:rolleyes:

Perfect adevarat si asta am si spus cand am cerut retragerea numelui Avalon odata cu retragerea lui SS. Rip-ul era clasat inaintea Avalonului iar acest lucru nu l-a uitat nimeni. Si de aceea nici nu am inteles de ce s-au cramponat atat fostii membri RIP cand li s-a propus renuntarea la numele Avalon.
 

DeletedUser

Iti spun eu: pentru ca nu aveau de ce sa il schimbe. Intrebarea e de ce v-ati cramponat tu si altii care nu aveau nicio legatura cu tribul. E ca si cum tatal despartit de mama ar bate cu pumnul in masa ca mama ce are grija de copil sa schimbe copilului numele. E un non-sens pentru orice om cu mintea pe umeri.
 

DeletedUser

Poate pt. ca numele Avalon sa nu fie asociat unui esec militar :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus