F. Green + F. SH vs F. Zei (+MR) + F. Night (+Heroe)

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Datorita incalcarilor frecvente a regulilor aliantei SH - Green - Zei (reguli stabilite de comun acord) de catre ultimii mentionati, impotriva familiei Takezo, actuala Night, dar si a incalcarilor pe durata aliantei Green - Zei vs SH - Takezo, familia Zei a decis ruperea aliantei cu Green si transformarea acesteia in PNA, fapt ce nu a convenit obiectivelor initiale.Desi li s-a adus la cunostinta de nenumarate ori greselile ce le-au facut si nu s-a luat nicio masura, tot ei s-au simtit neglijati si au trecut la fapte.

Astfel, asa cum a fost intelegerea acum 8 zile, alianta Green - Zei a luat sfarsit acum 24h si s-a transformat in razboi.
La doar cateva minute dupa ce au anuntat ruperea aliantei cu Green, Zei au facut PNA cu Night, incalcand cea mai importanta regula a aliantei "de 3".Totodata, SH si-a anuntat neutralitatea fata de acestia.

Harta pleaca de aici:

Bs9mq5W.png

Trecand peste orice urma de onoare, Zei au inceput atacurile pe familia Green cu 3 zile inaintea terminarii PNA-ului.Cu toate acestea, primul organizat al acestui razboi decurge in felul urmator:

1TKnkEV.png

Cu mentiunea ca duminica familia Green a avut organizat pe Night, atacand de la peste 120 de ore, pentru a iesi, ce era in momentul acela, noua granita de razboi.Desi am avut atat atacul, cat si apararea pe drum, se pare ca este egaliatate pe ziua de azi, in timp ce ieri green a iesit pe +5 sate.

Lucru ce personal il ador, este acela ca Zei sau alianta Zei - Night ne considera din nou outsideri.Chiar ma bucur de acest lucru.Conform spuselor, noi : "circarii, aplaudacii, papagalii, inactivii, noobii, pacalicii" nu avem nicio sansa in fata Zeilor, cei ce pierdeau, cu putin timp in urma, peste 100 de sate pe organizatele Takezo.
Sper sa fie un razboi frumos.

Succes si mult noroc fostilor aliati, veti avea nevoie din plin.
 

DeletedUser20519

mi se pare ca prea mult pui presiune pe: ZEI sunt vinovati, ZEI asa, sau alt fel. Mereu voi sunteti cei sfinti...asi propune ca fiecare sa-si vada de tribul sau si sa vorbeasca pentru ei. Dar nu sa arate cu degetu la altii


Succes tuturor
 

DeletedUser30525

mi se pare ca prea mult pui presiune pe: ZEI sunt vinovati, ZEI asa, sau alt fel. Mereu voi sunteti cei sfinti...asi propune ca fiecare sa-si vada de tribul sau si sa vorbeasca pentru ei. Dar nu sa arate cu degetu la altii


Succes tuturor


Nu suntem noi cei mai sfinti asa cum nici un trib nu e
Dar macar stim ca am facut tot ce e posibil sa ramanem in aceasta formula chiar si cand zeii au facut prostii chiar si cand toata lumea zicea ca or sa dea stergere ca ii rupe takezo
Puteam sa ii lasam atunci sa se duca dar nu am facut-o
Asa ca daca sunt presati asta e. O merita cu varf si indesat

Cat despre organizat nu vreau sa spun decat atat
Daca mai fac zeii vreo 4 organizate de astea green castiga razboiul

la ora asta cand cred ca e cam gata organizatul celor din zei stam cam asa:
32 sate cucerite de green si 24 cucerite de zei
:D
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
mai... "iegzista" o explicatie... :))

ZEI - kosty12 astăzi la ora 10:20 Mulţumesc Citat Prelucrare Şterge
Ne acuzati ca luam barbare, cat se poate de corect. Luam barbare dar luam pt a tine pasul.
 

DeletedUser20519

asta e doar o scuza...dar sefia voastra vi sa ridicat prea mult la cap. Vreti ca toti sa joace pe placul vostru...si normal ca nu le-au convenit. Sa vedem cat o sa le convina si SH-ului sa primeasca ordine
 

DeletedUser30525

asta e doar o scuza...dar sefia voastra vi sa ridicat prea mult la cap. Vreti ca toti sa joace pe placul vostru...si normal ca nu le-au convenit. Sa vedem cat o sa le convina si SH-ului sa primeasca ordine

nu e o scuza
a fost cu adevarat o problema de care zeii au zis ca se ocupa
la fel cum au zis ca se ocupa de multe altele
realitatea insa a aratat ca uneori una se spune si alta se face (sau se reuseste sa se faca pt ca unii de la zeii chiar daca vor sa faca treaba nu pot de ceilalti)
cat despre aluzia ca SH primeste ordine de la green (pt ca la asta te-ai referit indiferent ce vei spune) nu pot decat sa zambesc ca la un banc sec spus doar pentru ca altceva nu avem ce spune

ps: parca il vad pe mircea dupa cat ne-am contrat "prieteneste" pe aici ca isi pregateste replica la un "ordin" din partea green
green: sh trebuie sa........
mircea: trebuie sa va beep beep beep
:D:D:D
 

DeletedUser13059

da stiu .. a venit maram .. adica nu , a venit zeus ..nu nu a venit tot greenu si ne-a ordonat sa eliminam Night ... iar SH de frica sa conformat si ataca incontinuu acolo , ce sa facem , ne-am supus :(


Parte 1:
Triburi: SH, -SH-
Parte 2:
Triburi: Day, Night, HERO, HERO 2

Timeframe: Dintotdeauna



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 858
Tabăra 2: 155
Diferență: 703

chart
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
91
Bun..2 pagini de mesaje sterse, noroc ca am intrat ca ma trezeam cu vreo 20 dimineata.

Reveniti la subiectul acestei teme, fara jigniri si alte cele.
 

DeletedUser3061

[3/31/2015 1:41:29 AM] Capillati: :D
[3/31/2015 1:41:31 AM] Mocian Nicu: ca sa-ti dau discutiile
[3/31/2015 1:41:32 AM] Mocian Nicu: cu ei
[3/31/2015 1:41:45 AM] Mocian Nicu: sa-mi spui ce sa le scriu ca la jocurile de culise
[3/31/2015 1:41:46 AM] Mocian Nicu: numarul 1
[3/31/2015 1:41:49 AM] Mocian Nicu: tot luche ramane
[3/31/2015 1:41:52 AM] Mocian Nicu: nu la noi
[3/31/2015 1:41:59 AM] Mocian Nicu: au facut eu i conferinta separat
[3/31/2015 1:42:02 AM] Mocian Nicu: eu xello
[3/31/2015 1:42:03 AM] Mocian Nicu: maram
[3/31/2015 1:42:06 AM] Mocian Nicu: zeus
[3/31/2015 1:42:11 AM] Capillati: arata-mi discutiile
[3/31/2015 1:42:13 AM] Mocian Nicu: si mihaita a
[3/31/2015 1:42:20 AM] Mocian Nicu: is lungi ma
[3/31/2015 1:42:25 AM] Mocian Nicu: astea erau estetialele
[3/31/2015 1:42:32 AM] Capillati: nu ma intereseaza ma tutuiala voastra :)
[3/31/2015 1:42:37 AM] Capillati: doar unde ai propus si ce
[3/31/2015 1:42:41 AM] Capillati: si ma intereseaza si inceputu`
[3/31/2015 1:43:12 AM] Mocian Nicu: asa am inceput
[3/31/2015 1:43:23 AM] Mocian Nicu: si a zis sorin asta la inceput
[3/31/2015 1:43:30 AM] Mocian Nicu: stai ca-ti mai dau copy paste de acolo
[3/31/2015 1:43:49 AM] Capillati: da ma tot
[3/31/2015 1:43:54 AM] Capillati: ca si-asa n-am ce face pana la 5 dimineata
[3/31/2015 1:43:56 AM] Mocian Nicu: [12:56:21 AM] Sorin08: avand in vedere trecutul, iti dai seama ca nu e o propunere reala
[12:56:41 AM] Mocian Nicu: ce te face sa crezi ca nu vorbesc serios ?
[12:56:55 AM] Sorin08: pai si eu
[12:57:19 AM] Sorin08: noi ne batem cu takezo, "alianta" de ce sa nu intoarceti armele fara fuziune?
[12:57:32 AM] Sorin08: daca vom coopera cum trebuie, fuziune se va face in timp...
[3/31/2015 1:44:55 AM] Mocian Nicu: intre "dusmani" peste noapte
[1:05:28 AM] mihaitza_a .: nicu la cati suntem
[1:05:44 AM] mihaitza_a .: vor fi 10 triburi
[1:05:47 AM] mihaitza_a .: :))
[1:06:29 AM] Mocian Nicu: nu nu
[1:06:57 AM] Mocian Nicu: facem 1 trib si 9 tribulete :)))
[1:20:17 AM] mihaitza_a .: cred ca e socul prea mare
[1:20:26 AM] mihaitza_a .: de nu mai vorbeste nimeni
[1:21:20 AM] Mocian Nicu: :)))
[1:21:37 AM] Mocian Nicu: pana acum toti voiau sa vorbim
[1:21:41 AM] Mocian Nicu: acum toti tac
[3/31/2015 1:45:46 AM] Mocian Nicu: aici e gata
[3/31/2015 1:46:29 AM] Capillati: pai si cum ati incheiat?
[3/31/2015 1:50:15 AM] Mocian Nicu: asta e ultimul meu mesaj n-au mai zis nici unu nimic
[3/31/2015 1:50:19 AM] Mocian Nicu: mi-a scris mihaita a
[3/31/2015 1:50:26 AM] Mocian Nicu: ca vorbeste el cu ei maine
[3/31/2015 1:50:27 AM] Mocian Nicu: sa intram iar
[3/31/2015 1:50:30 AM] Mocian Nicu: sa stabili ceva
[3/31/2015 1:50:32 AM] Mocian Nicu: daca e de stabilit
[3/31/2015 1:50:37 AM] Mocian Nicu: deaia as vrea sa fii maien si tu on
[3/31/2015 1:50:42 AM] Mocian Nicu: nu te pot baga acolo cu ei
[3/31/2015 1:50:46 AM] Mocian Nicu: dar iti pot da copy paste
[3/31/2015 1:50:51 AM] Mocian Nicu: si sa vedem ce le scriu eu


interesant zic io
 

DeletedUser20519

ce ziceti de manevra asta care o puneati la cale inca inainte de a rupe alianta? Va dati zmei doar cand vati pus toata harta contra noastra...se vede in mesajele de mai sus ca voi ati planuit totul din timp, si nu mai imblati cu vrajeli ca nu erati pregatiti

nu e o scuza
a fost cu adevarat o problema de care zeii au zis ca se ocupa
la fel cum au zis ca se ocupa de multe altele

si atunci ce a vrut s zica maram cu mesajul postat? mai multe barbare si interne ca green-ul nu a luat nimeni...asa ca nu e cazul sa facem haz de necaz pe seama asta
 
Ultima editare de un moderator:

maram

Game Suport
Scor reacție
17
alt stiutor pe aici. mesajele de mai sus, reprezinta o frantura dintr-o conversatie la bascalie. ulterior s-a facut alianta green sh, alianta in care la cererea noastra a fost bagat si zei. deci, green sh zei contra takezo. acele discutii nu au absolut nimic de a face cu subiectul acesta.
a mai sters mythra azi noapte 2 pagini scrise pe tema aceluias pasaj din acea conferinta.
data viitoare aveti grija de la cine cereti copy/paste=)) ca nu va da tot.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
[3/31/2015 1:41:45 AM] Mocian Nicu: sa-mi spui ce sa le scriu ca la jocurile de culise
[3/31/2015 1:41:46 AM] Mocian Nicu: numarul 1
[3/31/2015 1:41:49 AM] Mocian Nicu: tot luche ramane

interesant zic io

Aici iti raspunzi singur sa vezi pe ce "ton" era discutia defapt.
Desi este spam si probabil iar ni se vor sterge postarile, voi macar stiti ce era defapt acea conferinta?Era o conferinta in care xello...sau mai bine zis jucatorii SH incercau sa convinga cativa jucatori de la noi sa tradeze.Conferinta avea deja cateva ore, in care noi (conducerea Green) nu ne-am bagat pentru a vedea in ce directie merge.Pot spune ca era o conferinta a SH-ului pentru recrutarea Green-ului :)) lucru ce n-a tinut si pe la 12 noaptea am fost adaugati si noi pentru a face misto:

99vYzU8.png

Y9GFNwp.png

xello cand a vazut ca am intrat noi s-a retras.Singurul care era "activ" este Mocian Nicu, pe care oricum nimeni nu il luase in serios si era cu "teama" de a nu se iesi cu discutiile pe extern.
Cum v-am aratat si aseara, ce postati voi sunt doua franturi de conversatie legate, doar-doar iese ceva "serios".Discutia merge cam asa:

8M4IzbI.png


TU2FzRF.png


vvrxBDP.png


Sunt glume si mistouri facute la 1 noaptea.
A doua zi, totul se termina asa:

kqUZFvl.png

Tot a doua zi a fost anuntat si Rmami de incercarile SH-ului de a ne recruta jucatori, de glumele ce li s-au facut, iar la urmatoare discutie directa a participat si el, cand s-a si facut alianta Green - Zei - SH.
Intr-adevar, propunerea SH-ului a fost ca noi sa intoarcem armele, dar cum a spus si maram, noi nu am participat la nicio discutie oficiala fara prezenta Zeilor, in speta Rmami, care lua deciziile finale acolo in momentul respectiv.
Eu va dau print screen-uri de acolo, voi dati citate lipite, desi nu-mi dau seama ce anume vreti sa dovediti (ca e clar ca nu va iese).

Un citat interesant de acolo ar mai fi si asta:

g3QmvTN.png
66iKRrf.png

Fapt de care noi stiam deja, dar am zis sa o lasam asa ca oricum "saracii Zei" pierdeau deja suta de sate pe organizatele Takezo.
 

DeletedUser13059

ce ziceti de manevra asta care o puneati la cale inca inainte de a rupe alianta? Va dati zmei doar cand vati pus toata harta contra noastra...se vede in mesajele de mai sus ca voi ati planuit totul din timp, si nu mai imblati cu vrajeli ca nu erati pregatiti



si atunci ce a vrut s zica maram cu mesajul postat? mai multe barbare si interne ca green-ul nu a luat nimeni...asa ca nu e cazul sa facem haz de necaz pe seama asta

care toata harta ? eu vad ca ii 50% din harta contra 50% din harta :) adica voi aveti mai mult , ca aveti si kings + circ de partea voastra :D
 
Sus