F. Green + F. SH vs F. Zei (+MR) + F. Night (+Heroe)

florinalex242

member
Scor reacție
0
mai omule, tu vorbesti de niste chestii care depasesc capacitatea ta de intelegere
- ce tradari omule, sate pierdute de oamenii tai pe care i-ai bagat pe urma la interne, cauta pe twstats si ai sa vezi ce vorbesc. jucatori care, dupa ce au pierdut un maldar de sate, cica nu mai au timp si se lasa...sau, mai rau, bagati la interne
- la voi nici un organizat nu a iesit bine, la noi au fost cateva...dar dupa cum spui tu, desigur, ne-am plictisit si nu mai atacam:))
- reorganizare, academie...pai Hero era academia voastra sau erati aliati? acelasi lucru voiati sa-l faceti si cu SH, cand vorba aia, Takezo a fost infiintat de Luche ca o extensie a tribului SH.
- pai alianta a fost rupta acum mult timp, voi inca va reorganizati? pana la craciun terminati cu organizarea si reorganizarea?

Voi va tot plangeti pe aici de tradare, dar pana la urma noi am fost aliati cu Takezo nu cu Night:)
Reluam, poate sunt eu nebun si gresesc:
- Luche l-a amenintat pe Ralf cu innobilarea
- Luche l-a amenintat pe urssmircea, l-a si atacat, pe motiv ca a plecat din Takezo si a intrat in SH. La fel facuse si Tao: a plecat din SH si a intrat in Takezo...dar fara urmari.
- Luche la amenintat, din ce stiu, si pe naduf...fara motive...
- Luche se amesteca in treburile interne ale tribului SH
- Luche incearca "o manevra", retragerea trupelor defensive din granita cu Zei pentru o reorganizare la granita cu SH, asta inainte de ruperea aliantei.

Or mai fi si altele, eu doar atat stiu. Spune-mi si mie, cu ce am gresit noi, din SH? Trebuia sa-l lasam pe Luche sa-si vada de ale lui, sa ne elimine unul cate unul pana la disparitia tribului SH, nu? Trebuia sa asteptam sa-si faca el manevrele, sa blindeze granita cu noi si pe urma sa fluieram noi a paguba, prinsi intre 3 triburi.



Night (627|526) K56 10,695 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-30 11:40:59
0127 (604|512) K56 10,147 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-30 09:05:51
0119 (604|514) K56 10,147 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-30 07:06:28
Virus 52 (612|574) K56 10,019 nume de joc [Night] cghindea [Night] 2015-05-30 06:38:50
Virus 53 (613|574) K56 9,852 nume de joc [Night] cghindea [Night] 2015-05-30 06:03:52
0123 (625|520) K56 9,844 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-30 00:23:46
0013 (599|538) K55 9,376 nume de joc [Night] garik18 [SH] 2015-05-29 23:50:10
0011 (606|545) K56 9,181 nume de joc [Night] garik18 [SH] 2015-05-29 23:50:10
K56 (600|537) K56 8,482 nume de joc [Night] garik18 [SH] 2015-05-29 23:50:10
K56 (603|533) K56 9,306 nume de joc [Night] garik18 [SH] 2015-05-29 23:50:08
Ion Antonescu (596|525) K55 9,299 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-29 22:46:42
0160 (599|525) K55 9,484 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-29 22:37:06
0122 (625|521) K56 9,747 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-29 22:04:19
... (617|559) K56 9,822 nume de joc [Night] RAZA1993 [SH] 2015-05-29 20:41:14
... (616|561) K56 9,918 nume de joc [Night] RAZA1993 [SH] 2015-05-29 20:32:57
0121 (603|523) K56 9,996 nume de joc [Night] lucasssyo [SH] 2015-05-29 19:47:17
0007 (606|546) K56 9,338 nume de joc [Night] lucasssyo [SH]
 

DeletedUser668

:))) sa inteleg ca doare tare adevarul.....

Acu' scuza pentru ce a-ti facut este Luche si ce vroia Luche sa faca...treaba e consumata, voi ati tradat peste noapte, nu Luche ....jocul a fost facut pe seama unui singur mesaj al lui, drept test pentru voi si se pare ca a avut dreptate, ati vazut voi o singura trupa retrasa din granita cu zeii???, ati contactat pe careva din zeii(vre-un prieten) sa confirme vre-o alianta??....iti spun eu..NU


Dar se pare ca inca continuati acesta politica de-a gasirea de tradatori/inactivi/vanzatori de conturi.....asta-i jocul vostru, un joc care dezgusta multa lume, poate atata stie tribul SH. Cu innobilarile alea ai vrut sa arati ca.....lucassyo a luat sate de la amicul lui care s-a lasat cand a mai vazut inca o tradare???

In fata Green nu s-au vazut rezultatele maiestriei voastre.....ati reusit in fata CIRC, un trib de 10 ori mai mic si in fata noastra doar prin tradare, gasirea de tradatori, inactivi si vanzatori de conturi, cu organizatele este mai greu.

Eu vorbesc despre realitate, tu despre ce putea sa fie daca....
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Acu' scuza pentru ce a-ti facut este Luche si ce vroia Luche sa faca...treaba e consumata, voi ati tradat peste noapte, nu Luche ....

=))))))))))))))))))))))
Deci nu conteaza ce a facut Luche, INTEMEIETORUL si CONDUCATORUL Takezo la momentul respectiv :))))
SH sunt vinovati pentru ca, ipotetic vorbind, nu au dat mesaj la Zei (trib aflat la dusmani) sa li se confirme daca Takezo face o manevra secreta de a trada =)))))))) Esti tare amuzant :)))

Si cum am spus si in urma, voi chiar nu va permiteti sa vorbiti de jocuri de culise.Takezo?Cu manevrele cu academiile....cu conturile proprii innobilate din Zei :)) E foarte amuzant cand "hotii striga hotii", ironia e mare.

Realitatea e ca SH e peste voi cu 700 de sate in 100 de zile de razboi, ceea ce e enorm pentru orice nivel al jocului.Voi ati recurs la strategia disperarii si incepatorilor de a incerca de a echilibra prin innobilarea tuturor barbarelor de pe harta si vorbesti de calitatea jocului :))
Pai, acum sincer, lumea nu are niciun an, in trecut, abia pe acum se conturau triburile de final.Takezo/Night inca nu a avut un razboi adevarat pe lumea 42, cel cu SH e primul.

La urma-urmei, nu doar Luche credea cand a spus ca el se bate cu toata harta si castiga, ci si ceilalti din trib l-ati sustinut.Stergeti-va lacrimile, daca nu ati mai ajuns in stadiul asta al jocului si nu va puteti adapta, lumea se va termina mai repede decat am crezut :)
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
deci cum iti spuneam, tu nu ai capacitatea de a intelege:):):):)
orice argumente ti-as aduce, tu ramai cu ideile tale, ca-ti spune unul sau altul ca e gresit, nu prea conteaza, ce spui tu e litera de lege. Intr-o confruntare trebuie sa incerci sa anticipezi atat miscarile inamicilor cat si a aliatilor. iar cand aliatii dau semne ca-si doresc altceva trebuie sa actionezi. "jocul" nu a fost facut in urma unui singur mesaj, a fost facut in urma mai multor actiuni intreprinse de luche in dauna SH-ului. Ti-am expus asta mai sus, tu ai vazut doar un singur rand.

cu innobilarile, a fost un exemplu mai putin reusit, dar daca ai sa te uiti si tu, vei vedea ca au fost luate sate de la voi garla in urma organizatelor. iar diferenta putea fi mai mare daca nu ati fi innobilat satele "tradatorilor". in acea statistica, din ce stiu, poate ma insel, apar doar satele innobilate, nu apar satele unui "tradator". Si ar trebui sa te intrebi de ce au tradat...care sunt motivele...de la noi de ce nu a tradat nimeni, deocamdata? Poate totusi la voi e problema...

Cat despre Green, se stie ca sunt f buni, se apara f bine, poate pana la urma am fi reusit sa strapungem defensiva, poate nu, dar acum aceasta discutie nu-si are rostul. Ce are sens e ca ei au aceleasi rezultate ca si voi in razboiul cu Zei, poate chiar mai bune. Asta conteaza, nu frustrarile tale. Si te inteleg, e nasol sa patesti dintr-astea, am patit-o si eu, poate unii dintre voi nu au avut nicio vina, dar luche era seful Takezo, el taia si spanzura, iar actiunile lui se restrangeau asupra intregului trib.

REALITATEA e ca problema e la voi, nu la noi! era problema voastra sa nu aveti astfel de oameni, care nu erau de acord cu ideile voastre. Noi nu am obligat pe nimeni, au venit singuri la noi, au avut motivele lor.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Dar Green - SH a fost un razboi frumos (pe harta...si pe extern in cateva momente :)) ) si echilibrat.Pe final, noi am gasit o "bresa" de care am profitat, poate gaseau si SH.Mai multe nu sunt de spus.

Ideea e ca alianta Green - SH a plecat din start cu un handicap de -4000 sate diferenta (atat aveati voi cu Zei peste;la nivel de alianta).Acum, dupa ce ati innobilat si barbarele, diferenta e la 3000 de sate?Subliniez, dupa ce ati innobilat barbarele.Sa mai punem in calcul si ca voi ati ales sa recrutati triburi pentru a iesi in margine, pe cand noi le-am innobilat.

poate unii dintre voi nu au avut nicio vina, dar luche era seful Takezo, el taia si spanzura, iar actiunile lui se restrangeau asupra intregului trib.

Daca nu erau de acord cu metodele, actiunile si arogantele lui luche (care vroia razboi cu toata harta) nu se ajungea aici si se luau masuri de cand l-a atacat prima oara pe mircea.Asa cum spun majoritatea jucatorilor din Zei: "ne meritam soarta"(valabil pt night).

edit: SH - Green ~19200 sate
Night - Zei ~19600 sate
Lol...chiar nu stiam ca diferenta directa intre sate s-a echilibrat.Deci suntem la -4000 daca adaugam MR si HERO.
Parerea mea e ca s-a recuperat enorm.Felicitari Green&SH :cool:
 
Ultima editare:

florinalex242

member
Scor reacție
0
Pai asta zic si eu, dar SH->trib de tradatori:) trib de noobi:) trib de mai stiu eu ce:) insa ei nu-si pun si altfel problema: de ce s-a ajuns aici? si de ce atata frustrare cand au atatea sate avans? nu am mai zis si de barbare, ca nu mai gasesti nimic intre ei, daca iei un sat in zona, tre sa-ti trimiti resurse ca nu e nicio sansa de farm. dar na, noi suntem noobi, noi trimitem trenulete cu distanta de 1 minut intre primul si ultimul nobil, ce mai...al dracu a mai ajuns tribul asta...

dap, putin frustrant pentru noi cand ati gasit bresa aia:) imi venea sa-l spanzur pe ala:))
 

DeletedUser668

Uitati ceva...timp de aprox. o luna am luptat cu 3 triburi din top 4...si cum se luau sate??
- Parca Green baga barbare printre noi ....asa ca ciocu mic...pssssst.
- Zeii slabut de tot spre 0
- SH avea o granita intreaga goala si se ocupa ca si acum cu gasirea de tradatori/inactivi/vanzatori de conturi

Am mai spus-o voi sunteti marii jucatori care sa bat cu noi aia amarati/inactivi si slabi si inca aveti nevoie de tradatori/inactivi/vanzatori de conturi pentru a va mentine in top.
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
se vede river ca esti total pe langa:)):)):)) si ca iti lipsesc cu desavarsire anumite informatii:))
1. Green baga barbare intre voi pt ca cei din Zei, chiar daca au promis ca vor ceda cateva sate pentru ca cei din Green sa vina in granita cu voi, pana la urma au refuzat, iar cei din Green nu au gasit alta solutie decat sa ia barbare, pt ca era aproape imposibil sa ia sate de la 150 de ore cu nobil.
2. Zeii, care sa nu uiti, acum va sunt aliati, inca dadeau in blindaje, inca aveati defensiva acolo
3. SH avea granita goala, dar atunci, din ce tin minte, nu s-a facut absolut nicio recrutare si atunci a fost luat grosul de sate. Nu e problema noastra ca voi v-ati miscat mai greu cu reorganizarea...pana la urma noi a trebui sa reorientam toata defensiva din nord si vest pe granita cu voi, deci nu e chiar atat de usor, dar am facut-o intr-un timp fff scurt
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Serios?:)))

Parte 1:
Triburi: SH, -SH-, green, blue
Parte 2:
Triburi: Night, Day, ZEI, ZEIIC

Timeframe: 13/05/2015 00:00:00la18/08/2015 16:46:53

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,944
Tabăra 2: 1,076
Diferență: 868

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 16,955,239
Tabăra 2: 9,499,674
Diferență: 7,455,565

chart




Parte 1:
Triburi: SH, -SH-, green, blue
Parte 2:
Triburi: Night, Day, ZEI, ZEIIC, CIRC, Kings, MR, HERO

Timeframe: 13/05/2015 00:00:00la18/08/2015 16:46:53

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,232
Tabăra 2: 1,480
Diferență: 2,752

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 33,374,516
Tabăra 2: 12,866,488
Diferență: 20,508,028

chart





Cata ironie sta in intrebarea ta :))) Plus ca Zeii de 2 organizate incoace isi concediaza jucatorii din granita sa nu dea urat pe statistica =))))))))
Cam asa arata harta barbarelor:
kpZPBGM.png

Dar daca nu stii care a fost faza cu barbarele langa voi, e clar cu cine stau de vorba...esti total pe langa.
 

DeletedUser668

:)))) Eu recunosc ca sunt prost, sunt pe langa, sunt cum ziceti voi......dar momentan SH(tribul celor buni, expertilor) care se bate cu astia de teapa noasta inca apeleaza la tradatori/inactivi/vanzatori de conturi pentru a se mentine in top, ultima data a bagat o serie de barbare.

Dar na noi suntem slabi nu aveti cum altfel.
 

DeletedUser30525

[...]


uau
frumos n-am ce spune
dar daca atata poti te rog lasa oamenii sa discute in contradictoriu fara sa mai intervii
nu de alta dar se animase un pic externul si ai dat tu repede cu batul in balta
sorine cum faci tu sa ajunga lumea la exasperare
tu si cu statisticile alea ale tale
:D:D
 
Ultima editare de un moderator:

florinalex242

member
Scor reacție
0
Qed dl paz, educatia ta se rezuma la cele 3 cuvinte pe care le stii.
Dar sa vedem, river, diferenta e ca noi mai avem o sumedenie de barbare in jur, la voi, peste 1 luna nu stiu daca va mai exista vreo unul. Si am o intrebare: daca vreo unul de la noi v-ar oferi info, voi nu ati accepta? Si inca o chestie, nu a zis nimeni ca esti prost, noob, incepator, doar ca acuzi fara sa aduci argumente solide
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
paz100 paz100 este deconectat
Member
Data înscrierii
May 6, 2015
Postări
2

------------------------

Ce pot sa spun?Nici nu e un incepator caruia ii este frica sa-si asume responsabilitate la ceea ce spune.Mai erau cativa pe aici, e ciudat ca toti apara acelasi trib...trib ce vrea a fi respectat.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
:)))) Eu recunosc ca sunt prost, sunt pe langa, sunt cum ziceti voi......dar momentan SH(tribul celor buni, expertilor) care se bate cu astia de teapa noasta inca apeleaza la tradatori/inactivi/vanzatori de conturi pentru a se mentine in top, ultima data a bagat o serie de barbare.

Dar na noi suntem slabi nu aveti cum altfel.

Riverflow...nu a spus nimeni de voi ca sunteti slabi.Arata-mi un citat in care spune cineva asta.Daca voi aveti vreun complex de inferioritate, pe care vad ca tot vrei sa-l arati, nu e problema noastra.
Ba mai mult, voi ati fost aroganti de cand spuneati ca va bateti cu toata harta si castigati fara probleme.Cel putin Green, mereu am fost outsideri in toate razboaiele de pana acum...si inca suntem in acesta.Vad ca de slabi, tu ii acuzi direct pe cei din SH ca sunt incepatori, sau cand ai spus ca li s-a vazut adevarata valoare in razboiul cu noi i-ai laudat?Ca au jucat bine?:S
 

DeletedUser668

Qed dl paz, educatia ta se rezuma la cele 3 cuvinte pe care le stii.
Dar sa vedem, river, diferenta e ca noi mai avem o sumedenie de barbare in jur, la voi, peste 1 luna nu stiu daca va mai exista vreo unul. Si am o intrebare: daca vreo unul de la noi v-ar oferi info, voi nu ati accepta? Si inca o chestie, nu a zis nimeni ca esti prost, noob, incepator, doar ca acuzi fara sa aduci argumente solide

Afirmatiile mele de pana acum au fost ca sunt dezgustat de tactica SH de a duce o politica de folosire a tradatorilor/inactivilor/vanzatori de conturi pentru a se mentine in top....argumentele le sti foarte bine, nu mai vreau sa ma mai repet. Informatii cred ca am accepta dar sa intram ca coplayeri pe conturi de la voi si apoi sa facem arogante cu trecerea pe siter nu cred ca se preteaza vreunul...

Riverflow...nu a spus nimeni de voi ca sunteti slabi.Arata-mi un citat in care spune cineva asta.Daca voi aveti vreun complex de inferioritate, pe care vad ca tot vrei sa-l arati, nu e problema noastra.
Ba mai mult, voi ati fost aroganti de cand spuneati ca va bateti cu toata harta si castigati fara probleme.Cel putin Green, mereu am fost outsideri in toate razboaiele de pana acum...si inca suntem in acesta.Vad ca de slabi, tu ii acuzi direct pe cei din SH ca sunt incepatori, sau cand ai spus ca li s-a vazut adevarata valoare in razboiul cu noi i-ai laudat?Ca au jucat bine?:S

SH in razboiul cu voi trebuiau sa va nimiceasca...dar nu au reusit mai nimic, pentru asta pot fi mai multe cauze, pe care nu le voi comenta pe aici. Nu cred ca a-ti fost considerati outsideri dar nu prea participati la razboaie.....Night in 4 luni de la infiintare aproape ca v-a ajuns din urma la inamici invinsi ca agresor/aparator, atat pe voi cat si pe zeii un triburi cu varsta de 10 luni ca trib si 2 razboaie mai mari.
 

florinalex242

member
Scor reacție
0
Vanzari de conturi? adu mane dovezi ca-i usor de dat din gura...daca iti arunca unul o pastila, tu gata, crezi tot? dar voi cum ati ajuns tot atat de aproape de locul 1? nu prin desfiintarea unui trib? cum a pierdut un jucator sate, cum a fost bagat la interne? ce baftosi am fost, cum dadeam organizat pe careva, cum nu mai avea timp si se retragea de pe aceasta lume...or fi fost 1, 2, dar chiar toti...asta cu coplayer si pe urma sitter nu o cunosc, dar daca ar exista posib asta, nu cred ca nu ati fi folosit-o. cum zicea si un coleg, in razboi e permis aproape orice, fiind un joc, sunt si ar trebui sa existe niste limitari. Dar nu cred ca SH-ul a facut niste lucruri atat de urate incat sa merite sa fie bataia de joc a unora...acum nu stiu daca ai mei colegi procedeaza asa, insa unii dintre ai tai nu-si mai incap in tricou de muschi, ** numai de sus si la misto si altele.

sa-i nimicim de green? da voi ati nimicit zeii? vad ca inca sunt pe harta...tare curios as fi fost sa vad cu v-ati fi descurcat voi cu ei...
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Night in 4 luni de la infiintare aproape ca v-a ajuns din urma la inamici invinsi ca agresor/aparator, atat pe voi cat si pe zeii un triburi cu varsta de 10 luni ca trib si 2 razboaie mai mari.

Adevarul e ca in ultimele 3 luni Night ne-a depasit grav si la interne.

Parte 1:
Triburi: Night, Day
Parte 2:
Triburi: Night, Day

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,204
Tabăra 2: 2,204
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 18,676,185
Tabăra 2: 18,676,185
Diferență: 0

chart




Parte 1:
Triburi: green, blue
Parte 2:
Triburi: green, blue

Timeframe: Ultimele 3 luni

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,406
Tabăra 2: 1,406
Diferență: 0

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 11,360,014
Tabăra 2: 11,360,014
Diferență: 0

chart



Probabil nu se pune problema sa se fi facut niste ODA si de acolo...
Si e logic sa ne ajungeti.Sunt conturi mai mari...e alt nivel.Noi nu avem conturi cu 50% sate de atac, iar la atacurile zeilor ce inamici invinsi sa facem?
Din partea mea, sa terminati pe 1 la inamici invinsi atata timp cat noi luam saptamanal 100 sate de la zei :)))
 
Ultima editare:
Sus