Fam RY dezbinata !

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

@rockyeu - intre doua posturi din astea "inteligente" incearca sa umbli la semnatura aia a ta pentru ca altfel cred ca esti ca si Planeta certat cu lb romana .

@Casiodorus - nu mai scoate din context afirmatiile mele . Repet : intre un trib care imi spune in fata ca este aliat cu mine iar pe la spate se da cu dusmanul , nici macar nu ma anunta ca nu mai are PNA cu mine . mai mult incepe sa ma si atace si dupa aia el imi vorbeste mie de onoare si mai stiu eu ce si un trib care este aliat cu mine , dar , poate mai sprijina izolat si dusmanul meu ( nu am dovezi ca face asta , doar banuiesc ) .
 

DeletedUser

ei nu stiu ce este aceea echipa deaceea la ei este efectul de turma , cea ce face capul si corpul dupa el



Inteligentule :).
Daca ar fi dupa tine, deciziile tale in viata ar fi luate de catre degetele de la picioare ;).


Triburile e un joc de razboi, iar eu nu am auzit de armate conduse de 10 generali.
Singurul motiv pentru care multe triburi exista azi pe lumea 1 si multi jucatori inca innobileaza sate, e ca lumea 1 e o lume foarte slaba, deloc competitiva, unde nu va castiga niciodata cel care este cel mai bun pe harta sau cel mai corect, din contra.
 

DeletedUser

@rockyeu - intre doua posturi din astea "inteligente" incearca sa umbli la semnatura aia a ta pentru ca altfel cred ca esti ca si Planeta certat cu lb romana .

@Casiodorus - nu mai scoate din context afirmatiile mele . Repet : intre un trib care imi spune in fata ca este aliat cu mine iar pe la spate se da cu dusmanul , nici macar nu ma anunta ca nu mai are PNA cu mine . mai mult incepe sa ma si atace si dupa aia el imi vorbeste mie de onoare si mai stiu eu ce si un trib care este aliat cu mine , dar , poate mai sprijina izolat si dusmanul meu ( nu am dovezi ca face asta , doar banuiesc ) .

eu cred ca am scris destul de bine acolo , daca tu stii mai bine spune-mi si mie poate mai invat cate ceva despre limba romana...
 

DeletedUser

eu cred ca am scris destul de bine acolo , daca tu stii mai bine spune-mi si mie poate mai invat cate ceva despre limba romana...

Iti dau eu un indiciu .. e vorba de acord(intre subiect si predicat) ;).


a) Când subiectul (multiplu) se află înaintea predicatului, acordul formal al acestuia din urmă este la plural

b) Când subiectul (multiplu) este aşezat după predicat, pe lângă acordul formal recomandat, este tolerat, admis, acordul prin atracţie cu primul termen al subiectului
Ramai dator ca te-am luminat :).
 

DeletedUser

Inteligentule :).
Daca ar fi dupa tine, deciziile tale in viata ar fi luate de catre degetele de la picioare ;).


Triburile e un joc de razboi, iar eu nu am auzit de armate conduse de 10 generali.
Singurul motiv pentru care multe triburi exista azi pe lumea 1 si multi jucatori inca innobileaza sate, e ca lumea 1 e o lume foarte slaba, deloc competitiva, unde nu va castiga niciodata cel care este cel mai bun pe harta sau cel mai corect, din contra.

este slaba faci parte din ea , ``slabule`` cat despre inteligenta asta este fiecare cu cea ce poate eu cu degetele tu cu ce nu ai
 

DeletedUser

Iti dau eu un indiciu .. e vorba de acord(intre subiect si predicat) ;).



Ramai dator ca te-am luminat :).

tot asa il las iluminatule numai pt cei ca tine care sa ma lumineze mereu si ca sa-i oftic :p caci ei sunt cei mai cei...
 

DeletedUser

mai lasati bre oameni buni SOF in pace...
deja m'am inrosit de ras de cat il gadilati. nu exista subiect L1 fara sa faceti referire la el:MAD:
 

DeletedUser

pai nu am nimic cu SOF-ul doar ca ``invatatorul`` se baga si el in seama
 

DeletedUser

Asa ziceam si eu : stiam ca am gresit doar nu crezi ca sunt chiar asa de... sa nu imi dau seama ca fac "dezacoarde" .

"asta este fiecare cu ceea ce poate" - si pe asta sunt sigur ca o stiai , dar las-o asa , sa se oftice unii ca Gabi si ca mine .
 

DeletedUser

tot asa il las iluminatule numai pt cei ca tine care sa ma lumineze mereu si ca sa-i oftic :p caci ei sunt cei mai cei...

sa sti ca un om adevarat are putere sa recunoasca ca a gresit!! insa, sti tu cum se zice: " a gresi e omenesc, dar a persevera..."
 

DeletedUser

bun asa , poate stiam sau nu dar asta este , voi sunte-ti mai destepti si chiar daca cineva face dezacorduri gramaticale nu trebuie sa se gaseasca 2 papleaca sa ii corecteze , chiar si asa cand scrii la taste poti face greseli mereu chiar daca acel om stie..
cat despre cea ce este semnatura mea asa am vrut sa si sune asa ca shut-up and lick it
 

DeletedUser

iti recomand sa folosesti doar romana, sa lasi engleza in durerea ei!
 

DeletedUser

prea multa desteptaciune strica:)
pana si Einstein asta saracu dupa ce a prins viteza aia "record universal" a lasat'o mai moale
 

DeletedUser

S-a gasit cine sa vorbeasca GABI23 care e un las de nota 10 , care paraseste barca atunci cand adie vantul (vezi schimbari de trib 25)...pai de asta Lumea 1 nu este gata din cauza unor jucatori ca tine care nu au onoare si care vor sa isi pastreze satucele care le-au cucerit cu greu..mai bine as tace daca as fi in locul tau...
 

DeletedUser

Iti dau eu un indiciu .. e vorba de acord(intre subiect si predicat) ;).



Ramai dator ca te-am luminat :).

Gabi, iti racesti gura de pomana...oricum nu a inteles nimic.

Iti dai seama...ii conduce planetica...care ai vazut si tu ce cunostinte profunde de limba romana are...asa ca ce pretentii sa ai de la ceilalti din trib :D
 

DeletedUser

voi cu romana si invatatul celorlalti , noi cu luatul satelor :p...
 

DeletedUser

Asta e..pentru unii dintre noi jocul este doar o modalitate de relaxare, socializare si petrecere a timpului liber pe care il avem la birou :D

In rest...am studiat da limba romana destul de bine in scoala si acest lucru ne aduce oarecare satisfactii

Voi luati sate virtuale in continuare...noi ne consolidam cunostintele de limba romana si invatam limbi straine in RL...fiecare face ce poate :D
 

DeletedUser

daca tu te lauzi cu statul la birou e f bine atunci, caci daca nu iti placea acest joc nu bagai bani in el....
si nu cred ca am auzit pe cineva de aici laudandu-se ca sta la birou sau ca e mare patron si ca stie multe limbi straine , sau ca umbla in multe tari sau alte lucruri care sa ii arate avutia... stai fara griji caci multa lume de pe aici e avuta si joaca acest joc de placere ...apropo eu nu stau la birou ci in pat cu laptopul are si 19 inch ca sa ma laud si eu , tu munceste in continuare :p
 

DeletedUser

daca tu te lauzi cu statul la birou e f bine atunci, caci daca nu iti placea acest joc nu bagai bani in el....
si nu cred ca am auzit pe cineva de aici laudandu-se ca sta la birou sau ca e mare patron si ca stie multe limbi straine , sau ca umbla in multe tari sau alte lucruri care sa ii arate avutia... stai fara griji caci multa lume de pe aici e avuta si joaca acest joc de placere ...apropo eu nu stau la birou ci in pat cu laptopul are si 19 inch ca sa ma laud si eu , tu munceste in continuare :p

se vede ca pe tine chiar nu prea te duce deloc capul...mai iesi si tu din casa ca sa te mai aerisesti nitel

nu ai inteles nimic din ce am vrut sa spun...dar nu-i nimic poate cand o sa ajungi prin clasa a 4-a o sa incepi sa pricepi si tu :rolleyes:
 

DeletedUser

oricum ai incerca-o sa o dai cu mine nu ai cum caci o dai intr-una intr-alta cum ca romana noastra e nu stiu cum , ba ca pt tine jocul nu e decat o pierdere de timp , de ce nu iti dai stergere cont si termini cu totul , sau e doar un mod in care mai iti faci si tu prieteni si sa ai si tu cu cine sa mai vorbesti din cand in cand.????


Apropo stiu un loc liber de profesor de limba romana , te intereseaza???
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus