Familia Royal vs.Familia H.A

  • Autor subiect DeletedUser32025
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

hahaha toti se fac de ras numai cei din H.A sunt destepti


Ce iti mai place sa te bagi in seama, tu ar trebui sa iti vezi de SAS-ul tau ca tot pierde teren in toate directiile, ti-am dat si un pm sa te instiintez, nu stiu daca l-ai citit sau nu, dar pentru un jucator al carui trib s-a facut de ras mereu mai bine ai tace.
 

DeletedUser

ai schimbat contu deamu?
faci si tu ca patriot,intra pe forum de pe conturile unde statea sitter si i critica pe altii
 

DeletedUser32025

dece ma fac eu de ras ? are vreo importanta cum cresc eu in puncte si sate ? daca mie imi plac mai mult satele aliatilor ai ceva de spus ? daca doresti va trecem la aliati si va luam asa satele.Eu ma fac de ras sau conducere h.a ? cand de aproape 1 luna royal va ia la sate si impinge granita si voi nu vreti sa vedeti ? blindati satele de barbari din mijlocu vostru ca imi place la nebunie sa iau barbare.mai bine puneti si voi o statistica ? nu cred ca doreste lumea sa vada cum ne contrazicem noi pe aici.
 

DeletedUser34945

Salut.
Am urmarit schimbul de mesaje si vreau sa fac cateva precizari.
Diplomatul tribului h.a (gabi david) a fost anuntat de declansarea razboiului.daca acesta a comunicat mai departe acest lucru sau nu,nu este problema noastra.
A fost prezentata aici o discutie intre diplomatul royal si cel h.a in care nu apare acest lucru.vreau sa specific ca acela nu este singurul schimb de mesaje care a existat intre cei doi.

Chiar daca royal nu ar fi declarat acest razboi,faptul ca am luat 360 de sate iar h.a 60 este evidenta faptului ca exista razboi intre cele doua triburi.faptul ca h.a avea satele din granita blindate(aici ma refer la sic31,dasbr,legionarul21,titia,liverpool) este si ea o dovada.alta dovada este faptul ca titia,liverpool si zombi69 au sustinut atacuri timp de 3 zile pe jucatorul robo23,sau ca duplicolor a trimis toate atacurile pe silviu-simi sau sutaemil.exista rapoarte care sa ateste aceste lucruri.
inca o dovada,faptul ca nw-b si h.a au incheiat alianta impotriva noastra.

desigur toate acestea vor fi negate de cei din h.a,e treaba lor ce zic si pe cine incearca sa minta.dar daca spui ca nu ai stiut de razboi dupa cele intamplate inseamna ca ai o problema.

Inca un lucru pe care vreau sa il zic este faptul ca General Moshu a spus ieri seara ca nu stia de razboi,dar va actiona in consecinta,dupa care i-a dat mesaj diplomatului nostru la ora 2 noaptea pentru a discuta posibilitatea unei aliante.
acest schimb de mesaje poate fi postat si aici daca este nevoie.

Rog astfel pe cei din h.a sa discute exclusiv de tribul lor,sau daca discuta de royal sa o faca pe marginea statisticii.Le amintesc ca,colegul meu rudy87mn nu a facut nimic mai mult de a prezenta o statistica,care a fost intampinata cu fel de fel de "scuze" extrem de stravezii.

Nu voi mai interveni in aceasta discutie decat cu statistici.
 

DeletedUser

Ce am discutat aseara cu diplomatul vostru a fost cu totul altceva, ca sa te convingi voi pune discutia aici, sper sa nu se supere.

General Moshu în data de 17.10. la ora 23:37
Este josnic din partea voastra sa aflu de pe extern ca avem razboi, se pare ca ati facut cu H.A acelasi lucru care l-ati facut cu BTK. Eu vorbeam cu NO.1 sa facem o familie de 3 triburi aici in nord si ziceti ca avem razboi. Daca doriti razboi atunci va urez succes, dar tine minte pana acum nici pe lumea 1 nici pe lumea 18 H.A nu a pierdut vreodata un razboi.

adorus astăzi la ora 00:10
este bine sa ti legatura cu diplomatul tribului tau care a fost anuntat de razboi

General Moshu astăzi la ora 00:13
Eu stiu ca zicea gabi ca vom ramani neutri, oricum daca aruncai o privire la profilul tribului vedeai ca nu mai este diplomatul de dinainte. Acum diplomatia se discuta cu mine si cu pongol.

๑۩Diplomats۩๑
ڪےpongolڪ
ڪےGeneral Moshuڪ

adorus astمzi la ora 00:20
Te rog sa nu intelegi spusele mele ca o jignire pentru ca nu aceasta este intentia mea dar nu inteleg decat ca te-a dezinformat sau avea o capacitate limitata de a aprecia situatia.

Mult ulterior anuntarii razboiului mi-a adus la cunostinta intentia de a forma o comunitate de triburi dar am apreciat ca este o intentie respectabila dar prea putin realizabila

General Moshu astمzi la ora 00:24
Despre comunitatea de triburi am vorbit cu [player]pongol[/player] si ne-am gandit ca ar fi o idee buna sa facem o familie de 3 triburi, NO.1, Royal si H.A care sa domine tot nordul. Am discutat cu "..." din no.1 si el in principiu era de acord, apoi i-am spus sa discute si cu voi despre acest lucru si daca totul era ok urma sa ramana de stabilit niste "termeni" ca sa zic asa... intre H.A si Royal.

adorus astمzi la ora 00:31
gabi nu a brut sa imi spuna cu cine vrea sa faca comunitatea decat dupa ce ii spun daca sunt de acord. Eu am exclus sa accept ceva despre care nu stiu decat vag. Oricum stiu de relatia "calma" cu NO.1 si banuiam ca impreuna cu ei vreti sa faceti comunitatea.

Din punctul meu de vedere este prematur de a vorbi despre dominarea L18

General Moshu astمzi la ora 00:40
Desigur ca acest lucru il stiu si eu, m-am ars cu familia Empire, la inceput totul este bine, dar daca apar mai multe interese lucrurile nu mai merg, dar ma gandeam ca cele 3 triburi mentionate mai jos sunt in aceeasi zona, iar aici am fi putut sa avem interese comune.

Nici eu nu as fi fost de acord sa fac un lucru pana nu aflu detalii...este ca si cum m-as angaja undeva fara sa stiu ce ar trebui sa fac acolo.

adorus astمzi la ora 00:49
a avea un singur conflict este comod pentru voi.
In acest fel va puteti orienta exclusiv spre conflictul cu Royal. Nu pot stiu ce tensiuni au aprarut cu Empire dar este preferabil sa va straduiti sa mentineti granita cu noi pentru ca statistica nu va este favorabila.

In aceste conditii Empire este optiunea care va asigura linistea altor granite

adorus astمzi la ora 00:52
teniunile cu familia Empire cred ca au cel putin o luna. Daca nu au determinat escaladarea unui conflict pana acum poate ca pot fi aplanate.
:)

General Moshu astمzi la ora 00:57
Tin sa te contrazic daca nu te superi. Noi nu stam deloc comod, H.A nu mai este membra a familiei Empire de mai bine de o luna, defapt chiar suntem in relatii rele cu ei ca sa nu mai zic de faptul ca noi avem razboi cu +SAS+, poti verifica chiar contul meu in cazul in care nu ma crezi.

Royal nu aparea nicaieri la diplomatie, vorbisem acum mult timp cu gabi sa obtina un pna cu voi, el mi-a spus ca a reusit sa stabileasca o pozitie de neutralitate cu voi pe baza cuvantului dat.

Deci in aceste conditii faptul ca voi ne declarati razboi cu siguranta ne complica si noua lucrurile, deci va trebui sa ne descurcam pe 2 fronturi, este greu dar nu este imposibil, corect nu?

Cat despre statistica postata de colegul tau pe extern, nu este chiar corecta pentru ca unii dintre jucatori spre exemplu sic31 sau legionarul21 (care daduse circulara ca vinde contul) nu s-au luptat.

Iti doresc o seara placuta si succes in acest razboi, care sper eu sa fie fair-play. In alte circumstante am fi fost aliati buni :)

General Moshu astمzi la ora 01:01
Ma bucur ca am avut ocazia sa schimbam cateva cuvinte, chiar si in situatia actuala.

adorus astمzi la ora 01:07
noi jucam corect

Daca tu consideri ca va descurcati greu cred ca putem gasi solutii de compromis

Iti stau oricand la dispozitie atat eu cat si comandantul de grupa (flaviatod) cat si intemeietorii

Un contact mai strans va elimina orice neclaritati ulterioare
O noapte placuta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32025

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Side 2:
Tribes: H.A, H.A.A

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 121
Tabăra 2: 16
Diferență: 105

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4
Tabăra 2: 0
Diferență: 4

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 797,707
Tabăra 2: 104,347
Diferență: 693,360

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 37,954
Tabăra 2: 0
Diferență: 37,954

chart
 

DeletedUser34294

Cavalere...H.A a pierdut doar 310 sate, iar daca vei verifica majoritatea de la jucatori inactivi, asa ca tot degeaba esti,

asta e o scuza sa inteleg ? pai cine va pune sa recrutati toata harta? faceti si voi ca divin... sti bine ca ati recrutat si voi in teritoriu olo-rip niste inactivi ramasi de la un razboi si m-am luat la cearta cu voi... afara cu ei ca te faci de ras sau innobileazai intern...

PS: sper ca nu ma jignesti in stil respectuos din nou.... (joke)
 

DeletedUser

Stii foarte bine cine i-a invitat si stii desigur ca i-am concediat pe majoritatea, lucru care il poate confirma borzesti. Acum spre exemplu recrutarile au incetat, daca vrei sa stii de ce discutam pe privat oricand.
 

DeletedUser34294

e irelevant prietene, ziceam asa ca fapt divers... s-a facut atata tam tam pt nimic, acelasi caz era si cu cel atacat dupa ce nu ati mai vrut nimic cu noi... nu stiu ce naiba ati cautat cu recrutarile atunci la 3-4 continente distanta =))) la fel si divinu... doar ca pe aia i-am ars ca ne-au scos din sarite...
 

DeletedUser34945

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL~, RoYaL*, RoYaLs
Side 2:
Tribes: H.A, H.A.A

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 243
Tabăra 2: 37
Diferență: 206

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10
Tabăra 2: 0
Diferență: 10

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,578,302
Tabăra 2: 222,814
Diferență: 1,355,488

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 80,100
Tabăra 2: 0
Diferență: 80,100

chart
 

DeletedUser32025

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Side 2:
Tribes: H.A, H.A.A

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 188
Tabăra 2: 28
Diferență: 160

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9
Tabăra 2: 0
Diferență: 9

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,094,364
Tabăra 2: 156,310
Diferență: 938,054

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 62,640
Tabăra 2: 0
Diferență: 62,640

chart
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Side 2:
Tribes: H.A, H.A.A

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 188
Tabăra 2: 28
Diferență: 160

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9
Tabăra 2: 0
Diferență: 9

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 1,094,364
Tabăra 2: 156,310
Diferență: 938,054

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 62,640
Tabăra 2: 0
Diferență: 62,640

chart

De cate ori puneti aceleasi sate?

Side 1:
Tribes: H.A, H.A.A
Side 2:
Tribes: RoYaL, RoYaL~, RoYaL*, RoYaLs

Timeframe: Ultimele 24 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 5
Diferență: 5

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 0
Tabăra 2: 25,589
Diferență: 25,589

chart
 

DeletedUser34945

Side 1:
Tribes: RoYaL, RoYaL*, RoYaL~, RoYaLs
Side 2:
Tribes: H.A, H.A.A

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 36
Tabăra 2: 1
Diferență: 35

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 275,974
Tabăra 2: 10,380
Diferență: 265,594

chart


Ca sa nu mai existe confuzii,statistica pe ultima saptamana.
 

DeletedUser

jacklee în data de 29.09. la ora 20:44
si eu am v b si am sprijin
stai linistit mai am 2 conturi mari stiu sa ma apar

Nu stiu pe unde am vazut eu comentarii cum ca la un control al adminilor unii membri H.A ar putea fi banati...

"Prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul."
 

DeletedUser32025

rudy87mn problema lor nu e ca sunt inactivi si ca nu are timp sa racu sa isi controleze zecile de conturi pe care le are daca sar face putina curatene sa vezi cum 80% din ha ar fi blocat

ia uite aici cine a adus vorba,noi nu v-am acuzat de nimic :) fiecare vorbeste ce vrea :) si eu pot sa-ti spun acum ca mai am vreo 4 conturi , ma crezi ? daca va batem va batem corect , nici odata royal nu a incercat sa castige un razboi prin mijloace interzise.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus