Festivalului Bucharest Rock Arena

  • Autor subiect DeletedUser2821
  • Data de început

DeletedUser

Ac/Dc trebuiau sa vina in Mai parca , dar nu au mai venit si au zis ca o sa vina in 2010 . Eu deabea astept si daca o fii 200 euro biletul cum a fost la budapesta tot ma duc ... .



200 de euro?:O

esti copac?!:eek:
pentru 200 de euro`...ma duc la miercurea nirajului...ma si imbat...bag si la aparate...si dupa aia mananc de numai pot...dau 25 de euro` si toata seara ascult ce muzica vreau...(si am si animatoare:X...)

sau pentru 200 de euro`...adik circa 8 milioane...(800 de ron)
imi iau tovarasii inchiriez o cabana la Vlahita....si am timp de o saptamana baie termala...femei...gratare..si bere in cantitati industriale...

acuma iar ma dau de gol la cat de incult sunt...dar eu credeam ca Pink Floyd si AC/DC is morti...(la cat trag aia pe nas nici nu m`as mira...)

ma rog...ce sa zic?
buna dimineata, Vietnam!
 

DeletedUser

Solistul de la Pink Floyd a murit, sa ii fie tarana usuoara :). Baieti de la AC/DC sunt la fel de energici ca acum vreo 4 deceni (aveau 16 la inceputul carierei :eek:)
 

DeletedUser2821

Eu ii astept pe cei de la ac/dc pana nu mor :)) .
Da 200 de euro dar PENTRU UN SHOW AC/DC CARE NU SE COMPARA CU NIMIC !
Daca nu esti fan ( si stiu ca nu esti ca doar te cunosc ) nu ai cum sa intelegi ;) .
Doar ca angus young si malcolm sunt cam chei :(( . mai ales angus :)) .
Si apropo la Ac/Dc le-au murit deja un solist ( Bon Scott ) :) .
Cel care e acuma este al doilea.
 

DeletedUser



200 de euro?:O

esti copac?!:eek:
pentru 200 de euro`...ma duc la miercurea nirajului...ma si imbat...bag si la aparate...si dupa aia mananc de numai pot...dau 25 de euro` si toata seara ascult ce muzica vreau...(si am si animatoare:X...)

sau pentru 200 de euro`...adik circa 8 milioane...(800 de ron)
imi iau tovarasii inchiriez o cabana la Vlahita....si am timp de o saptamana baie termala...femei...gratare..si bere in cantitati industriale...

acuma iar ma dau de gol la cat de incult sunt...dar eu credeam ca Pink Floyd si AC/DC is morti...(la cat trag aia pe nas nici nu m`as mira...)

ma rog...ce sa zic?
buna dimineata, Vietnam!

imi place cum gandesti :D:D:D....
 

DeletedUser6558



200 de euro?:O

esti copac?!:eek:
pentru 200 de euro`...ma duc la miercurea nirajului...ma si imbat...bag si la aparate...si dupa aia mananc de numai pot...dau 25 de euro` si toata seara ascult ce muzica vreau...(si am si animatoare:X...)

sau pentru 200 de euro`...adik circa 8 milioane...(800 de ron)
imi iau tovarasii inchiriez o cabana la Vlahita....si am timp de o saptamana baie termala...femei...gratare..si bere in cantitati industriale...

acuma iar ma dau de gol la cat de incult sunt...dar eu credeam ca Pink Floyd si AC/DC is morti...(la cat trag aia pe nas nici nu m`as mira...)

ma rog...ce sa zic?
buna dimineata, Vietnam!

De gustibus non est disputandum.
Un concert Pink FLoyd face mai mult decit o saptamina de betii, pentru mine in orice caz. Din pacate, nu se mai poate pune problema asta, Pink Floyd nu mai pot da concerte.

P.S. Despre trasul pe nas, :confused:, manelistii tai nu consuma, sau lor le ajunge propria "illusion of grandeur"?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Uite-te la videoclipul de pe youtube de aici in care zice ca manelistul fumat e cel mia prost om =)) .



da nimic nu se compara cu roakeru` manelist...
cum e colegu` meu` de clasa`...Cuba..

sau nu stiu daca a`ti vazut in viata voastra...tigan care sa fie rocker...
eu da...si e o senzatie ciudata....

 

DeletedUser

Shock !!!
Ac/Dc la bucuresti la acest festival !!!!
Saptamana viitoare imi iau bilete :X !

http://www.ticketpoint.ro/bilete/1/358/bilete+bucharest+rock+arena


deci asa dupa estimarile mele...distractia asta te va costa cam:

400 de ron biletu...
drumul 100 de ron...
adidasi noi ca stiu cum is conertele rock...(depinde de adidasi ai...daca Vans sau Globe si din astea pune pe acolo lejer 300 de ron...)
daca tragi pe nas sau esti prieten cu "soldateii verzi" atunci baga cam 100 de ron/gram...
daca mergi 2 zile mai bag 100-200 de ron pentru cazare...
daca vrei poza cu AC\DC baga cam 200-300 de ron mita la jandarmi si bodyguarzi sa treci de cortina...

deci in total ar veni minim 1000 de ron:eek::eek::eek:...

sau iti pastrezi banii si vii vara in iulie in Tg`mures la festivalul Peninsula...stai cu cortul 4 zile si ai 50 de concerte Rock...si o gramada de concerte Drumm And Basss...

si biletul pentru toata saptamana costa cam 140 de Ron...
ce ai de pierdut?
vii...te distrezi...iau baietii de BSG si te tundem:))))...si mergi acasa cu o gramada de amintiri frumoase....



 

DeletedUser

Lol ma Thomas... Din cate am inteles vor fi microbuze zilnice gratuite ( poate am fost prost informat, dar, in orice caz, cum concertul are loc la 15 km de bucuresti, pretul nu poate depasii 10 roni). Cat despre trasul pe nas, ai o obsesie, zau asa :)) Ia da tu o fuguta in Studio Martin (daca esti din Bucuresti), sa vezi ascultatori de trance si drum & bass cum se pastileaza :)

On topic: pretul biletelor:
800 RONI - VIP
400 RONI - Fata scenei
250 RONI
100 RONI - In spate
 

DeletedUser2821

E din targul mures :).
Ce calcule tot faci tu acolo :)) :p .
Si daca merge la biletul cu 250 , e la fle de ok ... .
Eu stiam ca cel care tu ai zis ca e 250 era 200 :) .
 

DeletedUser

Lol ma Thomas... Din cate am inteles vor fi microbuze zilnice gratuite ( poate am fost prost informat, dar, in orice caz, cum concertul are loc la 15 km de bucuresti, pretul nu poate depasii 10 roni). Cat despre trasul pe nas, ai o obsesie, zau asa :)) Ia da tu o fuguta in Studio Martin (daca esti din Bucuresti), sa vezi ascultatori de trance si drum & bass cum se pastileaza :)

On topic: pretul biletelor:
800 RONI - VIP
400 RONI - Fata scenei
250 RONI
100 RONI - In spate



michelle2007
Senior Member

Adaugă data: 07.11.2007
Locaţie: Suceava

si din Suceava pana acolo sunt microbuze gratis?

pai si tu vrei sa cumperi bilet in randul 3?:eek:
crezi ca vezi ceva de acolo?


 

DeletedUser

As platii pana la 400€ pentru un concert Metallica la maxim 500km de unde stau eu
Atat timp cat esti fan disperat ai da orice
 

DeletedUser2821

Da este o mare teapa !
Au anuntat ca nu mai vin ac/dc !!!
Azi trebuia sa imi iau bilet bine am facut ca nu mi-am luat !
 
Sus