Filme

DeletedUser

mda...deci...cam 80% din filmele prezentate aici sunt bune .... asta daca vrei migrene si pareri de rau dupa viata irosita ;)


Ultimul film vazut.... "Batman: Dark Knight" ( furat de pe piratebay ) ...... ca si celalalt Batman ( The begining ), baietii au facut treaba buna. Filmele astea deja nu mai sunt pentru copii.... se moare ca lumea, firul epic e fain.... si chiar e o placere sa vizionezi ( un mic respiro, dupa atatea porcarii esuate cu super eroi )


Ultimul film vazut intr-un cinematograf : "Asasinarea lui Jesse James de catre lasul Robert Ford"..... film destul de bun, desi am jurat ca nu o sa mai pun piciorul in vreun cinematograf decat daca voi fi in strainatate
 

DeletedUser7072

l-am vazut la cinematograf. numa ce am ajuns acuma. :D dragut film da nu exceptional. oricum ca si joc, regie, scenariu e mult peste celelalte filme cu supereroi(am vazut nu de mult la cinema hulk :-&)
 

DeletedUser

n-am zis ca-i exceptional...dar nici nu-ti pare rau ca ai dat niste bani pe-un bilet ( sau...ma rog...ca ai asteptat 3 ore sa se descarce :p )

De fapt.... singurul film exceptional ( la asta bag mana in foc ) facut dupa benzi desenate.... e Sin City
 

DeletedUser

Si ca sa recomand si ceva retro ( in zilele noastre, vezi un film bun din an in paste )....

Va recomand trei filme minunate ale idolului meu, Charles Spencer Chaplin.... filme care au stat la baza comediei din toate timpurile

City Lights
The Great Dictator
Mr Verdoux


Nu prea-mi dau seama cum Chaplin si ( de ex ) regizorul lui Meet the Spartans sunt de pe aceeasi planeta.
 

DeletedUser7072

n-am zis ca-i exceptional...dar nici nu-ti pare rau ca ai dat niste bani pe-un bilet ( sau...ma rog...ca ai asteptat 3 ore sa se descarce :p )

De fapt.... singurul film exceptional ( la asta bag mana in foc ) facut dupa benzi desenate.... e Sin City

perfecta dreptate iti dau. :D

apropo de batman. nu ti-a parut umpic tras de par si lungit spre final? parca nu aveau cu ce umple 2 ore jumatate. am avut de vreo 3 ori impresia ca ar trebui sa se termine si totusi nu s-o terminat. altfel joker a fost genial si superb jucat
 

DeletedUser

sincer, nu

mi s-au parut trase de par alte chestii...sau nu trase de par, dar se putea axa mai mult pe ele ( si mai putin pe alte flecustete )
 

DeletedUser

The Chronicles of Narnia - Prince Caspian

Ma abtin sa ii dau o nota. Primul a fost mult mai bun.

KUNG FU PANDA

8/10

Pacat ca folosesc acelasi model folosit si in alte parti ratusca cea urata devine lebada cea frumoasa.

Hancock

7/10

Am impresia ca se exagereaza cu supereroii si cu povestile de dragoste. Fimul le are pe amandoua. Mie unul imi placea Hancock in varianta nepopulara. Era mult mai funny. Daca as avea eu puterile lui Hancock mai mult ca sigur ca as distruge masini de politie si cladirile diferitelor institutii ale statului. Cred ca mi-ar face o placere sadica sa fac asta. As mai fi fugarit eu pe unii (cei de aici se stiu ei), fara topoare bineinteles ca nu era nevoie. :D
 

DeletedUser

Si ca sa recomand si ceva retro ( in zilele noastre, vezi un film bun din an in paste )....

Va recomand trei filme minunate ale idolului meu, Charles Spencer Chaplin.... filme care au stat la baza comediei din toate timpurile

City Lights
The Great Dictator
Mr Verdoux


Nu prea-mi dau seama cum Chaplin si ( de ex ) regizorul lui Meet the Spartans sunt de pe aceeasi planeta.
nu dramatiza maistre. asa o sa zic si io:
mozart si muzica house
led zeppelin si ana lesko
etc.
nu compara mentalitatea de atunci cu cea de acuma. scara de valori de atunci cu cea de acuma, societatea de atunci cu cea de acuma. gandeste-te acum 150 ani cum era sa apari cu prietena in minijup si cu decolteu fara sutien.
 

DeletedUser

Avand in vedere varsta pe care o am, mi-a placut mult filmul Kung-Fu Panda, de asemenea a fost frumos si Ice Age 2, am vizionat cu mare placere filmul Masca din Oglinda, la fel si Cronicile din Narnia, partea I insa cu siguranta a fost mai interesanta:D:D La capitolul seriale, din cauza surorii mele care are 19 ani, au inceput sa-mi placa foarte mult CSI: New York, Grey's anatomy si altele.
 

DeletedUser

cum era sa apari cu prietena in minijup si cu decolteu fara sutien.



da.... bun motiv ca sa nu regret acele vremuri :))))

masinile de epoca, vodevilurile, prohibitia, jazz, swing, cabaretul, gentelman-ismul si feminismul .... eu ador epoca aia

ca acu ce sa faci?....sa-ti scoti prietena semi-goala in public.... sa o priveasca toti onanistii si sa bage bine la memorie, pana ajung saracii acasa, la toaleta?

PS. Ana lesko e chiar cool, pe langa Salam si alti artisti contemporani
 

DeletedUser

Get Smart

8.5/10

Funny. Nu am prea multe sa ii reprosez. Note de 9 o sa vedeti greu de la mine, trebuie sa ma dea pe spate ca sa dau 9 sau mai mult.

Wanted

6/10

Prea multe lucruri nu se leaga in film.

Meet Dave

9/10

Greu dau 9. Am ras cu lacrimi la el, deci ii dau nota 9.

Sex and The City The Movie

7.5/10

Atat am putut sa ii dau in conditiile in care sunt un tip singur si neinteresat. Da, mi-a frant inima in halul ala incat sunt neinteresat. Damn biatch. Btw ea era moarta dupa serialul asta, asa ca...

Stiu ca risc avertisment cu "Damn biatch", dar e putin spus... Prefer sa ma rezum doar la "Damn biatch" restul i-am zis in gand... Nu merita sa ii zic in fata tot ce ar trebui sa ii zic... Si da au trecut 9 luni si situatia e aceeasi.
 

DeletedUser

1. Star Wars: Episodul III - Razbunarea Sith
2. Filantropica
3. Zbor de Fluture
4. Stapanul Inelelor: Intoarcerea Regelui
5. Star Wars: Episodul II - Atacul Clonelor
6. Stapanul Inelelor: Cele Doua Turnuri
7. Harry Potter si Pocalul de Foc
8. Forrest Gump
9. Matrix - Reincarcat
10. Harry Potter si Ordinul Phoenix


Top CineMagia.
Moama ce top.Harry Poter =)))
 

DeletedUser

Made of Honor

8.5/10

Afemeiatul reuseste sa puna mana pe fata. Nu face mereu asa?!? Baiatul rau care devine baiat cuminte, ce gluma...



Indiana Jones And The Kingdom Of The Crystal Skull

7/10

Indiana Jones, extraterestri si o nunta nu prea se leaga...


L.E.:


Drillbit Taylor

8.5/10

Vagabondul care apara niste tocilari. :p Dragutz filmul. Oricum prea slabutzi aia 3 tocilari. :D Ca sa ma duca pe mine pe sus in toaleta fetelor in liceu a fost nevoie de 7 colegi de clasa si s-au chinuit saracii. :D Filmul asta imi trezeste amintiri din perioada liceului. :p Doamne ce draci eram pe vremea aia.


You Dont Mess with the Zohan

8.5/10

Nostima comedia. Evrei si palestinieni luptand de aceeasi parte a baricadei... greu de imaginat asta...


What Happens In Vegas

7/10

Cred ca trebuie sa ma duc si eu in Las Vegas. Ar fi cazul sa fac niste bani si sa ma casatoresc. :D


The Dark Knight

8.5/10

Tipul bun care se sacrifica dandu-se tipul rau e un prost. Dar poate ca totusi nu sunt nici tipi rai si nici tipi buni. Un film care m-a facut sa il privesc atent, totusi ii lipseste acel ceva care sa ma dea pe spate.

Nu prea prinde topicul asta. :(


Hellboy II The Golden Army

6/10

Elfi, demoni, oameni si alte cateva creaturi de genul asta. Prea putine faze amuzante. Mi s-a parut un film slab.


21

4/10

Filmul pur si simplu nu are un subiect. Asa zisa tehnica e o aberatie. Singurul lucru care ma face sa ii dau nota 4 e ca prezinta putin din ce poti sa patesti daca pariezi.


The Edge of Heaven

3/10

Filmul ar trebui sa prezinte o drama. Din pacate scenariul este extrem de prost.


X-Files: I Want to Believe

3/10

Filmul asta e o rusine pentru seria X-Files. Daca faci un film cu numele x-files in care apare un medium care da niste indicii despre niste crime si in final se afla ca sunt traficanti de organe nu ai obtinut decat un film pe care toata lumea o sa il considere o mizerie.Unde sunt extraterestri care au facut seria celebra?!? S-a cumintit Fox Mulder pentru ca e impreuna cu Dana Scully?!?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

WALL-E

9/10

Dragutza animatia. :) Desi e un film pentru copii prezinta un posibil scenariu in cazul in care o tinem tot asa distrugand planeta. Pentru asta i-am dat 9. :)


The Love Guru

6/10

Slabutz filmul. Nici cine stie ce amuzant nu a fost.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7072

eu as fi dat ceva mai mult la 21. nu de alta da sunt pasionat de pariuri. in rest mi-a placut prima data cand l-am vazut. da atunci aveam mintea prea odihnita. am incercat sa ma uit a 2-a oara la el. m-am plictisit dupa 5 minute

si tin sa ma revolt. io tot incerc sa dau jos wanted sa pot comenta si eu cat e de prost. dar strongdc-u meu nu gaseste decat un wanted frantuzesc din '97 pe care un prost l-o denumit wanted 2008 si o umplut hubu de el :|
 

DeletedUser

Wanted,ma asteptam la mult mai mult de la el,si e mult prea sf,sa vezi cum sar aia cu masinile prin aer
21 e plictisitor rau,nu stiu care a fost actiunea (pt ca era considerat film de actiune)in filmul asta
 

DeletedUser

wanted 3/10 slab rau. macar de isi arata angelina dosu' mai mult si mai clar...
hancock 6/10 alta perspectiva pentru supereroi, interesant si mult mai bine facut si jucat decat wanted.

si ca sa imi revin umpic revazut kalifornia 8.5/10 un alt film cu brad pitt jucand bine.
 

DeletedUser

Journey to the Center of the Earth

7.5/10

Dragut filmul. Vreau si eu diamante! :) Am ceva semne de intrebare cu privire la distantele parcuse in film si cu privire la modul cum au reusit sa explice prezenta lor in cateva state. :D Si un dinozaur mi-ar trebui, daca m-ar supara cineva l-as pune sa discute cu dinozaurul, cred ca s-ar intelege de minune. :D
 
Sus