forumuri

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6558

fiind membru(ferma) al unui trib de inactivi la margine,normal



Si de unde ai informatiile astea pretioase?

LE: numai un noob la patrat ar putea gandi o prostie ca cea pusa de tine mai sus.sa ataci cu apararea un sat de atac..ai incercat sa pui invers trupele?sa vezi pierderile?..prin asta mai confirmi inca odata ca nu ai treaba cu jocul :)

Lipsa de logica. Nimic nou. Inteligentule, daca ai un sat de aparare, si el are un sat de atac, mi se pare oarecum normal ca nu poti sa il ataci cu atacul, ca ala e la el. A, voiai sa zici ca daca ataci cu trupe de atac esti mai eficient, asa. Si eu am zis cumva ca nu e asa? Nu, ti-am dat un EXEMPLU ca putinele idei pe care le ai tu despre jocul asta nu acopera tot ce exista, si ca e posibil sa existe si alte lucruri in afara de cele 3 chestii care constituie repertoriul tau, respectiv "esti noob" "haha ataca cu apararea" si "eu sunt cel mai tare".
 

DeletedUser

esti batut rau in cap :)

pune in simulator trupele ofensive in atac si cele defensive in aparare..exact cum sunt acolo si sa-mi zici care sunt pierderile aparatorului si apoi sa le compari cu piederile puse de tine in simulatorul de mai sus.o sa iti dai seama despre ce tot imi bat gura degeaba cu tine.
si ca sa stii si tu un sat de atac full in comparatie cu apararea folosita de tine se face de 3 ori mai repede pe lumea 21..se tine cont si de asta la pierderi.

Si de unde ai informatiile astea pretioase?
se numeste twstats.
 

DeletedUser6558

esti batut rau in cap :)

pune in simulator trupele ofensive in atac si cele defensive in aparare..exact cum sunt acolo si sa-mi zici care sunt pierderile aparatorului si apoi sa le compari cu piederile puse de tine in simulatorul de mai sus.o sa iti dai seama despre ce tot imi bat gura degeaba cu tine.
si ca sa stii si tu un sat de atac full in comparatie cu apararea folosita de tine se face de 3 ori mai repede pe lumea 21..se tine cont si de asta la pierderi.


se numeste twstats.

Tu chiar nu precepi, asa-i? Daca il prinzi pe ala in sat cu atacul , si nu ai pe nimeni online, nu il ataci ca sa ii distrugi trupele si sa ii iei satul, pe motiv ca pierderile nu sunt minime? Astepti momentul ideal, ca sa minimizezi pierderile, nu? Nu cred ca il astepti. Tinta o reprezinta satul lui, nu coeficientul de lancieri folosit in atac.
 

DeletedUser

pff..n-are rost sa iti mai desenez ca tot nu ai sa intelegi..cum am spus,vorbesti mult prost si fara rost..
tu din suma 2+2 in loc sa spui = 4 si sa fii ca ceilalti 99,99% care ar proceda asa,te apuci sa ne explici consecintele teoremei lui lagrange..

topic inchis pentru mine,dupa reply-ul:
TACI!..te-am intrebat
 

DeletedUser

giovani poate ai dreptate poate nu ...
Dar iti zic un lucru : cu parerea iti dai dupa ceea ce cunosti , si avand in vedere ca nu stii nimic de Legio , sau de alti jucatori , poate ar fi mia bine sa pastrezi pentru tine.
Iar in legatura cu satul de aparare , cand a pus in simulator a vrut si omu sa spuna ca cu un full de aparare gen 10k lanci , 10k spade poti sparge un full de atac .
 

DeletedUser6558

pff..n-are rost sa iti mai desenez ca tot nu ai sa intelegi..cum am spus,vorbesti mult prost si fara rost..
tu din suma 2+2 in loc sa spui = 4 si sa fii ca ceilalti 99,99% care ar proceda asa,te apuci sa ne explici consecintele teoremei lui lagrange..

topic inchis pentru mine,dupa reply-ul:
TACI!..te-am intrebat

"Timeo hominem unius libri". Desi nu e cazul tau, totusi se poate aplica. Singurele idei ale tale sunt luate dintr-o singura carte, respectiv "cum sa devin vedeta pe triburi in 6 lectii simple".
 

DeletedUser

cand dai peste jucatori noobi(ceva in genul tau) si care te injura sau te implora sa nu-i mai ataci..si partea culminanta,cea cu emotiile,cand iei primul sat(al doilea,etc) sau cand pierzi un sat,trupe...dar in cazul tau,fiind membru(ferma) al unui trib de inactivi la margine,normal ca nu gasesti nici o placere in jocul asta,ar fi chiar culmea sa ti se intample asta )

Si giovani sa stii ca te inseli la ce ai zis acum , tot ceea ce inseamna joc , ca sa vina mai distractiv , mai tensionat ar fi sa te bati cu cei buni , nu sa stai cu ei si sa va dati mari ca uite am luat satu unui "noob" , si ma injurat , si cica apoi esti bun .
Daca stii sa joci si te crezi bun , incerca sa iei cate ceva de la alti jucatori buni , nu sa stai cu coada intre picioare cu popcorunul in mana si sa iei sate de la astia care nici nu au auzit de dodge , back-time si alte lucruri .
Ai si dreptate cu marginea nu prea ai ce face acolo , dar sa avem in vedere la ce sa stam in mijlocul hartii ca niste dobitoci , si intro luba toti cei "buni" sa fie numai ei in zona si sa faci aliante cu cei buni . Tot zici si pronunti sunteti ferme cei de la marigine .. de unde stii tu asta ? Si kimosabe a inceput acum cateva saptamani la margine . Poti sa te duci acum sa ii zici ca e ferma ca e la margine ? Daca nu cunoscti un jucator taci si joaca , si vei vedea in joc ce si cum . Pana atuni spor la joc.
 

DeletedUser

pff..n-are rost sa iti mai desenez ca tot nu ai sa intelegi..cum am spus,vorbesti mult prost si fara rost..
tu din suma 2+2 in loc sa spui = 4 si sa fii ca ceilalti 99,99% care ar proceda asa,te apuci sa ne explici consecintele teoremei lui lagrange..

topic inchis pentru mine,dupa reply-ul:
TACI!..te-am intrebat

Carrhae a pus un exemplu cu atacul respectiv! Nu este nevoie sa rastalmacesti si sa faci polemica pe tot ceea ce inseamna atacuri, aparare, unitati, raportari la trupe etc!

Mai observ ca s-a pierdut esentialul! Carrhae a intrebat ceva la inceput si chiar sunt si eu curios de raspuns!
Raspuns pe care il astept de la cineva in cunostinta de cauza, nu de la pruncii care la fiecare intrebare te fac n00b si te privesc precum ar sti tot, cand, de fapt, sunt pe dinafara! (la subiectul respectiv)
 

DeletedUser

ideea e ca il cunosc pe carrhae ca facea "praf" si pe alte lumi..17,20..aceleasi aberatii,mai putine randuri..
n-am zis nimic de legio(cu toate ca nu cunosc tribul,dar daca cu tribul ala se lauda carrhae,e clar:D) sau alt trib,nici n-am stat sa urmaresc unde joaca in momentul de fata ca nu-mi prezinta deloc interes.

in caz ca nu stiai..nu mai are rost sa pun si link la tribul din care fac parte.. (giovanni parizer,habarnam?..aka blackdude).

iar kimo e o exceptie..cum mai sunt si altii..dar sa vii pe forum sa faci atata tam-tam ca carrhae n-am mai vazut pe nimeni.
 

DeletedUser

Carrhae a pus un exemplu cu atacul respectiv! Nu este nevoie sa rastalmacesti si sa faci polemica pe tot ceea ce inseamna atacuri, aparare, unitati, raportari la trupe etc!

Mai observ ca s-a pierdut esentialul! Carrhae a intrebat ceva la inceput si chiar sunt si eu curios de raspuns!
Raspuns pe care il astept de la cineva in cunostinta de cauza, nu de la pruncii care la fiecare intrebare te fac n00b si te privesc precum ar sti tot, cand, de fapt, sunt pe dinafara! (la subiectul respectiv)

v-ati gasit toti sa comentati aiurea..cititi toate posturile nu numai unul in care pur si simplu m-am plictisit sa tot ii dau replici unui "intelectual al strategiei"..

raspunsul la topic e pe prima pagina,a spus si jackass sa faceti tichet sa intrebati..desi eu unul mi-am dat seama ca daca nu gasesc un mesaj sau un post in inbox sau arhiva inseamna ca e sters de tot. logic :)
 

DeletedUser6558

ideea e ca il cunosc pe carrhae ca facea "praf" si pe alte lumi..17,20..aceleasi aberatii,mai putine randuri..
n-am zis nimic de legio(cu toate ca nu cunosc tribul,dar daca cu tribul ala se lauda carrhae,e clar:D) sau alt trib,nici n-am stat sa urmaresc unde joaca in momentul de fata ca nu-mi prezinta deloc interes.

in caz ca nu stiai..nu mai are rost sa pun si link la tribul din care fac parte.. (giovanni parizer,habarnam?..aka blackdude).

iar kimo e o exceptie..cum mai sunt si altii..dar sa vii pe forum sa faci atata tam-tam ca carrhae n-am mai vazut pe nimeni.

Nu imi amintesc sa fi intrebat cite sate ai. Chiar nu ma intereseaza.
 

DeletedUser6558

m-am plictisit sa tot ii dau replici unui "intelectual al strategiei"..

raspunsul la topic e pe prima pagina,a spus si jackass sa faceti tichet sa intrebati..desi eu unul mi-am dat seama ca daca nu gasesc un mesaj sau un post in inbox sau arhiva inseamna ca e sters de tot. logic :)

Logica ta sufera destul de mult.

Primo, a sterge ceva e mai greu decit crezi.

secundo, nu vreau sa trimit ticket. Vreau un anunt oficial din partea unui moderator daca aici nu se raspunde la nimic. (Pentru orice, faceti ticket. Raspunsul standard.)

terzo, nu mi-ai raspuns la nimic. Raspunsurile tale sunt categoria standard. Absolut neinteresante. Oricine nu e cretin stie ca unitatile de atac sunt cavaleria usoara. Scrie in help. Nu am nevoie sa pierd 3 ore ca sa aflu asta pe forum, chiar nu am.
 

DeletedUser

Nu imi amintesc sa fi intrebat cite sate ai. Chiar nu ma intereseaza.

eu sigur imi amintesc cand am scris ca ti-am dat ultimul reply..chiar simti nevoia sa te bagi aiurea in seama din 2 in 2 secunde?

reply-ul de mai sus a fost pentru sneezy,ca spunea ca joc la caldurica intr-un trib de vedete si rad de astia noobi ca tine...i-am aratat contrariul,si sa ii aduc aminte cu ce nick-uri am jucat,ca sigur am dat peste el pe o lume :)

iti mai repet de cate ori este nevoie:

TACI! te-am intrebat..
 

DeletedUser6558

eu sigur imi amintesc cand am scris ca ti-am dat ultimul reply..chiar simti nevoia sa te bagi aiurea in seama din 2 in 2 secunde?

reply-ul de mai sus a fost pentru sneezy,ca spunea ca joc la caldurica intr-un trib de vedete si rad de astia noobi ca tine...i-am aratat contrariul,si sa ii aduc aminte cu ce nick-uri am jucat,ca sigur am dat peste el pe o lume :)

iti mai repet de cate ori este nevoie:

TACI! te-am intrebat..

e cumva forumul tau privat? numai tu scrii pe aici? ca nu inteleg substratul.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
secundo, nu vreau sa trimit ticket. Vreau un anunt oficial din partea unui moderator daca aici nu se raspunde la nimic. (Pentru orice, faceti ticket. Raspunsul standard.)

moderatorii nu au de unde sa stie asemenea lucruri , ei se ocupa de acest forum , iar tu ai o nelamurire in privinta jocului, de aceea este mai indicat sa intrebi la support.
 

DeletedUser6558

moderatorii nu au de unde sa stie asemenea lucruri , ei se ocupa de acest forum , iar tu ai o nelamurire in privinta jocului, de aceea este mai indicat sa intrebi la support.

Totusi acesta e forumul triburilor. Este prima sursa de informatii referitoare la triburi, nu?
 

DeletedUser

Nu e nici o problema daca nu stie nimeni raspunsul! Carrhae a intrebat in speranta ca cineva ii va raspunde!
Nu s-a intamplat acest lucru, nu e nici o problema, cautam in alta parte!
Pentru cei destepti: lasati-ne in n00b-ismul nostru amarat!!!! Nu va mai pierdeti vremea cu incepatori ca si mine sau Carrhae, ignorati-ne, va rugam!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu nu am zis asa ceva. Doar ca cel mai pertinent raspuns l-ar primi de la cineva din echipa de admini.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus