Fuziune ~FS~ - RoD

DeletedUser787

bomboana de baiat sau baiat de bomboana:-?? ... lasa omul sa refaca t^a -ul daca vrea el... ca sego nu cred ca se supara?

sego a facut istorie ... cu bune, cu rele ... toata lumea isi adue mainte de el ;) in shimb ... RoD ... probabil singurul trib "mare" mutat la amrgine in urma unui razboi ;)
 

DeletedUser

O sa ma abtin in a intra in clinciuri verbale cu persoane care nu au altceva mai bun de facut decat sa arunce cu jigniri in stanga si in dreapta

O sa ma rezum doar la a face cateva precizari:

1. Tribul RoD nu a fost mutat la margine. Sunt inca jucatori in zona centrala in ciuda razboiului purtat cu SH...in rest e logic ca am facut recrutari spre marginea hartii. Fiecare are o anumita politica pe care o duce...la sfarsit se va vedea cine a avut dreptate cand a abordat o anumita strategie de dezvoltare. pana la urma e un joc si fiecare il joaca asa cum stie mai bine.

2. Inteleg ca sunt multi carora nu le convine ca RoD inca exista si se dezvolta, insa cred ca nu trebuie ajuns la jigniri personale, cu atat mai mult cu cat draga entech nu ma cunosti, nu stii ce fac in viata de zi cu zi...asa ca las-o mai usor

3. Cat despre cat de jalnic sunt ca jucator...nu am afirmat niciodata ca sunt un bun jucator...eu joc ca sa ma distrez...atat; si mai ales pentru prietenii pe care ii am aici...si da recunosc mi-au placut intotdeauna mai mult jocurile de culise decat razboiul in sine...cu bata in cap poate da oricine, pe cand la masa negocierilor multi dintre cei ce dau cu bata in cap nu inteleg nimic ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

O sa ma abtin in a intra in clinciuri verbale cu persoane care nu au altceva mai bun de facut decat sa arunce cu jigniri in stanga si in dreapta

O sa ma rezum doar la a face cateva precizari:

1. Tribul RoD nu a fost mutat la margine. Sunt inca jucatori in zona centrala in ciuda razboiului purtat cu SH...in rest e logic ca am facut recrutari spre marginea hartii. Fiecare are o anumita politica pe care o duce...la sfarsit se va vedea cine a avut dreptate cand a abordat o anumita strategie de dezvoltare. pana la urma e un joc si fiecare il joaca asa cum stie mai bine.

2. Inteleg ca sunt multi carora nu le convine ca RoD inca exista si se dezvolta, insa cred ca nu trebuie ajuns la jigniri personale, cu atat mai mult cu cat draga entech nu ma cunosti, nu stii ce fac in viata de zi cu zi...asa ca las-o mai usor

3. Cat despre cat de jalnic sunt ca jucator...nu am afirmat niciodata ca sunt un bun jucator...eu joc ca sa ma distrez...atat; si mai ales pentru prietenii pe care ii am aici...si da recunosc mi-au placut intotdeauna mai mult jocurile de culise decat razboiul in sine...cu bata in cap poate da oricine, pe cand la masa negocierilor multi dintre cei ce dau cu bata in cap nu inteleg nimic ;)



Cand platesti tributu ala? =))
 

DeletedUser

daca imi aduc aminte mutule circ a pierdut k 34 din cauza ta si a marelui sef blocat in timpul ala ...nici numi mai aduc aminte numelui lui...pot sa-mi aduc aminte de vreo 40 de nebuni care erau contra TLD ,leon ,diablo si restul familiei si tribul leon a fost desfintat de ROD ,iar razboiul cu SH declarat de ei noi nu am crezut in el iar ei neau cam spart la inceput plus ca au prin 2 nebuni ai ROD inactivi la inceputul razboiului


ROD = 2 nebuni + vreo 40 de prieteni care au schimbat harta mult timp ,fosti TLD din k45 stiu bine ,spune tu flacarel de cine aveai frica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca imi aduc aminte mutule circ a pierdut k 34 din cauza ta si a marelui sef blocat in timpul ala ...nici numi mai aduc aminte numelui lui...pot sa-mi aduc aminte de vreo 40 de nebuni care erau contra TLD ,leon ,diablo si restul familiei si tribul leon a fost desfintat de ROD ,iar razboiul cu SH declarat de ei noi nu am crezut in el iar ei neau cam spart la inceput plus ca au prin 2 nebuni ai ROD inactivi la inceputul razboiului


ROD = 2 nebuni + vreo 40 de prieteni care au schimbat harta mult timp ,fosti TLD din k45 stiu bine ,spune tu flacarel de cine aveai frica

eu nu aveam frica de nimeni,la un moment dat chiar au ajuns discutii de ale voastre de pe mess in care planuiati sa ma atacati,dar unii membrii Rod se plangeau ca va fi inutil si nu veti obtine nimic de la mine si ca e mai bine sa alegeti alta tinta,exprimarea era foarte apropiata de genul:"o sa luam noi sate de la flamer ala la pastele cailor...":)
pe de alta parte imi aduc aminte de Rod inainte ca SH sa se extinda in zona,era un trib compact si cu un mare potential in jurul meu insa chiar de la inceputul jocului l-am avut aliat personal si m-am inteles f bine cu mamaita iar pe parcurs am dezvoltat o relatie destul de amiabila si cu timonieru-care nu ma ataca personal insa nu garanta pt colegii lui,si,sincer,daca acesti 2membrii Rod nu ma atacau chiar nu prea aveam de ce sa ma simt amenintat
uneori am fost chiar putin misel fata de rod,..desi ii promisesem lui timo ca nu voi ataca am luat impreuna cu vadimash satele unui jucator rod apoi m-am scuzat ca mie nu-mi plac inactivii,si de aia am facut-o,pt binele jocului:)...-nu stiu cat de bine ia picat lui timo,era ceva tensiune in zona pe atunci-dar,uneori,am si incalcat aliantele cand,de ex l-am sprijinit pe mamaita impotriva Avalon-ului care la acel moment ne erau cei mai apropiati aliati,doar pt ca nu am vrut sa nu-mi ajut unul dintre cei mai vechi aliati personali
in fine,amintiri sunt cu gramada:p
 

DeletedUser

Eram amandoi la acelasi nivel dar tu fiind mai activ pe vremea aia decat mine ai crescut mult mai repede. si vad ca tot vorbeste lumea de marele SH , pai vedeti oameni buni ca Rodul era format din 40 de oameni iar Sh peste 150 numai stiu exact , iar in momentul cand a venit razboiul 5 dintre noi din top 5 membrii RoD am fost plecati din oras saracu Furgoneta a stat cu sitter la noi s-a descurcat si el cum a putut dupa 3 zile cand m-am intors eu si tata [ olteanu ] deja mai aveam si noi 3 sate.


LE : Inca ceva cati stiu ca inainte de razboi cu Sh noi de fapt fuzionasem cu ei impotriva RIP ? cand aveam numele SillenT hunters ... Run or Die , dar vacand ca Sh-istii ne tratau ca pe niste incepatori am iesit , in 2 minute am revenit TOTI in RoD.

RoD = o stare de spirit . Aplauze lui Piranha !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Iovu, daca-mi aduc bine tu ai fost printre primi care au ramas fara sate in acel mic razboi, nu? A trecut atata timp si tu inca vii cu scuze ca ba nu erati in oras, ba ca v-a murit pisica unuia dintre voi, sau alte chestii. A-ti pierdut? da, a-ti pierdut, treci peste odata, ar cam fi timpul. timonieru, ingerasa, furgoneta si mai 3-4 care s-au zbatut dar tine cont de faptul ca noi nu eram mai multi de 10 care atacam chiar daca eram de 3 ori mai mari decat voi la puncte (per trib). Olteanu nici nu cred ca a prins razboiul daca nu ma insel, doar eu ii luasem peste 10 sate + restul au luat colegii. mamaita nu-mi aduc aminte sa fi depus vreun efort, in fine ideea e ca ar trebui sa treci peste, lasa visele cu SH, viseaza si tu altceva..suntem in 2009 :)
 

DeletedUser

Am trecut de mult peste...si am mers inainte...mai mult decat atat cativa din vechii nebuni suntem inca aici si am reusit sa crestem alti cativa nebuni care au inteles ca, asa cum spunea si Iovu, RoD este inainte de toate o stare de spirit...si sa nu uitam un lucru...noi suntem inca aici, ceea ce nu se poate spune despre SH ;)
 

DeletedUser

Tie ti se pare ca noi am murit? suntem, tribul exista, jucatorii exista doar ca sunt in diferite triburi. Noi ne-am facut treaba, v-am mutat prin k2,3,4 etc..:)
Felicitari cu nebunii tai antana, sper sa cuceriti lumea, sa fiti mai mari decat Alexander the Great :))
 

DeletedUser

Iovu, daca-mi aduc bine tu ai fost printre primi care au ramas fara sate in acel mic razboi, nu? A trecut atata timp si tu inca vii cu scuze ca ba nu erati in oras, ba ca v-a murit pisica unuia dintre voi, sau alte chestii. A-ti pierdut? da, a-ti pierdut, treci peste odata, ar cam fi timpul. timonieru, ingerasa, furgoneta si mai 3-4 care s-au zbatut dar tine cont de faptul ca noi nu eram mai multi de 10 care atacam chiar daca eram de 3 ori mai mari decat voi la puncte (per trib). Olteanu nici nu cred ca a prins razboiul daca nu ma insel, doar eu ii luasem peste 10 sate + restul au luat colegii. mamaita nu-mi aduc aminte sa fi depus vreun efort, in fine ideea e ca ar trebui sa treci peste, lasa visele cu SH, viseaza si tu altceva..suntem in 2009 :)

Nenea Sarafan...daca trecerea timpului ti-a afectat memoria...o sa te ajut eu!la momentul declansarii razboiului SH avea de 10 ori mai multe puncte(si...inclin sa cred ca si sate) decit RoD!In plus de asta se cunostea situatia satelor mai multor jucatori din RoD de catre cei din conducerea SH!Asa ca...las-o mai usurel...ca ajungi sa spui ca bietul trib SH a cistigat lupta cu mamutul RoD!Razboiul a fost bine ales de catre SH...nimic de zis...RoD era o tinta de preferat altor triburi!Dar de la asta...si pina la a spune ca...vai Doamne ce echitate a fost in razboiul ala...si ce mari cunostinte strategice a-ti avut...scuza-ma,domnul meu,e cale lunga!
 

DeletedUser

Nenea Timo, daca ma uit bine peste ce am scris nu vad sa fi spus pe undeva de ce tactici am avut sau alte realizari marete, am spus doar ca v-am batut, nimic mai mult. Ai tai tot dezgroapa mortii..
Cred ca sti ca te respect si ca jucator si ca persoana si nu vreau sa intru in alte discutii cu tine care sa degenereze aiurea. Eu consider ca subiectul asta e inchis de mult timp, altii tot incearca sa-l resusciteze:) toate cele bune domnule
 

DeletedUser8343

Nenea sarafan...hai ca nu ne mai contraziseseram d multicel pe extern :))
te contrazic cu ceva..razbelul SH- ROD nu a fost deloc mic ...daca era mic intr-o luna cum se lauda blonduella (mazarica) ne distrugeati..da' a durat cateva luni ...si nu ati reusit sa ne mutati chiar la margine de harta..ati ditrus si voi cativa jucatori. nici macar pe anta nu l-ati facut sa inceapa de la 116 puncte ca mazare tot spera lucrul asta!! E adevarat ca ne-ati invins in razboi..deh, noi eram 40 de jucatori contra unora de 10 ori mai mari..ca sa nu mai vorbim de raportul de sate si de onestitatea jucatorilor :D

iar ce zici tu cu sittingul cred si eu ..pai mazarea si compania lua in sitting un cont, termina cu trupele de atac de acolo , lua alt cont si ataca si tot asa :D

In fine.. haideti sa lasam noi off-topicul SH- ROD ca pentru amintiri din astea exista inca topicul ala si sa rvenim On-topic. este o fuziune...cu un trib mic (ma rog recunosc ca nici eu nu auzisem de el pana acum dar se pare ca sunt unii activi pe acolo si vor sa faca ceva treaba)

Cat despre triburi mamut ..cred ca se intalnesc peste tot si pe toate lumile , important este CE se intampla mai departe!



Si inca ceva in caz ca ati uitat una din regulile forumului:

1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil in cazul posturilor foarte scurte si fara relevanta.


Asa ca ..incercati voi sa nu mai divagati de la subiect :p
 
Ultima editare de un moderator:
Sus