GEMINA- O poveste frumoasa

  • Autor subiect DeletedUser1079
  • Data de început

DeletedUser1134

Nu cred ca un trib puternic inseamna sa fie mereu in frunte...Sau sa aiba jucatori cu mii de sate...Si nu pentru realizarile tribului spunem "GEMINA - o poveste frumoasa"...Ci pentru ca s-a format din prieteni...Prieteni care au avut puterea sa o ia de la inceput atunci cand si-au pierdut satele...Prieteni care nu au "dat bir cu fugitii" in triburile "vecine" cand au fost atacati sau au fost amenintati...Prieteni care au avut puterea sa revina chiar si cand au fost tradati de cei in care au avut incredere...Cati dintre voi ati fi luat-o de la capat, stiind ca ati avut 20 de sate? Nu prea multi cred eu! Cate fuziuni a facut GEMINA de la inceputul lumii 3?Cate triburi aliate a tradat GEMINA?
Sunt multe de zis, dar mai bine il las pe colegul meu Balieca care ne incanta cu "povestirile" lui...
Nu sunt eu prea cunoscut pe forum sau in joc, dar cei ce ma cunosc stiu ce fel de persoana sunt si ca am onoare...Toti prietenii din GEMINA avem onoare si caracter...
Un singur lucru mai spun: GEMINA NU VA DISPAREA NICIODATA! O zi placuta!
 

DeletedUser2754

"Cate triburi aliate a tradat GEMINA?"

RASPUNS:

aaaah NOVA ?! nw cand s'a observat ca nu mai detin continentul si nu mai prezentau un real interes ?! propriul trib chiar cand individul intitulat orzea aflat intr'o goana rebela isi ataca colegii parasiti cu nici o jumate de ora in urma inclusiv cu apararea? continuam ?

ma opresc aici ... pt ca daca incep si cu partea a doua a subiectului presimt ca iau ban :/
 

DeletedUser1134

trimite-mi un pm cu partea a doua...;)

si e ciudat ca vb tu de tradare...ma abtin si eu de la comentarii!
 

DeletedUser2754

"si e ciudat ca vb tu de tradare."


explica'te si dezvolta situatia daca tot ma acuzi ... si venim cu probe.vedem noi cine e tradatorul si lupul moralist.ca am fost finut si am facut doar o referire voalata o singura data ca riposta asta e altceva.
vezi ca vorbesti in plus despre fapte pe care nu le cunosti in totalitate sau poate nici macar 30%.
 

DeletedUser1134

Dau doar un singur nume: Alina922...Trage tu concluziile...Si apropo, nu stiu de care orzea vorbesti tu, dar orzea din tribul meu nu a fost online in urma cu o jumatate de ora...Iti garantez asta...
Si hai te rog sa lasam "intepaturile" la o parte si sa il lasam pe balieca sa isi vada de treaba...Daca vrei tu si insisti o sa deschid un thread special GEMINA-M.T. in care sa facem o comparatie intre triburile noastre;)
SI chestia cu ban-ul, daca te referi ca iti iei de la mine, stai linistit ca aici postez in calitate de membru al GEMINEI, nu ca moderator;)
 

DeletedUser2754

m'am exprimat gresit probabil (recunosc , e implicata si o mica urma de cacofonie) si am uitat sa precizez totusi ca incidentul cu orzea a avut loc in momentul aparitiei 'elitei' gemina (scindari blabla).daca tot doresti sa dezbatem hai te rog , te invit TE IMPLOR chiar prezinta povestea asa cum o stii tu.si dupa vin si io ... vedem cat de mult coincid variantele si cat stii despre asta.hai ca'mi plac provocarile ;)


cat despre comparatii ... exista tw-tools , probabil avem un mic avantaj nu stiu.
 

DeletedUser1134

Nu a zis nimeni ca nu aveti avantaj in fata noastra...Sunteti mai buni, ce sa zic..Tineti-o tot asa....
Si prefer sa tin pentru mine varianta mea, buna sau rea...O zi placuta:cool:
 

DeletedUser2754

aham ... io m'am oferit sa dezbatem (inclusiv cu probe concrete) , ma refuzi ... nu poate insemna decat ca ai ceva de ascuns sau ca esti constient de faptul ca ma acuzi mai mult sau mai putin gratuit.nu de alta dar vine de la un moderator al forumului si normal ca oamenii care citesc acest forum ma vor considera un tiran si o scursura a jocului (fapt care nu prea e 100% adevarat).corect? in fine astept sa'ti prezinti povestea sa'mi inchizi gura dupa ce te consulti cu tot tribul gemina , aflati fiecare cate ceva despre povestea asta si din mana in mana poate o puneti sa para cat mai aproape de adevar.pana una alta cu ajutorul pozitiei ma defavorizezi in mod voit.

in rest numai de bine ;)

SA FIE PACE'N LUME / SA FIE PACE'N LUME / SA FIE PACE , PACE , PACE PE PAMANT.
 

DeletedUser1134

Am specificat ca postez in calitate de membru al tribului nu ca moderator...Si prefer sa discutam in privat daca vrei...
 

DeletedUser1134

Am specificat ca postez in calitate de membru al tribului nu ca moderator...Si prefer sa discutam in privat daca vrei...
 

DeletedUser

Strings vezi ca il atac pe Duffy intre 18 si 24 astazi sa ii fii sitter iar, ca sa ii scapi satele ...
Si maine la fel ..
Si poimaine mai chem 2 prieteni ..

Vezi ca Leo4 va asteapta pe la satele lui cu o bere.. Cica isi deschide bar permanent in zona aia.. "Care mai doreste ,Care mai pofteste.. "
 

DeletedUser1079

Revenind la chestiuni mai reale: GEMINA nu v-a muri niciodata pentru ca chiar daca ne omorati soldatii nu ne puteti omori spiritul! Ne leaga mai mult decat o culoare albastra a satelor! (Trebuie sa recunoasteti ca este o exprimare reusita:)) Si va invit sa-mi cititi profilul pentru a vedea cate sate am jertfit pe sfantul altar al prieteniei tribale (aici am cam dat chix)! Cert este ca:

"Intre doua atacuri Balieca, dupa ce a iubit cum numai el stie cateva hangite, isi lua chitara si incepu sa cante un superb cantec de dragoste din care spicuim- Ce mult te iubesc, la la la tra la, Esti cao floare Trila la la la, Cine nu bate din palme e.... pardon asta era din alt cantec! Oricum un slagar, mai ceva ca alea de la Tribulovision!"

Din episodul urmator: De ce Gemina este mai tare ca M.T.? Cine este si Piramidon asta? Si nu in ultimul rand <Ce vraji a mai facut Mesaros!>
 

DeletedUser

"Intre doua atacuri Balieca, dupa ce a iubit cum numai el stie cateva hangite, isi lua chitara si incepu sa cante un superb cantec de dragoste din care spicuim- Ce mult te iubesc, la la la tra la, Esti cao floare Trila la la la, Cine nu bate din palme e.... pardon asta era din alt cantec! Oricum un slagar, mai ceva ca alea de la Tribulovision!"

:eek:lol:eek: ce-ai mankt frate??? k de fiecare data knd citesc ce postezi mai am putin si cad de pe scaun de ras =)):cool:
 

DeletedUser2754

de mult tanjesti se pare sa cuceresti si tu un sat a carui culoare e rosie.hai spune aici in fata tuturor cate ai cucerit 'pe bune' pana acum de la dusmani ... nu'ti fie rusine 10% e un procent bun in alegeri ... probabil si la triburi.
ai ramas cu pitici pe creier la dufyady ... vezi ca e liber te lupti cu el ... da e cam frustrant totusi sa te chinui de vreo 6 luni sa'i iei un sat asa'i ? :(
poti sa'ti aduci si prieteni ... dar lamureste'ne atacati toti odata sau pe rand ? dati coordonat sau fake'uri ?
din pacate erai unu din bufonii mei preferati ... ma amuzai in fiecare saptamana , acum s'a terminat prietenia si nu mai primesti nici eugenia :( ... alegerea ta.uite alege 3 sate de la dufyady care vrei tu si ai garantia mea ca le va goli.

inchei aici subiectul gemina pt totdeauna nu te chinui sa'mi raspunzi.


va rog public sa'mi banati/opriti/limitati cotul de forum pe o perioada nedeterminata (as dori sa dezbat un ultim lucru public ... insa domnul andi69 ma evita ... asta este am ramas etichetat tradator).
 

DeletedUser1134

Te-am invitat in privat...N-ai vrut..Vrei sa o facem in public? O facem in public...Luni insa...Luni voi deschide special un thread doar pentru aceasta dezbatere a noastra...Ok? Numai bine!
 

DeletedUser1079

Aici Radio Propaganda Geminala va prezentam un tanar lancier care tocmai a sosit acasa intr-o permisie din focul luptelor!

R: Cum va numiti?
L(acier): Ma numesc Lancier Costel si am venit dint-un Batalion unde am slujit sub Inalt Prea Inteleptul Dumnezeu Sa-l Ocroteasca Generalul Balieca.
R: Ce ne puteti spune de spre atmosfera de pe front?
L: Cand am venit acasa am ramas uimit sa vad ca se merge la arat, se taie lemne, se bat taleri, de parca am fi in zile de pace. Acolo insa este altceva. Dusmanii sunt pretutindeni si incearca tot timpul sa te surprinda. O clipa de neatentie si totul s-a sfarsit.
R: De ce v-ati oferit voluntar pentrtu a merge pe front?
L: Partea financiara a avut un cuvant greu de spus, trebuie sa recunosc, insa in astfel de gvremuri se arata caracterele puternice. Dragostea fata de trib este la unii, si ar trebui sa fie la toti, Sub dragostea de Dumnezeu , dar imediat deasupra dragostei fata de sot/sotie!
R: In incheierew nu puteti transmite un mesaj?
L: Veniti cat mai multi aici pentru ca Gemina traieste prin voi!

Foarte mobilizator lancierul Costel. Mergem insa mai departe la cateva dedicatii:
" De la Balieca pentru Cornelia de Mesaros- Ramane cum am stabilit."
" De la FanClubBalieca pentru , da ati ghicit, Balieca- De martisor poate prestezi la bara si tu un dans pentru fete"
" De la Balieca pentru FanCluaBalieca- ne vedem sambata 01.03.2008 la Leul Rosu!

Acestea fiind zise va lasam acum in compania demagogului de serviciu pentru indoctrinarea de seara: " Suntem un trib unit! Suntem un trib puternic! Suntem campioni mondiali pe judet.............."
 

DeletedUser

Gemina rullz....vai de capul vostru de trib..:)))))))))))))

W0000ooow =))

Next please...
@Imi place de voi... va cam stam in gat? ;)

L.E. Nu faceti si voi o fuziune miraculoasa? Poate asa veti putea sa infrangeti GEMINA.
NOT


@Ultimul post ca se supara balieca :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

gemina .. cn va credeti voi ??? asa de curiozitate .. ati intrat vreodata pe tw-tools sa vedeti cum sta treaba ??? nu va mai tot laudati p-aici k s-asa nu va crede nimeni , doar voi intre voi .. chiar sunteti penibili ...
 

DeletedUser1079

"............. M.T. nu e bun de nimic, noi suntem cei mai mari strategi, trupele noastre sunt mai bine antrenate, spionii nostri sunt mai dibaci, femeile noastre sunt mai frumoase! M.T. predativa si veti fi crutati. Sunteti inconjurati! Renuntati la o lupta care este a clasei dominante burghezo-chiaburesti si nu a voastra simpli proletari! "
 
Sus